0 oy
702 göst.
Aile kategorisinde (2,353 puan) tarafından
Kizlar kuzenim 26 yasinda sevgilisi var jandarma komutan yani cocuk ciddiymis ama kuzenim istemiyor hep tayin oluyor diye bence cok guzel oyle degilmi aranizda boyle evli olan varmi zormu

32 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Eee sevgili neden olmuş bu devirde evlenilecek adamı bir daha nah bulur
(2,353 puan) tarafından
Kiz.bende oyle dedim zaten erkek kalmadi artik ortalikta
(2,202 puan) tarafından
Ahahahahh artii :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Asker eşi olmk zor canım herkesin gördüğü ile yaşananlar çok farkli 

Batıda bitmeyen mesailer bitmeyen yalnizlik ayrıca kaç tane asker eşi tanidiysam hep ailesi sorunlu geneli tabi istisnalara sözüm yok

Doğuda olunca da hep bir korku onu geçtim bir bardak su içmek bile boğazınızdan asmaz o orda napiyo o sıcakta o soğukta bir wp son görüldü görmeden yaramazsın için rahat etmez. O oradayken komik bisi olsa içinden gülmek gelmez

Velhasıli zordir seviyosa tabiki bunları göze alacak 
tarafından
Yaşanmışlık dolu cümle olunca demek size de geçti
(3,147 puan) tarafından
Ve daha anlatılmayan neler var bi bilseniz öyle güzel yazmışsınız ki bir asker eşi olarak yaşadığım çoğu okudum resmen ❤️
tarafından
Tirtilin anniskosu bizi bizden daha çok kimse anlayamaz bu yazdıklarım sadece genel cerceve ooo yani zaten sende biliyosun nerdeyse kitap olur derler ya yaşadığımız işte biz milletin 10 15 yılda yaşadığı zorlukları hızlandırılmış olarak bir iki yıl da yaşıyoruz Rabbım eşlerimizi başımızdan eksik etmesin
(3,147 puan) tarafından
Amin amin valla her an diken üzerinde olmak bile insanı yormaya yetiyor Allah önce eşlerimizin sonra bizim yardımcısı olsun başımızdan eşlerimizi kapılarımızdan ayakkabılarını eksik etmesin rabbim
tarafından
Amin Rabbım beraber yaşlanmayı nasip etsin inş canım bize de Rabbım guc kuvvet versin
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ee o zaman niye sevgili oluyor :)
(2,353 puan) tarafından
Ya buda bi manyak
0 oy
(178 puan) tarafından
Polis asker eşi olmak zor canım ama çok guzel bir duygu ki bence arada sevgi varsa gözüne gelmez insanın tayin falan doydugun yer memleketindir
(2,353 puan) tarafından
Dimi aynen
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Değilim ama bence zordur ya haklı kız sürekli adam görevde olacak aklı kalacak hayatı ordan oraya geçecek ailesinden uzak olacak çocukları babalarına hasret büyüyecek geceleri Bi başına yalnız uyuyacak sürekli gün sayacak falan haklı yani bence güzel değil 
(2,353 puan) tarafından
Ya canim aslinda normal isciykende oyle geceleri yanliz uyucak
(4,169 puan) tarafından
Kendi kararı canım bence hic etkileme ilerde pişman olup senden bilmesin sonuçta bu hayatı o yaşayacak
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Asayişçi mi komando mu komandoysa uzun görevler oluyor yapabilecekse evlensin ama asayişçiyse sıkıntı yok biz 4 yıldır İstanbuldayız 1 gün çalışır 2 gün evde eşim çok şükür işi rahat maşaAllah. Eğer kendisi böule yapamam fln diyorsa ilk başta evlenmemesi daha iyi onun için hayırlısı olsun 
(2,323 puan) tarafından
Asayişçi ler çoğu 1 günlük göreve gidiyor ama komando aylarca gider. Kuzeninde naz yapıyor bence madem evlenmekten çekiniyor niye çıkıyor ki adamla. Eğer gerçekten korkuyorsa yapamaz zaten bu şekilde
(2,353 puan) tarafından
Kiz patlatcan agzina bak naz yapiyomu millet siraya giriyo boyle insanlarla evlenmek icin
(2,323 puan) tarafından
Yok kız sırayada girmesinler. Askerler otoriter oluyor mesela benim eşim adam psikolojisini bozmuş herşey dediğim dedik olacak herkes o bişey deyince onu dinleyip tamam diyecek yoksa kendi kendine bağırıp çağırıyor :D sjsjsjjs mülayimi varsa onlardan bulsunlar böyle delileri değil ☺️
(2,353 puan) tarafından
Ahhaha allah seni :-D:-D
(3,147 puan) tarafından
Kuzu batıda asayiş doğuda komando çıkabiliyor çok değişik işler bunlar batıda asayiş doğuda komando olmaz diye bir şey yok benim eşimin arkadaşları asayişteydi şimdi hepsi doğuda dağdalar
0 oy
tarafından
O zaman niye hala sevgili kiz
(2,353 puan) tarafından
Manyak.bu :-D
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Kuzenin de enteresan o zaman nie sevgili boş yere
0 oy
tarafından

Jandarma değil.ama.kuzenlerim polis ve askerler rütbeli gorev yapıyorlar tayinciler ama eşleri mutlu. 

Elbette her ailede sorun olur ama meslekleri kutsal. Ne mutlu onlara vatanımızı koruyorlar 

(2,353 puan) tarafından
Al bendende o kadar
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Evde oturup çay içerken bile hayırlı olsun tayin çıktı diyebiliyorlar yaşadık yani :) güzel ama zor ama sevgi aşk her şeyin üstesinden geliyor tüm zorlukların seviyorsa evlensin gezicem diye düşünmesin biz lingir lingir geziyoz 2 senede 11 şehir gezdik bu manayla tatil yakın iler derken hedefimiz 81 e tamamlamak
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Keşke sevgili olmasa imiş adamın duyguları var sonuçta 

0 oy
tarafından

İstemiyosa boşuna umut vermesin adama bence

0 oy
tarafından
E madem ıstemıyo neden sevgılıler ?
0 oy
(7,195 puan) tarafından
Nesi çok güzel mesela ? Rabbim tüm askerlerimizi korusun ama bence hiçte güzel değil ordan oraya gitmek. 

Kuzenine gelince madem evlenmeyecek neden adamın günahına giriyor ki? Çok ayıp yaptığı... 
(3,147 puan) tarafından
Eşiniz asker mi bilmiyorum ama ne kadar zor da olsa çok güzel bir şey sadece ordan oraya olarak bakmayın olaya 5 yılda bir tayin oluyorsunuz o da 25 senede 5 il demektir ha istisnai bir durum olur beklenmeyen anda çat diye gelir yada eşiniz ben doğuya gitmek istiyorum der tayin ister gidersiniz ama siz istemediğiniz müddetçe 5 yıl aynı ilde yaşıyorsunuz ayda bir ordan oraya gitmiyoruz bizde
(7,195 puan) tarafından
Yıllarca aileden uzak kalıyorsunuz sonuç olarak bunlar çok büyük bir zorluk bana göre. He evleneceğim adam  asker olsaydı elbette ki gozum kapalı giderdim ben sadece zorluğunu soyledim bu da inkar edilemez bir gerçek arkadaşım var o da çok üzülüyor ne zaman eve doncez diye kolay mı onca yıl gurbette bir başına durmak ?
0 oy
tarafından
Canım ben de 36 yaşındayım eşim jandarma tim komutanı ve ilk görev yerimşzdeyiz tayin diye üzülmek yerine onun eve gelmesini beklemek daha zor bence bunlar arasında en kolayı tayin bazen 2 yıl bazen 3/4 ama sonuç olarak farklı insanlar ve farklı yerler keşfediyorsun tırnaklarına taş değmesin varsın tayin olsun çok şükür işinden dolayı eşimle bir sorunumuz da olmadı bazen zor oluyor ama bence her işin bir zorluğu vardır ben de öğretmenim yarın bir gün atansam benim de tayinim olur yani

Bu işler tayin işine bakmıyor yani görücü usulü değil sevgilisiymiş bunu biliyor yani tayini düşünmek yerine bence oturup gurur duymalı kuzeniniz :) 
tarafından
26 yaşındayım pardon :)
0 oy
(346 puan) tarafından
Allah belasını mı istiyor:D 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Cokkkkkkk zor asker eşi olmak heleki bu dönemde batıda asker dayanmıyor hep Suriye hep ayrı valla arkadaşımla asker eşiyle evlendik oda bende evlendigimizden beri ayrıyız 5 ayda 10 gün izne geliyor sadece çocuklar babasız büyüyor kuzenin bunları düşünüyordur o yüzden çok hakli
0 oy
tarafından
Tayin meselesi evet zor kendi evinde oturamıyon istediğin gibi dekor edemiyon sürekli taşınma kira vs ev zor bulunuyo 
0 oy
(859 puan) tarafından
Ay sakın ya böyle bi hataya sakın düşmesin jandarma olduğu için değil erkek olduğu için kasıkss gerçekten mutlu evlilik diye bişey yok
0 oy
(514 puan) tarafından
Evet zorlugu var ama suan her meslegin bir zorlugu var. İnsanlar ekmk yiyecek para bulamiyor devlet adami olacak ne guzel. Zamaninda parasi yatr kimseye muhtc olmaz. Evet sehir sehir geziyr ama bn soryn yapmiyrm geziyr iste neguzl oyle dusunsun:) benim esim asla sert dehil asker olmk onu degstrmedi bna karsi ilimli heo o kisilikle alakali. Bnde iyi dusunsun gunumuz sartlari belli gecim zor. Evet riskli ama her is artikriskli bil bol dua edecek..

İlgili sorular

+1 oy
43 cevap 676 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Oglumubekliyorummm (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
0 oy
16 cevap 344 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anonim (313 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,366 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,182 puan) tarafından soruldu