0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (2,139 puan) tarafından

Orkidem kurudu soldu bunu kurtarabilir miyim? Ne yapmalıyım anlayan var mı bakımından.

image

11 Cevaplar

0 oy
(7,618 puan) tarafından
Youtubeden bakabilirsiniz 
(2,139 puan) tarafından
Eşim aldığında YouTube dan bakmıştım canım fazla suyu sevmez, direkt güneş almamalı diyorlardı. Ama yinede soldu.
(7,618 puan) tarafından
Bende geçen sene 101 de almıştım soldu öldü giti
-Reklam-
0 oy
(410 puan) tarafından
Yanlış hatırlamıyorsam aloevera ve suyu karıştırıp sprey şişesine koyup köküne püskürtülüyordu.youtube de bak istersen 
(2,139 puan) tarafından
Bakayım canım inşallah kurtarabilirim. Bakımına özen gösterdim ama yinede soldu.
0 oy
(106 puan) tarafından
Bana da eşim aldı ama napsam soldu
(2,139 puan) tarafından
Canlı çiçeklerin bakımı zor oluyor çabuk soluyorlar maalesef.
(106 puan) tarafından
Ben halen daha kıymam sapını saklyrm
0 oy
(119,153 puan) tarafından
cok zor bi cicek bi bana dogumda gelmisti 2 hafta snr öldü 
(2,139 puan) tarafından
Ay evet ya çok güzel bir çiçek ama uzun ömürlü değil sanki. Ya da ben bakamadım :D
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Gayet sağlıklı görünüyo o kuruyan dalı makasla kes at ekstra birşey  yapmana gerek yok içme suyuyla sula zamanı geldiğinde tekrar dal verecektir
(1,068 puan) tarafından
Birde perde arkası cam önüne koy güneşe ihtiyacı olan bir bitki
(2,139 puan) tarafından
Direkt güneş ışığı almamalı diye biliyorum o yüzden güneş almayan yere koymuştum. Yerini değiştireceğim bakalım.
(1,068 puan) tarafından
Direk güneş olmayacak zaten perde arkasından güneş alması gerekiyo benim orkidelerim perde arkasından güneş alıyorlar her sene mevsimi geldiğinde çiçek dalı veriyor
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Eşim nişanlılık dönemimizde ve evlendikten sonra da almıştı evlendikten sonra aldığı öncekinden daha önce öldü Oysa aynı bakımı göstermiştim ama seninki gibi önce dalları kurudu sonra yaprakları döküldü kurtaramadım ben maalesef canım
(2,139 puan) tarafından
Bende elimden geleni yapacağım cnm belki kurtulur.
(1,578 puan) tarafından
Inşallah canım ya. Evimde bir çok çiçek bakıyorum ama orkide ayrı bi güzelliği var. Keşke hemen ölmeseler ama.iste
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Kuru dalı kesmn gerekiyor çiçekleri yokken dali üçüncü bogukdan kesersen birdahaki açacağı zaman daha güzel olur suyunu ise hava kökleri gri renk se su ver yeşil ise suya ihtiyacı yok demektir
(2,139 puan) tarafından
Şimdi deneyeceğim cnm inşallah düzelir.
(4,859 puan) tarafından
Kuru dalı komple kes dogeri sağlıklı çiçekleri dökülünce üçüncü boğum dan kesersin
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Budaman gerekiyor canım youtubedan izleyerek yapabilirsin sonra rutin bakımına devam et zamanı geldiğinde tekrar açıyor. Ama budama şart yoksa tamamen gider. 
(2,139 puan) tarafından
Kuruyan kısmını budayacagım değil mi cnm
(2,818 puan) tarafından
Evet ama alttan boğum boğum sayman lazım üçüncü boğumun üzerinden hemen budayabilirsin. Boğum dediğim dalın kat kat şekli var ya o kısım canım. Netten baksan görsel olarak daha rahat görürsün. ☺️
0 oy
(1,921 puan) tarafından

Kuruyan dalini dibinden kes sari yapragi var onu da al cok gunes goremyen bi yere koy bide bi kovanin iciine su doldur saksiyi icine oturt 15 dk dursun bide zaten cicegii bitinde o dali kurur pek biseyi yok gibi orkidenin :) ha saksisida sefaf olmali :)

0 oy
tarafından
Benm orkıdemde soldu ya. Esım anneler gununde almıstı ama bakamadm bende tekrr cıcek acar belkı bı umut dıye beklıyorm hala
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Ahaha solmamıs taş gibi bu orkıde cıceklerı kurumus o dalı kes uygun bı makasla

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 361 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
11 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde linaaras (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
3 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Bastet (748 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...