0 oy
751 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Dün kuzenim bana geldi oğluyla birlikte. 5 yaşında oğlu kreşe gidiyor. Neyse kızın resimlerde toplu duruyor zayif geldi gözüme sana 6 aylıkken resim atmıştım kız 1 hafta sonra 9 aylık olacak dedim. Diş çıkardığı için ve çok hareketli istahida yok dişten dolayı dedim. Ayy ben neler çektim diş çıktığında. Oğlu camdan ağzını aciyormus ağzının içi yaniyormus. Bende dedim kii senin oğlun 9 ayliktan büyüktü demekki cama gidip ağzını açtığına göre. Yürüyor demekki. Yok 9 aylıktı herşeyi anlıyordu diyor. Bence yalan söylüyor. 9 aylık bebek dişi acıyor diye ağzını camdan açmaz bana göre . Sizce de öyle değil mi ben mi yaniliyorun. Benim oğlum 9 aylıkken burnun nerde diyordm gösteriyordu gözün nerde diyordum gösteriyordu senin kızın niye gostermiyor niye ogretmedin dedi . Açıkçası böyle konuşması sinirlerimi bozdu. 9 aylık bebeğe yuklenmem sonuçta yeni yeni emeklemeye başladı etrafı merak ediyor. Ben şarkı türkü oyunlar oynatiyorum. Erken olduğunu düşünüyorum daha. Sanki benim kızım burnu nerde diyince göstermiyor diye yada camdan ağzını açmıyor diye küçümser gibi baktı. Kendi oğlunu övmeye gelmiş belli kii. Kafaya taktiğm konu şu dedikleri doğru olabilir mi ? Şimdiden öğretmem gerekirken ben geç mi kaldım ? Yani kızımla yeteri kadar ilgilenmiyormuyum ? 

41 Cevaplar

0 oy
(1,113 puan) tarafından
Hic sanmiyorum 9 aylik agiz burun bilsin ama farzet ki biliyor ne olmus cocugu super zeka mi onu mu diyo sana 
tarafından
Onu demeye getiriyor bence
(1,113 puan) tarafından
Masallah insaalah o anayla cocuga nazar falan degmez Allah korusun ama iyi degildir cocugu bukadr ovmek kaldiki bu soyledikleri cok zor
(13,203 puan) tarafından
Selin kız benimkinde tık yok daha ne sayılara merakı var ne kaşa göze bir dilini gösteriyor Ege ile Efe de öyle mi her çocuk asla bir değil orası ayrı da
-Reklam-
0 oy
(13,354 puan) tarafından
Kıyas etmesi bile yanlış. 
0 oy
tarafından
ABartmayi çok severler ncok
0 oy
tarafından
Bnm oğlum 9 aylıkken yürüdü ama öyle diş çıkarırken ağzını fln açmıyordu hatta diş ağrısı hiç çekmedi bu bebekten bebeğe değişir şimdi kızım 6 aylık diş ağrısı çekiyor zayıfladı
0 oy
(361 puan) tarafından
Başından ne zman gectigini unutuyor insanlar sanki su an oglu 9 aylik da kiyasliyor her cocugun gelisimi farklidir ama o 9 ay disini degil 2 yas disini falan hatirliyordir 
tarafından
Bende öyle dedim 2-3 yaşında felandir dedim yok 9 aylıktı ben herşeyi ogretmistim dedi
(361 puan) tarafından
Nefret ediyirum boyle insanlardan benim gorumcem de hep kiyas tapar 3 ve 5 yasinda ki oglanlari ile hatta 3 aylik hamile iken bile demisti ki hareketleri hisetmiyorum cok diyince benim kiler futbol oynar gibi vururdu 3 aylikken herhlde senin ki dogmayacak olecek demistineleri var yani üzülme
0 oy
(916 puan) tarafından
9 aylık bir bebeğin gözünü kaşını anlaması mümkün değil bunun için en az bir - bir buçuk yaş civarı olması lazım . Şu an küçük oğlum 9 aylık o dediklerinin hiç birini yapamıyor. 
tarafından
Abartıyor bence. Oğlunu ovuyor bunu yapıyordu şunu yapıyordu büyüktü demekki dedim 9 aylıktan yoo bu aylardaydi diyor birde duyda inan yanii. Kızımı küçümser gibi
(916 puan) tarafından
Kız ben büyük oğlumun bir sene önce yaptığını hatırlamıyorum ki benim ki de 5 yaşında 9 ayı nasıl hatırlıyormus
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Doğar doğmaz okula başladı teyzesi diyeydin :) 

tarafından
4 yıllık evliyim bu 3cu gelişi alınmasın diye birşey demedim ama birdaha evimde istemiyorum
0 oy
tarafından
Amaaaan salla babam salla işte. 
tarafından
Saçma saçman gidip konuşur şimdi herkese fundanin kızı hem zayıf hem birşey blmiyor ogretmemis anneligime konuşur.
tarafından
Boş tenekeden her zaman çok ses çıkar takma boş ver. Kimsenin haddi değil
0 oy
tarafından
Şey oğlu ucuyormuymuş peki sorarmisin bidakine 
tarafından
Kesin uçuyordu der
0 oy
tarafından
Camdan ağzını açmak ne demek ben hıc anlamadım 
tarafından
Yani dişi çok aciyormus yaniyormus oda camdan ağzını aciyormus
(3,163 puan) tarafından
Kız desene ona 9 aylık çocugun camda işi ne be kadın. Çocuk süper zeka da annesi kıt akıllı galiba biraz :D
0 oy
tarafından
Kız boşver gül geç..bbenim kayinvaldem öyle der..kıyaslamak değil onun ki.cocukluklarini anlatır.esimin..9 kilo doğdu..9 aylıkken konuşuyordu. Yürüyordu..2 yaşındayken kitap okurdu  falan..çarpım tablosunu ezbere bilirdi..eşimde bazen dediğinde oğluma ilgilen.ogrret falan diye..bnde diyorum ki sen 9 aylıkken öğrenip ne olmuş.basima.profoser mi oldun...ise yaramıştı erken yapman yo boşver herşeyi zamanında yapsın ogrensin
tarafından
Ayy amaannn illaki ogrencek zamanı gelince
(961 puan) tarafından
Ay aynı benimkide böyle ya yok 3 çocugunda yaşlarına girmeden yürümeye baslamıs yürür yürümez tuvaleti öğretmiş, tuvalet eğitimi oysa 2 yasından önce verilmesi zararlıymıs omurga ve kemiklerden dolayı.  ilk ve tek torunu suan görümcemin ki yok 1 bucuk yasında okumaya baslamıs herşeyi anlıyormus zararlı hiçbir şeye gitmiyormus. Daha bizimkiler doğmadan kıyaslama basladı. Ne cevap veririm ne tepki sadece gülüyorum o anlatırken
tarafından
Kayinvaldem torunları çok değerli .kıyaslama için demez teeehh ilk evlendigim yıllar anlatırdı..3 çocuğunda 9 kilo doğmuş..normal doğum.yapmis..hayretle.dinliyorum..oylemi diyip geçiyorum ..
0 oy
tarafından
Kesin gidip buzluktan buz alıp dış etlerine de sürmüştür bebek 9 aylıkken:))) 

Ya bian gülesim geldi. Bı laf vardır sen seni övme el seni övsun. 

Kendini ya da bebeğini böyle kiyaslayanlardan gıcık alıyorum. Benim görümcem öyleydi kziyla benim kızım aynıydı benim kızım bunu yapıyor seninkide yapıyor mu, benim kızım böyle seninki de böyle mi. En son dayanamadım yaaa abla herkesin gelişimi bir olmaz kıyaslayıp dua dedim.:))
tarafından
Hepte bana denk geliyor böylesi. Eski postumda da bir arkadaşım öyle oğlunu ovuyordu yazdım buraya
tarafından
Amaaan boşver canm. Önemli olan senin çocuğunun sağlıklı olması❣️❣️❣️
0 oy
tarafından
Sallıyo canm benm kızım 10 aylık ağıx burun nedir bilmiyo
tarafından
Kokoş 17 aya girdi yavaş yavas öğreniyor kupen nerde dediğimde onu istisnasız gösteriyor ama ☺️
tarafından
Hahhaahah yerim onu :)
0 oy
tarafından
Valla onu bunu bilmem yiğenim 7 aylık geçen bizim gelin dilini çıkarıyordu hadi oğlum sende çıkar diyodu çıkarıyordu halasının balı defalarca tekrar ettirdim yapıyordu 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Her bebek farklıdır kıyaslamak doğru değil. Benim oğlum 15 aylıkken yürüdü ağzını burnunu da 12 aylıkken göstermeye başladı. Doktorumuza göre gelişimi çok iyi hatta önde bile gidiyo
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ay yok kız abartıyor bazıları da arkadaşın bebeği 8 aylık yürüdü 15 gün küçük görümceminki 15 aylık yürüdü. Diş çıkaran bebek ağzını açmaz acıdan huzursuz olur salyası akar
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Yanlış hatırlıyor yada yalan söylüyor bana inandırıcı gelmedi
0 oy
tarafından
Hiç sevmedigim şeylerden birisi de bebeklerin kıyaslanması 
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Kızım 17 aylık diş çıkarıyor ağzını hiçte cama açmıyor ne saçma bişey demiş 9 aylık bebekten ne bekliyor en fazla anne baba der emekler etrafı keşfeder 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Benim kızım 9 aylıkken topaç gibi yattığı yerden kalkamıyor du 14 aylık şu an gösteriyor ağzını burnunu bana çok abartı geldi takılma canım benim de çevremde çok arkadaşım var öyle yapan çocuğu 11 aylıkken yürüdü benim ki 13 aylıkken yürüdü o 2 ay da sana yemin ederim her gün aradı yürümeye başladı mı diye kimisi öyle ruh hastası oluyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 116 göst.
18 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (1,075 puan) tarafından soruldu
+1 oy
47 cevap 752 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde HopDedik10 (8,732 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 471 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde SL (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 406 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (1,075 puan) tarafından soruldu

386,107 soru

11,543,633 cevap

35,219 kullanıcı

...