0 oy
293 göst.
Aile kategorisinde (1,685 puan) tarafından
Kızlar dün annemlerde annem teyzem ben oturuyoruz. Olayın başlangıcı şöyle :  ben bekarken ergenlik zamanlarımda annemle çok tartışırdm günlerce küs kalırdık falan bazen annem çok konuştuğu için bazen ben asilik yaptığım için . (Bu arada annemle şuan aram çok iyi hep gidip geliriz ) neyse teyzem de kızıyla kavga etmiş. Yanımda telefonla konuşuyor üç dört kişiyle konuştu aynen böyle anlatıyor diyor ki kızımla kavga ettik çok sinir ediyor Ayşe yapardı ya ablama zamaninda aynı öyle yapıyor diyor. (Ayşe ben ) resmen bnm yanımda başkalarına bnm hakkimda sallıyor başkası arıyor ona anlatıyor Ayşe yapardı ya ablamma aynı öyle yapıyor falan ben de yanında oturuyorum dinliyorum o kadar sinir oldum ki ve resmen hiçbir şey diyemedim utandım aslında bozmam lazımdı onu ama hiçbir şey diyemedim kırılmasın diye huyumu hiç sevmiyorum  siz olsanız ne yapardınız bozar mıydınız onu 

9 Cevaplar

0 oy
(12,881 puan) tarafından
Yalan söylese sallardi canım yaptığın birşeyi söylemiş. Bir nevi dedikodu yapmış hakkında. Keşke birşeyler deseydin 
(1,685 puan) tarafından
Bnm yanımda benim dedikodumi yapıyor resmen o utanmıyor ben utanıyorum bazı insanlar çok fena ya ben hala kırılmasın diye ağzımı acmadim annem de ağzını açıp bir şey diyemedi o da bnm gibi
-Reklam-
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Annen desin benim kızım böyle değildi 
(1,685 puan) tarafından
Annem de bnm gibi cnm ağzını açıp bir şey diyemedi ya o da utanır soyleneye millet utanmıyor ama bnm yanmda bnm dedikodumi yapıyor resmen
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Öyle  millete  anlatması  doğru  değil  ama yalan  soylememiski anlattığına  göre  ablam çok  çekti  şimdi Dr ben  cekiyoruma getirmiş  sen  güzelce  uyar  bir daha konusmaz  etrafa canım 
(1,685 puan) tarafından
Evet olanı söyledi cnm başkaları ile konuşması da önemli değil gercekten ama ben insanların huyunu anlamıyorum benim yanımda nasıl utanmadan bnm dedikodumu yapıyor ya arkamdan yapsa anlarim. Ben asla yapamam ve utanan ben oldum bu durumda
(5,949 puan) tarafından
Kız  arkandan konussa  daha mı iyi hem  ne war bunda  utancak  çocukluk yani eskide kalmış
0 oy
tarafından
Valla ergenlik döneminde annesiyle kavga edemeyen anlaşamayan yoktur . Aynı şeyi benim teyzemde yaptı ki benim annem vefat etti elimi tutarken 30 yaşındayım çektiğim vicdan azabının üzüntünün haddi hesabı yok 16 yaşında yaptığım kavgalar tamamen çocukluktu kalktı bana sende annene boyle demiştim şöyle demiştin dedi ya o yaşta kavga etmeyen varmıdır ben anlamıyorum . Mesafe koydum teyzemle arama benim üzüntüm vicdan azabım bana yeter 
(1,685 puan) tarafından
Ayy aynen cnm ya bnm de o yaşlarda olan şeylerden bahsediyor insan çocuk yani anneler de üstümüze geliyor kendimize göre ergenlik dertlerimiz var o zmn . Şuan çok iyi mesela aramız olguastim büyüdüm. Senin annen vefat etmiş bir de çok üzüldüm tabi insan çocuk da olsa o zmn yaptıkları için üzülür ben de üzülürüm ama sonuçta onları utandıracak bir şey yapmadık hırsızlık arsizlik namussuzluk yapmadık ki çok normal o zmnki kavgalar
tarafından
Zaten Allah gecinden versin anne yada babaya bişey olunca akrabalık diye birşey kalmıyor . Bak bana annem.olurken teyzemlere emanet etti beni hani kim var etrafımda 35 haftalık hamileyim Allah razı olsun eşimden başka kimse yok yanımda bide babam var başımdan eksik etmesin ama bir kere arayipta nasılsın hamilelik nasıl geçiyor demediler bana diyorlar ki doğumdan sonra 40 ina geliriz . Bebek görmeye geliceklermis düşün . Çok özür dilerim ama tabiri caizse öküzz öldü ortaklık bozuldu oluyor yani koy postayı üzülen üzülsün yapicak bişey yok ben anladım biraz geç oldu ama anladimm
(1,685 puan) tarafından
Ahh çok haklısın canım hiç üzülme eşin varsa o sana yeter çok şükür onlar işte belli gorevleri yerine getirirler kendilerince o kadar ama dedikodu yapmaya gelince en ondedirler...
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Kirilirsa kirilsin zaten milleti kirmayalm dye dusundgmz icin bu hale düşüyoz 
(1,685 puan) tarafından
Aynen sinir oluyorum o düşünmüyor bu kız kırılır mı diye ama ben düşünüyorum o utanması gerekirken ben utanıyorum hiç sevmiyorum su huyumu yaa
(1,253 puan) tarafından
Sonucta ergensin kim annesiyle kavga etmiyorki ben 27 yasindayim hala didisiyoruz oluyor yani illaki anlasamadihimz noktalar
0 oy
(5,773 puan) tarafından
Bende bekarken çok tartışırdım halada bazen fikir çatışması yaşarız bu annemle birbirimize olan sevgimizden bağlılığımızdan bişey götürmez nesil farklılığı sadece. Ama birinin gelip geçmişimi ısıtıp önüme getirmesinden çok rahatsız olurum niye sustun? Teyze evlendim barklandım şimdi durumun benimle ne alakası varda kızınla olaya beni katıyorsun diye tepki göstermiyorsun ki? 
(1,685 puan) tarafından
İşte tepki veremiyorum ben utandım o utanması gerekirken ben sustukça her arayanla bnm hakkimda konuştu. Daha çok da konuşur ben böyle*****k oldukca. Ki ben namussuzluk hırsızlık arsizlik yapmadım yani kendi kızı neler yapıyor hiç alakası yok bnm durumumla... Annem de sesini çıkaramadı o da aynı bnm gibi bizde bu salaklık oldukça daha çok ezerler
(5,773 puan) tarafından
Tepki veremiyorum diye şartlarsan kendini veremezsin. Teyzen değil kim olursa olsun senin geçmişin senin yaşantın kimseyi ilgilendirmez. İnsanlara bunun mesafesini öğretmezsen sert tepki vermezsen evet ezmeye çalışan çok olacaktır..
(1,685 puan) tarafından
Çok haklısın ben teyzeme değil herkese karşı öyleyim bu huyumu hoc sevmiyorum inşallah fuzeltirim :(
(5,773 puan) tarafından
Açıkçası ben bu konularda sert biriyim herkes herşeyi bilmesede olur ama haddini bilsin yeter. Düzelt kendini ayağın yere sert bassın başını kaldırmazsan herkes kafana basar
(1,685 puan) tarafından
Çok haklısın cnm herkes de kafama basıyor açıkçası seni çok taktir ediyorum öyle olmak isterdim ama ugrasicam zamanla yaşadıkça kendime laf soyletmemeyi ogrenicem :)
0 oy
tarafından
Geçmişte olan bişeyi delmiş işte bu yüzden kimle ne yaşarsanız yaşayın kimseye anlatmayın. Zamanında annen yaşadıklarınızı anlatmış demek ki şimdi siz iyi olsanız bile onların gözümde böyle kalmış. 
(1,685 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun cnm ben anlatmam da annem anlatmis ki ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyor ve yanımda dedikodumu yapıyor bu ***** susar nasıl olsa bir şey yapmaz diye ben sustukça daha çok ezerler
tarafından
Susma canım hani kötü bişey demesen bile o zaman küçüktüm şimdi iyiyiz Allaha şükür de hatta teyzenin de uyar bak biz şimdi iyi olsak bile sen ağzına alıyon sen de anlatma milletin ağzına verme de
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Baya kınamış başına gelmiş :) 
(1,685 puan) tarafından
Ayy aynen ya ki ben kendi halimde takilirdim kendi sorunlarım vardı ergence ondan anneme asi davranirdm kendi kızının yapmadığı şey yok fazlası geldi başına....
0 oy
(612 puan) tarafından
Teyze niye beni katiyorsun ki şimdi olaya derdim. İlla kavga etmeye gerek yok ama bu kadar rahatlık vermeye de gerek yok.yillar geçmiş gitmiş üstünden niye seni örnek veriyor ki 
(1,685 puan) tarafından
Yaa aynen öyle düşünüyorum cnm çok haklısın işte ben de kendime bundan kızıyorum hiç laf söyleyemiyorum diye utanıyorum.  Millet bnm yanımda bnm dedikodumu yapmaya utanmıyor ben utanıyorum.... Hiç sevmiyorum huyumu
(612 puan) tarafından
Hep zamanında ailelerimiz sakin bişey deme, aman ayıp olmasın diye büyüttüğü için böyleyiz ne yazık ki:(

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 387 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 448 göst.
22 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 639 göst.
17 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,039 göst.