0 oy
450 göst.
Aile kategorisinde (2,097 puan) tarafından
Hanımlar merhaba..

Sorum açık ve net. 2 çocuğum var biri 4 yaşında biri 4 aylık. Büyük çocuğum da evde okula gitmiyor ben de çalışmıyorum. Ama asla işler bitmiyor. Yani şöyle her şeyi bitirip bi kafam rahat otursam akşama her yer yine savaş alanı. Mutfak her yemek sonrası korkunç halde zaten.. Çamaşır yıka, katla derken bazen birkaç gün yerlerine bile yerleştiremeden öylece koltuğun üstünde bekliyorlar katlı vaziyette. Ama önceliklerim var evde her zaman birkaç çeşit yemeğim olur ve çocuklara nerdeyse hiç kızmam bağırmam.. Oyun ister işi gücü bırakır oynar, resim yaparım.. Tablet, tv uyuşmasın diye nerdeyse hiç açmam ama ayyy bilmiyorum sorun bende mi. Her şeyi aynı anda yetiştiren var mı? Ben sanırım iyi bir anne ama kötü bir ev hanımıyım..... 

28 Cevaplar

+2 oy
(13,251 puan) tarafından

Hiç bir konuda dört dörtlük olmak zorunda değilsin,değiliz.

Ben de düzen hastasıyım.
Etrafta 1 fazla eşya görsem gözümde karariyo ev.ama gel gör ki ben böyle oldukça oğlumun mutsuz olduğunu,benim kızgın bı anne olduğumu farkettim.
Daha doğrusu eşim farketti.
Dedi ki TOPLAMA.. TOPLAMA AMA KİZMA 
O an anladım ki kimse etrafta oyuncak var diye  ölmez 
Ama çocuğa kizdigimsa onun içindeki ruhu ölür.
Gene topluyorum.
Bulaşık varken uyuyamam mesela mutfagm daginikken yatamam.salon da keza öyle.
Ama onlar uyuduktan snra salondaki oyuncakları topluyorum artık 
..
Çamaşırlar demişsin,inan ki bazen 4 5 gün balkonda  bekliyorlar kuruyolar ama almıyorum alamıyorum.
Demek istediğim hepimiz bir nebze böyleyiz.

Kendini sıkma
(2,097 puan) tarafından
Ayy teşekkür ederim içimi rahatlattınn
(133 puan) tarafından
+++++++++++++
-Reklam-
0 oy
(7,161 puan) tarafından

Yetismiyoooo hemde hiiccc bende biyerlerimi yirtmiyorum artık yetişsin diye :D

(2,097 puan) tarafından
Yirtsam da olmuyor valla
(283 puan) tarafından
Çok mantıklı
0 oy
(1,807 puan) tarafından
Bence ev hanimligi degil, iyi anne olmak önemli. Çok doğru yapıyorsunuz 
(2,097 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah öyledir :)
0 oy
tarafından
Mükemmel olmak zorunda değilsin hiç takma. 

Ama illa düzen istersen kendine. Bi liste yapıp ona göre ilerle.
(2,097 puan) tarafından
Evet arada yapıyorum o zaman daha düzenli oluyor gerçekten
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Kuzum cocuklu ev zaten dağınık olur takma kafana inan ben mutfak ve salon disinda diger odalarin dağınıklığını pek kafama takmıyorum 
(2,097 puan) tarafından
Evet mutfak ve salona anca yetebiliyorum genelde
0 oy
tarafından

İki çocuğum var biri 6 yaşında biri 1 buçuk yaşında. Sabah 7 de okula bırakıp geliyorum büyük kızımı. Sonra küçüğü uyutup yemek ev işi yapıyorum. 12de kızımı okuldan alıp geliyorum. Eve girer girmez pırıl pırıl evden eser yok :D ama yetişiyorum çok şükür. Çocuklarıma zamanimi daha çok harcıyorm ama herşey yerli yerinde 

(2,097 puan) tarafından
Maşallah valla ben olsam kesin uyurdum büyük kızı bırakınca:)))
tarafından
Ne uyucam kız :D uyanmis oluyorum artık birdaha yatmam bitti :D
(2,692 puan) tarafından
Sen okulla uğraşırken küçük kız da seninle mi geliyor? Okul başlayınca nasıl olur ki diye düşünüyorum da o yüzden sordum :)
tarafından
Tabiki benimle geliyor. Eşim çalisiyor. Başka da kimseye bırakmam
0 oy
tarafından
En doğrusunu yapıyorsun eşyalari değil çocuklarının duygularını onemseyerek 
(2,097 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(3,197 puan) tarafından
Kesinlikle aynı durumdayız üç buçuk yaşında kızım var 4 aylık bebeğim var kendimi tanıyamıyorum artık neden bu kadar ağırlaştım bilmiyorum Eskiden böyle değildim :) 
0 oy
(6,480 puan) tarafından
En son sal bacim bosla yikildigi yere kadar sallllll
0 oy
(513 puan) tarafından
Bebek dogunca  ne olacak  Simdi bileyetisemiyorum ki
0 oy
(5,704 puan) tarafından
3 aylık 1 tane oğlum var ve yetişmiyor. Robot süpürge olmasa günlerce evi süpüremem.. Çünkü uyuyunca yemek yapıyorum yada yiyorum. Çamaşır yıka e mutfağı topla kuruları yerleştir hop uyandı biraz oyna altını değiştir emzir uyut.. 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Aksam yaptığım için gün içinde süpürme kalıyor sadece ama son bir haftadır pek iş yapmıyorum bu ay içinde sınavım var ona odaklandım iş yaparsam calisamam
0 oy
tarafından
Eşim yardım etmezse bende yetistiremem. Bugün adam izin gününde oruçlu oruçlu evi sildi süpürdü. Bende yemek yaptim çamaşırları katladim 
0 oy
(118,473 puan) tarafından
biri 2 yasinda biri 2 haftalik hamd olsun duzen kurduk 
0 oy
(3,150 puan) tarafından
Sen hepsini yapabilen bir annesin tek çocukla bende öyleyim boşver 
0 oy
(11,969 puan) tarafından
Sihirli güçlerin yoksa her şeye yetişemezsin. Yetismende gerekmiyor bence makul ölçüde temizlik doyuracak kadar yemek kafa dağıtacak kadar kendime zaman gerisi bebek bakım oynama sevme şeklinde gidiyor bir gün ev çok temiz olsun diye fazlaca iş görsem yorsam kendimi gece emzirmeye kalkarken yoruluyorum memede iken uyur kalırım veya besige koyarken düşürürüm diye korkuyorum şu an bebek büyütüyorum ve geri kalan hiç bir şeyin mükemmel olması gerekmiyor bence asla kendini yargılama 
0 oy
tarafından

Gördüm ki yırtınan da yetişemiyor yatanda bende yatan olmayı seçtim :D

0 oy
(17,262 puan) tarafından
Sorun sende değiiiil sen çok güzel bi annesiin şunu unutma EVDE İŞ HİÇ BİTMEZZZ misal şuan çamaşır serilcek bulaşık yıkadım gönüldağına bakıyorum :))) benim 3 oğlum var büyüğüm 6 yaşına girecek 10 güne okula gidiyor küçük 2 buçuk yaşında biraz yaramaz en küçük 47 günlük o yorucu oluyo ama işlerimde yetişiyo yemeğimde şükür kocamda sorun çıkarmaz yemek yoksa işler duruyosa hiiç sorun etmez bu şekilde dönüyo çark
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Küçük bebem yok ama o zamanda her işimi yetiştirirdim 

Çünkü anaları gibi çok uysallardı,kendi kendilerine oynarlardı genelde :D
0 oy
(551 puan) tarafından
Bende ikinciyi dogurucam en fazla 3 haftam var eşimle bebeklerimizin altını nasıl degistiricez yemek ne olacak derdine dustuk :) ev işlerini daha söylemedim bile :D  

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 244 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 355 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Muhammed Ensar (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 481 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,052 puan) tarafından soruldu

374,576 soru

11,203,340 cevap

34,502 kullanıcı

...