0 oy
293 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (422 puan) tarafından

38+4'teyken yarın yatışım yapılacak. Suni sancı verecekler. İlk gebeligim. Geçen hafta 1 cm açıklığım vardı. Kimle konuştuysam suni alma, çok kötü, boşuna sancı çekersin, normal sancının 5 katı acı veriyor, git bari sezeryan ol direkt gibi şeyler söylüyorlar. Stres oldum başım ağrıyor. Gerçekten bu kadar kötü mü ? Suni ile doğum yapanların tecrübesini merak ediyorum:'(

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Normal sancinin 5 kati olup olmadigi hakkinda bisey diyemem cunku normal sanciyi bilmiyorum ben de suni sanciyla dogum yaptim. Ama seni yanlis yonlendirdiklerine gereksiz korkuttuklarina eminim. Ben suni sancı almadan once genis kapsamli bir arastirma yaptim. Sana serum takip sadece vucuduna dogum baslamasi icin uyari veriyolar sancı oyle basliyo. Yani suni sanci dedikleri senin normal kendin sancin. Yani sen normal kendi sancinla da dogum yapmis olsan ayni aciyi cekeceksin. Herkesin vucut yapisi bir degil kimisi normal sanciyla ölüp ölüp dirilir kimisi suniyle cok rahat dogum yapar. Ben kendimi soyleyim 7 saat suni sanci aldim bir kere of demedim bagirmadim hatta ebeler geldi senin niye sesin cikmiyo sancin yok mu diyolar nst ye bagliyolar sanci cikiyo ama ben gayet iyiyim. Sadece 7 saatin sonunda canim cok yanmaya basladi o da bebegim dogum kanalina girmis ve cok baski yapiyodu ki onun suni sanciyla alakasi yok dogum basladiginda herkesin canı yanar. Surekli hareket halinde olursan acıyı tolere edebilirsin yatarsan daha cok hissedersin. Ben bu sekilde dogum yaptim ve 2. cocugum olursa doktorum suni alacaksin dese yine seve seve yatarim. Korkma guclu ol herseyden once sen annesin 9 ay boyunca hayalini kurdugun bebegine kavusacaksin bunlarin hayalini kurarsan dayanmasi daha kolay olur❤
(422 puan) tarafından
Bana çok iyi gelen bir yorum. Çok teşekkür ederim:)
tarafından
Rica ederim canm hayirlisiyla sag salim kucagina alirsin insallah bebegini :) bol bol Meryem suresini Insirah suresini oku surekli Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr duasini oku
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim 3 cm açıklık vardı suni verdiler doğurdum yani evet çok çok kötü ama sezeryan olmak istemediğim için katlandım bakacak kimsem yoktu mecburdum yani 
(422 puan) tarafından
Aynı durumdayız. Ama çok korkutuyorlar beni:(
tarafından
Yok yok korkma emin ol Bak ALLAH c.c yardım ediyor buna inan birde gitmeden önce meryem suresini fetih suresini oku git hemencecik doğurursun
0 oy
(119,381 puan) tarafından
ben 1bucuk saat anca dayanabildim suniye epidural yaptir
(422 puan) tarafından
Ekstra 1000 lira istiyorlar ona ya.  Çok para :(
(119,381 puan) tarafından
sen bilirsin
0 oy
tarafından
Biraz daha beklemen mi gerekiyor acaba . Doktor beni ilk gebeligimde 41+5 e kadar bekletmişti 
(422 puan) tarafından
Bebek hızla kilo alıyor. Haftami beklersek direkt sezeryan olacağım
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ayy sezeryan çok mu kolaymış öyle diyenleri gerçekten anlamiyorum su an. Ikinci kizimin sezeryani kolaydı ama büyük kızımda suyum gelip gittim sancim yoktu o yüzden sanci verdiler 7 cm kadar açılmam oldu doğum olacaktı ama bebegimin kalp atışı yavaşladığı için sezeryana aldılar. Suni sancıyı da saatlerce çektim ama sezeryanin sonrası daha zor.  
0 oy
tarafından
Daha bekliyebilirsin canm haftan var bebeğinin durumu iyiyse olmadı başka doktora git görün suni kötü evt bende 4 saat aldım berbat birşey ama sezeryan daha kötü
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ben suniyi hic hissetmedim bile 
0 oy
tarafından
Vala canım ben 2 gun suni çektim 3.gün sezeryan oldum suni kesın bşey değil suni ile normal doğum yapanlarda var 
(422 puan) tarafından
Evet kesin suni ile doğar diye bir şey yok biliyorum
tarafından
Ben suni istemedım boşuna bana eziyet etmeyin direk sezeryana alın dedım bana öcü gbı baktılar eziyet çektirceklermiş illa suniyi dahada fazla günlerce alırdım ama bebegımın kalp atışları yavaşlamıştı 3.gun sezeryana alındım yoksa 3.gunde suni vericeklerdi
(422 puan) tarafından
Bana da yavaş yavaş 2 gün vereceklermis. 2 günün sonunda yine dogmazsa sezeryana alacaklar.
tarafından
Bana hem vajinadan hem serumdan verildi suni felaket sancı çektim fakat açılma olmadı hakkında Hayrlsı bakalm
(422 puan) tarafından
Evet bakalım neler yaşayacağız
0 oy
tarafından
Bende 38+4 te suni sancı ile doğuma yaptım o kadar abartılı değil canım yine de sen bilirsin 
(422 puan) tarafından
Kaç saat sancı çektiniz acaba
tarafından
3 saat :-)))
(422 puan) tarafından
Süper ya. Darısı başıma :)
tarafından
Amin inşallah sağ salim kucağına alırsın inşallah
0 oy
tarafından
İki doğum suni ile yaptım. Ama epidural yaptırdım. Canının kıymetini biliyorsan,imkaninda varsa hiç düşünme
0 oy
(187 puan) tarafından
Fitil ile doğumu başlatmayı denese doktorun
(422 puan) tarafından
Bugün akşam gidicem. Alttan bir masaj yapacakmış. O senin sancini tetikleyecek dedi. Sabah da hastaneye yaticam. Fitili de sorarım ama
(187 puan) tarafından
Benimde bebek tombik olacak sanırım. Öyle bir durumda suni sancıdan önce fitili isteyeceğim hayırlı doğumlarınız olsun inşallah
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben hiç  bilmiyorum  doğum sancısını ben sezeryan oldum   çok çok rahat geçti  hiç ağrı sızı hissetmedim  

Seninde hayırlısı olsun canım  sağ salim kucagina al bebegini 
(422 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Onun dozu var yavas yavas veriliyor o kadar da kötü bisiy değil ama senin haftan daha erken niye kendi sancini beklemiyorki doktor 
(422 puan) tarafından
Bebek kilolu. Normal olsun diye. Kendi sancimi haftasını beklersek sezeryan olmak zorunda kalcamkalcam
0 oy
(12,857 puan) tarafından
Herkesin acı eşiği farklıdır kimseyi dinleme
0 oy
(13,202 puan) tarafından
38+4 te planlı sezeryan doğum yaptım da 1 cm açıklık önemli mi bebeğin pozisyonu mu uygun değil ki suni veriyorlar olmuyor muymuş beklesen
(422 puan) tarafından
Bebek kilolu. Normal olsun diye. Kendi sancimi haftasını beklersek sezeryan olmak zorunda kalcam
(13,202 puan) tarafından
Bence yanlış yapıyorsun sezeryan korkulacak veya insanı veya anneliği azaltan birşey değil. Doğum sonrası bebeği kilolu olarak ele almak çok daha iyi
(422 puan) tarafından
Anneliği azalttığıdan değil, sonuçta normal doğum anne ve bebek için daha sağlıklı. Doktor da normal doğumu destekliyor zaten
0 oy
(818 puan) tarafından
Kendini strese sokma cnm bebegini kucagina alacagin ani düşun suni sanciyi bilmiyorum ya normal dogum sancisida kücumsenecek bi sanci degil hem oyle ya da boyle doguracaksin cnm sadece bebegini kucagina alacagin ana odaklan 
(422 puan) tarafından
Haklısınız. :)
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Benm 5 cm le hemde ayni gun beklemediler bele dayadılar suni sanciyi. Pislikler iki kere normal dogum yaptim suni sancisiz cok daha rahatti
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Acil bi durum mu var canım? Günün var daha neden suni sanci  verilecek ki benki kendi sancin gelir
(422 puan) tarafından
Bebek kilolu. Normal olsun diye. Kendi sancimi haftasını beklersek sezeryan olmak zorunda kalcamkalcam
(3,695 puan) tarafından
Normal doğum için suni sanci alıp sonu sezaryenle biten  de var ama kuzum. Yanlış anlama niyetim suni sancıyı kötülemek ya da seni germek değil. Ki ultrason cihazları eksik ya da fazla ölçebiliyor.  Farklı  birkac doktora daha gittin mi ölçüm için birkaç yerde aynı mi çıkıyor? Yani hani zayıf denip kilolu ya da tam tersi doğan bebekler tanıyorum ki biri de benim kızım.  37 de 3500 kilo  doğuma kadar 4 olur dedi doktor. 39w6da 2980 gr doğdu.
(422 puan) tarafından
Aslında şöyle. Benimki haftalar arasında çok kilo alıyor. 37de 3 buçuktu benim de. Doktor böyle giderse doğuma kadar 4 bucugu bile geçer dedi
(3,695 puan) tarafından
Hakkinda hayirlisi olsun canim peki farkli bi doktora gitme imkanin var mi baska bi usg cihazi da ölçsün yani maksat o.
0 oy
tarafından
40 haftaya neden beklemediler canım bende 39+2yim 
(422 puan) tarafından
Bebek kilolu. Normal olsun diye. Kendi sancimi haftasını beklersek sezeryan olmak zorunda kalcam. Normal olması için deneyeceğiz. Olmazsa yine sezeryana döner tabi
tarafından
anladm canim.

bu arada ilk doğumumu bende suni ile yaptım kendi agrim hic olmadi
sadece açılma cok olmuyor benim kesim baya büyüktü dikiş de aynu şekilde doktor saymadım demişti
suni de çektiğin sanciyi normalde de çekiyorsun suni de daha hızlı ilerliyor doğum ama kendi sancinda agriyi uzun süreli çekiyorsun gene aynısı oluyor  yani kendini boşuna korkutma canım  bende cok korkuyordum ama korktugun gibi degil :)
(422 puan) tarafından
İnşallah dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim
tarafından
rica ederm canm içini ferah tut bebeğini de etkileme :)
0 oy
(7,199 puan) tarafından
İyi de bebek gelmek istemiyor neden bu kadar erken müdahale ediliyor en azından 40 haftan dolsaydi bacım
(422 puan) tarafından
Bebek kilolu. Normal olsun diye. Kendi sancimi haftasını beklersek sezeryan olmak zorunda kalcam
(7,199 puan) tarafından
Kaç kilo ki ? Nasip işi bu işler kaç kişiye kilolu denip sezaryen olup normal kiloda olduğu çıkıyor. Bana bile 3100 dendi iki gün sonra 2190 doğurdum . Hakkında hayırlısı ne ise o olsun sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah rabbim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
27 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Delinin biri (2,405 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 339 göst.
0 oy
6 cevap 119 göst.
0 oy
12 cevap 119 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ozlem52 (105 puan) tarafından soruldu

380,452 soru

11,390,966 cevap

34,899 kullanıcı

...