0 oy
637 göst.
Aile kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Gunlerdir bi gorumceme spyletiyo bi kaynima dünde esim aradi bize gelcekmissiniz niye kendiniz arayip soylemiyonuz diye dksi yokmus baskalarini aramaya geldimi var dakikasi esimde ortalik hastalik uzun yoldan gelicekler cocuklarimizi dusunup dediki 1 2 ay sonra enistem gelcek donuste arabasiyla getirsin dedi 1 2 ay sonrada oraya kar kış cokecek tavuklari var gelip bakan olmuycak tavuklara gelemiyecekler o mantikla soyledi ama bunlar kafaya koymus ikna olmuyolar bide kaynanamin huyu şu konuda kotu 2 yasindaki kizimin elini agzina sokuyordu kendi elini kizimin agzina sokuyordu e simdi 2 aylik kizimada aynisini yapacak bide dogar dogmaz corba falan verme taraftarilar ben ciledwn cikicam onlar karistikca hijyen konusu zaten hic demiyim bende gorumcwmi aradim esim yanimdayken abla soyle gelmesinler evimde 1 tane koltuk var bizimde yatagimiz yok koltukta yatiyoruz onlar nerde yatcak dedim buda dogru yani yalan soylemedim oda hak verdi ben konusuyum dedi kizlar bide yazin ben koydeyken milletin yaninda ben senin evine gelmem dedi simdi ne diye gelmwye calisiyor anlamis degilim..

12 Cevaplar

+3 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım ne kadar ayıp etmişsin kusura bakma da. Birincisi dk m yok diyorsa yoktur belki sizin aradığınız gibi görümcen le kaynın aramıştır annesini olamaz mı? Gelecek misafire ki bu annedir gelme denir mi? Ayıptır ya. Gelsin geldiğinde hijyenik olmayan hareketler yaparsa o zaman uyarırsın. Sen böyle yaparsan o kadın seni hiçbir zaman arayıp da ben gelecem diyemez ve demez. 
(1,414 puan) tarafından
Valla çokta güzel denir gelme diye hakedene denir  2 gün önce de ben dedim gelmesin o gelirse ben giderim tercih senin dedim eşime..
Mevzuya gelince kişisel sorunlar ayrı ki onlarda da ben haklıydım orası ayrı ama o bizim sorunlarımızı ilk evliliğimden olan oğluma yansıttı evinden kovdu 11 yaşındaki çocuğu ağlayarak geldi oğlum eve oğlumun 1 damla gözyaşına kurban ederim ben onu.. Değil kaynanam kimseye oğluma öyle davrandırmam.. 2 gün önce eşime demiş torunu da özlüyom oğlum gidecek yerimde yok demiş eşimde geldi ara davet et dedi yok daha neler dedim kızdım eşime eşimde tmm kapat konuyu dedi sustu.. Gidecek yeri yok çünkü bütün komşularıyla küs.. Torununu da 2_3 günde bir eşim götürüyor akşam bi kaç saat kalıp geliyolar evimde işi yok.. Gidecek yeri olmadığını kızlarının gazına gelmeden oğlunu üstüme salmadan önce düşünecekti bunlar yetmez gibi üstüne bnm oğlumu evinden kovmadan önce düşünecekti ne ölüme gelsin ne ölüsüne giderim.. Yani insan istemiyorsa illaki sebebi vardır..
(3,162 puan) tarafından
Canım ne yaşarsan yaşa senin oğlun ile gelinin sana yapsa hoşuna gidecek mi? Sen hayırlı evlat ol da bırak onlar utansın yaptıklarından. Sen böyle yapınca onlardan daha haklı mı oluyorsun
(1,414 puan) tarafından
Bnm çocuğum olduğunu bilerek aldılar beni istemiyoruz deselermiş o zmn.. ben hayırlı evlat olacam diye oğlumu kimseye ezdiremem.. Beni ve evime gelmeyi unutsun eşimle bebeğimi gönderiyorum ztn yanına ona şükretsin otursun yerine.. Ve evet eğer bende gelinimin çocuğunu dışlayacaksam bnm gelinimde beni almasın evine..
(3,162 puan) tarafından
Canım onlar istemese eşin senle evlenmeyecek miydi evlendirdi muhtemelen belli ki de öyle olmuş. Tabiki ezdirme çocugunu, konu öyleyse başka. Ya tabi herkes yaşadığını bilir canım üstüne çok konuşmak da istemem.  Herkesin Allah yardımcısı olsun.
(1,414 puan) tarafından
Onlar istemese ben evlenmezdim inan ayıla bayıla aldılar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bence yaptığın çok yanlış düşüncene ileride oğlumuzun evine gidemiyoruz ne acı bir durum 
(3,099 puan) tarafından
Canim ben fazla detay girmedim sanirim yanlis anlasilmisim biz onlari kabul etmiyor degiliz e gelswler neredw yatcaklar evde hali bile yok dogru duzgun pnu gectim durumumuzu biliyorlar dogum yaptigim gun bana hayirli olsun esime hayirli olsun diyeceklwrine arayip para istiyprlar neyse uzatmiyayim zamaninda  ben onlara cok deger verdimde onlar evlerine almadilar beni
+1 oy
(1,763 puan) tarafından
Bence cok ayip etmissin esinde gelmesinler kis cokunce gelemezler mantigiyla soylediyse oda cok buyuk ayip etmis bir baba bir anne evladina bag bagislamista evlat bir salkim uzumu cok gormus 
(3,099 puan) tarafından
Esim cocuklarimi dusundu hastaliktan yeni kurtuldulae orayada fazla detay girmedim onlar beni spgukta ac birakip hamilw halimle yatirmis insanlar aylarca herkws ettigini ceker
(1,763 puan) tarafından
O zmn mesafeni koy hic konusma bu sekilde yazarsan suclu sen olursun yani boyle yorum yapmamiz gayet normal
(3,099 puan) tarafından
Boyle yprum yapmaniza hak verdim yanlis yazmisim cunki
(1,763 puan) tarafından
Aynen cnm sanki onlarljk bir durum yokta sen ve esin istemiyorlarmis gibi yazmissin sende okusan boyle bir post eminim sende oyle anlardin birak gelsinler evinde bir yanlis yaparlarsa o zmn uyarirsin hakkini savunursun yapmayin dersin yere yorgan at ustlerinde bi yorgan yatsinlar sevabi sana cnm benim
(3,099 puan) tarafından
Tekrardan post acicam ya valla herkes oyle diyince icimw oturdu
+1 oy
tarafından

Kaynana savunucuları gelmiş boşver cnm ara kendin açık açık istemiyorum müsait değilim de benim oğlum 4 aylık 1 kez gördü  şimdi istiyor  işimiz var diyorum   gelmek istiyor  müsait değilim  gelme diyorum    sen bildiğinden şaşma  terbiyesizlik mi ever en büyük terbiyesiz benim diyorum  geçiyorum   mesafeni koru tavrını koy kim ne derse desin umursama   

Gecen bizim çocuğumuzu bize göstermiyor diye dedi kodu etmiş  bende o değil ben doğurdum  istediği kadar kusura bakabilir dedim haber yolladım  

Yine diyorum kim ne derse desin umursama  bildiğinden şaşma  alttan alma 

(612 puan) tarafından
Senin kaynananın yatacak yeri yok Büşra, ya da hafıza problemi var ağzından çıkanları hatırlamıyor
tarafından
Kusura bakma baka bilirsiniz de umrumda değil  benim kızımda onların torunuydu sokakta kazanmamistim anamın evindende goturmedim  ama cenazesine bile gelmediler üzerine davullu zurnalı düğün yaptılar  isteyen istediği kadar kusura baka bilir  oglumuda göremezler  gostermiyecem   halalari amcaları bile görmedi izin vermiyorum
(3,099 puan) tarafından
Ben detayi anlatsaydim eminim boyle olmazdi onlarda yanlis anlamakta hakli ne diyebilirimki
tarafından
Bal gibi hatırlıyor cnm hepsi gevurluktan derya çözdük artık
tarafından
Takılma cnm kimse kimseye durduk yere gelmesin demez
+1 oy
(4,875 puan) tarafından
Kaynanamla bir sürü kavgalarımz oldu küslükler yaşandı ama kalkıpta asla benim evime gelme demedim dedirtemem de . Evim 1+1 apart daire geldiler kaldılar 10 gün gittiler. Memnun kaldı yada kalmadı bilemem ama sonuçta oğlunun evi . 
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Ben de şu duyar kasanları  anlayamıyorum. Post sahibinin ne yaşadığını kendinden başkası bilemez değil mi sonuçta. Dışardan bakınca evet ayıp etmiş diyoruz ama bi de bunu yaşayana göre yorumlamak var. Durumu  Bilmiyorsanız bile biraz düşünüp yorum yapın yani.. 
tarafından
Tebrik ederim ikinizide
(3,695 puan) tarafından
Deran Gelme demesini desteklemedim zaten.  Benim nasıl biri oldugumu ordan asla bilemezsin. Arkadaşın eski postlarını biliyorum da bu yorumu yaptım.   Yanlış hatırlamıyorsam hamile haliyle inşaatta yattı bu kadın.  Sadece bildiğimiz kadar yorum yapıyoruz keşke biraz da ne yaşayıp da bunu yaptığını düşünüp yorum yapsak dedim. Umarım açıklayıcı olmuştur sana.
(3,162 puan) tarafından
Oldu canım çünlü senden önce eslemin annesi gayet açıkladı durumunu. Ben ilk bu postunu gördüm ve buna göre değerlendirdim
(3,695 puan) tarafından
Evet şimdi farkettim postunu. Durumu anlamanıza sevindim hepinizinde.. iyi  akşamlar
(3,162 puan) tarafından
İyi akşamlar ❤️
0 oy
(442 puan) tarafından
Ne kadar kötü de olsalar eşinin anne babası evet hastalık var ama var diye bir yere gitmiyor musunuz eşin çalışmıyor mu belki onlarda önlemlerini alıyorlardir ayrıca geçmişte sana kötu de davranmis olabilirler neolur sanki sen iyi davransan iyi sen olsan hep kötülüğe kötülük olmaz ki 
0 oy
(48,683 puan) tarafından
yapmis biseylerki esin bile istemiyo
0 oy
(42 puan) tarafından
Herkes yargıç olmuş eve sokulacak insan var sokulmucak insan var ben şahsen yapamam ama yapmayı gerçekten çok isterdim faydaları olucak olsa eşi kendi anasına babasına gelmeyin demez bence zamanında kimin ne yaşadığını yasattigini burda iki satırla anlayamayız. Büyüklerde geçim meyilli olmalı bence herşey kucuguz diye bize yüklenmemeli insanız ya sonuçta bende kötü anne olursam evladima yuvasına zarar verirsem evladım gorusmesin benimle bilmiyorum biraz empati herkesin yaşadıkları bir olamaz
(1,763 puan) tarafından
Sorusunda onlarin bir kotulugunden bahsetmeden yazmisti bu yorumlar o yuzden geldi yargiclikla alakasi yok bunu kendide kabul etti zaten
0 oy
tarafından
Kızma ama ayıp etmişsin cnm günah yaşlı insanlar onlar sana taşta atsa evine gelen misafiri kovma evet  bebek konusunda bende hassasım ama sen müsade etme tepkini koy ama evinden kovma cnm
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Senin elin armutlu topluyor el ayak olayin da. Kırmadan uyar. Ya ben sizleri anlamiyorum artık eve gelecek insana gelme mi denir. Ben yer de yatarım misafire yine gelme demem. Esin de evlat olacak haaa.
(3,099 puan) tarafından
Bundan spnra post var oku sebebini anlarsin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 631 göst.
20 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 916 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde fatmahilall12 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 205 göst.
25 Haziran 2022 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu