0 oy
462 göst.
Diğer kategorisinde (13,702 puan) tarafından

Geçen sormustum o dizindeki tavuk derisi hissi veren yeri..

götürdüm,egzama başlangıcı dedi.

Suda çok kalmasın yada o bölgeyi kapatarak banyo yaptir dedi .

Bı tane krem verdi .bitince gene getir dedi.

Başına gelen var mı?

Yada çevresinde olan?

Tüm vücudunu sarar mi :(

27 Cevaplar

+3 oy
tarafından
İnslalh sarmaz canım çok geçmiş olsun 

O yorumları okumuştum herkes yıka yazmıştı aslında pekte buraya sormmak gerekiyor bazı seyleri
(13,702 puan) tarafından
Ya yok o kadar kir birikmesi için benim ölmüş olmam lazım
tarafından
Aynen öyle herkes citile falan denisti
-Reklam-
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Bilmiyorum canım geçmiş olsun 
(13,702 puan) tarafından
Çok sağol bitanem
0 oy
tarafından
Ne kremi verdi yamaçta da var . Salı günü cildiye gideceğim 
(13,702 puan) tarafından
Reçete babasinda akşam atarım sana
Yamacın neresinde var
tarafından
Bacağında kuzum ya ilk baş tırnağının yani çatladı neden oldu bilmiyorum krem verdi doktor geçti tekrar başladı . Sonra o parmak hizasından bacağından kasigina kadar çizgi halinde çıkıyor anlamadım.
(13,702 puan) tarafından
Bizimde. Dizde çıktı :(
tarafından
Ya bende günlerdir kafaya takıyorum hep çocuk doktoru görüyordu zar zor cildiye randevu buldum salı goturecegim. İnşallah duzelirler ya can sıkıntısı resmen
0 oy
(818 puan) tarafından
Gecmis olsun cnm hic bilgim yok
(13,702 puan) tarafından
Çok sağol cnn
0 oy
(669 puan) tarafından
Yok canm tüm vucudunu sarmaz bence benimde basmda vardı sadece sampuan falan kullandm geçti sende kremlerini duzenli kullan gecer ben ilk gordugumde egzema oldugunu anlamıstim
(13,702 puan) tarafından
:( korkuyorum ya
(669 puan) tarafından
Kaşınır sadece cnm korkmana gerek yok bise olmaz allahın izniyle kremlerini kullan sen
(13,702 puan) tarafından
Ya bide şey dicem hiç su nasl degdirmeden banyo yaptırabilirim :/
(669 puan) tarafından
havluyu sar iyice oraya gerisini yıka banada nemli bırakma demisti sadece kuruttuğun surece bise olmaz bence ama sen yine doktoru dinle sar orayı oyle yıka
0 oy
tarafından
Kuzu benim ellerim egzamaydi yıllarca geçmedi ..

En son elind evi bardak bile yikamayacaksin evin içinde eldivenle gezeceksin deterjan macun asla değmeyecek asitli yiyeceklerin suyu değmeyecek domates mandalina gibi ..

Öyle de yaptım kremleri düzenli kullan su değmesin kesinlikle çamaşırlarını dikkat et makineye atarken fazla deterjan atma çamaşıra deterjan fazla değmesin yani ..
(13,702 puan) tarafından
Deterjan olarak ne kullansam ona ya bana da dedi onn deterjanı ayrı olsin diye ama ne kullansam demek gelmedi aklma :(
(1,191 puan) tarafından
Kuzum bebek için olanlardan kullan yumusatici kullanma
tarafından
Bebek deterjani kullan kuzu deterjanida makineye fazla.atma çok az bı kiktar at yunusatici falan kulkanma geçene kadar
(13,702 puan) tarafından
Tamam canım çok sagoln
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Linola diye Bi nemlendirici kullanıyorum 2 senedir. Bizdede yüzünde sırtında çok çıkmıştı artık çıkmıyo her banyodan sonra duruyorum hiç olmadı şükür bide bebek deterjanı ve şampuanı mustela
(13,702 puan) tarafından
Tamam canım bnde deterjan değiştirmem lazm
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Benim oğlumun bacağında poposunda vardı ama aysenuru gördüm ben öyle değildi oğlumun baya yara gibiydi krem geçirdi bir kaç güne banyo da yaptırmadım geçene kadar 
(13,702 puan) tarafından
Sulanır mi egzama ilerledikçe çünkü Ayşe'nin daha kabul gibi ya :/
(14,033 puan) tarafından
Aşkım sulanmiyor ama kötü oluyor insanın canı gidiyor. Banyo yaptırırken filenin üstüne koy Ayşe'yi dizine su degdirmeden yaptır banyosunu
(13,702 puan) tarafından
Uf ya :( çok tedirginm
(14,033 puan) tarafından
Birşey olmaz sen kremi düzenli kullan geçer o çabucak
0 oy
tarafından

Çok geçmiş olsun canım 

Bilgim yok 
(13,702 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
tarafından

Canim önlemini alirsna yayilmaz.duzsnli kremleri kullan.

Banyo.icin şampuanı değiştir mustele gibi iyi bir marka alabilirsin. Egzama dermanını.ciltler için şampuanı var. 

Kifayetsiz içinde granül tozlar onlardan kullana bilirsin. Kendi çamaşırlarını yikadigin detarjan ile yıkama bir süre.

Çok geçmiş olsun

tarafından
Canim hangisi hesaplı ise alabilirsin.  Üni baby sıvı detarjanlari var hassas ciltler için. Kiziminda cildi çok.hassasti bizde dalın ve unibaby kullandık
(13,702 puan) tarafından
Tamam cnm çok sagol
(1,664 puan) tarafından
Dalin tavsiye etmiyorlar  canim,granül bir süre sonra makinede birikiyor ve bozuyor ablamalrin makinesi oyuzden bozulmuş.. Green clean kullanıyorum ben sıvı deterjan..  ebebek deterjanı da güzel baby me birde bizimde.cilt rahatsizligimiz vardı doktor şampuan ve krem önerdi geçti şükür..  biraz pahalı ama istersen fotosunu atayım
(13,702 puan) tarafından
At kuzum  sana zahmet
(1,664 puan) tarafından
Bioderma nın oto derm kremi özelden foto atamıyormuşuz bebeğim   ... sampuanimiz da bioderma ABCderm ... 1 yaş olduk artık egzama kızarıklık yok ama devam edecek  kullanmaya 3.aydan sonra çıktı bizde de
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Oğluma da atopik dermatit cilt teşhisi konulmuştu canım. Doğdu doğalı çamaşırlarını ayrı yıkarım. Granül sabun tozuyla yıkarım. Yumuşatıcı asla kullanmam. Hatta Ayşenur gibi küçükken iki kez durulatırdım hep. Ayrı bi şampuan kullanıyorum. Her nemlendiriciyi sürmem vs. Sıkıntı yaşamıyoruz cankm bu şekilde. Ama egzamanın da çok çeşidi var. Doktorun sadece bunlara yönlendirdiyse bu sxöylediğim gayret, yetecektir tahminimce. 
(13,702 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim hani kıyafetlerini ayrı yıkıyorum ama deterjan olarak Dalin sıvı deterjanı kullanıyorum onu da değiştireceğim dediğin gibi iki defa durulama açacağım
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım geçer inşallah ❤️ O gün sormuştun evettt yaa 
(15,823 puan) tarafından
Hiç fikrim yok doktora sormadinmi bilen birileri çıkar inşallah
(13,702 puan) tarafından
O kadar üzüldüm ki saf saf doktorun yüzüne baktım doktor konuştu ben hiçbir şey soramadım. O kadar kızıyorum ki kendime şu an odadan çıktık ağlamaya başladım zaten s**** s****
(15,823 puan) tarafından
Kız üzülme Rabbim dermansız dert vermesin beterinden korusun inşallah kremini kullan bakalım tekrar kontrol için cagirdimi o zaman daha detaylı sorarsinn
(13,702 puan) tarafından
Krem bitince tekrar gel dedi bilmiyorum ya canım çok sıkılıyor: (
(15,823 puan) tarafından
Sıkma canını neler var ne dertler var geçer gider inşallah
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Benim kızımın iki yanağında vardi egzama hemde ataopik egzama neler yapmadım kullanmadı krem kalmadı ama çok bi fayda görmedim 1 yasinda kapanır dedi özel deki doktor bildi kapandı ama şuan kızımın bi yanağı damar damar kaldi onun için de 3 yaşını bekleyelim dedi 
(13,702 puan) tarafından
Bana geçer demedi ama inşallah benimki de geçer canım
(1,426 puan) tarafından
Nefret geldim o egzama dan kızımın yanakların da geçse bi yanağında damar damar izler var gittikçe büyüyor ve belirginleşiyor
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Canım organik elma sirkesi ile geçirdim kafamdaki egzamayi dene istersen
(13,702 puan) tarafından
Çok isterim canım bana detaylı anlatır mısın nasıl yapacağım
(12,264 puan) tarafından
Canım öncelikle organik elma sirkesini sabah akşam olmak üzere pamukla tampon yapar gibi bölgesel uygula sonra yıkamaya gerek yok ve kükürt sabunu ile egzama olan yerleri yıka �nşallah işe yarar bebek olduğu için zararı var mı bilmiyorum onun için bir netten bak istersen
(13,702 puan) tarafından
Tamam kuzum çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım oglumun yüzünde var tekrarlıyor sürekli maalesef kesin bir çözüm bulamadım şimdilik Dr. Verdiği kremler ve şampuan var onlarla kontrol altına almaya çalışıyorum geçen gün kızının bacağını gördüm yazacaktım arkadaşlar da kir demiş emin olamamistim
(13,702 puan) tarafından
Kızımın dizinde o kadar kir birikmesi için benim ölmüş olmam lazım hiç yıkamıyor olmam lazım bakma sen boş boş şeyler
tarafından
Haha kir denilmesine şaşırdım ama felaket tellalı gibi olmayayım diye egzama demedim sıcak su ve bazı kumaş türleri iyi gelmiyor canım ayrıca alerji testi de yaptırsan iyi olur yediği bi şey iyi gelmiyor veya emziriyorsan senin yediign bı sey
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ömerde çıkmıştı merviş göbeğinde ayak bileğinde ve dirseklerinde az az parça halde doktor impeteks krem verdi çok iyi geliyo hemen geçirdi bide mustela stelatopia şampuan kullandık bidaha hiç tekrarlamadı. Mevsimseldi bizimki geçen sene bu havalarda başlamıştı 
(13,702 puan) tarafından
Ben de daha geçen gün fark ettim ilk defa belki bizimki de mevsimseldr ya İnşallah hemen geçer
Reçete daha Serdar da bakayım ne krem mış �nşallah bizimkide iyi gelir
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bende oluyordu elimde bazen ama sadece kaşınıyordu. 
(13,702 puan) tarafından
Yayılmaz inşallah ya :(
(4,584 puan) tarafından
Sanmıyorum canım benim elimde vardı mesela ama sadece elimde çıkıyordu sen yine doktorun dediği gibi yap, kremini düzenli kullan geçer inşaallah ❤️
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım rabim sifa versin önlemini erken almiişsin tedaviyle bitter inşallah 
(13,702 puan) tarafından
Amin bitanem  inşallah cogalmaz ya
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Korkma birşey olmaz kortizonlu kremdir o yakın zamanda sık sık sürersen geçer inşallah. 
(13,702 puan) tarafından
Tamamen geçer mi aslı yani bu egzama tekrarlayan bsi mi kuzum
(13,202 puan) tarafından
Kuzu benim kulağımda vardı üç kez tekrarladı ama küpe takmayınca geçti olmuyor artık. Zaman zaman olabiliyor olmaz desem yalan olur.
0 oy
tarafından
Benimde oğlumun yanağında var canım doktor egzama dedi ara ara tekrar ediyor ama yayılma olmadı 7,5 aylık bebeğim 4 aylıkken çıktı 
(13,702 puan) tarafından
Biz de 4,5 aylığı canım inşallah ayşe'ninki de yayılmaz
tarafından
İnşallah canım, doktor iki krem verdi bize geçince sürmeyi bırakıyorum geri çıkıyor anlamadım valla nasıl bir şey bu

İlgili sorular

+5 oy
42 cevap 1,051 göst.
1 Ocak 2022 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,702 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 508 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,702 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 544 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,702 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 421 göst.
29 Mayıs 2019 Aile kategorisinde DamlaNur'un Annesi❤️ (807 puan) tarafından soruldu

380,297 soru

11,386,523 cevap

34,887 kullanıcı

...