+1 oy
724 göst.
Diğer kategorisinde (87 puan) tarafından
37+1 de doktor kontrolümuz vardı. Nts de biraz ağrı çıktı çatı muayenesi istedi doktorumuz acilden yaptırdım. 1-2 cm açıklık var dendi doktoruma gosterdim. Doğumhane doktoruyla görüş dedi. Doğumhane doktoruna çıktığımda 2 saat yürü dedi sonra tekrar açıklık bakalım dendi. 1 saat yürüdüm lavoboda farkettim kanamam olmuş tkrar acilden açıklık bakıldı hala aynıydı. Doğumhane doktorumuz yatış dedi. 2.30 da yatışim yapıldı. Saat 5 e kadar gelen geçen muayene etti. Saat 9 a kadar nts de tuttular ne gelen oldu ne giden seslendigim halde. Daha sonra suyumu patlattilar. Hala 2 cm açıklıkti. Suni sancı verildi. Dayanamayacak vaziyetteydim bana ebelerin tavırları dokundu. Bağırma ıkınma paran varsa git özele sezeryana alsınlar gibilerinden söylendiler hep. Eşimi istedim çıkış yapmak istiyorum özele gidicem dedim takmadilar döndüler gittiler. İsim şehir oynamak isteyen var mı diye seslerini duydum hep. En son 10 cm açıklığım vardı beklettiler biraz daha açılma olsun dendi.  Büyük tuvaletim geldi ebelere seslendim çocuk geliyor dedim çocuk değildir dediler. Çocuk doğum kanalında değil daha dediler. En son senin doğumun başlamış dediler ıkınmaya başladım sancı odasında bastirdilar çocuk doğum kanalına girdi. Doğumhane ye almadılar en acısı da çocuğun başı çıkmaya başlamıştı artık çatala kadar yürüttüler hiçbir destek vermediler. Çatalda çocuğun gelisini izlettiler resmen bana. Psikolojim alt üst oldu. Toplayamiyorum kendimi.cocuk çıktığında ise ten tene temas değil çocuğu üstüme firlatti gözyaşları içinde karşıladım çocuğumu. Doğumdan 1 saat sonra çataldan kalkabildim 1 saat boyunca dikiş atıldı  :(( Bu doğumum ilk dogumumdu ve asla unutamam böyle bir doğumu. Siz olsaydınız ne yapardınız. Ebelerin haklı olduğu nokta var mı ? 

41 Cevaplar

+1 oy
(4,373 puan) tarafından
Valla bir hemsire olarak direk sikayet etmeni oneriyorum
(87 puan) tarafından
Teşekkür ederim keşke her hemşire her ebe sizin gibi olsa...
(4,373 puan) tarafından
Dogum sancili ve ozel bir surec ben devlet hastanesinde dogum yapmayi goze alamadim
-Reklam-
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Tabikide şikayet et one biçim uslüp sinir oldum ya aslında o anda bagırcan kavga etcen bak bakalım nasıl iyi oluveriyolar
(87 puan) tarafından
Yataktan kalkabilseydim inanın ki susmazdim yatisimdan doğuma kadar nts de kaldım 4 saat gelen giden olmayınca o psikoloji ile oturup ağladım sadece nereye düştüm ben diye
(2,127 puan) tarafından
Ilk olunca tecrubesiz oluyo insan canım haklısın keşke evine gitseydin 1 2 cmle hastaneye yatman iyi olmamış
(87 puan) tarafından
Keşke sonradan çok ama çok pişman oldum ama iş işten geçmişti malesef
0 oy
(840 puan) tarafından
Allah onların belasını versin diyeceklerim bu kadar
(87 puan) tarafından
Kimseye bela okumak istemem korkarım böyle şeylerden ama çıktığımda anneme anlattım doğumumu ben 4 tane doğurdum böyle bir doğum görmedim dedi o hastaneden çıkmak için can attım resmen
(840 puan) tarafından
Ben anne olduktan sonra anneliğin ne kadar kutsal bişey olduğunu fark ettim hamile karnında bebek olan bir kadına kötü davranmak şöyle dursun kötü bakış bile atmican Yaaa böylelerine bela da okurum ve asla beni bulmaz allah onları bildiği gibi yapsın pislikler
0 oy
(21 puan) tarafından
Cok cok uzuldum bunu yasamana hemen sikayet et nerde bu hastane peki ?
(87 puan) tarafından
İstanbul esenlerde yaşadım bunu şikayet etsem bebeğim küçük takıbi orda bı sorun yaşar mıyım diye korkuyorum
(21 puan) tarafından
Hayir hic te yasamazsin Allahin izniyle sana boyle birsey yapmaya haklari yok asla bedavaya gitmiyorsun oraya her ay esinin maasindan kesiliyor sigorta ucreti sana hizmet etmek zorundalar isleri bu madem oyle secmesinler bu mesleği durduk yere neden bi insama eziyet ederler sağlık bakanlığına sikayette bulun ve cimere yaz cumhurbaskanligina
(2,746 puan) tarafından
Aaa kadın doğum Hastanesi'nde mi ? Bende tayinim çıkmasa orada doğurmayı düşünüyordum
0 oy
(612 puan) tarafından
Bu devlet hastaneleri doğum konusunda neden böyle ya. Tabi istisnalar vardır ama çoğunluk böyle. Bir insan bir kadının en savunmasız olduğu anda nasıl böyle acımasız olabilir. Tamam işleri, tamam onlar günde defalarca bunu yaşıyor ama böyle davranma sebebi olmamali hiçbir durum. Gerçekten çok üzülüyorum ya, paran varsa hayatın kolay ama yoksa çöp gibi biseysin. Allah vicdan versin diyecek bişey yok 
(87 puan) tarafından
Biraz destek görseydim ebelerden dicektim ki tamam kolay gecicek psikolojik olarak çöktüm doğum anında çocuğunu oksijensiz bırakıyorsun öldüreceksin çocuğu gibi tavırlar aldım korka korka doğum yaptım resmen Allah kimseyi o duruma düşürmesin
(612 puan) tarafından
Amin canım amin.
0 oy
(69 puan) tarafından
Allah oylelerini bildiği gbi yapsin şikayet et canım sanada çok geçmiş olsun
(87 puan) tarafından
Amin inşallah , çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Tabikide şikayet et bu nedir ya  , hamgi şehir hangi hastane bu böyle
(87 puan) tarafından
Esenler kadın doğum malesef
tarafından
Et canm şikayet valla ben bile strese girdim
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Direkt şikayet et direkt.... İsim isim hemde görsünler isim şehri nasılmış
(87 puan) tarafından
İsim şehir mi istersiniz çiğ köfte yemek isteuen varr mı diye bağıran mi istersinizzz neler neleeer
0 oy
(5,773 puan) tarafından
2 cm açıklıkla suyunu nasıl patlatıyorlar paran varsa özele git demek ne demek bu ne biçim muamele direk şikayet et hepsini. Terbiyesizlik resmen.. O işi sevmiyorsa yapmasın kardeşim sağlıkçı olmak istemiyorsa olmasın kimsenin vebaline girmesin. Kabus gibi doğum yaşatmak nedir ya! 
(87 puan) tarafından
2 cm açıklıkla niye ağrı cekiyorsun dendi ağrım yok şiddetli dedim  suyunu patlaticaz dediler resmen zorla dogurttular...
(5,773 puan) tarafından
Çok saçma Allah etmesin ya bebeğe bişey olsaydı 2cmde su patlatılmaz annem hemşire ordan biliyorum.. 4 saat odaya gelmemişler pişti mi oynamışlar!! Hayır Allah etmesin o ara bebeğin suyu bitseydi ne olacaktı? Direk cimere şikayet et ve hastane başhekiminede mutlaka ayrıca şikeye et
0 oy
tarafından
Öncelikle gözün aydın evladın yanında. Çok kötü bir tecrübe olsa da sonuç güzel şükürler olsun. Önerim kesinlikle şikayet et. Bazı kamu personelleri tüm kurumlar içi  geçerli sanki zorla iş başına getirtmişiz gibi davranıyorlar. Kesinlikle şikayet et üstünü kapatma.
(87 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Tek umudum tüm acılarım cocugum için dedim Rabbime çok sığındım Dayanma gücü istedim. Kucağıma aldığımda gerçekten nefes aldığımi hissettim. Şikayet edicem psikolojimi yerine getirmeyebilir ama başkalarının canı yanmasın
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Sana öyle diyen ebeye param olsaydı seni satın aldirir tuvetimi yikatirdim ebelik yaptirtmazdim derdim :) ama anlattığın onun haricindeki şeyler normal sanki sen aşağılık komplekse girmişsin devlet hastanesi olduğuna bakma devlet bir dünya para veriyor doğum başı özelden  hiç farkı yok ben de üniversite hastanesinde yaptım aşırı ilgi gördüm doktorum ara sıra gelip nstye bağlıyken kendini nasıl hissediyorsun diye soruyordu özelde böylesi yoktur ben de doguruyorum gelin derdim aynı cevabı alırdım gerçekten de doğum çok zor cooook öğrenci doktor ikinamiyorsun olmuyor olmuyor diyordu ben inan olmuyor lafını duydukça ikinamiyordum nasıl havası geldi aferin çok güzel oluyor ha böyle dedim saniyesinde doğurdum moral doğum anında çok önemli hele ki ilk doğumda 
(87 puan) tarafından
Çok haklısınız biraz moral bulabilseydim Belki de bu doğum sürecim bu kadar aklımda kalmazdı.. o an sadece doğurmak için yalvarıyordum o hastaneden çıkmak için dua ediyordum..
0 oy
(434 puan) tarafından
Ayy kıyamam valla senın ıcın en guzel anını berbat etmıs ler allahlarından bulsunlar ne dıye sıkayet edıcn cnm onlara kalsa işlerini yapmıslar allah herkese vicdan merhamet versn pıs ınsanlar 
(87 puan) tarafından
Bebeğimi böyle karşılamak istemezdim asla sosyal medya da görüyorum anne bebek ilk karşılaşmasını hep öyle hayal ediyordum. Keşke işlerini layıkıyla yapsaydilar bu kadar zulüm bir insana yapılmaz diye dusunuyorum
(434 puan) tarafından
Tabıkıde cok haklısın hemde cok ömrün boyunca unutmayacagn bı anı sonucda allhındn bulsunlar hele o temızlık iler varya o lar doktordan daha cok zulum yapıyolr ben ne cekdım ıkıncı cocugumda
(87 puan) tarafından
Sormayın... Eşyalarımi çöp poşetine geçirmiş bunlar senin dedi çocuğu emzirirken yanımda çatalı temizliyolar ne cok batirmissin dediler. Resmen ezmeye yer arıyorlar
(434 puan) tarafından
Allah kalbinde merhamet olan insanlarla karslılasdırsın bı arkadas demıs ya gercekden meslegı sevmeyrek yapıyorlarsa yapmasınlar
(87 puan) tarafından
Kesinlikle çok haklısınız..
0 oy
(675 puan) tarafından
Tabiki şikayet et canım ne kadar kötü vicdansız insanlar var Allahım 
(87 puan) tarafından
Şikayet etsem elim boş dönerim diye korkuyorum deneyeceğim adaleti arayacağım
(675 puan) tarafından
Dene canım bence
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Tabikide bende hemsireyim sikayet et hicbir hemsire saglik personeli paran varsa ozele git deyip seni bu muameleyi cekmek zorunda birakamaz maalesef ulkemizde kadrolu olmak garantide olmak oldugu icin bu sekilde oluyor her zaman soyluyorum yine soyleyecegim bu meslegi sevmeyen hastayi kendi ailesi akrabasi gibi gormeyen kisileri bu meslekte gormek istemiyorum.boyle sikayetleri gordukcede hemsireyim demeye utaniyorum 
(87 puan) tarafından
Yani inanın bende bu psikolojiyi atlatamadigim için paylaşmak istedim sizlerle her gece kabusum oldu doğum o hastaneye gittiğimde bebeğimi kontrole adımlarım geri geri gidiyor resmenn.. Rabbim herkesin yüreğini vicdan  sahibi yapsın
0 oy
(118,976 puan) tarafından
bebegi nasi firlattilar yaa kac gun once oldu bu olay hic bekleme direk savciliga sikayet et 
(87 puan) tarafından
Al annesi diyerek kucağıma atiilar biz çıkarttık sen ne yaparsan yap der gibi.. 2 hafta oluyor bu psikolojiden alamıyorum kendimi sizinle paylaşmak istedim.. Her cocuguma baktığımda ağlıyorum içten içe çok savaştık diyerek
(118,976 puan) tarafından
kiyamam sana yaa herkez ozelde dogum.ister butce meselesi yaa en kotuye denk gelmissin okudukca uzuldum sana cok gecmis olsun o gun tarih ve saatte kim orda nobetci veya gorevliyse sikayet et lutfen 1 dilekceyle savciliga ver
(87 puan) tarafından
Çok istedim çıkmak ama sancılarım artmıştı acilmam olmuştu bilebilseydim hiç yatış yapmazdım. Teşekkür ederim güç verdiğiniz için hakkımı arayacağım
0 oy
tarafından

Malesef canim devlette isen oyle .şikayet etsende haklı onlar olur. 

Sağlık isleri içinde olduğum.icjn az çok biliyorum neler dönüyor diye. Istanbulda kanunide böyle sorunlar çok yaşanıyor kadınları çatır çatır dogurtuyorlar herkes eziyet çekiyor anlatayan yaşan çok var. Ins tez zamanda yaşadıklarınızı unutursunuz. 

Sağlıkla büyüsün bebeginiz

(87 puan) tarafından
Umarım çok teşekkür ediyorum. Rabbim gönlünüzun güzelliğini herkese versin inşallah..
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bu şikayetten sayilmaz yani devlette normal tavirlari bu.. iyisine denk gelmen cok nadir ve sans işı. Yeni taşindim diye devlete de kaydim olsun diye 1 kez gittim. Aman yarabbim o doktorun yanindaki sekreter babasi yasindaki hizmetliye bagirdi, doktor diyoki bana hadii acele et falan ayy dedim baslarim kaydina ne bu ya... keşke herkes için saglik standart olsa...
(87 puan) tarafından
Çok haklısınız... Keskelerden başka bir şey gelmiyor elimizden ...
0 oy
(749 puan) tarafından
Bende devlette oldum  normal doğumdu  okadar kotu degldo iyi doktorlarla ebelere dek gelcksin işte bnce şikayet et
(87 puan) tarafından
Bende normal doğum yazılarını okudum ne kadar güzel geçmiş insanların doğumları dedim. Demeniz gibi gerçekten doğru hastaneyi bulmak çok ama çok önemli
(749 puan) tarafından
Bnim. Doğum yaptığım yer özelden farkszdi. Odaları tertemiz duşu hersyi vardı  ebeleri ilgliydi hepsi bir degl özelde hemen sezryana alıyor diye gtmedim
0 oy
(775 puan) tarafından
Bende devlette yaptim ama böyle şeyler asla yaşamadım etrafimdada duymadım aşağıda devlette düşünen ama korkanlar olmuş haklı olarak tabiki şikayet edin
(87 puan) tarafından
Her devlet aynı değildir mutlaka başka kimsenin canı yanmasın tek temennim bu
0 oy
tarafından
İğrenç insanlar çok kötü zor bı tecrübe olmuş senin için bende devlette yaptım ama özel gibi ilgilendiler ne bilim devlete özele bakmiyor insanlıkla alakalı bişey
(87 puan) tarafından
Kesinlikle vicdanla alakali sabah stajerler vardı onlar biraz moral vermişti elimden tutmustular onlar gidince dünyam karardı resmen.. stajerlerin yanımda olmasını çok istemiştim saat 9 dan sonra..
tarafından
Kıyamam sana Rabbim kurtarmış üzülme artık bebisine kavuştun çok şükür
(87 puan) tarafından
Çok şükür tek ayakta tutanım o oldu..

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 562 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Selva88 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 562 göst.
8 Eylül 2020 Aile kategorisinde MaviJatun9632 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy