+1 oy
453 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Merhaba hanımlar bebekleriniz doğunca eşinizin ailesi ve akrabaları çocuğa altın takma veya kıyafet herhangi birşey alıp yaptılar mı ?

43 Cevaplar

+1 oy
(8,900 puan) tarafından
Odasinin tum mobilyalarıni aldilar kıyafet aldilar 2 çeyrek taktılar doğumda sünnetinde 100 dolar + 150 dolar taktılar 
-Reklam-
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Ilkinde altın takılmıştı sonrakilerde sadece kıyafet hep 
0 oy
tarafından
Evet babannesi çeyrek bebek arabası ve kıyafetlerini aldı halası dayısı çeyrek yaptı babası künye bileklik aldı ana kucağı aldılar  elbiselerini aldılar bizim taraf da çeyrek küpe beşik  elbise falan hep yapıldı biz bebeğe pek bir şey almadık her ay da babası annesi dayısı falan bez alırlar sırayla biz 2 kere falan aldik
(29 puan) tarafından
Bnm doğuma az kaldı daha hazirlik yapmadilar acaba doğunca alirlarmi annem simdiden almis benim
tarafından
Bilemem illaki boş gelecek değiller annen gelirken eli dolu gelsin yanlarında taksın versin onlar da eşek değil ya yapacak illaki
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Evet yaptılar kaynanam çeyrek taktı bir kaçta kıyafet battaniye takım filan aldı annemde bayanı alışveriş yaptı çeyrek taktı akrabalarda aldı bisiler altın filan ikincisinde altın olmaz sanırım malum fiyatlar annem de kayinvalidenle bisiler alıp getirdiler canları sağ olsun ellerinden geldiğince yaptılar eminim daha olsa durumları daha çok daha iyisini almaya calisirlardi
0 oy
(15,928 puan) tarafından
Annemler sağolsun doğmadan önce de sonra halen almaya devam ediyorlar. 10 15 güne 3. Doğuracam babam diğer 2 çocuğum için bisiklet almış. Annem gelince getirecek. Geçen sene de kızıma bisiklet almıştı oğluma pedallı traktör. Ama kaynanam bir şey almadı 1 çorap dahi. Görümcemin biri oğlu toka dükkanı var kızıma çeşit çeşit tokalar verir diğeri bazen kıyafet alır 3. Çocuğum için çeyrek almış. Eşimin tarafından bir kaynanam bisey almaz vermez 
0 oy
(1,547 puan) tarafından
Benim ilk oglumda yarım getirsiler ama eşimin altını yani bide 25₺ pijama takımı almıştı kaynana fiyatını o söyledi

İkinci bebemde de yine çeyrek ama yine eşimin annesinin yanında olan ceyreklerinden te 2012 tarihliydi
0 oy
tarafından
Kaynanam gebericek azıcık bişey yapsaaman gebersin gitsin 
(29 puan) tarafından
Bnmkide daha hazırlığı yok dogumuma 1 ay kaldi
(29 puan) tarafından
Kaynana sevmio bni bide ondanmi böle yapio acaba sizinki nasıl size karsi
tarafından
Kız benimki 3 tane olana yapmış bnm ikinci yapmıyor öbürüne kule almış bnmkine de alcaksn dedim yapamam diyor yok dedi kocası sapıklık yapıp dolandırıldı
(29 puan) tarafından
Eltinizin cocuklarina falan mı aldı yaptı anlamadim
tarafından
Evet cnm onlara yaptı
0 oy
(665 puan) tarafından
Kaynanam 500 TL vermişti küpe al diye bir eltim 500 taktı diğerleri bir kaç elbise fln getirmişti Annem sağolsun 2 çeyrek taktı:)
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Kıyafet aldılar sadece 
0 oy
(470 puan) tarafından
Doğacak. benim ailem beşik altın künye kıyafetler alıyor ve abim kurban kesecek bakalım eşimin ailesi napcak hic ümidim yok
(29 puan) tarafından
Benimde yok kendi annem almış herseyi
(470 puan) tarafından
Eşimin tarafında kiz çocuklarına değer vermezler ondan yok canim kendi kızlarına düğünde dahi Bi çeyrek takmamislar benim kıza da beklemiyorum bisey
(29 puan) tarafından
Bu kıza değer vermeyenler genelde yobaz olan mi oluo
0 oy
(439 puan) tarafından
Hangi birini saysam bilemedim:D kız görmeye gelmediler kaldı ki altin takacaklar ben Allaha havale etmişim onları. 
(29 puan) tarafından
Bnmde hamileligim boyunca gelmedi arayıp sormadi aile apartmanı ama kapimi Bi kere calmadi sence sonrada böle devam edermi
(439 puan) tarafından
Başta nasılsa sonunda öyle devam eder insanlar değişmez
0 oy
(4,554 puan) tarafından
Eşimin aldığı herşeyi kendi yapmış gibi kabul ediyorlar eşofman gelirdiler ele gidiyor gibi goydirmedim.verdim.baskasina... kendi ailem kıyafetlerini bebek arabasını yatağını aldılar bide altın takmislardi ikinciye hamileyim bakalım bu sefer nolcak 
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Sadece annesi ve babadı 1 tane altın aldılar taktılar 

Babaannesi 50 tl astı 

Gerisi bişey almadı amcası kıyafet aldı 

Benim ailemde de herkes altın yaptı

Annemin arkadaşlarına kadar bende esime söylemedim 

Kıyafet aldılar dedim geçtim geri kıyafet bakım ana kucağı aldım evde vardı ama otomatik sallanır da daha çok vakit geçirdiğini gördüm bende otomatik ama kucağı almıştım 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ailesi altin ve kıyafet almışlardı 
0 oy
(2,387 puan) tarafından

Görmeye bile gelmediler :)

İlkinde geldiler sadece diğer ikisinde telefondan geçmiş olsun dediler. Sadece kayınvalidem para verdi altın taktı

0 oy
(1,706 puan) tarafından

Babaannesi çeyrek taktı iki halası çeyrek taktı diğerleri durumları yoktu bir halası 200 taktı birisi 100 taktı iki amcasından bişey görmedim:ermm: ilk torun ama böyle aman benden uzak Allah'a yakın ben kimseden bişey beklemiyorum da istemiyorum da :D

0 oy
(1,353 puan) tarafından
Babaanne oğluma tam altın 

Kızıma bilezik 

Halamız ogluma bileklik 

Kızıma 300 tle para

Amca çeyrek ogluma 

Kızıma da çeyrek 

Anane ikisinede para taktı 1 bin tle
0 oy
tarafından
Akrabaları değil eşimin abisi onlar para verdi elbise aldılar 
0 oy
(160 puan) tarafından
Evet çocuğum bir yasinda 1 çorap, 1 kilotlu çorap aldı. 2 ay önce filan bir gram verdi 
0 oy
(7,280 puan) tarafından

Üçün birini aldılar :D:woot:

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 316 göst.
0 oy
9 cevap 294 göst.
22 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 2,523 göst.
+1 oy
11 cevap 159 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,119 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...