0 oy
524 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar brbegim 8.5 aylık. Bu aya kadar her sey normaldi tabi gece sabaha kadar 100 kere kalkip sut ister gündüz de ama ayarlama yaomistim gunduz 3 4 satte emziriyorudm gece 2 3 satte ama bu hafta bi ateşli hastalik geçirdi çok aşırı ağlıyordu. Memede sakinlesiyordu. Herkes sıvı kaybi olmasin doktor bile bol bol emzir su ver dediler yaptım. Bu sefer ek gidada o kadar sey yiyem bebegim gitti yerine hic yeniyor sürekli ağlıyor mizmiz biri geldi. Ya 10 dk önce yiyir 1 2 dk tek. Sonra geliyor tekrar tekrar surekli kucagima gelip istiyor ek gida istemiyo. Gece sabaha kadar agzimda kalsin diyor gogus ucum yara oldu her dk kucagimda istiyir. Belime ağrılar giriyor ne yapayim kesmek istiyorum linclemeyin uyku desen yok yani

22 Cevaplar

0 oy
(736 puan) tarafından
Kuzum inanki benm oglum sunn1 buçuk oldu nerdeyse gece uykusu yok hep memede gündüz de zorla yemek veririm ek gıda çok nadir yiyor. Ama ben yine de emzireyim.bir kaç ay snra keserim anne sütü çok faydalı. Evet çok zor ama senin bebeğinin ayı daha çok küçük. Ztn meme yiyen bebekler geneli hep oyle
(446 puan) tarafından
Zaten cok zayifim belim agriyor sürekli ver diyor. Yani mama vermiyoruz süt diye neden böyle oluyor ne zaman geçecek bu
(736 puan) tarafından
Inan bilmiyorum . Ama bebektir hastalanınca daha bağlı oluyorlar memeye sende uzanarak emzir hem belknide ağrımamis  olur. Daha bebeegin küçük yazıktır kesme sutren
(446 puan) tarafından
Zaten öyle emziriyorum ybelim agriyor sabaha kadar ayni taraftayim
(736 puan) tarafından
Sende taraf değiş mesela sağ tarafı emzirdim snra sola dön sol göğsünden ver
(504 puan) tarafından
Bu hiç geçmez benim oğlumda iki buçuk yaşına kadar emdi ne zaman ki kestim oda gece hiç uyanmadı yani emziriyorsan gece 10 kerede uyanır 20 kerede ama en azından iki yaşına kadar emzir doktorlar öyle öneriyor şimdi daha çok küçük 1.5 da olur
-Reklam-
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Bebeğinin buna ihtiyacı var bence çok erken analık kolay değil gece çok sık kalkiyorsa her kalkmasında meme verme su vermeyi dene sonra tekrar uyut yeni hastalık geçirmiş elbet düzelir Allah yardımcın olsun 
(446 puan) tarafından
Hastalanmadan once zaten su icip bazen uyurduanq hastaliktan sonra iciyor cekince agliyor tekrar
(3,504 puan) tarafından
Eski düzenine döner canım sen baya yorulmuş ve bunalmissin hepimiz geçtik bu dönemlerden emin ol hepsi geçiyor kendine biraz vakit ayırmayı dene eşin yardımcı olsun bu konuda emzirme içinde bebeğini uzanarak emzirmeyi dene biraz daha rahat edersin en azından ama memeden kesmeni inan hiç önermem
0 oy
tarafından
Çok küçük süt hakkı var yavrunun kesme bak ben 4. Ayından beri sabaha kadar emziriyorum şuanda 15 aylık arada yoruldum diye isyan ediyorum ama asla sütten kesmedim 
(446 puan) tarafından
Yani bende istemiyorum ama cok cok yoruldum. Uykuzum gunduz uykusuzum ya tabuki vereyim ama sabaha kadar dayanamiyorum sürekli  ayni taraftayim belim tutmuyor
tarafından
Haklısın uzanarak emzirsen hem bebeğin emer hemde sen dinlenirsin
0 oy
(231 puan) tarafından
Çok bunalmışsın çok da haklısın ama kesme. İnan hepimiz benzer şeyler yaşadık. Gündüz yaptığın işleri azalt ev biraz dağınık kalsın yemek tek çeşit olsun o arada biraz dinlenmeye çalış ama bebeği kesme sütten. 8.5 ay çok küçük annesi. Zorunluluk olur bir şey olur tamma der bırakırsın da, şimdi biraz daha sabırlı olursan iyi olacak gibi. Bırakacak kimsen varsa 1 saat bile bırakıp çıkıp bi parkta bi yerde otursan o bile tüm havanı değiştirir. Herkes evliya gibi davranıyor da, sürekli bebekle yapışık olmak 24 saat emzirmek çok zor insan bunalıyor her şeyden. Haklısın ama sabret bence. Allah yardımcın olsun.
(446 puan) tarafından
Yani birakacak varda gelip kapimi calmadilar. Cocuk hasta zorla aradilar. Annem sehir disinda gelince birakacam
(504 puan) tarafından
Kız benimki alttan üste bakmıyor bırakacak kimse olsa ne  olacak alıyorlar iki pış pış yeter
(231 puan) tarafından
Allah çevrenizdekilere de merhamet versin. Haftada 1 saat bile anneye cennet gibi geliyor da insanlar kendileri hiç yaşamamış gibi destek olmaktan kaçıyorlar anlamak mümkün değil. Bebeği arabaya atıp parka falan gitmek bi nefes almak iyi gelir belki. Doğaya çıkmak iyi geliyor insana. Tabi bebek arabada çığlık figan olursa o biraz stres sebebi olabilir:))
(504 puan) tarafından
Yok kuzum benim oğlan büyüdü artık şimdi çantasını hazırlıyorum alıyorum kapıya çıkarıyorum yaşıt çocukları var onlarla oynuyor yada bin git arabası var ona biniyor arkadaşlarıyla yarış yapıyorlar körebe oynuyorlar yani anlayacağın biraz idare etmek gerekiyor inan bütün anneler senin geçtiğin yoldan geçiyor çok zor ama oğlumu bu yaşa getirmek benim için çok eğlenceliydi ne kadar uykusuz kalsamda  bazen aç kalsamda ben zaten kendim vermek istemiyorum kimseye emanet edemiyorum.
0 oy
tarafından
Kesebilirsin tabi zorla emzirnce sütün stresten faydası azalır zaten bence. Ben yatarak emziriyorum o yüzden gece bebeğim uyansada benim uykum bölünmüş olmuyor yer yatağında yatıyoruz birlikte o yüzden hiç uykusuz kalmıyorum sırt ağrılarım olmuyor ama ben gece çok sabit uyurum sağıma soluma çok dönmem buna güvenerek böyle yapıyorum. Başta bende kucakta emzirip yatırıyodum gece 10 kere uyanıyodu o günlerde bende emzirmekten nefret etmiştim hergun bugun bıraksammı diyodum. Yani tek çarem kucakta emzirmek olsaydı bende kesebilirdim zor çünkü. Ama kestikten sonra napmayı düşünüyorsun mamaya başlaman lazım aldığınız mamayı sevecek mi belli değil sadece ek gıdayla doymaz çünkü yada gece emerek uyumaya alıştıysa nasıl başka Türlü uyuycak
0 oy
tarafından
Yakında dış cikarir, memeye ihtiyacı var. Sadece fizyolojik olarak değil, psikolojik olarak da. Siz vitamin takviyesi alıp bir süre daha emzirin derim. Gerçekten çok küçük kuzu.
0 oy
(196 puan) tarafından
Aynı şeyi yaşıyorum şuan benimki de 9 buçuk aylık. Bende işe baslicam emmeden nasıl durcak meme olmadan nasıl uyucak bilmiyorum çaresiz kaldim
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Bebeğime iyi geliyorsa neden sütten kesiyorsun. Kesme bence yazık günah. Bir iki haftaya normalde döner çocuk. Hasta olmuş sonuçta bir anda değişmemiş
0 oy
tarafından
Yatarak emzirsen bu kadar uykusuz kalmazsın 3 çocuk büyüttüm jiç uykusuz kalmadım 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Tek meme yiyor diyorsun onu da bırakırsa dengesini kaybeder bebek yanlış bir karar olur sen pankek yap tatlı şeyler yap arada çorba yap yedir 

Belki dışı cikiyordur ondan da olabilir dediğim gibi onun seveceği tarzda yemekler yap inşallah düzelir
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Yani sütun varsa bebeğin de emiyorsa emen çocuğun sütunu kesme çok küçük daha 
0 oy
(749 puan) tarafından
Cnm kesme bagisikligi destekliyor senn sutun önhmüz kız bebegin surekli hasta olucak ve gece gene uyumiycak sende uyuyamiycaksin .kesmek cozum degil.iatedigi zamn oyala ver me her istem3sinde gec3de sişt pat yöntemini kullan poposuna hafif pat pat vur siş şiştt die söylen oyle alissin oyle uyuya kalsin.gece sütü diş curugude yapiyr iki begimde disleri bu guzden kuruk kırık vs 
(446 puan) tarafından
Yani benimde pat pat vuruyordum uyuyodu simdi kar etmiyor hastayken her gece agladiginda verdim icti alıştı
0 oy
(2,521 puan) tarafından
Daha çok küçük bir daha dişini mi sıksan acaba 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Hepimiz geçtik bu yollardan çok zor biliyorum ama sonrasında her anlamda pişman olacağına emin ol.. Ve sakin kesme. Biz her hastalıkta doktora gittiğimizde doktor emiyorsa yatış vermiyorum derdi. Çünkü Allah'ın işi su bile içmeyen çocuk memeye hayır demezdi. Çok şükür kolay da toparlardi. Bağışıklık için, aranızdaki bağ için faydalarını zaten anlatmayacağım biliyorsundur... Son bir şey daha. Çok zorlanıyorsan 1 yaştan sonra doktorlar gece beslenmesini kesin diyor zaten. Onu kesmeye çalış ama yine de kesinlikle bırakma bana sorarsan.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Çok küçük daha eğer memeden kesersen mama vermek zorundasın anne sütü varken mama verme hastalıktan sonra böyle oluyor kızım 20 aylık her sabah çıldırmış gibi kalkıyorum ancak 3 4 uyuyabiliyorum daha kesmedim diyeni düşünüyorum kesmeyi 
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Yani derdin derdim olsun bacım ne güzel emiyo yoruluyorsun ediyosun ama inan bana emmemesi daha zor benimki 5 AYLIK tamamen bıraktı sağıp veriyorum ama o kadar üzülüyorum ki hani emzirince anne bebek arasında oluşan o bağ çok güzel ve özel bence ben bunu kaybettiğim için çok üzülüyorum inan bence sabretmeye çalıs çok küçük daha süt hakkı var onun ilerde pişman olma bebekler ara ara böyle aşırı düşüyor memeye geçer insallah zamanla 
0 oy
tarafından
Evet çok zor gerçekten ama daha çok küçük be canım

Benimki de öyleydi sabrettim ama 20 aylıkken biraktirdim 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
En azından 1 yaşını bekle derim
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Çocuğun derdi olmasa emer mi Allah aşkına. Ya ben anlamıyorum bu süt düşmanlığınız nedir. Biraz sert konuşacağım çünkü bunu bilerek doğuruyoruz. EN AZ 2 YAŞA KADAR ANNE SÜTÜ. ilerde bebeğinin kemik sorunları olsun istemiyorsan 2 yaşa kadar emzirmen gerekir. Tüm bağışıklık sistemi, kas kemik sağlığı sütüne bağlı. Benim kızım 18 ay aşısından sonra hiç ağzına lokma koymadı 2 hafta olacak yeni yeni yiyo  merak etme sütünle doyar  ve sütün tüm gıdalardan daha iyi ve kaliteli  boşver yemesin. Kendi keyfin için bebeğinin sağlığını tehlikeye atma
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Yani kendi rahatın için çocuğu sütten kesmek istiyorsun hepimiz yaşadık bu durumları ben 2 yaşına kadar emzirdim üstelik kolik bebekti seninki daha küçük 8 aylık daha nedir ki onun anne sütüne ihtiyacı var işte annelik kolay değil 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 245 göst.
16 Haziran 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 298 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 477 göst.
18 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 506 göst.
29 Aralık 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Hicret (3,552 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,358,921 cevap

34,835 kullanıcı

...