0 oy
948 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar gerçekten bıktım artık beş senelik evliyim eşim ile görücü usülü evlilik yaptım eşim çok iyi niyetli bir insan nişanlılık döneminde ev aldı şuan borcumuzu yarıladık aile apartmanında dairesi var ama orda oturmak istemedi eşimin abisi alt katta annesi üst katta eşimin dairesinde kiracı var neyse kaynım olacak kişi 16 yıllık evli kaynananın veliahttı resmen bir tanesi bu zamana kadar batmış etmiş hep kaynanam yardım etmiş kaynım tam bir üç kağıtçı 4 çocukları var eltimle her türlü kötülüğü yapmış ihanetten tutunda her türlü pislik ama ayrılmamış kadına acayip çektirmiş kaynanam kaynımı hep toparlamış eşimde bekarken yardımcı olmuş neyse bizim bir çocuğumuz var eşim işinde iyi bir maaşı var burcumuza gidiyor yarısı ama yinede olsun çok şükür kayınvalidem 50 ve ya 60 bin kadar borcumuzu üstlendiği için hala kiramızı vermiyor bize diğer oğluna ettiği yardımlar cebinden bize ettiği bizim kiramız ile oluyur bu durumda ama hala size destek oldum diyor eşimde bu yüzden hiç istemedi az önce oradaydık işte yağ fiyatı artmış falan dedi kaynanam bende dedi ki eve iki maaş giriyor ne olacak sana biz borç ödüyoruz dedim işte biraz oturduk daha sonra eşim kalkalım dedi kalktım inanın eve gelene kadar tartıştık çok ağır sözcükler söyledim safsın adam değilsin hakkını savunamıyorsun gibi oda bana bağırdı ocaktan sonra alıcam kiramı diye hep aynı terane dedim bıktım dedim her şey iyi niyetle olmuyor dedim kira 700 TL bu arada oğlumda etkilendi kızlar bıktım ailesi haksızlık yapıyor ama yinede onlarla konuşuyoruz eşim iyi biri bizden bir şey eksik etmez ama hakkını aramama su üzüyor beni diyoki ben kimseye muhtaç değilim diğer oğulları onların ellerini gözlüyor diyor bu adam nasıl hakkını savunur ne yapmalıyım 

28 Cevaplar

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bunun icinde boşanilmaz yani eşin hakkini aramiyo diye insan boşanirmi daha nelerrr
(228 puan) tarafından
Ama biraz savunsun istiyorum kendini
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eğer ki durumunuz varsa niye zorluyorsunuz ki
(228 puan) tarafından
Hak hukuk bilmemeleri zoruma gidiyor
0 oy
tarafından

Bu bi boşanma sebebi olamaz yha

tarafından
Aynen aynen :D Fundyy yeni şarkılar çıkardı işi büyüttü ben çok seviyorum fundyyi :D
(692 puan) tarafından
Kiz Allah seni etmeye kadın burda derdini anlatio  biz arsız bela konuşuyoz  düş yakamdan fundici :D
tarafından
Ahahahah aynen yhaa konuştuğumuz konuya bak puhahahaha :D
(692 puan) tarafından
Hadi aşkım  iyi geceler bidahaki postlarda görüşmek üzere  :D
tarafından
İyi geceler kuzum görüşürüz :)))
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Çok ağır konuşmuşsun
0 oy
tarafından
Koynuna girdiğin adama adam değilsin demen hele ki böyle birşey için çok ağır olmuş çiçeğim :/

Kocan ev almak yerine apartmanda da oturabilir di yine seni düşünmüş istememiş orasını bence buradan bak yapma böyle :(
(7,972 puan) tarafından
Aynen düşünüyorum. Adama üzüldüm çok ağır şeyler söylemiş bence bu boşanma sebebi değil.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ay ben eşine üzüldüm ya öyle şeyler söylediğin için. Sende diyorsun iyi niyetli bunun için boşanmayı düşünmek saçma. Ama sende yanında durarak biraz da pohpohlayarak belki hakkınızı alabilirsiniz. Ama adam değilsin falan filan ağır olmus
(228 puan) tarafından
Ağır oldu ama haksızlık etmeleri ve onlarla konuşmamız zoruma gidiyor
(6,047 puan) tarafından
Ama eşin bunları haketmiyor. Bence bunun için özür dilemelisin
0 oy
tarafından
Savunamaz böyle gider sen kendini yıprattıgin ile kalırsın benim babamda böyleydi 70 yaşından sonra aklı başına geldi annesinin kötülüğünü gördü kardeşlerinden hayır olmadığını gördü annemi hasta ettikten sonra annemin kıymetini bilmeye basladi
(228 puan) tarafından
Öyle olur zaten hep
tarafından
Ozaman şekerim madem senin istediğini bir etmiyor sende takma kafana adamı adam yapacağım diye uğraşma maddiyat çıktıktan sonra her şekilde çıkıyor biz düğün altınlarımi bozup tarla aldık ama adamin bir yanlışı bizi 150 000 tl borca soktu babamın doğumda taktığı bileziği bana sormadan bozdurdu ben sinir olmayayım da kim olsun şimdide tarlayı satılığa çıkardı yaramayinca yaramıyor verende Allah alanda kimisinin senin gibi çıkıyor para kimisinin sağlıktan kimisinin benim kocam gibi akılsizligindan şeker hastası olursun kafana taka taka annem öyle oldu bende taktım takmiyorum artık
(228 puan) tarafından
Evet hasta olucam gerçekten ondan korkuyorum sorun parada değil savunmaması işte
0 oy
(2,698 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yok artık yaaa devenin nalı saçmalamayın artık bunun için de boşanmak isteyen de ne bilim burda sen bi oku postların çoğunu bakalım neler yazıyo şiddet hakaret küfür kısıtlama neler neler oluyo bak birisinin kocası neler demiş karısına şükretmeyi bilin az bence 

(228 puan) tarafından
Çok şükür ama biraz hakkını savunsun istiyorum
(2,698 puan) tarafından
Bak yavrum kocana böyle deme adam değilsin falan zoruna gider biraz güzel konuş çocuğun da yanında tartışmayın korkar çocuk uyuyunca al karşına anlat oda anlatsın böyle yaparak birbirinizi kırmayın
0 oy
tarafından
Eşine adam değilsin demek nedir kardeşim bi erkeğin gururu olur sen eşini yüceltceksin ki oda etrafa aslan gibi kükresin sen aşalarsan adam zaten aşalık kompleksine girer ailesi yüzünden eşine saygını yitirme aile görüşülüyor yani bizimde evladımız olacak vakti gelince bizde belki yanlışlar yapcaz bizi silmesi mi doğru olcak 
(228 puan) tarafından
Canım yapılan haksızlığa tahammül edemiyorum öteki hep üstün ağzınada etse
tarafından
Eşin en iyisini yapıyo bence oğlak burcu mu eşin. Kimseye minnet etmemesi daha iyi bende eşime diyorum her zaman kimseden çöp bile bekleme baban bile olsa şimdi biz kayınbabamın evinde oturuyoruz eşimde ödemiş tabi parasını beraber almışlar kaynım evlenirse ben kiraya giderim kimsenin lafını çekmek istemiyorum diyorum az yerim gene millete laf bırakmam valla ben eşine hak verdim ama benimde düşüncem bu şekilde olduğu için sen farklı düşündüğün için fikir ayrılığı tartışmaya sebep tabi ama eşini hiç bi şekilde aşalama sen ne kadar yüceltirsen onu o sanada evinede o kadar tutumlu olur
(228 puan) tarafından
Canım zaten herşeyi ben ve oğlum biliyorum sadece tek sorun ailesinin yaptığını görsün istiyorum hani bizim borcumuzu yardım ettiyse kiramızı vermiyor buna karşılık hakkını arasın ağlamasa bile arasın istiyorum aslan burcu eşim
tarafından
Valla burda neler neler okuyoruz evinde eşinle huzurun yerindeyse batsın onların parası boşver abisinin yaptıkları da onun sorunu sizin huzurunuzu kaçırcak bişey yapmadıkları sürece takılma böyle şeylere benim tavsiyem sana. Madiyat gelir geçer ama o evin huzuru bi kere sarsılınca inanki bidaha gelmez
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm sadece biraz gözünü açsın istiyorum
0 oy
(119,355 puan) tarafından
o dairenin tapusu kimin ustune 
(228 puan) tarafından
Cnm şöyle eşim kendi dairesini kendi parası ile yaptırmış
bak benim esimde oyle ustelik daire bile degil babasinin arsasina bize ev yaptirdi tapu babada  elimizden bisi gelmiyo hani bi tugla bi fayans almadilar ama tapu onlarda oldumu elinden bisi gelemz
(228 puan) tarafından
İnsaflarına kaldı yani
(185 puan) tarafından
Bence kiradan önce tapuyu üzerinize alın çünkü kayin pederinize bir şey olursa yani ölüm olursa o ev kaynanan ve çocukları arasında bölünür birde esin kendi yaptırmış yaptirdiginizla kalırsınız..
aynen hem insafa kaliyo hemde sans bence istesenizde vermezler tapuyu bizim sansimiz babasinin binasida esimin ustune olmasi
0 oy
tarafından
Çok yanlışsın canım k.bakma ama
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Sırf bu yuzden mi boşanmayı düşünüyosun gerçektn şaşırdım biz neler atlattık eşimle o da çok haksızlığa uğradı hep iyi niyetinden evet bizde tartisiyoduk  ama ben asla boşanmayı aklımın ucundan bile gecirmedm canm 
(228 puan) tarafından
Hakkını savunsun istiyorum bazen ezdirmiyor ama o kira onun hakkı kaynıma karşılıksız yardım etti bizim kiramız ile ediyor
(1,951 puan) tarafından
Bu yüzden eşine kinlenme adamın elinden okadar geliyo demekki adam ne yapsın zorla baskasinn parasını malını alamaz kinleneceksen kaynanana kinlen adamcağızın sucu yok
(228 puan) tarafından
Kaynanama Bi gün patlicam çok az kaldı
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Adam seni dövmemiş aldatmamış kimseye muhtaç etmemiş .biraz saf hakkını arayamıyor diye boşanacaksan boşan gitsin .sonra kafanı duvarlara vurma 
(228 puan) tarafından
Gerçekten iyi hakkını yiyemem ama annesi diğerini ayrı tutuyor hep onlar üstün görüyor eşim gibi bir insana bunu yapması zoruma gidiyor
(1,951 puan) tarafından
Ay esinin yanında olacağına şu söylediklerine bak hayret ediyorum zoruna gittiği için boşanacaksan bosan sonra boyleisni coook bulursun
0 oy
(274 puan) tarafından
Ne güzel kaynanan 50-60 bin borcu üstlenmiş hesaplayın p borç bitene kadar kirayı o çeksin. Sizene diğer oğluna yapılan yardımlardan. Ne bekliyorsın mesela o 50-60 bini unutup siz o kirayı mı çekmek istiyorsunuz neden herkes kendi borcunu bilsin. Ödeyin kurtulun annen baban kaynanan bile olsa yarın birgün o evi almanız için ben şu kadar verdim diyip başınıza kalksa daha mı iyi. Onun evlat ayırdığını düşünüyorsan o onun sorunu eşinin ne suçu var.

Valla eşim iyi diyosun maaşı iyi diyosun ee evini almış borcunu da ödüyor kimseye muhtaç etmiyor diyosun, boşan o zaman ne bekliyorsun ki neler etmiş adam bak sana Allah'ım ya. yine de kaynanan borcunuz için para vermiş artık şu zamanda kimse vermez tabi ki geri ödemek zorundasın.
(228 puan) tarafından
Zoruma giden diğerine kaç bin harcadı hesabı yok eşim iyi niyetle yaklaşıyor her şeye biraz görsün istiyorum
(274 puan) tarafından
Benim kaynanam bana hiç yardım etmedi ona kalırsa hiç de bir yardım istemiyorum kimseden isterse diğer oğluna dünyayı versin umrumda değil ama kaynanamı valla çok seviyorum yardım etmiyor diğer oğluna veriyor diye kavga çıkarmanın heleki kocama bu tarz konuşmanın bir anlamı yok. benim kocamın maaşı iyimi arkadaş kimseye muhtaç ediyor mu evini işini çocuğunu eşini biliyor mu bitti. Evlat ayırması kaynananın sorunu eşinin değil ağır olmuş söylediğin sözler ne güzel ki kimseden bir şey istemiyor sevin bence. Kaynının ne sahtekar olduğunu sen söyledin ha eşinde öyle olsun istiyorsan o başka.
(228 puan) tarafından
Canım çok şükür eşim onun gibi değil sanki aynı anadan doğmadılar eşimin huyunu falan herkes taktir eder ama kaynımın adını verince beş adım ileri giderler çok zıt karakterler tek gıcık olduğum hani kiramızı alamıyoruz kadından isteyecem diyor bekle diyor istemiyor
0 oy
(587 puan) tarafından
Kocana haksızlık etmişsin bence çok ağır konuştuğunu düşünüyorum mutluluğunuz için çabalayan birine bu kdr dene benxe eşinin yanında ol destekle ne kdr ailesini kotulersen sen okdr kötü olursun sonuçta sizi aç açıkta bırakmıyomus, aynı binada oturan daha kötü ki uzaksın ailesinden eşine destek ol bence bu kdr basit şeyden ayrilinmaz. Arada çocuk var onun için dikkat etmelisinz
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Eee adam seni aile apartmaninda oturtup borç odemese ne yapacaktin

Herşey para değil canım benim arada çocuk sevindir onlardan uzakta oturuyorum diye boşuna huzurunuda bozma
(228 puan) tarafından
Evet orda otursam daha kötü olabilir di buna katılıyorum ama kendi hakkını almasını istiyorum sadece
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Yani adam birincisi farkında ki orda oturmuyor ve giidince de kalkalım diyebiliyor sen bence yanlış yapmış ağır cümleler söylemişsin eşin bence mantıklı düşünüyor sonuçta ev onların üstünedir hala o da kendince bir şey düşünmüştür çok ayıp valla eşine çok üzüldüm ne kocalar var gene de ailesinin dibinden ayrılmıyor  kadın bir şey diyince sanane  diyorlar. Eşini öp başının üstünde taşı vardır onun bir hesabı sen merak etme senden daha mantıklı akıllı düşünüyordur 
(228 puan) tarafından
Bilmiyorum canım sürekli bekle şuan kimseye muhtaç değiliz diyor alıcam hakkımı diyor büyük kavga ettik biraz gözü açık olsun yeter
(1,020 puan) tarafından
Yaaa bize öyle geliyor erkekler bizden daha cin emin ol o zamanını bekliyordur  gönlünü al kocanın motive et her şeyi kadına söylemek istemezler
(228 puan) tarafından
Cnm yani tamam ağır konuştum ama biraz savunsun hakkını alamasada savunsun  istiyorum
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Bence dua et eşin onlara muhtaç değil birde t tersini düşünsene Allah korusun şükreder insan boşver alicam demesi bu bibumut
(228 puan) tarafından
Çok şükür canım ama kayınvalidem böyle hak yemiyor gibi davranıyor eşimde iyi niyetli ya onu ince noktasından vuruyor kv buna deli oluyorum
(4,661 puan) tarafından
İşte Allah eşinin kalbine göre veriyor herkes ettiğini bulacak şöyle söyleyim benimki öve öve bitiremediği oğulları şuan sırtını dönmüş sadece benim eşim ona destek ve rizkimiz o kadar güzel ki şükürler olsun Allah kalbine veriyor kaynım biri batmak üzere diğeri yuvasında mutlu değil anla işte veren el alan elden üstündür içine atma sende eşinin yanında ol bu iyilikten mukabafitini rabbim verir sanada
(228 puan) tarafından
Öyle canım diğer oğlu neler yaptı yine onun kötü yanını söylemez bizimki bir şey yapsa kudurur hemen neden böyle kötüyü görmüyor gözleri
(4,661 puan) tarafından
İşlerine gelmiyor görmüyor değil canım sen içini ferah tut rabbim sorar hesabını hak neyse yerini bulur
(228 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Adam degılsın lafına kadar haklıydın ordan sonra haksız oldun gozumde
0 oy
tarafından
Aman bu devirde 700 lirayı alsan ne olur almasan boşver eşinle tartismaya deymez inannn
(228 puan) tarafından
Cnm yapılan haksızlık sinir ediyor inan m
tarafından
Onu anladım da peki sen istermiydin büyük kaynın gibi eşin olsun aynı binada annesiyle ve eşine yaptıklarını sen anlattın ama bütün haklar onda eşine haksızlık etme Allah adama sorar git gönlünü al yazık belliki arada kaliyo gunahh

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 405 göst.
0 oy
9 cevap 383 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 392 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 219 göst.

380,333 soru