0 oy
516 göst.
Aile kategorisinde (1,921 puan) tarafından
Kizlar suanda hamileyim artik baglatmayi dusunuyorum simdi gunah falan lincleyecekler hic yazmasin doktorum baglayalim dedi ama konusmadik daha normal dogum yaptim diyer cocuklarimi bunda nasi olurki baglamak icin sezeryan mi yapar acaba bilen varmidir devlet bu arada 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
1. Neden linclicekler sen doğurunca bakmaya onlar mı gelıcekmıs? Daha neler yanı, ınsan da post açmaya korkar oldu, kuzum 3 cocuk dıyosun Allah olmayana versın baska düşünmüyorsan bağlat tabı ama sonra pısman olma 
(1,921 puan) tarafından
Rabbim yavrularima hepimizin hayirli uzun omurler versin canim bana yeter cok ama cok zorlaniyorum artik kucuk oglum 8 aylik heo hasta hastanedeyiz surekku uyku falan zaten ne ondda ne bende var rabbim pisman etmesin

Herseye linliyorlar milletin sagi solu belli olmuyor ki :D
-Reklam-
0 oy
(9,064 puan) tarafından
Kaçıncı cocuk olacak bu 
(1,921 puan) tarafından
Bidaha ugrasmaktansa sezeryani tercih ederim bana sorurmu ki acaba daha erken diye sormadim doktora da
(9,064 puan) tarafından
Kaç haftalıksın şimdi. Bi daha gittiğinde sor canım. Devlette bazen bazı doktorlar bazı müdahaleleri yapmıyorlar. Sen de ona göre çözüm düşünürsün
(1,921 puan) tarafından
17+4 soracam bakalim ilivili bi doktor ozel gibi ilgileniyor ama ne diycek kestiremiyorum
(9,064 puan) tarafından
Gidince sor canım bilemezsin. Kendi gittiğin doktor yapmazsa devlette mutlaka yapan başka bir doktor vardır. Ben de devlette muayene olup doğumu da devlette yaptım. Düzenli olarak tek doktora gittim. Benim gittiğim doktor bağlama ve kürtaj işlemi yapmıyordu. Başka bir doktor yapıyordu. Bağlama kürtaj isteyenler diğer doktora gidiyordu hep
(1,921 puan) tarafından
Secenek az 1 tane doktor var artik gidince konusacam zaten randevu bulana kadar 20 hafyakik olurum
0 oy
tarafından
Valla canım devlete bilmem ama doktoruna da danismissin .

En iyi kararı sen verirsin. 

Evet günah. Ben de baglatt8m. Biliyorum günah. Ama artık ustuste 3 tane ... Ne psikolojim ne beynim ne de sabrım kaldı... Onlara Allah in izniyle güzel bı geocek verebilirsem çok şükür 

Çocuk dogurmakta iş yok. Artık evlatlarima yetmek istiyorum aman karnım ağrıyor aman belim ağrıyor deyip te onları kenara atmak istemiyorum...

Allah bunlara can sağlık versin. Ama eğer düşünürsek her korunma yöntemi günah sonuçta hepsi aynı fikirden çıkıyor... 
(9,064 puan) tarafından
Fatişko kaç yaşında bağlattn
(1,921 puan) tarafından
Yasi sorun etmwdi bana baglariz dedi esimde vardi beraber girdik oda kabul etti sezryan yapar ins ya bidaha bidaha ugrasmaktan sa 1 kere cekim
tarafından
Serapcigim 26 yaşındayım. Zaten bu sene baglatt8m Mart ayinda

Minarim eğer baglatcaksan sezeryan olur büyük ihtimalle.
(1,921 puan) tarafından
Dogurumca 25 olacam bende yas da problem yok ins oyle olur da bidaha bidaha ugrastirmazlar
tarafından
İnşallah canmm sen bı doktoruna şimdiden söyle
0 oy
(14,044 puan) tarafından
Sezaryen olur büyük ihtimalle. Yaşın kaç bu arada canım bağlatmaya doktor izin vermiş ya o yüzden soruyorum
(14,044 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çok şaşırdım yaştan dolayı. Seni korkutmak istemem ama burda okuduğum bir bilgiyi aktarmak istiyorum :D bı kullanıcı yazmıştı akrabası baglatmis kadın tekrar hamile kalmış doktora gitmiş doktor demiş ellerimle bağladım nasıl olur falan sonra özür olarak bebeğin masraflarını karşılamış kadının rahmi kendini yenilemiş, düşük bir ihtimal ama aklında bulunsun
(1,921 puan) tarafından
Ohaa daha neler :-O ciglik atmak istiyorum :D olacak olan her turlu olurda benim son zaten korunurken oldu nasi oldu hala anlamdik ben kokten cozum olsum diye istiyorum
(749 puan) tarafından
Hap kullniyrduum hamile kaldım düşün bnde bidaha asla dusunmiyom coxuk
(3,148 puan) tarafından
Gözlerim fal taşı oldun okurken ciddi mii
(14,044 puan) tarafından
Valla bilmiyorum bende yazan kişinin yalancısıyım
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benimde 3.gebeligim şuan hepsi sezeryan bende baglaticam. Bağlamak istiyorsan seseryan yap doğumda bağlıyorlar bebeği alinca
(1,921 puan) tarafından
Insallah ya onun icim bidaha aci crkecem iylestim derken cocuklara bakamam o aciyla
(3,151 puan) tarafından
Aynen canım sen teklif et biraz ısrarcı ol yapar ya onu kabul ettiyse zaten
(1,921 puan) tarafından
Kendi teklif etti aslinda cok tatli bi doktor devlette boyle doktor gormedim hic ins onuda kendi soyler
(3,151 puan) tarafından
Inşallah canım diğerlerine de örnek olması dileğiyle :)
(1,921 puan) tarafından
Insallah :D
0 oy
tarafından

Banada bağlayalım dedi ben korktum  şimdi bitane daha yapmak istiyorum  ondan sonra baglaticam 

(1,921 puan) tarafından
Benim bana yeter rabbim hayirli uzun omurler versin daha da istemiyorum cok zorlaniyorum
0 oy
(119,762 puan) tarafından
bende baglancam normal dogurcam 40 cikinca dr kucuk bi operasyonls bagliycak
(119,762 puan) tarafından
baglamazsa turkiyeye gidip baglatcam
(1,921 puan) tarafından
Valla yas falan sikinti yapar saniyodum bence sana biseyler yapalim artik narin dedi direk baglayin hocam dedim devlet hastanesi bide ama sezeryan mi yaparlar ki diye
(9,064 puan) tarafından
Kaç yaşındasın şimdi sevda
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Bu kimseyi bağlamaz bende bağlattım ama benim sağlık sorunlarım vardı birde bakmayacağım çocukların günahına neden gireyim ki devlette bağlattım sezeryan ameliyatı olman lazım bunun için diğer Türlü çok zor oluyo çünkü ağrın çok oluyo ama sezeryan da olursan hiç ağrın olmuyo sadece sezeryan ağrın oluyo 

(1,921 puan) tarafından
Aynen oyle bakamayip onlari herseye muhtac edip heleki bu devirde dogurunca ne yapacam sorurmu ki bana devlet ya sonucta ben sezeryani tercih ederim bidaha ugrasmaktan sa
(2,698 puan) tarafından
Valla benim arkadaşım oldu abboww kadın inledi resmen ağrıdan iki defa canın neden yansınki hallolsun buda aradan çıksın devlet yapıyo bu bağlamayı
(1,921 puan) tarafından
Iste onlar keyfi sezeryan yapmiyor ya baglamak icin yapar mi acabe ins yapar ya
(2,698 puan) tarafından
Onu bi konuş mutlaka söyle onlara bakalım nolcak
(1,921 puan) tarafından
Sen boyle deyince korktum ya zaten normal dogum cok zor benimkiler zor oldu bide obla mi ugrascam cocuklar la :(
0 oy
(5,594 puan) tarafından
Günahını geçtim canım ilerde ne olup olmayacağı belli olmuyor Rabbim evlatlarımızı korusun bizlere bağışlasın ama bı tanıdığım anlattı eşinin akrabalarından biri de bağlatmış sonra çocuğu düşmüş ölmüş yeniden çocuk istemişler olmamış tedavi felan adam kuma alacakmış Rabbim bir hastalik felan olmadığı sürece izin vermemiş diye duydum tabi ki kendi kararın söylemek istedim ben sadece 
(1,921 puan) tarafından
Onlarda var canim yasim 24 iki dusuk iki dogum 18 haftalik da hamileyim rabbim yavrularima hayirli uzun omur versin acilarini gostermesin benim icinde kolay bi karar degil ama yeter artik bakamadiktan sonra dogurmanin ne anlami var
(5,594 puan) tarafından
Sende haklısın tabi canım da ben kendi adıma konuşayım ilerde ne olup olmayacağı belli olmadığı için böyle dönülmesi imkansız olan şeylere pek olumlu bakmıyorum Başka yöntem deneyebilirsin mesela hem hap alıp hem kondom gibi hayırlısı kendin bilirsin canım Rabbim cümlemizin evladını korusun
0 oy
(2,498 puan) tarafından
Kimse karışamaz bakmaya gücünde yetmiyorsa maddi yönünü geçtim manevi olarak yipraniyor bizlerde insanız hiç mi özel hayatımız olmayacak hep çocuk mu bakarak geçecek ömrümüz. Soruna gelince normal doğum sonrasında karından 3 delikle girerek sadece yine tüpler bağlanabilirmis devlet hastanesi doktoru anneme söylemişti 6 yıl önce kadar şimdi daha da gelişmiştir 
(1,921 puan) tarafından
Delikle yapiliyormus 40 cikinca ama coka cili bi islemmis iste sezryan falan mi yapar aradan ciksin diye dusundum
0 oy
tarafından
Sezeryan ol cnm doktor hemde baglar
(1,921 puan) tarafından
Doktor kendi teklitf etti baglamayi kabul etti de dogumlarim normal acaba dermi sezryan yapalim bunu da diye
0 oy
tarafından
Bence normal ysoicagina sezeryan yap daha iyi baglatirsin hem
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim aslında mantık olarak baktığın zaman bütün korunma yöntemleri günah sayılır çünkü hepsinde cocuk olmaması için engel yaratiyosun bide günah boyutunuda geçtim o çocuklarla sen ugrasicaksin ben veya başkası değil o yüzden kimsenin ne dediğini umursama 5 10 tane doğurup kaliteli zaman ayırıp yetemedikten sonra ne anlamı var cok cocuk dogurmanin
(749 puan) tarafından
Bnce günah degl niye olsun baglatmada olabilir  çünkü o kessn çözüm . Diğerleri geçici çözümler istedginde gene hamile kalırsın ikisi arsnda fark var yoksa hep çocuk gtrelim  korunma günah diye
(9,626 puan) tarafından
Canim diğerleri kesin günah demedim ki zaten yani binevi onlarda da cocuk olmasına engel olunduğu için günah niteliğinde olabilir demek istedim bide burda baglatarak hamile kalan bile varmış tabi oda binde bi ihtimal ama sonuç itibariyle o bile çözüm değil ☺☺
(1,921 puan) tarafından
Hakkimda hayirki artik ne diyim
0 oy
(3,550 puan) tarafından
3.cüyü doğurdum sezeryan ile baglattım. Sana da tavsiye ederim. Sezeryan değilse göbekten bir iki delikle baglıyorlar.. Bi çocuk daha düşünmüyorsan baglat. Sende rahat et. 
(1,921 puan) tarafından
Diyerleri normal miyid baglatmak icin mi sezeryan oldun bide devletmiydi
(3,550 puan) tarafından
Yok canım. Çatı darlığı yüzünden hepsi sezeryan 3v3t devletti..normal doğum sonra sı dq çok kolay şekilde göbeğin etrafından 3 minik girişle baglıyorlar. Anneme öyle başlamışlardı.. İzi bile kalmıyor.
(1,921 puan) tarafından
Anladim canim saol
0 oy
(26 puan) tarafından
Canm bnm kimsenin linçlemesine gerek yok senin çocukların var ve daha yeni korunuyor sun bu gayet normal eğerki hiç çocuğun olmadan korunsaydın o zmaan günah olurdu ama şuan günah filan degil bildigim kadarıyla şu yapıyorsun bende  düşünüyorum artık çünkü bu benim 4. Gebeligim
(1,921 puan) tarafından
Benim dusujlerimle bu 5.ci artik cok zorlaniyorum dogacakla 2cinin arasi 1 yas olacak daha beni neler bekliyor keufi iatemiyorum zaten bende bakalim nsi olacak
(26 puan) tarafından
Bağla yani istersen tabi
0 oy
tarafından
Yaşın çok küçükmüş.Tum korunma yöntemleri ile korunabilirsin bence.30 dan sonra düşün derim.
(1,921 puan) tarafından
Baci napim cocuk olmasa zaten istemem yasim kucuk diye durmadan cocuk mi doguruyum hani bende insanim yani omrum cocuk buyutmekle mi gevsin ve ben korunurken kaldim suanki cocuguma artik kesin cozum istiyorum
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Valla canım yaşın çok genç

Sağlık problemi yoksa bağlatma derim 

Bende 31 yaşında bsglattim 

Dini yönden pişman oldum

Günah mı diye ama doktor larda bana bundan sonraki ki gebelik seni masada bırakır dedi eeee 4. Ye hamileydim kim bakacaktı onlarla bende bsglattim
(1,921 puan) tarafından
Yasim kucuk ama 3.cocugum ulkenin hali ortada olan cocuklarima baksam bana yeter yasim kucuk diye durmadan cocuk mi yapim zaten vu sonuncu cok sikintili busuru riski var cgre olarak bunu buldum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 341 göst.
15 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Gamzeoksuzz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 141 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 115 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 234 göst.