0 oy
1,389 göst.
Diğer kategorisinde (64 puan) tarafından
Günaydıınnn , hanımlar  hamileliğiniz de kayınvalideniz bebek için hediye aldı mı birşeyler yaptı mı acaba?

37 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Hiç bir şey bi çorap dahi almadi:angry: annem bir sürü şey aldı 

tarafından
Giiii üzülme benimki varmı acaba onu bile hatırlamıyorum düşünmem lazım :))
tarafından
Sorma benim de sinirlerim tepeme çıkıyor gorumcem benim yengem ve aynı gün doğum yaptım benim oglum onun kızı oldu ve kaynanam 3 ay evimde kaldı dışarı çıkınca surekli kız olan torununa alışveriş yapıyordu ki bana da gostermiyordu bizim ilk çocuğumuz gorumcemin 3 tane oğlu 1 kızı var
tarafından
İşde yani senin bebe bebe değilmi yani
(64 puan) tarafından
Yok artık ya insan evlatları arasında ayrım yapar mı , ki mesela benim de yengem var annem bana her hangi bişey aldığında yengeme de alır sen alınmazsın ama o alınabilir eksik kalmasın falan der
tarafından
Valla anlamıyorum bende benim annem herşeyi aldı altin yorgan elbise falan eşime de söyledim annen bizi sevmiyor mu neden böyle yok huyu öyle diyor bas baya ayrımcılık allahtan ayriyim uzağım rabbime şükürler olsun
-Reklam-
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Yorgan yastık falan yaptı

2 yelek patik lerle takım yaptı 

Çeyrek aldı
0 oy
tarafından
Ilk kızımda kardeşine yelek ceket ordurdu kendim yapamıyorum diye birde çeyrek taktı ikinciye bir şey yok "))
0 oy
(13,014 puan) tarafından

Puset alacaklar bu bizden dediler ama kıyafet felan da alırlar diye düşünüyorum  :)

(64 puan) tarafından
4.aydan itibaren belliydi , benim ilki düşük oldu onu ilk duyduklarında sevinçten ağlamıştı çok hevesliydiler şimdi bunu duyduklarından beri hiç ilgilenmediler bu halleri tuhafıma gidiyor belki düşer diye korkuyorlar ama bende ilkinde o mutluluğu görünce şimdi bu umursamaz tavırlarına üzülüyorum
(300 puan) tarafından
Kiz dur daha doğmamis bile alirlar illa ki ilki düşmüş ya Allah muhafaza buna da bişey olmasin diye bekliyo olabilirler. Benimki de hamileyken bebek nasil senin nasil geciyo diye bile bi kere sormaz aramaz ama çocuklar dogduktan sonra hediyesini verdi
(13,014 puan) tarafından
Meleklerim haklısın . Çocuk doğunca alırlar bazı aileler öyle yapıyor
(300 puan) tarafından
Evet benim kendi annem hevesinden bi kac bisey almıştı ama babannesi doğmadan bi corap bile almadi ama dogduktan sonra Allah razi olsun gücü yettigi kadar biseyler yaptı
(64 puan) tarafından
Doğduktan sonra altın falan takarlar ondan şüphem yok da ne bilim ilk torunları ya bi kıyafet görür alır ,bi battaniye görür beğenir falan diye sordum. Bide geçen sene yeğenleri hamileydi daha cinsiyeti belli olmadan beyaz renkte bir takım almışlardı ikisine de uyar diye . İşte dediğiniz gibi kimi doğumdan önce almaya başlıyor kimisi sonra öğrenmiş oldum
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Bi corap alsaydin da oglunun ustunde ilimi uzun etmeseydin kaynana ;)))
(64 puan) tarafından
Gerçekten olan eşlerimize oluyor,onlara söyleyemediklerimizi oğluna söylüyoruz üzülüyorum da
(2,189 puan) tarafından
Ogullari da annelerini tutmayi biraksinlar savunmaya geçmesinler hemen :)))
(1,948 puan) tarafından
Valla bende öyle birşey yok şükür
(2,189 puan) tarafından
Ne mutlu sana canım kesin ben hakli olsam da eşim anaç annesini tutar üzülmesin diye.
(2,749 puan) tarafından
Esime soylerim canm cunku hakli haksiz yerli yersiz annesini savunur tabiki fursat gectikce esimin yuzune vuruyorm
0 oy
tarafından
Henüz doğum yapmadım ama travel sistem bebek arabası elektirkli ana kucağı biberon muslin örtü bi iki tane kundak battaniye pike 8-9 çift kıyafet aldı  bebek bezi 10-11tane de yelek falan ördü
tarafından
Amin indallah evet yaptı hakkını yiyemem şimdi ilk kız torunu olucak fazla hevesli herşeye kendi annem de öyle beşik aldı battaniyesinden banyo havlusuna kadar bi çok kıyafet aldı 20 cifti geçik aldığı kıyafetler biz eşimle sadece ateş ölçer şampuan vs alıcaz artık
(64 puan) tarafından
Kaç aylık oldun canm
tarafından
7 bitmek üzere 8 olucaz inşallah canım ki bu dediklerimi son zamanda aldılar kendi annem bastan almıştı daha ben 10 haftalıkken başlamıştı ilk torun olduğu için çok hevesliydi ama kayinvalidem 2-3 hafta önce toplu şekilde aldı hepsini ondan önce sadece kendisi örüyodu bense yapmicak ni bi şey diyodum
(13,014 puan) tarafından
Elektrikli ana kucağı nasıl büyük mü küçük mü korunaklı mı bebek biraz 5 aylık olunca kullanabilir mi onu sizce :)
tarafından
Fotoğrafını ekledim aynı modelde mi gobi emniyet kemeri var önünde mo korumalık ve oyuncakaro seyyar cikiyo kemerleri falan sağlam 5 kademeli salliyo bide 30u gecik müzik var korunaklı yani öyle fotoğrafta görüldüğü gibi küçük değil ama çocuk çok hareketli olursa durur mu bilemiyorum
0 oy
(440 puan) tarafından
Benimkisi hiçbiri bişey almadı da yapmadıda annem sağ olsun hepsini o yaptı canm annem 
(64 puan) tarafından
Benim daha erken heralde 6 aylığım annemde daha almaya başlamadı ama şunu bunu alcam diye söylüyor, kayınvalidem ne yapcak onu merak ediyorum bişey demiyor
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Şeker almıştı diğerlerini annem yaptı zaten pek birşey almadi anlayacağın 
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Hamileyim daha sadece yatak yaptı pamuktan, başka birşey yaparmı bilmem. Bi beklentim de yok.
(64 puan) tarafından
İnşallah yapar , yatakta güzelmiş hiç yoktan iyidir
(2,633 puan) tarafından
Yapmasın, istemem. Torununun haberini aldığı zaman bi hayırlı olsun demeyen babaanneden hiçbirşey istemiyorum. Eşim diyor anne öyle yapsana , böyle yapsana diye. Asla ağzımı açıp da birşey demiyorum. Kendi annemlere de demiyorum ama onlar aliyor nedense. Ne garip değil mi? Kendi ailen bu kadar hevesli ve heycanliyken, eşinin ailesinin hiç birşey yapmaması. Çok kırıcı.
(64 puan) tarafından
Kesinlikle kırıcı, birde bizim burda eş dost falan sorar mesela anneannesi ,babaannesi naptı ne aldı diye  biri bişey almasa sanki ben mahçup olcakmışım gibi hissediyorum insanların dediklerini biraz fazla kafama takıyorum aslında yanlış ama istemeden takıyorum yani
(2,633 puan) tarafından
El alemi hiç takmam ne derlerse desinler. Ama bu durum üzüyor  ister istemez.
0 oy
(15,695 puan) tarafından
Döşek yapmıştı ben istemediğimi dediğim halde. Ve el örgüleri vardı bayağı 
(64 puan) tarafından
Ne güzel , el örgüsü yelek ve patikler çok tatlı oluyor
0 oy
(3,187 puan) tarafından

Waikiki'den bayağı bir kıyafet aldı. yaklaşık 1 sene önce 350 400 lira falan harcamıştı. ama hep büyük 3-4 yaş için ben büyük almak istiyorum dedi ilk kız torunum dedi hep etek falan aldı. :)yelek falan örgü Bir de bana doğum hatırası Tuğralı altın kolye aldı.. 

Annem de hem kendi evine hem benim evime beşik aldı. Hem kızıma hem bana künye aldı. O da waikiki'den a'dan z'ye çorabı ne kadar her şeyini aldı.. yatak yorgan nevresim takımı falan yaptırdı. Eşime gömlek pantolon falan aldı..

Yani Allah razı olsun ikiside bizi bayağı rahatlattılar.. :)

(64 puan) tarafından
Kesinlikle tatlım ,maşallah ikisine de size pek bişey bırakmamışlar rahat geçirmişsinizdir o dönemleri ben şimdi düşünmeye başladım ,beşik,araba falan derken masraflar sıkıştırmaz inşallah bizi
(3,187 puan) tarafından
Takip edip indirimli alınca uyguna geldi aldıklarımızda.. Allah sizede kolaylık nasip etsin :)
0 oy
tarafından

Onlarda kimki aaa benim kaynana varmıydı ki 

(64 puan) tarafından
:) siz konuşmuyordunuz galiba di mi
tarafından
Yok konuşuyoruz sorun yokda yok gibi işde daha çocuğum 4 yaşına geldi bir çorap bile almadı gayganaa
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Hayir yapmadigi gibi bide surat asti
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Ceyrek takti canim birde bebek kazaklari ormus evine gitmistim verecekti vermeyi unuttu sonra ben isteyincede seneye veririm dedi bende ustelemedm baskada bisey yapmadi
(64 puan) tarafından
Büyük mü örmüş niye seneye veriyor ki, kimisinde heves olmuyor kimisi de deliriyor torun diye
(6,827 puan) tarafından
Yaa canim simdi ben annemlerde kaliyorum yaa o yuzden vermek istemedi sanirim saydi falan hırkalari sonra aksam veririm dedi bende ver dedim ama gelince veririm dedi kaybolur diye ki dusundu ne
0 oy
(410 puan) tarafından
Hiç bir sey yapmadı almadı alacam alacam dedı 3 aylık oldu hala yapacak alacak
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Örgü işi haric geriye kalan çıtçıtlı ağız bezi içerilik dışarılık takım felan aşdı bide eşime 100 tl verdi yanında bulunsun diye.
(64 puan) tarafından
Düşünüp alması ne güzel inşallah benimkilerde doğum olmadan bazı şeylerini alırlar
0 oy
tarafından
Bi kac takim aldi 1 yelekle 1 patik ordu kunye taktilar
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Daha doğum yapmadım ama doğum paramın yarısını ödeyecekler. Beşiği arabayı falan hep eşimle ben aldim çünkü. Bide patik yelek falan ordu. Doğunca da bi çeyrek falan takardir
0 oy
(492 puan) tarafından
Beşiğini onlar aldı küvet setini onlar aldı dogdugundada bilezik takti
(64 puan) tarafından
Maşallah , darısı başımıza diyeyim :)
(492 puan) tarafından
Bizimkiler aldı da ne oldu övünüyorlar canım:)
0 oy
(7 puan) tarafından
Günahını vermez :)
(64 puan) tarafından
:))) .......

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 160 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,117 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 118 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 147 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Aysegulnll (531 puan) tarafından soruldu
+1 oy
43 cevap 455 göst.
14 Ağustos 2023 Aile kategorisinde dertli.anne (29 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı