0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (1,368 puan) tarafından
Kızım 3 yaşına yeni girdi. 2 aydır ya grip oluyo ya oksuruyo. Doktora götürüyorum surup veriyo ama bizim sıkıntımız ne yaparsam yapayım şurubu  icmiyo.  Hicbir şekilde iciremiyoruz.  O yüzden de hastalık tam gecmiyo. Pekmez filan da yemiyo kötü kokuyo diye . Sarımsak kurunu de denedim fayda görmedim. Kendimi çok kötü hissediyorum onu öyle öksürerek burnu akarken filan görünce . Ne yapacagimi şaşırdım 

8 Cevaplar

0 oy
(800 puan) tarafından
Şiringa ile denedin mi? Oğlum da içmezdi şimdi şiringayla kendisi içiyor denemediysen dene derim
(1,368 puan) tarafından
Akşam 9 buçuk gibi şırıngaya çektim oyun oynayarak filan içirmeye çalıştım yok eline veriyorum kendin iç diye o da yok 11 e kadar ikna etmeye çalıştım icmiyo canım.
(800 puan) tarafından
Soğani ikiye böl üzerine karanfil batirip baş ucuna koy. Bardağa pekmezi meyve suyu gibi sulandirip da verebilirsin çocuklar sade içmiyor sulandirarak verirsem benim ki öyle içiyor
(1,368 puan) tarafından
Soğanı denicem canım. Pekmezi de öyle deneyim bi sabah. Çok zormus ya böyle böyle de geçmez ki tedavi edemiyorum resmen kızımı :( keşke içse pekmezi
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Başucuna soğan koy burnu açılsın rahat uyusun.  Şırınga ile ver canm ya 
(1,368 puan) tarafından
Soğan fayda edermi. Şırıngayi da denedim icmiyo canım. Küçükken onunla içerdi ama yok iciremiyorum
(4,889 puan) tarafından
Evet canm fayda eder bide o suruplarini ve ağrı kesici icirsen bi iki gece toplanır biraz bünyesi.  Eşinle zorla verin canm başka yolu yok ki yada doktoruyla görüş belki serum vs takılır
(1,368 puan) tarafından
Eşimle zorla icirdik ağlaya ağlaya kustu.  Valla akşam bende dedim ya serum ya iğne bisey yaptıralım yoksa iyilesmicek diye.
0 oy
tarafından

Ağzına şırınga ile ilacı sikin arkasından sevdiği birsey verin . X şeker çikolata yoğurt ne ile kandırma imkaninz var ise . 

(1,368 puan) tarafından
Küçükken böyle kaniyodu ama şimdi icmiyo canım şırıngayla da icmiyo.
tarafından
Dr danış ilacın içeriğinin bozulmayacak birseyin içine koyup ver kokusunu almadimi.icer. ilaç içmeyince en son hastalik ilerliyor igneye dönüyor o durum dahada kötü
(1,368 puan) tarafından
Öyle yapcam canım. Meyve suyunun içine sıktım sonuna doğru içmek istemedi. Doktora daniscam bide
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ben ellerini, kolunu tutup  kaşıkla ağzına döküyorum. Doktor da böyle yap dedi. Ağlayinca üzülüyorum ama yapacak birşey yok. 
(1,368 puan) tarafından
Keşke ağlasa da içse canım babası elini kolunu tuttu ben zorla icirdim afedersin kustu hepsini
0 oy
(312 puan) tarafından
Sende iç bir çay kaşığı bak kizim de neyi seviyorsa tad olarak ben öyle iciriyorum kızım bak babanda içti bende içtim diye ucumuzde içiyoruz birlikte yoğurtla portakalı sever bir gün yoğurta benziyor tadı diyoruz bir günde çikolata oylelikle iciriyoruz kendi tek başına belki de suruba guvenmiyordur sizde için birlikte onu deneyin hamile değilseniz yada emzirme yoksa ben emziriyorum ama etkisi olacağını düşündüğüm ilacı eşime parolu felan bende içiyorum kendisi ile 
(312 puan) tarafından
Büyüme dönemi kıskanıyorlar her ne kadar kıskanmasa da önce tüm gün kendileri ile birlikteydik şimdi de ikiye bölündük ondan yaza rahatlariz canım insllah oyun oynamaya yürümeye tam anlamı ile başlarsa ikisi birine çok iyi dost arkadaş olur
(1,368 puan) tarafından
Çok daraldigimda bunu  hayal ediyorum canım biliyo musun :) ikisi de kız mesela ilgi alanları da aynı olcak. Bebek oynadıklarını birlikte güldüklerini hayal ediyorum. Allahın izniyle öyle olur demi yürümeye başlayınca ikisi arkadaş gibi olur mu :)
(312 puan) tarafından
Ne demek kız onların kimseye ihtiyaci bile olmaz arkadaştan öte sırdaş olurlar birbirlerini koruyup kolladigini dusunuyorum bende sürekli birine birşey dediklerinde diğerine destek çıkacak yürüdüklerinde evcilik oynayacaklar arada da babalarına bizlere yemek setleri ile çay getirecekler rabbim sağlıklı büyütmeyi nasıp etsin benimkiler de kız ikiside  şu anda bike 3 yasındaki kızım benimle kapı feln siliyor biraz zor olacak ama küçükler bir yürümeye başlarsa rahatlariz Allah'ın izni ile
(1,368 puan) tarafından
Valla yazdıklarını gülümseyerek okudum :) inşallah görürüz canım o günleri :) büyük kızıma verdiğim en güzel hediye bi kız kardeş sanırım. Sırdaş olsunlar arkadaş olsunlar kimseye ihtiyaçları olmasın inşallah:) heyecanla bekliyorum o zamanları.
(312 puan) tarafından
Çabuk geciyir zaman ben hala atamadım lohusanin etkilerini çok ağladım ilk 4 ay büyük kızim için bebek de gazliydi yemek yemedim uyku düzgün uyuyamadım bebek uyudugunda direk mutfağa büyük kızıma çorba feln yapmaya ama inan şu günlerde de her istediğimi yapıyorum gül cnm gül o günleri görünce daha çok gulecegiz
0 oy
tarafından
Canım benimkide öyle onlar sağlığı için mecbur ben kollarını tutup ağzını aciyorum iciriyorum hemen iki saniyede ağlamaya tam başlarken içirip kaldırmış oluyorum çok şükür öyle yapa yapa şimdi elini tutunca kendi ağzını aciyo iciyo az önce ateşi çıkmıştı uyumadı götürdüm icirdim şimdi video izlio 
(1,368 puan) tarafından
Canım benim kızım o kadar krize giriyo ki. Ağzındaki herşeyi fiskirtiyo gerçekten her yolu denedim napacagimi şaşırdım.  Ateşi düşer inşallah geçmiş olsun
0 oy
(21 puan) tarafından
Şırıngayla kandırıp biranda boşalt ağzına:))))
(1,368 puan) tarafından
Şırıngayi da denedim canım yok icmiyo. Öyle boşaltımda da cikariyo
0 oy
tarafından
Uyurken kafasını kaldırıp yavaşça ver 1 dakika beklet iyice yittugundan emin ol sonra yatır canim
tarafından
İnşallah faydası olur canım haber et bana da aklım kaldı
(1,368 puan) tarafından
Tamam canım haber veririm:)
(1,368 puan) tarafından
Uyurken olmadı canım hemen gözünü açtı. Babaannesi geldi eşim ben zorla icirdik artık yarışı üstüne yarısı ağzına gitti insallah faydasi olur yarin nasıl olacak bakalım keske mecbur içeceğini anlasa da gelse icse
tarafından
Tüh canım ya inşallah iyileşir içer ilaclarini
(1,368 puan) tarafından
Sağol canım inşallah ya

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 136 göst.
0 oy
2 cevap 67 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde 1 prenses annesi (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
14 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havva admir (33 puan) tarafından soruldu

378,334 soru

11,324,058 cevap

34,775 kullanıcı

...