0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (143 puan) tarafından
OğLum 3 buçuk yaşında ve hiç bir.şekilde tuvalete gitmeyi öğrenmek istemiyo çok tembel oyundan tabletin başından kalkıp gitmek istemio napicam siz neler yaptınız eğitim verir ken

9 Cevaplar

0 oy
(67 puan) tarafından
Tabletin başından kalkmıyor yazmışsınız ama bu çok yanlış onu veren sizsiniz küçük çocuk daha o saklayın vermeyin tuvalet eğitimli oyunlar oynayın ve sürekli yapın bunu hadi gidelim tuvalete yapalım yıldız kazanalım deyin mesele internet elinizin altında birçok bilgiye doğru şekilde erişim saglarsiniz tablet başından kalkmıyor deyipte tembel diyemezsiniz sorumlusu sizsiniz malesef söylediklerimi yanlis anlamayın ama kaldırın o tableti 
(143 puan) tarafından
Malesef babanne si gilde kaldı bi dönem çalıştım orda alıştı biraktiramiyorum
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından
ben bugun basladm 3 yaşa girecek subatta kızım en azından yaza kadar duzen oluşrrm diye dusundum ödül vericem diyorm sevdigi seylerı veryrm fln ama daha hiç yakalyamdm cişi 
0 oy
(800 puan) tarafından
Tuvalet eğitimine tableti kaldirarak başla sonra aliştirma kilodu giydir saat basi tut elinden tuvalatimizi buraya yapicaz diyip onun kendi başina alişmasini sağla (kagit koparalim şimdi suya basalim gibi) göz temasi kur konuş. Beraber alarm kurun çalinca tuvalete gitme vakti olduğunu zamanla anlasin. Altina kaçirma durumu olduğunda da ters tepki gösterme derim bir anda soğuyabilir. bazen olabilir bir daha ki sefer tuvalete gitmeliyiz diyerek onunla konuşabilirsin. 
(143 puan) tarafından
Bunu deniyim alarm işini sate merakı var çünkü hep saat kaç die soruyo
0 oy
tarafından

Kızımda 3.5 yas aralığında öğrendi  kizim inat ediyordu söylemeyeceğim.diuordu ben bezimi  seviyorum ediuorum diyordu yazin başladım.ben.. pilsan şarkılı pasta tuvaletini aldık hoşuna gitti sonra bir iki altına kaçırdı sonra klozete alıştırdım  ilk haftalar zor oluyor ama inatlaşma istemiuor ise üzerine gittikçe dahada zorlaşıyor durum.cunku. 

Birse bu aylarda altına kaçırır eder üşütme olayı yüksek yaza doğru ya bıraksan daha iyi olur . Yazin şortla gezince o rahatlığa alisinca bezi istemiyorlar  birdaha

0 oy
tarafından
Öncelikle tableti TV yasaklaman gerek biraktirabilirsin sadece iradeli olman gerek..ağlar  belki seni kızdırmak için istemediğin syleride yapar..kontrl sende.oldugunu.bilmesi gerek..bu şekilde.devam.ederse tuvalet eğitimde değil her konuda tembel gelişim olarak geri ..algısı kapalı bir çocuk olur..4 yaşında.ogluma.bnde veriyorum tablet bir saat sadece..gün içersinde istiyo tablet diye.. vermiyorum..önce bunu biraktirr sonra.egitimini ver oyun oyna ilgilen onunla babaanne ye.gittiginde herkezi tembihle..ben yasakların kimse telefon bile vermez.
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Çocuğun böyle bi tutum almasina siz sebep olmuşsunuz sürekli tabletle oynuyorsa kısıtlamanız bu denli izin vermemeniz gerekirdi her istedigi yapılıyorsa neden keyfini bozsun ki? Sorumluluk vermeniz gerek fakat bu zamana kadar verilmemis ise ters tepebilir destek almaniz gerekebilir. 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Tableti elinden alın bezide kullanmayın bitti alamıyoruz artık diye çok çabuk öğrenir merak etmeyin. 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Birde her tuvaletini yaptığında Bi sticker yapıştırın bayılıyor çocuklar hevesle yapıyorlar. Gecede bağlamayın artık büyümüş. Tamamen karar alıp niyet edip başlayın hemen. Ödüllendirme tuvalet eğitiminde çok önemli. Kolayca bıraksın rahat edin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 76 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Frtnzn (218 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 170 göst.
14 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Ozlemmmi (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 369 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (923 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 69 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 06ogluna_asik (1,037 puan) tarafından soruldu

381,185 soru

11,411,458 cevap

34,953 kullanıcı

...