0 oy
244 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben çok topluyumdur ,zaten dağıtanım da yok .Temizlik yapınca çok ayrıntılı yaparım.Ama 3 aydır zor iş yapıyorum.. Bebeğim gazlı bir bebek ,eşim de geç geliyor .Yardım edemiyor hiç ,önce bebeğim 12 de zar zor uyutuyorum sonra eşim geliyor yemek koy mutfağı topla saat 3 de uyuyorum bazen.Sabah 6 da kalkıyorum.Bugün ütü yapmam lazımdı .Bebeğim kaç saattir uyumadığından yapamadım .Daha yeni uyuttum buraya girdim size içimi boşaltmak için..Çamaşır ütüleyemedim daha.Ekmek almaya da gitmem lazım çöpü de ben atmam lazım ama bebeğim uyumadığı müddetçe kimseye de emanet edemediğimden kesinlikle yapamıyorum bu dedikkerimi .. Evi zor süpürüyorum,1 iş yapsam yeter ama çoğunlukla bebekle uğraşıyorum.Bazen de bebek uyuyunca uyuyorum .Ben de insanım,bu yorgunlukla sütüm de azalıyor diye... Bu yaşadığım süreç geçici mi , herkes böyle mi ? Yoksa ben mi gözümde büyütüyorum.Geçen gün mutfağı dolapları sileyim dedim 5 saatte bitiremedim .Çünkü sürekli bebeğin başına geldim..Sizler de böyle misiniz? Bana tavsiye verir misiniz,bu süreç herkeste böyle mi? Yoksa ben mi tembelim ,beceremiyorum? Kendimi güçsüz hissetmeye başladım .Normalde hiç böyle değilim..

11 Cevaplar

0 oy
(12,744 puan) tarafından
Evet canım geçici bir süreç tabiki hepimizin yapamadığı zamanlar oldu akşam kahvaltı yediğimiz de oldu. Çok küçük daha elbet geçecek bu günleri. 
tarafından
Çok sağolun ,moral oldu ..Eşimin gidiş geliş saatleri ayrı zor bebeğin uyuma saatleri ayrı zor .Biri uyuyor biri yemek istiyor.Pek iş yapamıyorum.Annem bana diyor ki sen rahatsızsın,kanın düşük o yüzden yapamıyorsun falan .Evet çok çabuk yoruluyorum ilaç da alıyorum zaten ama bunun sebebi kan değil sadece .Yetiştiremiyorum.Anlamıyor ,sizin yorumunuz bana moral oldu.
(12,744 puan) tarafından
Kuzum bana göre normal yeni doğum yapmış birisinin evine gitsem inan oturmaya değil iş yapmaya giderim. Herkesin ihtiyacı olan birşey. Hem yeni doğum yaptığın için vücudun daha toparlanmadi kan kaybettin onlar yenileniyor kendine gelmen 1 seneyi bulur. Hepimiz bu yollardan geçtik. Bende yatardim çocuk uyuyunca yapacak birşey yok sen dinleneceksin ki iyi olasın.
tarafından
Annem sağolsun yardım ediyor ama eleştiryor da .Unutmuş kendi doğum zamanlarını herhalde. Çok sağolun...
-Reklam-
0 oy
(4,428 puan) tarafından
Yavrucum 3 aylık bebekle olur öyle şeyler zaman geçtikçe alışırsın oturur herşey yerine merak etme çocukla yapılan iş zaten tek başına yapılan işle bir olmaz 
(4,428 puan) tarafından
Yapan yapsın canım bu sırada su anneleri de anlamaz olduk.kaynanalar bitti onlar başladı belkimonlafin kocası yardım ediyo benim adam bebekten çok dağıtıyor şimdi ben napam.buna yatana kadar topluyom bazen pes ediyorum bacimin eşi de aksine çok topludur onun çabuk biter ne yapalım şimdi buna takılma sen herkesin evi ayrı durumu ayrı benim annem de evlenmeden bana derdi sen ev ceviremezsin çocuk bakamazsin onu yapamazsın bunu yapamazsın yapamazsin dediği herşeyi de gül gibide yapıyorum valla hiç takilamam sende takilma
tarafından
Benim eşim dağıtmıyor ama toplamıyor da ,gece geç gelmesi zaten çabası.4 5 saat kucağımda bebek sallıyorum,oda oda geziyorum gazı yüzğnden .Kollarım kopuyor.Tam o uyuyor eşim geliyor yemek ye topla mutfağı .Eşim 8 de gelse eve en azından uykumu alıp dinlenmiş olurum gücüm olur ama malesef... :(( Umarım geçer yıldım artık .
(4,428 puan) tarafından
Geçer canım sen üzülme küçükken hiç büyüyecek gibi gelmiyor insana da çabuk büyüyorlar
tarafından
İnşallah,Allah analı babalı büyütsğn sizin de
(4,428 puan) tarafından
Cümlemizinkini canım benim ikinci geldi gelecek az kaldı hunileri hazır ettim takip gezerim artık:))
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Bütün bunlar geçici ben ikinci bebeğinde yaşadım bunları ne gecesi vardı ne gündüzü şimdi 3. Bebeğim 2 aylık onunda uykuyla arası yok gece uykusu hele hiç yok geçeceğini bildiğim için kendime dert etmiyorum ev işi nankördür hiç bitmez o yüzden bebeğimle bol bol zaman geçiriyorum 
tarafından
Evetbitmiyor ,zaten gelip gidenim de yok. Bebekten kendime vakit ayırınca yemek yapıp yiyorum ,uyumam da lazım.Sütüm azzalıyor çünkü .Bebeğim sürekli emmek istiyor. Ama annem beni wleştiriyor,başkaları yapabiliyormuş .Ben de yazayım dedim benim gibi olan var mı yoksa ben mi tembelim..
tarafından
Evet bitmiyor ,zaten gelip gidenim de yok. Bebekten kendime vakit ayırınca yemek yapıp yiyorum ,uyumam da lazım.Sütüm azalıyor çünkü .Bebeğim sürekli emmek istiyor. Ama annem beni eleştiriyor,başkaları yapabiliyormuş. Ben de yazayım dedim benim gibi olan var mı yoksa ben mi tembelim?
(7,189 puan) tarafından
Eleştirecek son kişi anneniz olmalıydı
0 oy
(305 puan) tarafından
Valla bende böyleyim canım 7 buçuk aylık oğlum kök sokturuyor bana yetisemiyorum bitmiyo ertesi gün üstüne yukleniyo bende cok onem verirdim ise ama yorgunluktan yapamiyorum artik herseyi yetisemiyorum oldugu kadar diyorum en onemlileri yapıyorum bence hepimizin ayni sorunu vardir
tarafından
Hem yoruluyorum, hem stress yapıyorum, hem de bazen sinirleniyorum bebeğimin böyle olmasına.Annem diyor ki başkaları nasıl yapıyor..Ben zannetmiyorum ki başkaları benim dururmumda olsa yapamaz.Ben yurtta kaldım,orada kızlar temizliğime şaşırırdı. Ama şuan annem beni eleştirşyor.Kanjm,gücğm yokmuş doktora gitmeliymişim :((
(305 puan) tarafından
Kimseye kulak asma canım annen bile olsa ya kolay mi çocuk büyütmek Allah aşkına insan bedenen de ruhen de yipraniyor bazen kafamin kaldirmadigi oluyor bide her cocuk bir degil ki kimisi daha sessiz oluyo kimisi daha yaramaz evin işi bi kere yapmakla bitmiyo  hergun is yemek cocuga ayri mama inan ki kolay olmuyo şöyle olabilir IMOM LATTE  diye bi vitamin var emziren anneler icin enerji veriyomus ben ondan almayi düşünüyorum ama bu demek degil ki herkes yapiyo sen yapamiyosun emin ol cogu bebekli anne böyle 4 4 luk yapmamiz icin motor takmamiz lazim :) hic uyumadan 7 24 is yapcaz bizde insaniz bu da can :) oldugu kadar yapicaz büyüyene kadar yapcak bisey yok ayiplayan gelmesin
tarafından
O dediğinizi ben de araştırayım, Alayım.Bilmiyordum sağolun yorum için de.
(305 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla bn bi de çalışıyorum asla yetişmiyor bebeğim bir yaşına girecek işten gelince yemek bulaşık bi de oturma odası koridor antre mutfak süpürüyorum iki üç güne bir lavaboları yıkıyorum cam dolap kapı hiç ellemiyorum kadın çağırıyorum bazen yemek bile yapamıyorum dışardan istiyoruz 
tarafından
Sorma ya ,ben çalışsam daha fena olurum heralde.Uyku yok zaten..
(4,089 puan) tarafından
Bazen üç saatlik uykuyla işe gidiyorum canm
tarafından
Kolay gelsin , şimdi senin evin pis ya da temiz diye eleştiren yoktur umarım
(4,089 puan) tarafından
Yok ya herkes halimi görüyor zaten eşim zaten karışmaz
0 oy
tarafından
Bebeğin küçükse normal cnm ben de aynı durumdaym
0 oy
(919 puan) tarafından
Benimde 16 aylık bebeğim var ve şuan 38. Haftamdayım yani günlük işlerimi eşimin yardım etmesine rağmen yetiştiremiyom bazen daha erkene alarm mı kurup kalksam diye düşündüğüm oluyo. 
0 oy
tarafından
Bitirip kahve bile iciriyorum
0 oy
tarafından
5- 6 aylık olsun mama sandalyesine koyarsın sen işini yaparken o seni izler canım merak etme geçici bir dönem Allah'ın izniyle hepsi büyüyor.
tarafından
İnşallah ,şimdi tam uyuttum dedm mutfağa gittim toparladım yemek yaptım.Uyandı 20 dk uyumadı 20 dk da yemek yapıp yemem lazım ki sütüm olsun işte düşünün.
0 oy
tarafından

image

hayir bitmiyor :(
tarafından
Hahaha
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Benim bebe 8 aylik yeni dogmus gibi surekki aglak mizmiz kucaktan inmez yarin misafirim var bugun evi temizlemem lazimdi yapamadim ufak tefek esim yarsim ediyor ama yetisemiyorum hic bi sekilde 4 yasinda da bi kizim var o da saolsun her yeri dagitir gel toplayaim derim benim parmagim agriyor anne sen yap der :D bide hamileyim ustune agrilarim cok ama geciyor ya ilk kizimda da yasadim bunlari 1 yilda duzene girdi tamamen rahattim 
tarafından
Ohoo siz misafir falan çağırmayın,sizin daha zor. :))Parmağını yerim bahanecinin...haha
(1,921 puan) tarafından
Sjsjs ayda yilda bir gelir sukur ki :D

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 450 göst.
2 Nisan 2022 Aile kategorisinde hayal14 (2,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 355 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Muhammed Ensar (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu