0 oy
412 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar oğlum 14 aylık bu zamana kadar hep sakinlikle cevap vermeye çalıştım tepkilerine yaptıklarına. Dağıtmasına, dökmesine, kırmasına hala daha asla sesimi çıkarmam beraber toplayalım annecim derim. Yada zarar verdiği birşey olursa gözümün içine bakar Aslaaa kızmam. Fakat konu kendine zarar vermeye gelince benim sinir seviyem kontrol edilemez bir hal alıyor. En son şuan yaşadığımız durumu anlatıyorum belki bu konuda bana sizler yardımcı olursunuz diye.

1 2 haftadır elini küçük diline götürüp kendini öğürtüyor bir kaç kez sesli uyardım. Elini sert bir şekilde çektim. Bugün ise artık sonunda kendini kusturdu ve bende kötü bir şekilde bağırdım. Şuan yüzüne bakarken suçluluk hissediyorum. Kendimi kötü bir anne olarak görüyorum. Ama nasıl engel olacağımı artık bilemiyorum. Dağıtsın ne bileyim başka şeyler yapsın Aslaaa özgürlük alanına karışmam kendisini geliştirsin fakat kendine bu aralar çok zarar veriyor ve bu konuda ikazlarım ona engel olmadığı için çok sinirleniyorum..

Bu durum bende alışkanlık yapacak diye inanın çooook korkuyorum çoook. Çünkü eğitimin, sevginin ve insana olsun hayvana olsun tüm saygıların ilk önce evde alındığına inanan ve bu şekilde büyüyen bir insanım fakat bu durum beni kahrediyor. Ağlamamak için zor tutuyorum kendimi.

Çocuğuna bağıran onu hırpalayan bir anne olmak istemiyorum asla Aslaaa. Ama korkuyorum ne yapmam lazım lütfen bana fikir verin psikolojim bozuldu artık.. 

18 Cevaplar

+2 oy
(25,224 puan) tarafından
Bu kadar kafaya takacak bişey yok canım çocuguma bagırmadım diyenr asla inanmam. 
(119,368 puan) tarafından
var selo burdada var ben asla bagirmadim sesim yukselmedi diyenler
(25,224 puan) tarafından
Diyen varda inanan var mı :D
diyenler zaten en cok bagiranlar
tarafından
Sorun aslında tam olarak bağırmakta değil. Tam anlatamamışım sanırım bu durumun alışkanlık haline gelmesi ve her durumda bunu yapmaktan korkuyorum. Kendimi sakinleştirmek ve biraz olsun oğlumu sakinleştirmek istiyorum işte bunu nasıl yapacağımı bilmediğim için şuan sizlere yazdım. Moral olarak hiç iyi değilim
tarafından
Artık bitmiş bende katılıyorum
-Reklam-
0 oy
hepimiz bagirmisizdir bende bagirdim ama asla hirpamadim bagirmayan yoktur inanki 
tarafından
Hırpalayan derken yaptığım için değil Rabbim o gaflete düşürmesin ama bilmiyorum kendimi çok kötü hissettim
anliyom seni bende sesim yukselince snr uzuntuden agliyom ama sabrimizi deniyolar cok zorluyolar bizi istemeden bagiriyoz
tarafından
Tek değilmişim en azından yaptığımız bazen ne kadar yanlış olsada tek olmamak biraz da olsa içimi rahatlattı. Dişlerimi sıkmaktan artık o kadar alışkanlık olmuş ki gece de dişlerimi sıkmaya başladım. Hadi bağırmayım hadi korkmasın. Elim kolum bağlı ne yapıcam bilmiyorum
0 oy
tarafından
Canım elbette hepimiz hiç bağırmadan büyütmek istiyoruz ama bazen gerçekten sınırları zorluyorlar benim kızım 16 aylık bugüne kadar tek bir kere bağırdım o da tatlı yapmıştım masanın üzerine bıraktım büyük borcamdaydı patırtıya arkamı döndüm ki kızım camların içinde aklım çıktı korkudan refleks olarak bağırdım kim ister evladına bağırmayı ama bizde robot değil neticede çünkü bazen sınırlarımız zorlanıyor bu ara hele o kadar yaramaz olmuş ki bazen tahammülümü zorluyor yemin ederim dişlerimi sıkıyorum artık ona bağırmamak için
tarafından
Az çok beni anlatmışsın. Aslında sende benim gibi düşünüyorsun anladığım kadarıyla yani o pasta dökülsün ne bileyim üstünü kirlettin bunlar sorun değil ama kendilerine nerede zarar verecek şeyler var oradalar. Ve artık refleks olarak bağırdım yani ne yapacağım inan bilmiyorum günden güne sakinleşmek yerine daha çok zorluyor
tarafından
Döktüğü saçtığı için asla sesimi çıkartmam çocuktur toplanır derim mesela çöpümü gidip döküyor diyorum ki bağırsam da kendim toplayacağım bağırmasamda sesimi dahi çıkarmıyorum sadece anneciğim yapma diye bu şekilde uyarmaya çalışıyorum yemin ederim sana oyuncaklar var ya günde 70 kere dökülüyor ya da mesela dağıtmaması gereken çekmeceleri dağıtıyor ama hiçbir zaman kızmadım kendine zarar verdiği zaman ben de korkuyorum çünkü ona bir şey olursa bu sefer ben ağlayacağım ömür boyu
0 oy
(4,548 puan) tarafından
boyle  dusunme sen gordugum en guzel annenlerden birisin ve cocuguna  kızmayan anne eminim cok azdir yaptiginin yanlis oldugunu  anlatmaya calismissin  biz anneler robot degiliz ev isleri  esimiz ailelerimiz hayatimiz derken bazen tahammul seviyemiz doluyor bu kadar uzme kendini
tarafından
Elimde değil. Elbette ki kimse bağırmak istemez ve her annenin bebeği kendine kıymetlidir. Bende bana emanet edilen bu güzel nimete gözüm gibi bakmaya çalışıyorum bu esnada yaşadığım bu zorluklar beni patlatıyor böyle olunca da vicdan azabı çekiyorum
(4,548 puan) tarafından
seni cok iyi anliyorum  amacin sadece kendine zarar vermesini yada bu.yaptigi yanlis hareketi aliskanlik haline getirmwsini onlemek ve sadece 1 kere bagirdin lutfen uzme kendini
tarafından
Umarım bu durum oğlum ile aramızda alışkanlık haline gelmez.. İyi değilim canım ya moral olarak hiç iyi değilim
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Kimse istemez evladına bağırsın çağırsın hepimiz geçiyoruz bu yollardan hani demem oki elimizde değil bütün evin yükü biz kadınlarda bir kez olsun çıkıp gezemiyoruz bi yarım saat çocukları biyere bırakıp da nefes alamıyoruz bunalıyoruz hepimiz haklı olarak 

(2,698 puan) tarafından
Yok yaa alakası yok inan bir evlat anne için ölür korkma çünkü sen ona bağırsan bile babasına değil yine sana gelecek çünkü anne kokun ona yeter
tarafından
Sağol rahime çoook sağol son cümlede şu psikoloji ile ağlayasım geldi ❤️ iyi ki yazdın
(2,698 puan) tarafından
Üzülme canım çocuk bu sonuç olarak her daim anne sevgisine ihtiyacı olacak bebeğinin gözü hep seni arayacak biz nasıl bişey olunca annemizi arıyoruz hemen dimi
tarafından
Haklısın. Büyük korkularımdan biri. Gözünün bebeğine baktığım evladımın bir gün beni istememesi. Belki bu korku ile yaşamayı bırakmak lazım. Çünkü ben onu seviyorum ilgileniyorum gözünün bebeğine saçının teline bakıyorum. Şuan bağırdığım için vicdan azabı çekiyorum ama yine onun iyiliği için bağırdım bunu alışkanlık edinir de kendini hasta eder diye daha sakin olmam gerekiyor ama ne olursa olsun. Söylediklerinde çoook haklısın
(2,698 puan) tarafından
Geçecek kız çocuk büyüyünce güleceksin hatta:=)
0 oy
tarafından
Benim kız da 16 aylik eliyle aynısını yapıyor. Düz duvara tırmanıyor resmen çok yaramaz ve ilgi pıtırcığı tam. Bide 3 aylik oğlum var. Emin ol her anne bağırıyor. Bence bunda sorun yok. Şiddete basvirilmadigi sürece.
tarafından
Allah o son dediğini ne yaşatsın ne göstersin. Elini sert bir şekilde çekerken bile içim cız etti. Rabbim o hataya düşürmesin. Onlar bize ennn güzel emanet. Bağırma durumunu da bu şekilde yaşayınca sizlerle dertleşmek istedim
0 oy
(15,823 puan) tarafından

Ayyy bagiriliyor canim bizimde sabrımız bı yere kadar sen bagirmiyorum diyenlere bakmaaa:D

tarafından
Keşke bağrılmasa aslında yaptığımız doğru değilde söylediğin doğru sanırım sabır bir yerden sonra taşıyor ama keşke taşmasa :(
(15,823 puan) tarafından
Keşke ama olmuyo canimmm herşey güllük gülistan olmuyo maalesef bende bağırıp sonrasında çok pişman oluyorum :(
0 oy
tarafından
Yanlış anlama ama sen böyle konularda buradaki bağıran kızan anneleri çok kınamıştin işte kimseyi kınama sonra başına gelir diye boşuna demiyorlar bağırma konusuna gelirsek kimse robot değil herkes ister istemez bağırır kızar çokta üzme kendini 
tarafından
Ayrıca 3. Değil 2.hesabim
tarafından
Eminmisin :d daha önceki hesabın farklıydı nickin
tarafından
Bakın tek bir kez açıklama yapacağım bir daha da yazıp konuyu uzatmayacagim. siz bana insanları coook kınadığımı söylediniz böyle bir durum aslaa olmadi. Daha geçen dediğiniz yağmur un acıtigi şaplak Aticam postu ise orada linclemedim " yağmur hiç böyle bir post açacağın aklıma gelmezdi Allah kolaylık versin dedim " bu mudur linç. O zaman 2.5 senedir boşuna buradasınız çünkü ben bile bu 1 senelik zamanda çok agirlarini gördüm. O zaman sizde şuanda linç ediyorsunuz (kendinizce )
Konuyu daha fazla uzatmiyorum beni benden iyi tanıyormussunuz zaten daha fazla birşey açıklamaya gerek yok ama burada kolay kolay birine ters birşey söyleyecek son insanım . Ve ayrıca kınadığını yaşamak gibi bir sözü başkasına söylerken bile korkmak lazım çünkü ne ile sinanacagimizi bilemeyiz. Hayırlı akşamlar .
tarafından
Sakin ol D öncelikle ben yağmuru demedim ki sen madem kendinden eminsin neden hemen sinirleniyorsun uzun uzun yazmana gerek yok başta sana yazdım seni linclemiyorum diye boşuna moşuna fln bilemem ben olanı söyledim senin zoruna giti galiba hemen saldırıya geçiyorsun neyse iyi akşamlar bu arada yalan söylemek hiç benim işim değil;)
tarafından
İyi akşamlar canım :)
0 oy
(346 puan) tarafından
İster istemez arada bağırıyorum sabrımın taştığı zamanlarda  bağırmıyorum diyenlere de inanmıyorum anneyiz bizimde sabrımızın taştığı zamanlar oluyor 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bak sana ne diyeceğim. Instagramda dr özgür bolat diye bi pedogog var. Özellikle anne babalık konusunda eğitimler veriyor. Bence o eğitimi bi araştır. Şahsen ben bu ara çok ihtiyaç duyuyorum danisabilecegimbi uzmana. Yanlış yaptığımı düşündüğüm şeyler var.
tarafından
Çok teşekkür ediyorum hemen bakicam
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Ne yazikki bir aya kadar ben kızıma her gün bağırıp hirpalardim kızardım onu aglatasiya sonra vitamin almaya başladım onunda sakinleştirici etkisi varmış ondanmi nedir çocuğa karşı sakinim ve kendimi durdurmaya çalıştım senin gibi pişmanlık çekiyordum her gün her gece ama sen bı kere bagirmissin bı daha tekrarlmazsin ama hepde gülersen emin ol çocuk bu sefer şımarık olmaya yakın oluyor çevremde örneği var inşallah güzel evlatlar yetisitirz ama bizde insanız öyle düşün
tarafından
İnşallah tek istediğim sağlıklı bir psikoloji ile büyümesi
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Çok tecrübeli bir anne değilim ama böyle durumlarda dikkatini dağıtacak şeyler yapabilirsiniz. Elini mesela ağzına götürdüğünde hemen annecim topu atıyorum yakala gibi. Veya her yaptığında biliyorum çok zor ama sakin kalıp annecim bunu yapıyorsun ama bu sana zarar verebilir diye uzunca açıklama yapabilirsiniz.
tarafından
Heeeer seferinde yapıyorum asla sıkılan bir anne değilim asla. Elim hep oğlumun üzerinde dilimde hep annecim diye diye anlatırım herşeyi ama bugün pim koptu ama bundan sonrası için daha tedbirli olacağım
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Günluk bir doz bağırrım :D
0 oy
(818 puan) tarafından
Ister istemez sesimiz yukseliyo cnm vurma dövme yok tabi ama bizde insaniz bizim de bi sabrimiz var o yuzden cokta uzme kendini kimse mükemmel anne degil
0 oy
(543 puan) tarafından
Sen tepki verdiğin için o merak edip daha da yapıyor.Görmezden gelmeyi dene.Bir davranışı söndürmek istiyorsan görmezden gelmek en iyi yol.olumlu da konuşsan olumsuz da tepki versen pekişiyor nötr olman lazım.Elini soktu ve kustu diyelim kızma tepki verme birşey deme sadece temizli ve öncesinde ne yapıyorsan ona devam et bir iki yaptıktan sonra bırakacaktır.Kendini de suçlama önemli olan birşeyler yaptıktan sonra pişman olup bir daha yapmamak bunun için de bu araya danışıp nasıl çözebilirimi aramışsın zaten ötesi yok.Annelik zor zanaat ve de insanız istemesek de hatamız oluyor elbet.
tarafından
Çok haklısın dediğin yöntemi deneyeceğim çok teşekkür ederim
(543 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından

Bağırmayan anne yoktur yha

0 oy
tarafından
Aynı şekilde 11 aylık kızım hiç bağırmadım zaten küçük bağrılmaz demeyin ne anneler görüyorum dövüp bağıran Allah ıslah etsin geçen gün dolap süsünün tomurcuğuyla çiçeğini yutunca bağırdım çünkü çok korktum bişey olacak diye çok şükür iyi sonrada çok pişman oldum tabi ve artık yaramazlıkları artmaya başladı kendine zarar vermeyeceği şeyler yapar İnşallah ondan sonrada daha çok dikkat ettim. O an aklıma sana emanet küçük sana ihtiyacı var ne olduğunu bilmiyor gibi düşünceleri getirmeye çalışıyorum o şekilde dikkat ediyorum 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 526 göst.
2 Eylül 2023 Aile kategorisinde Npp (222 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 390 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde bsradgn (551 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.