+1 oy
215 göst.
Aile kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Eşim kovid 10 gündür sadece uyuyor yemek yemiyor zorla bı mandalina bı bardak su içiyorum vucut direnci düşecek dıye korkuyorum dün akşam akciğer filminde bıraz var demiş doktor herkeste oluyor dogru mu:(

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aşısız mı esınız 
(1,298 puan) tarafından
Aşısıs malesef bır türlü ikna edemedim :(
-Reklam-
0 oy
(119,338 puan) tarafından
covid asisi olmusmuydu
(1,298 puan) tarafından
Hayır malesef
(119,338 puan) tarafından
aahhh ins cabuk atlatir
0 oy
(710 puan) tarafından
Sorunun cevabını bilmiyorum ama bizde 6 gündür covidiz sürekli uyuyoruz halsizlik var geçecek gibide durmuyor çok zor bir hastalık allahim düşmanıma bile vermesin bireyler yemeye çalışsın yoksa iyice vücut direnci düşer yiypte  toparlancaj  zorlasin kendini biraz
0 oy
(7,740 puan) tarafından
Kaynımın cigerlerine inmişti 1 hafta filan hastanede kaldı şimdi iyi çok şükür 

Eniştem de 2 ay önce atlattı 2 doz aşı olmasına rağmen halq çok kötü öksürüyor 

Eşinize geçmiş olsun allah şifa versin inşallah 
(1,298 puan) tarafından
Ya bende yatış yapılsın istıyorum ambulansı çagırdım oksijen ölçüm yapıp gıttı neyı bekliyolar Allah rızası için
(7,740 puan) tarafından
Kaynımı da başta yatırmadılar iyice ağırlaştı sonra yatırdılar
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Geçmiş olsun kuzum benim kuzenimin ciğere inmişti hastane de yatarak tedavi gördü düzeldi şükür 
(1,298 puan) tarafından
Ya nasıl yatırdılar eşimi nıye tedavi etmiyorlar özele mı gıttınız
(7,740 puan) tarafından
Kaynimi özel hastane kabul etmemişti yatırmak için
(1,092 puan) tarafından
Yok devlette kuzu kendileri ambulansla almıştı
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Eşim 10 gün yoğun bakımda kaldı tedavi gördü
(1,298 puan) tarafından
Nasıl yatırdılar yanı şikayetiniz neydı
(3,681 puan) tarafından
Nefes almakta zorluk çekiyordu ateşi çok vardı ciğerlerine inmiş dediler yemek yemiyordu ambulansla alıp götürdüler 10 gün yoğun bakımda tedavi gördü doktorlar bize ilk başta böyle hastaları kaybettiğimiz çok oldu herşeye hazır olun demişti çok ciğerleri tedavi yanıt verdi Rabb'im bize bağışladı
0 oy
tarafından
10gun hastanede yattım ciğerlerine inmişti
(1,298 puan) tarafından
Yatış ne aşamada yapıldı çok geçmiş olsun bızım için de neyı bekliyolar bılmıyorum mutlaka ilerler mi nolur
tarafından
Cigerime inince yatisim yapıldı. Tedavi olunmazsa ilerler solunum yetmezliği olur
0 oy
(425 puan) tarafından
Kisinden kisiye deyisir benim iki amcam dedem ve halam hepsi bir ay icinde pes pese yakalandi koyde birinde vurus varmis butun koye bulastirdi ve cigerlerine inene kadar fark etmedilr iki amcami ve dedemi pes pese ayni ay icinde kaybetim halam 60 gun yogumbakimda kaldi mafoldu olumden dondu kimse onu tanimadi taninmaz bi hale geldi ve 3 ayin sonunda az toparlandi tabulrcu oldu iki ayda evde hava makinasiyla nefes aldi lardesiminde cigerine inmisti onun yasi kucuktu 13 yasindaydi ona ilac tedavisi uyguladilar iyi cok sukur yani kisiden kisiyr deyisiyor
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Kızımın çiğerlerine inmişti 24 gün hastahanede kaldık çok zor bir süreçti Allah düşmanımın başına vermesin 
0 oy
(425 puan) tarafından
Yani kardesimin de cigerie inmisti ilac tedavisiyle atlatti
(1,298 puan) tarafından
Ne ilacı kullandı
(425 puan) tarafından
Hastahaneden verdiler bir hafta yatti orda tedavi uygulandi serom takildi ilac verildii kovit ilaci ama amcamlar dedem okadar sansli deyildi
0 oy
tarafından
Babamın ciğerine indi yemek yedirmek için hep hastaneye gitti annem gil ben evde pişirdim onlar götürdü zorla da olsa yediler pekmez sıcak su limon karışımı yaptık biraz da karabiber attık mor soğanı halka halka doğrayın üstüne bal dökün sabaha üstüne çıkan suyunu kaşikla verin bu varya çok iyi geliyor aşırı iyi bişey. Allah şifa versin 
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Bizzat kendim yaşadım 14 gün hastanede yattım 5 günu yoğun bakım da kaldım kardesimde benimle oldu ona olmadı mesela grip gibi atlatti
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Herkeste olur mu bilmem ben geçirdim ayakta geçirdim ama arkadasimin cigere inmisti o zor atlattı herkeze verilen ilaçtan başka bisey verilmedi
0 oy
tarafından
Vallahi canım hafif atlayan da oldu serumla ayakta kalanda olende maalesef bir safkik kabini falan yokmu gelip serum yapsın lar
0 oy
tarafından

Zorla yedir içir lütfen yemesen Allah korusun daha kötü olur ona paça çorbası yap içir yapamassan sipariş ver ve pekmeze limon sık yedir

0 oy
(2,196 puan) tarafından
Annem babam ben ciğerimize inmişti 10 gün hastanede tedavi görmüştük o zaman aşı da yaygın değildi 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 115 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Musmutlu (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 277 göst.
23 Mart 2021 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 53 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
28 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasesehasisi (12 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...