+1 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde (2,911 puan) tarafından
Daha doğmadan başladık kaynanam diyor ki onlar hiç islak mendil kullanmamış her defasında poposunu yıkıyormus kayın pederin beni görürse islak mendille silip yikamadigimi bana laf edermiş sizin bu konuda düşünceleriniz ne 

38 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Onun zamanında ıslak mendili varmiski 

Kayinbabana ne çocuğunu nasıl temizliğinden 

Sacmaliyorlar bazen taviz verme 

Her seferinde tabiki yikamiyorum
(2,911 puan) tarafından
Kayın pederim çocuklara çok düşkün her şeye karışmaya çalışacak çok kavga edicez biz bu gidisle
(305 puan) tarafından
Ay duskunse düşkün ona mi kalmis altini da nasil temizliyecegin daha neler yaa sakın taviz verme bi kere verirsen herseye karisirlar koy tavrını ay sinir hastasi olurdum ben o evde
(2,911 puan) tarafından
Şimdi bisey demiyorum da izin vermiycem
(305 puan) tarafından
Verme verme sakın amann bu nee yaa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tövbeeee onlar niye karışıyor yaa
(2,911 puan) tarafından
Bilmiyorum biz çok tartışacağız sanırım doğumdan sonra
tarafından
Birlikte mi yaşıyorsunuz canim
(2,911 puan) tarafından
Evet Malesef
tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah
0 oy
tarafından
Yok valla yenı doğduğunda da sulu pamukla sıldım kış günü sureklı yıkanır mı çocuğun gotu üşür 
(2,911 puan) tarafından
Çok tartışma yasiyacaz cok
(2,529 puan) tarafından
Hahahah ay çok güldüm ya gebegz sjsjsj
0 oy
tarafından
Hayır Pamuk ve ılık bir su ile temziliykrum hiç ıslak mendil kullanmadım
tarafından
Evet ihtiyacın kadarını ıslatıp kullanıyorsun
(4,988 puan) tarafından
Büyük tuvaletini yaptığında nasıl oluyor sonuçta silip tekrar batitirsan kaptaki şu pislenir ikinciye nasıl batiriyorsub
(2,911 puan) tarafından
Bi kullandığını bidaha kullanmıyorsun silip atıyorsun
(4,988 puan) tarafından
Anladim canim bende muslukta ıslatıp silip atıyorum daha kolay geliyor
(4,584 puan) tarafından
Ben sprey şişesine dolduruyorum su oradan pamuğa sıkıyorum da siliyorum :)
0 oy
(763 puan) tarafından
Çocuk senin çocuğun. Onlar ne karışıyor ki..
(2,911 puan) tarafından
İşte karışıyor bu gidişle çok tartışma olacak gibi
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kayınpederin mi temizliyormuş alttarını 
(2,911 puan) tarafından
Hayır o çok düşkün kucuk çocuklara bana kızarmış altını sadece silersem
(1,862 puan) tarafından
:D yav onu diyorum işte kayınpederin mi uğraşıyormuş acaba da sana kızıyor bir kayınpederin kaldı zaten karışmayan annelere
0 oy
tarafından
Onaneymiş aceba , tabikide pişik olmafıkça yıkamam , ıslak mendil kullanıyorm 
(2,911 puan) tarafından
Bende bunu deneye deneye anlicam
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Oğlumu her bez değişiminde yıkardım en temizi sadece dışarda isem çok acil ise kullanırdım şimdi kızımı da öyle yapıyorum. Yapacaksan yavrunun iyiliği için yap daha sağlıklı daha temiz pişik olmaz.  

Ama onlar ne karışıyor şimdiden tavsiye olarak anla ya da kötü bişey demiyorlar 
(2,911 puan) tarafından
Tabiki bende yıkarım cocugumu ama ne biliyim tuhaf geldi bana laf edermiş bende bi izin veririm laf etmesine
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Devir sizin devriniz değil yenidoğan bebeler için ayrı ıslak mendiller var deseydin bişeye karışmasınlar ya
(2,911 puan) tarafından
Çok iyi biliyor o geri kafalı değil de işte ne biliyim herkes bi garip
(17,817 puan) tarafından
Ay boşver takma hiiiç
0 oy
(7,791 puan) tarafından
İverigi rn temiz sleepy ve baby tutco pisik olmadikca hep ıslak mendil kullandim pisikte de pamuk ve su kullandim. Yani kayinpederime mi kalmis yikamam yada silmem kimseyi karistirmam onlar mi vercek parasini? O sizin yonteminiz hu da benim der geçerim. 
(2,911 puan) tarafından
Bende şimdilik susuyorum ama böyle devam edemez
(7,791 puan) tarafından
Susma bence simdiden de cocuk buyuturken karisan olursa affetmem diye. Esine de söyle bazi seylerin fazlasi yuvayi dahi yıkar sen uyar adabiyla karismasin kimse diye
0 oy
tarafından
Islak mendili bende sevmiyorum hiç kullanmadım kızıma küçükken her kaka yağışına yıkadım poposunu yıkıyamafığım zamanlar bebek pamuğuyla sildim hep 18 aylık hala bebek pamuğu kullanıyorum 
(2,911 puan) tarafından
Kaka yapınca tabiki yıkanır da her çiş yaptığında bide kış bebeği bilemedim
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bebk senin mi onlarin mi laf edene ver cevabini ben boyle yapıyorum de onlara ne oluyo her cis yapana yikasak cocuk hastalikdan kurtulmaz üşütür 
(2,911 puan) tarafından
Ben şimdilik bisey demiyorum ama hele doğsun böyle devam edemez
(1,569 puan) tarafından
Izin verme kimseye
0 oy
(3,147 puan) tarafından

Birincisi onların poposunu silmeyeceğine göre karışmasınlar bir zahmet çocuk senin çocuğun ister ıslak mendille silersin ister yıkarsın kime ne?

İkincisi ben 3 ay kullandım ıslak mendil biraz toparlandı sonra yıkmaya başladım çok rahat ediyor bebek evet ama biraz zahmetli iş.

Son olarak da kimsenin bebek çocuk bakımına kimse karışamaz çok biliyorsa kendileri yapsın bida öyle baksınlar işte:D:woot:

(2,911 puan) tarafından
Aynen bu lafı 2 oldu diyor kayın pederin laf eder vs şimdilik susuyorum ama bakalım nereye kadar
0 oy
tarafından
Pamuk stoğu yaptım bir kaç paket bir kullanmadığım cam hiberona temiz su dolduruyorum peteğin üzerinde iliyor pamukla temizliyorum kolay oluyor sonra sular kireçli olduğu için içi kireç oluyor limon tuzu ve su ile içini yıkıyorum mis gibi oluyor
(2,911 puan) tarafından
Pamukda mantıklı
tarafından
Evet canim kullanma ıslak mendil al ama yolculukta falan kullan
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Yazın sürekli yıkıyorum altını kışın da  bazen yıkıyorum ıslak mendil kullanıyorum yıkayıp siliyorum
(2,911 puan) tarafından
Bizimki kış bebeği olacak her çiş yapmasında yıkamak mantıklı gelmedi bana ha sabah yıkarım öğlen ve akşam  okadar yeterli
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben pamuk ve su ile temizlemeyi düşünüyorum kakasinida yıkarım islak mendil kullnmayi tercih etmiyorum.
(2,911 puan) tarafından
Pamuklari nasıl kullanicaz
(1,022 puan) tarafından
İlik suya batırıp silicez.. ablam iki çocuğunu o şekilde büyüttü bende öyle yapacağım inşallah.
0 oy
tarafından
Ne alaka ya sırf kendi dönemlerinde yoktu bizde vardı diye kiskanmis belli ki bı de kayınpederine ne ki yani sanki onun gotunu sileceksin tövbe ya 
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Bı kere görsün canım elleme laf söylerse cevabını verirsin. 
0 oy
(10,385 puan) tarafından
Islak mendil değil ilk 7 ayı pamuk ile geçtik biz canım pamuğu ıslattım
0 oy
tarafından

Kışın uşutebilir ,  yazin da yikadiktan sonra iyi kurulanmazsa mantar olabilir. Parfüm, paraben içermeyen ıslak mendiller var ya da kendiniz pamuğu ıslatıp silebilirsiniz. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 224 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 303 göst.
12 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 447 göst.
7 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 138 göst.
13 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,360 soru

11,388,627 cevap

34,894 kullanıcı

...