0 oy
299 göst.
Diğer kategorisinde (705 puan) tarafından
Gece 5 dakika bile kesintisiz uyumayan sürekli emmek isteyen bir bebek. Gündüz sürekli anneye yapışık emmek istiyor. Annesi vermek istemese bile ağlamasına kıyamıyor her istediğinde veriyor. Ek gıdayı gayet iyi alıyor bunun yanında anne sütüde alıyor. Arkadaşım için soruyorum kızlar. Benim bebiş daha 14 aylık :) 

Arkadaşımın da 18 ayını bitirecek 22 sinde. Göz altlari falan mosmor artık gram uyku yokmuş ne gece ne gündüz. Sormami rica etti. Siz olsanız keser misiniz bu durumda?

23 Cevaplar

+1 oy
(665 puan) tarafından
Canım bunu en iyi dr bilir bence dr a sorun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yengem öyleydi kesti valla sütten 
(705 puan) tarafından
Vicdan yapıyor canim 6 ay daha sabredip 2 yaşını beklesem iyi olur ama böyle devam ederse de gücüm yok diyor. Bende bilemedim
0 oy
tarafından
cok zorluyorsa ek gıdaya arasi iyiyse keserim 

ben mecbur 14 aylıkken kestim şuan 18 aylik 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Gece emzirmeyi kesmeye çalışsın yatırmadan proteinli yiyecekler yedirsin sabaha kadar acikmaz uyanıncada su versin sadece. Gün içerisinde emzirme sayısını azaltsin emmek istediğinde dikkatini başka yere çeksin ya da bir süre gündüzleri annesine kayinvalidesine bıraksın annesini az görünce emme isteği zamanla azalır. Zaten sütten bir anda kesmekte iyi değil azaltarak kesmeli. Su an küçük biraz daha emzirsin derim
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Benim kizda gecw hiç uyumazdı o yüzden 18 aylıkken sütten kestim ama hiç yemek de yeniyordu 
(15,286 puan) tarafından
Şimdi yiyor mu peki? Benim oğlum da memeye çok düşkün . Yemek yemeyi sevmiyor. Hele kahvaltı hiç yok.
(7,754 puan) tarafından
3 yaşında iştahsız bir çocuk
(15,286 puan) tarafından
Üzdü:(
(7,754 puan) tarafından
Malesef ablası da öyle
0 oy
(9,022 puan) tarafından
15 aylık olmak üzereydi kestigimde
0 oy
tarafından
Ben kızımı emziremedim doyasıya emzir canım 
tarafından
Yaaa çok üzüldüm kuzum annen kayınvaliden yokmuydu yanında onlar yardımcı olmadı mı

Benim de stresten gitti benim olaylarım cok başka hatta çok uzun. Birde şey oluyor bazı bebekler doğduğunda tutmuyordu kardesimin oğlu mesela asla tutmadı o emzirmedi ama en azından diyor ne yaptıysam tutmadı seni bilmiyorum da benim oğlum memeyi görünce ağzını açıyordu kuzum sütüm kesildi boş boş ćekiyordu falan cok zor günlerdi ya
tarafından
Vala canım kaynana gıl başka şehirde yapyor ama kayınpeder sapık karısı onun yancısı benım kocam istediğini yapabilir der olmaz olsun öyle insanlar onlar hizmet bekler ne yemek yapması fln
tarafından
Benm İlk hamıleliğimdi göğüs yaram olcagını vs bilmiyordum piskolojik anlamda çok çökmüştüm o dönem 2 ay emebildi kızım sadece ondada olması gerektiği gbı ememediğini söylüyorlardı bilmiyorum ya
tarafından
O nasıl şey ya ne demek benim kocam istediğini yapabilir aman boşver canım öyle böyle büyüdüler bir şekilde canları sağ olsun da napalım ikinci bebeleri emziririz bol bol
tarafından
Inşallah canım benım geçen gün babasını bahane edip geldi kardeşinin sevgilsine tecavüz etmeye çalıştı
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Oğlum on altı aylık. İki üç ay sonra sütten kesmeyi düşünüyorum. Benim de oğlum gece uyumuyor hep emmek istiyor
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Sankı küçük daha ben olsam 2 yaşına kadar emzdirirm bnm kızmda 15 aylık olacak vala gece hep kalkıyro gunduz de 3 4 5 kere emzdryırum 2 yaşına kadar emzdcem
0 oy
(8,343 puan) tarafından
Canım ben 18 aylıkken mecburen kestım ılac tedavısı gerekıyordu.2 gunde de bıraktı 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben 19 aylik kestim. Gece uykusu hiç yoktu artık insanlıktan çıkmıştım 44 kiloya düştüm. Gören tanıyamıyordu. Kaç kere uykusuzluktan halisulasyon gördüğümü bilirim. Kafayı yiyordum artık baktım bebeğime adam akıllı bakamıyorum kestim bende. Allaha bin şükür su an 21 aylik ve uykusu düzeldi resmen hayata yeniden başlamış gibiyim 
0 oy
tarafından
Bnm durumumda aynı cnm ama azalttım şükür.gece bir kere gunduzlerj de 2 3 kere emer.bir süre başka biri de ilgilenip baksın yoksa tek başına imkansız .
(15,286 puan) tarafından
Gece nasıl oldu peki azaltma. Bizimki sadece beni istiyor. Babası aldı mı asla susmuyor. İlle emip öyle uyuyacak.
tarafından
Karnı tok olduğundan emin ol cnm.bir iki hafta çok zorladı.bir iki saat uyumadı falan.cok ağladı etti geçti . kendini yırtıyor.agliyormus gibi yapıyordu sinirleniyordu.ama kararlı olmak gerek.gercekten ağladığı zaman emzirdim gene.3 2 derken azaldı.bnmkinin alerjisi olmasa süt falan veririm geceleri ama icemiyor malesef.
(15,286 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim. ben de deneyeyim inşallah
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Benim oğlum 19 aylık bu kadar zorlamamasina rağmen ben 1 2 aya keseceğim 
0 oy
tarafından
24 de kesmenin dogru oldugunu dusunuyorum yani Kur an da 2 yas dedigi icin tabi proglem yoksa.. bu sorunu bence vermeyerek cozebilir zor ama ztn sutten keserkende bu kdr duskun cocugu hopp diye kesmesi travma sebebi.. 6 ay kalmis ztn azalta azalta o alti ayi tamamlardim ben olsam
0 oy
(743 puan) tarafından
15 aylıkken kestim hiç yemek yemiyordu az da olsa yemeye başladı . Hem o hemde ben biraz rahatladım ama benim mecburidi gebeyim diye 
0 oy
(863 puan) tarafından
En az 2 yaşına kadar emmeli bence. Bana göre kesmek değilde bebeğin kendisi azaltarak bırakması daha doğru geliyor sonuçta en güvendiği en huzurda hissettiği yer birden bire kendini hazır hissetmeden ondan ayırmak bencede vicdan yapacağım durum olurdu demekki ihtiyacı varki emmek istiyor benim oğlumda 18 aylık ve bazen aslaa bırakmıyor yemekte istemiyor sadece emmek istiyor evet uykusuz kalıyoruz yoruluyoruz dinlenmek istiyoruz ama o masum bakışları dert anlatamayışları bence bu kadar fedakarlığı hakediyorlar 
0 oy
(544 puan) tarafından
Gece beslenmesini kessin.Ben öyle yaptım uykuları düzeldi.
(15,286 puan) tarafından
Gece beslenmesini nasıl kestiniz anlatır mısınız? Benim bebeğim de çok kalkıyor. Doktor kes dedi ama ben beceremedim. Çok ağlıyor. Kıyamıyorum .
(544 puan) tarafından
Öncelikle emzirerek uyutmayı bıraktırdım öyle olunca az uyanmaya başladı.Uyandığında da emzirmeden başka türlü destekleyerek uyuttum zamanla hiç uyanmamaya başladı
(15,286 puan) tarafından
Mesela ben sallıyorum ama mümkün değil emmeden uyumuyor yine de. Ağlaya ağlaya bı hal oluyor. Ben de dayanamıyorum. Emziriyorum
(544 puan) tarafından
Öyle yaptığın için zaten ağlıyor.Bir kere karar verip arkasında durman lazımdı şuan ne kadar ağlatmadan bırakmak istesende mümkün olmayacaktır çünkü ağladığında emzirdiğini biliyor sonuna kadar ağlayacaktır
(15,286 puan) tarafından
Neyse ben biraz daha aklı başına gelsin konuşarak halletmeye çalışcam
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Çoktan keserdim ki aynı.durumdaydim kızım 17 aylıktı kestim
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Kesmem valla market sütleri olmuş 5 tl  en ucuzu ilk okula başlayana kadar devam :)))

Şaka bi yana azaltabilir ama kesmek için erken geldi bana 2 sene içse iyidir
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Ben de öyleydim mecbur kestim napim ki çocuk eme eme yara da yaptı süt yok boş çekiyor normalde 2 saatte bir dolar göğüs ama dk balı emdiğinden süt dolmuyordu o yüzden kestim 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 526 göst.
0 oy
3 cevap 144 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Miroskos (420 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 119 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 88 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,428 puan) tarafından soruldu