0 oy
216 göst.
Diğer kategorisinde (198 puan) tarafından
2 aylık. Uyuması için uygulananlar: Duş alındı ✔ Masaj yapıldı ✔ Karın doyurulurdu, gaz çıkarıldı✔ 40 dakkaya yakın yastıkla sallandı ✔ Bebek arabasıyla evde kırk tur atıldı ✔ Hala uyumuyorrrr. Deli gibi esniyo uyumuyo. Zombiye döndüm bende tam 5 saattir ugraşıyorum. Vücudumu ateş bastı valla. Mide bulantısı da çekiyorum. Bebek uyusa da biraz uyusam :( Agliycam nerdeyse sinirlerim boşaldı. Biraz büyük olsa rezene falan içircem ama şimdi yapamam. Şuan hala ayağımda sallıyorum mayışıyo bıraktığım an geri ağlıyo. Neden ya sebebi de yok Önerisi olan var mı

13 Cevaplar

0 oy
(5,260 puan) tarafından
Benimki öğle uykusunu geç uyudu için gecede geç yattı 2 de uyudu aynı Vala sallamaktan midem bulanmıştı zor uyuttum benimki 2 yaşında 
-Reklam-
0 oy
(154 puan) tarafından
RABBİM kolaylık versin canım bende çok çektim akşam 8 de bi başlıyodu sabaha kadar ağlıyodu hiç susmadan bittim yani artık valla daha yeni yeni ağlamaları kesildi çok zor gerçekten
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Yanına uzan masaj yap ninni söyle emzir daha rahat uykuya geçebilir sallamak çözüm olmuyor herzaman
(198 puan) tarafından
Ya meme keyfide yaptik memede uyuyo biraktigim an agliyo :(
(3,888 puan) tarafından
Hasta olabilir mi acaba bi yeride ağrıyo olabilir, en iyisi uyku eğitimi ne kadar erken o kadar iyi
0 oy
(695 puan) tarafından
o aylarda bebegim kolikti asla susmuyirdu takii bu sesi acana kadar anne karni sesi bununla uyuyordu sakinlesiyordu
0 oy
tarafından
Benimde biri iki buçuk yaşında diğeri bir buçuk yaşında saatlerdir uyanmislar uyumuyolar ne gündüz rahat var ne gece rahat var sinirden Allah im al canimi dedim ya kaç gecedir boyleler hele seninki dahha küçüktür benimkilerde ne olmus
0 oy
tarafından

Canim sallarken telefondan  ninni yagmur sesi saç kurutma makinesi sesleri denedin mi. 

Ben kızımda bunlar ile birazda olsa etki gördüm.uykuya hemen dolardı. Anne olmak zor 5 yasinda hala zaman zaman uyku kavgası ediyoruz :(

0 oy
(1,021 puan) tarafından
Asla sallamaya alıştırmadım ama her çocuk farklı üç aylık olacak ve bazen emerken uyuyup kalıyo bazen kucağımda zar zor ninni söylüyorum dua okuyorum açıp dua dinliyoruz youtube ta var benek için güclü nazar duaları diyw
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Nazar değişmiştir. Canım 3 ihlas 3 Felak 3 nas oku. Git birde bir. Tutam tuz al. Ocagı aç üzerine okuyarak at tzu ateşe. 
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Kendi halinde duruyor ise bırak dursun baktın ağlamaya başlıyor uzanarak meme ver o şekilde uyusun çekme hemen iyice içi geçsin kendi salinca bıraktir yanında uyu kokunla uyusun belki seni istiyor olabilir çok küçük çünkü
0 oy
(444 puan) tarafından
Bacım eğer bildiğim bir şey varsa o da gazı olduğudur. Bebeğim 4 buçuk aylık güya milletin çocuğu gazını 3 aydan sonra cikariyomus. Öyle bir seye inanmıyorum. Bebegimi emzirerek uyutuyodum cocugu koyuyorum uyaniyodu sinirlenip agliyordu. Emziriyorum gazını iyice cikarip (bazen 3-4 kere bile cikariyo) ayakta gezerek uyutuyorum. Hatta şuan onu bile istemiyo yere yorganı 4 kat yapıp nevresim geçirmiştim oynasın diye. Belki 10 seferdir orda uyuyakaldı, şimdi uykusu gelince koyuyorum Allaha şükür uyuyor. Bebekler herkesten daha zeki eger uyumuyosa bi sıkıntı vardır o rezeneler kimyonlar hepsi bagirsak gazı için. Kakası geldiğinde genelde bacaklarını oynatiyor cikarmaya calisiyo, ayaklarımı uzatip oturup kucagima aliyorum sirtina, bacaklarina yüklenmeden o sekilde tutuyorum hemen yapiyor o kadar gazliydi ki illaki oluyor yapmadigim sey kalmadi gaz damlası hariç. Ama en iyi bu gelmişti. Gazini cikarmadan uyutma ve gece her uyandiginda emzirme bebekler çişi kakası gelince de uyanır aynı büyük insan gibi
(444 puan) tarafından
Birde belki sallanmayi sevmiyodur ben hiç sallamadim hiç de pişman değilim sallamak bebeği sersemletmek demekmiş
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Karni ac olabilir veya fazlasiyla tok olabilir buda rahatsz edeblir cok yedrmemeye dikkt et. Benimkide 2 aylik arada oluuo böyle galiba büyüme atagi geciriyorlar. Sakin ol senin stresin bebeğe geçer 1 gun sık dişini o uyuyunca uyu
0 oy
(12,907 puan) tarafından
Seni istiyor belli ki canım yanına uzan uyuyunca koyarsın yerine 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
2 aylik gazi vardır kolik bebektir hep çektik onları 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 335 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elif.28 (345 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 715 göst.