0 oy
330 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
1 haftadır düşüne düşüne bi hal oldum evden taki yapip satmak istiyorum internet uzerinden çok araştırdım malzemeci buldum sepete ekledim gerekli malzemeleri bir tek ödeme kaldi 300 küsür tuttu az az almama ragmen bir yandanda kendi meslegim var hemşirelik ama iş bulsam mutlu olcagimi dusunmuyorum 6 ay çalıştım özel de cok zordu 15 saat calisip asgari ucrettende az aliyprdum deneyimim vs olmadigi icin sonra evlendim biraktim zor geldi is bulsam simdi özel sektor hep ayni asgari ücret alirim onunda belli bir kismi krese gider cocuguma bakacak kimsem yok ben evde olmayi seviyorum esime cocuguma vakit ayirmayi belki bu takı işim tutacak hemsireliktende daha iyi olacak hem cocugumdan ayrılmamış olcam benim annem calisiyodu ben cok yanliz kaldim kucukken annem gibi calismiycam diyodum o yuzden bu taki isini yapmak istiyorum bir yandanda gun gectikce unuttugum meslegim var kafam cok karisik sizce?

14 Cevaplar

0 oy
(2,323 puan) tarafından
Hangi mesleği seviyorsan onu yapmalisin mutlu olman da önemli ben olsam hemşirelik yapardım evde olmayı hiç sevmiyorum çünkü ama senin durumunda takı işi daha mantıklı hem hobi gibi hem para kazanirsin
-Reklam-
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Kızım 10 aylık eşim çalışmama izn vermiyor şuan anne sevgisinden mahrum kalmasın dyo srekli çok şükr bişeyimz eksk değil bnde evden takı yapp satıyorum birde Bi firmayla anlaştım hedylk ürünler siparişi alıp orya yaptırıp kargolatyrum sonçta en ihtiyaç olan şey hedylk ürünler dye düşündüm işte bebk magnti mevlt setleri saatler kupalar faln tabi kişiye özel tamamen şmdlik iyi gidiyoruz çk olmasada kazanıyorm bişeyler birde giyemedğim şeylri faln satyrum işte
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ben olsam biraz dişimi sıkar özelde kendimi geliştirir tecrübe edinirim. Daha sonra donanım sahibi oldukça atanmak için çabalarım gerekli yere başvuru vs yaparım. Bu devirde sağlık alanında devlet kurumunda çalışmak kolay değil belki ama kapağı bı şekilde devlete atmak lazım bence. Özel sektör her zaman riskli kendi işin olsa bile batmayacaginin garantisi yok sonuçta.
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Okadar okuduggum emek verdigim  zaman kiyamazdim meslegimi yapardim ben tabi tercih canim icin meyde rahat ediyorsa onu yap
0 oy
tarafından
Valla keşke benim mesleğim olsa takıyla ne uğraşıcam onun para getireceğini bilmiyorsun bile
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Hangi meslekte mutluysan onu seç canım insan mutlu olmadığı bir iş yaparsa o işten de hayır gelmez 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Huzurlu yerde olmalısın ama o kadar okumuşsun mesleğini yap el işi takıyı tutunana kadar çok zaman geçer
0 oy
(8,879 puan) tarafından
Ben de memurum ama istifa edicem galiba. 4 aylık bebeğim var. Çok zor hem anne olup hem çalışmak gerçekten. Şartlar da tek maaşla ev geçinmeyi imkansız kılıyor gerçi ama napalım.
(572 puan) tarafından
Memursun ve istifami edeceksin ne cok isteyen var memurlugu ben dahil onunda sana gore zorlugu vardır tabi bnde hic kizimdan ayrı kalmak istemiyorm ama boylede gecim cok zor iki ucu...
(8,879 puan) tarafından
Ben de iki sene zorladıktan sonra atandım. Ama çok zor bebeğimi bırakıp gitmek istemiyorum. Ücretsiz izne ayrıldım zaten şimdi. Nasıl bırakıcam hiç bilmiyorum.
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Hemşiresin ama asgari ücret mi alıyorsun o nasıl oluyor.

Sağlık ocağına vs başvuru yapsan en azından saatleri belli 
(1,763 puan) tarafından
Bende yemeye devam ediyorum ama emekli olmak istedigim icjnde calismak istiyorum simdilik imkansiz gibi ileri donemlerde bakacagim benim deneyimim var ama bir yogun bakim unitesi yada yenidogan unitesi deneyimi degil ben kardiyoloji hemsireligi ve acil servis nobetleri tuttum bakalim
(572 puan) tarafından
Benim hic deneyimim yok 6 ay poliklinik gibi biryerde calistim birde staj var iste korkuyorum 5 6 yildir evdeyim unuttum hep
(1,763 puan) tarafından
Bir ise baslasan geri hepsini ogrenirsin ne kadar deneyimli olursan ol ilk ise girdiginde zaten bi acemilik yasiyorsun bu her meslekte bole isi yapamama acisindan degil urunler nerde serum fizyolojikler filan once bi takip edip duzeni ogreniyorsun zaten
(572 puan) tarafından
İlaclarin felan ne ise yaradiginida hep unuttum valla cok korkuyorum birseyi birilerine sormak zorunda kalirsam ve onlarda sen nasil okudun derlerse diye bende tersimdir sonra nolur bilmiyorum
(572 puan) tarafından
Nerde calisiyosun sehir ve hastane olarak bende is aramaya basladim yavas yavaş meslegimi yapmaya karar verdim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bende hemsireyim bende calismiyorum cnm dedigin gibi cok zor ozelde hele yavrub kucukse en azindan buyuyene kadar takiyla ugras snrasinsa yine meslegini yapabilirsin 
0 oy
(3,859 puan) tarafından
ne guzel meslegin varmis , kendi isinde yukselmeye bak , takı isini de ekstra yap yine yapmak istiyorsan
0 oy
tarafından
Kuzum benim kaynım da şehir hastanesinde hemşire 4 bucuk tan fazla alıyor 
0 oy
(119,268 puan) tarafından
ben olsam ne secerim biliyon
0 oy
(868 puan) tarafından
ben paramediğim. Asla işimi yapmam. Evimde çocuğumla otururum.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 302 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (493 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 200 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.