0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
Kizim 20 aylik memeye çok duskun yemek yemiyo adam akilli geceleri uyaniyo cok meme icin kendinide benide uyutmuyo yani bir gun karar verdim kesicem dedim aksama kadar emzirmedim oglende uyumamisti emzirmedigim icin aksam uyur uykusuzluktan dedim imkani yok uyumadi süt zaten icmiyo nesquik bile denedim bir kez içti ikinci icmedi agzina surmuyo sütü varya yoksa ana sütü bant yapistirdim son care kucagima geliyo bantinacmaya calisiyo sonra gidiyo üzülerek sirke sürdüm oyle emdi rahatsiz olmadan bi cekti agzini ilk sonra tekrar emdi simdide sabir tasi aldim ama kullanmaya kiyamiyorum cok seviyo emmeyi kucagima geliyo meme verirken bir mutlu oluyo hihihhihi diye gülüyor vermeyince agliyo kendini yerlere atiyo ne zormus vicdan azabi cekiyorum diger turlude yemek yemiyo kilosuda az 9 bucuk felandi bugun surcem bakalım sabir tasini islatipmi surmek gerekiyo siz nasil hallettiniz bu isleri gece emzirmeyim diyorum kendini yerlere atiyo uykudan uyaninca kucagimda pis pis etmeye calisiyorum geriye dogru atiyo imkani yok memesiz uyumuyi cok zormus cokkkkkk kucukken emsin diye ugrasirdim meme reddi yasadik 4 aylikken simdide biraksin diye ugrasiyorum

11 Cevaplar

0 oy
(5,313 puan) tarafından
Benimkide 25 aylık hala emiyo tam kesiyorum çok iyi gidiyordu meme hasta deyip krem sürüp kapatıyoduk aniden tatile gttik yolda agladı mecbur verdim 3 gün çok güzel kesiyodum sütten ama yarım kaldı
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Evet canım ıslatıp sür biraz zor süreç ama kararlı ol
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Ben kızımı 18 aylıkken süt bitmiş annecim bak gelmiyo falan diye konuşarak kestim. Ama benim uyutmamda eşimde yardımcı olurdu sadece bende uyuyan bir bebek değildi o yüzden kolay oldu ve erken konusan, konuşmamı anlayan bebekti.

Şuan 24 aylık 6 ay oldum keseli ve konuşarak ayrıldığı için hala memelerimi çok sever :D ve süt bitti der. İyiki onu soğutarak bırakmadık. Bence sende yavaş yavaş konuşarak denemelisin ve başka uyutma yöntemi bulmalısın
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Benim kuzucuk da 24 aylık hala emziriyorum. Kışı atlatana kadar da emzireceğim nasip olursa. Memeden kesme evresin de travma oluşturmayacak şekilde biraktiracagim canım. Ben de bekleyeyim ilerisi icin tavsiye alırım:)
0 oy
(6 puan) tarafından
Yanliz değilsiniz kardeşim,sanki tıpkı benim kızımı anlatmissiniz benimkide 4 gün sonra 18.ayina ayına giriyo.meme düşkünü tam yemiyo hicc bişey yerse bi yoğurt o kadar çorba bari içsin diyorum o da yok.corba olur her gün evde ama 1 haftadır bi kase çorba içmedi kahvaltida yemiyo. gercekden çok strese giriyorum yemiyo diye,bende acaba gündüz emmeyi biraktirsam diye düşünmüyorum değil ,en azindan gündüz yemek yer gece emsin diyorum ama bu sefer de hiç yemesse diye korkuyorum.ALLAHkolaylik versin hepimize
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Vala bnde nasıl kesicem 14 aylık 2 yaşına kadar emzrdcem kahvaltı yapmıyor süt içmiyor varsa yoksa meme yarım tabak çorba bile bitmiyor hele kahvaltı hiç yok su bile çok az içse içmese bnde nasıl kescem meme olmadan uyumuyır ya
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bacım geçti kes önce bence gece uyabmazsa gündüz dert olmaz 
0 oy
(202 puan) tarafından
Canim birebir bizi anlatmissin. Biz de 4.ayda meme reddi yasadik neler cektim emzrcem diye. Simdi de memeye asik yasiyo. Ayni seyleri yasiyorum suan seninle. 21 aylik olmak uzere oglum. Benim de kesmem lazim ama cesaret edemiyorum. Uyku isini nasil yapicam diye kara kara dusunuyorum eminim ortaligi ayaga kaldiricak yirticak kendini. Gunduz meme isteyip de simdi degil annecim dedigimde yerlere atiyo kendini. Oyuzden erteleyip duruyorum ama gece uykusu zivanadan cikti kesmem lazim :(
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Tam olarak nasıl oluyo bilmiyorum ama memeden kesmenin duası ve namazı varmış çok kolay bırakıyomuş bebek bi araştır istersen canım
0 oy
(26 puan) tarafından
Benim kızım 29 aylık emerek uyuyor kıyamıyorumda bqkalım nasıl bıraktıcam çok zor 
0 oy
tarafından
Salca sur cnm uf oldu de. Gece de uyaninca yaninda 1 bardak su olsun. Suyunu icir uyusun

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 55 göst.
0 oy
3 cevap 44 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anneadayadayi (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 109 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zambak (1,973 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 100 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Maviiii (183 puan) tarafından soruldu