0 oy
753 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından
Merhaba ben 2015 yılından beri Kanadadayım. Okul için geldim ve daha sonra burada eşimle tanıştım ve 2019 yılında nikah yaptık ve planımız okulumuz bittikden sonra türkiyeye gelip düğün yapmakdı fakat. Eşimin ailesi banagöre çok kötü insanlar. Annesi sürekli şeker gibi melek gibi görünmeye çalışan ama saman altından su yürüten birisi. Babası tam bir para manyağı. Türk değiller, ürdünlüler fakat ailesi kültürlerini kaybetmişler. Eşim ise tam tersleri sanki onların çocuğu değilmiş gibi. Eşimi çok seviyorum fakat ailesi hep bir problem ama eşim hep benim yanımda durdu hiç ezdirmedi şükür. Şimdi asıl sorum şu; koronadan dolayı düğün hep ertelendi. Benim ailem hep yanımızda durdu destekledi fakat eşimin ailesinin bu isteksizliği ve ilgisizliği babamı çok sinirlendi ve düğüne kadar türkiyeye dönmemi istiyor. Bir sonraki gün eşimle ailesinin evine gittik yemeğe ve ben mutfakda otururken babasının sessiz sessiz arapça konuştuğunu duydum. Ve yarım saat kadar bir süre sonra yemeğe bile kalmadan eşim gidiyoruz dedi ve evi terkettik. Meğersem düğüne gelmiyeceklerini söylemiş. Ailem hakkında konuşmuş falan. Eşim tabi onları uzun süre görmeme kararı aldı fakat ben bunu kendi aileme nasıl söyliyeceğimi bilmiyorum. Çok kültürlerine ve oo millet ne der çok ilgilendiriyor ailemi. Ve ben artık düğünümü yapıp mutlu bir hayat istiyorum. Aileme bunu nasıl açıklayabilirim? 

11 Cevaplar

0 oy
(7,411 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
esımın abısı ne duğunumuze sonra esımın asker eylencesıne esım askere gıtı gecırmeye gelmedı ben takmıyom naparsa yapsın onun cocugu oldu hıc bır turlu gıtmedım hersey karsılıklı bosver 
(7,411 puan) tarafından
tm uyarem dedım
(7,411 puan) tarafından
anladım cok cınslermıs esının aılesı ınsan oğlunun doğunune gelmez mı senı zor durumda bırakıyolar
(5 puan) tarafından
Ben çok umurlarında değilim. Beni baştan beri hiç kabullenemediler. Eşim çok kez kabga etti bana tavırları yüzünden. Adam biraz paranoyak tüm herkese karşı kendi aile breylerine bile özellikle para dahil olunca. Ben sanki onların parasını almaya çalışıyormuşum gibi adam korkuyor sürekli.
(7,411 puan) tarafından
sehır dısında dıyılermı gelemıyeceklermıs de korana var dıye bıraz cok emhamlılar de
(5 puan) tarafından
Annemler biraz fazla kurnaz bunu yutmazlar :))
-Reklam-
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ne dedilerse onu söyle ailene canım. Olduğu gibi anlat yani herşeyi. 
(5 puan) tarafından
Ailem biraz yargılamayı seven insanlar eşime olan bakış açıları değişsin istemiyorum
(7,118 puan) tarafından
Eşinin ailesini ne yapacaklar. Esinin sana nasıl davrandığına baksinlar.  Gelmeyen insanlara da zorla gelin diyemem ki , eşimin ne hatası var dersin birşey söylerlerse.
(5 puan) tarafından
Eşim bir kaç kere söylemeye çLıştı fakat sürekli millet neder kafasındalar. Onlarda pek bizim mutluluğumuzu umursamıyor gibi hissediyorum bazen.
0 oy
(432 puan) tarafından
Yani önemli olan sizin mutlu olmanız düğün filan değil benim babam da gelmedi hatta annem babam ayrı benim kendi akraba çevrem yoktu sadece eşimin akrabaları vardı ben o yüzden nikah istedim eşim çok düğün istedi evet eksikliği çok hissettim ama 1 2 saat işte oldu bitti sorana babam rahatsız dedik geçtik çokta önemli değil covid var yani o yüzden gelemedi filan dersiniz sorun olursa ki olmaz. Pek ailen de neden böyle önemsedi anlamadım önemli değil zaten evleneli ne kadar olmuş az çok sen o aile yi anlatmışsındır ve kültürel fark var çok önemli bir durum değil ailene anlat biraz kızarlar filan biter 
(5 puan) tarafından
Annemde babamda eğitimli olmalarına rağmen bu konuya gelince çok geri kafalı davranıyorlar uzun süre kimseye evli olduğumuzu söylemediler bile. Millete sürekli eşimin yapamadığı maddi şeyleri yapıyormuş gibi anlatıyorlar. Anlamıyorum neden başkalarının ne dediği düşündüğü bu kadar önemli.
(432 puan) tarafından
Öyle düşünme canım senin için en iyisi olsun istiyorlar benim de bir kızım var 8 aylık inan böyle şeyleri empati kurarak düşünüyorum. Bizim toplam da kültür seviyesi fark etmez önemli olan hep eller ne der üzücü bir durum iyiliğini mutlu olmanı istiyorlar ama seni çok üzüyorlar. Demekki milletin yaptığı düğünleri özenmişler çok kırılma üzülme herşey olur biter geçer bir şekilde
(5 puan) tarafından
Tabiki onlarıda anlıyorum ilk kızlarıyım ve benim için en iyisini istiyorlar fakat benim için en önemlisinin eşimle mutlu olmak olduğunu anlamıyorlar. Yani eşim çok anlayışlı birisi ama ailemin acaba bu durumun ilişkimizi körü etkileme ihtimalini düşünmeleri gerekir diye düşünüyorum ve düşünmedikleri için üzülüyorum açıkcası çünkü bir evlat olarak ben üstüme düşeni yapıyorum ama hiç bir zaman yeterli değil onlar için
0 oy
(422 puan) tarafından
Bence eşinle birlikte ailene git. Dürüstçe sakince söyleyin. Sonuçta eşinin bir suçu yok. Hem bu hareket sert tepki vermelerini önler. 
(5 puan) tarafından
Aralıkda bizde öyle yapmayı düşünüyoruz. Benim zaten tüekiyeye gitmemi istiyorlar düğüne kadar ve eşimin gitmemi istememesi umurlarında değil. O yüzden kısa süreliğine benimle gelicek durumu çözmek için
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Düğün ne zaman bi hafta kala korona olmuşlar karantinadalar de yada ailene durumu anlat sorunlara öyle söyleyin
(5 puan) tarafından
Sorun başkalarına söylemek için bahane bulmak değil o kolay fakat. Aileme bu durumu onları üzmeden ve eşime karşı kinlenmeden nasıl anlatacağımı bilmiyorum
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Koronadan dolayı gelemiyorlar deyin geçin bence 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Siz severken ailenin böyle kostek olması da vicdansizlik şimdi gelmezler düğünden sonra çıkar gelir evine ...senin suçun yok sakin bi dilleesinle beraber anlat 
(5 puan) tarafından
Bakalım. İnan artık çok yoruldum iki tarafın ailesinden de.
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Canım gelmesinler aman ya eşin yapalım diyorsa yapın gelmesinşer onların sucu utansınlar sen mutlulugunu hep yaşa canım ailen ede düzgünce anlat anlarlar arkandalarsa yapın
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Canm benimde esim cok iyidir aileside ayni tam anlattigin gibi hatta babasi para istedi yok dedik diye bizi cadde ortasinda bicaklamaya kalkti o kadar dusun benim ailemde onceki olanlari bir yuttu iki yuttu simdi benim ailemde onlari sildi senin kocan iyi olsun yuvanda mutlu ol biz dunur filan istemiyoruz dediler yani burda ne esinin ne senin bir sucun yok babangile durumu anlat ve gelemeyeceklerini soyle ki kanada da uzak bir yer yani benim alt komsumda kanada da durumlari olmadigi icin gelemiyorlar filan dersin akrabalarada ayni sekilde yada pasapirt sikintisi cikti filan esin iyiyse gerisini bosver ailenede bunu soyle benim esim cok iyi insan de ki gercekten dedigin gibi bende esim nasil o ailenin evladi hayret ederim kayinbabam icki icer kumar oynar esim 29 yasinda agzins icki surmemis kayinbabam kaynanayi dover esim agzimdan cikana bakar masallah onemli olan bu zaten
(5 puan) tarafından
Ailem biraz tuhaf benim ama onlarıda kaybetmek istemiyorum. Babam biraz sinir kontrolü yapamayan birisi
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Yani anlamıyorum kültür de önemli ailelerin onayını almadan kendi kendinize yurt dışında evlenmiş gibi algıladım ve bu tarz şeylere ben de çok karşıyım adam muhtemelen bana danışmadan onayim olmadan evlendin diyip eşini evden kovmus  ben de kültürlerine bağlı biriyim bu tarz işlere çok karşıyım insan büyüklerine saygılı olmak zorunda yani evlenmenizin sebebi ne yurt dışında bir şekil gelip yine düğün yapabilirsiniz şimdi de boşa ailemi düşünüp düğün yapacam diyorsun bence aileni düşünmek için cooook geç kalmışsın çocuk yapsanız bu süreçte askere gidermiş eşin babasindan af dilemeli birini sevmek suç değil ama eşinin babasina yaptığı bu davranış yenilir yutulur bir davranis değil 
(5 puan) tarafından
Hiç birşeyi kinseden habersiz yapmadık. Erken evlendik çünkü eşim okul ücretime yardımcı olmak istedi. Ve evlenince burdaki kanunlarda buranın vatandaşının parasını ödedik. İki tarafında haberi vardı. Eşimi babası kovmadı kendisi kavga etmemek için evden çıktı olay büyümeden
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Sorunlu aile demek ki 

Eşini tanımıyor mu ailen ailesine göre neden yargılama yapacaklar 
(5 puan) tarafından
Tanıyorlar zaten bende onu anlamıyorum yani bu kadar bencil davranmalarını ona karşı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 392 göst.
0 oy
6 cevap 319 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde adi_lazim_degil (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 343 göst.
0 oy
4 cevap 153 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde YaseminAltintas3 (1 puan) tarafından soruldu

380,041 soru