0 oy
454 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğim 7 aylık bir çay kaşığı portakal suyu verdim kahvaltı da sonradan aklıma geldi alerjik olup olmayacağı eşim çok pinpiriklisin diyor haklı da ama ne bileyim siz ne zaman verdiniz erken mi vermişim sizce 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır erken değil ama.gaz yapabilir birde bak alerjik reaksiyon gösterir ise verme daha 
tarafından
Tamam canım ona dikkat edecem
-Reklam-
0 oy
(5,950 puan) tarafından
Hayir normal gaz da atiyo zaten 7 aylik olmus ver yigenime neler verdio mahsallah alerjik durum takip yeter herseyden az az ver
tarafından
Zaten bir çay kaşığı kadar verdim
0 oy
tarafından

Canim tadımlık verebilirsin  3 4 kasik ama.doyumluk değil. Asitli olduğu için sindirimi zor olabilir 

Alerjik olarak döküntü veya pişik yapa bilir. Ay ay meyve tabloları var istersen onlari takip et daha faydalı olur senin içinde  bebis icinde

tarafından
Sadece bir çay kaşığı verdim canım
tarafından
1 çay kaşığından birsey olmaz canım ⚘  mandalina portakal asit içeriği yüksek olduğu için  1 yas öncesi çok öneriliyor tadımlık.diuorlar dr. 1 2 kaşıklar birsey olmaz şifa olsun kuzuma❣❣
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Dikkatli ver pisik yapabiliyo
tarafından
Tamam canım dikkat edecem
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Asidik olduğu için 1 yaş sonra genelde veriliyo cnm alerji psik yaptığı için sen gözlemle olmasa bile fazla verme az az tattir
tarafından
Zaten bir çay kaşığı verdim
(1,741 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(50,224 puan) tarafından
kizimin reflusu oldugu icin ben yasini beklemstin poetakal alerjiside varmis sanırım
tarafından
Bizde reflü yok ama ben bir çay kaşığı kadar verdim sadece
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Canım erken değilde takip et gene pişik yaoabilir ya da alerji eğer aksi bişi olmazsa ver tabi vitamin
0 oy
tarafından
Portakalin kendisini yedir posasi daha faydali ben hic portakal yedirmedim ama her gun 2 tane mandalina yediriyorum 3 mart dogumlu
0 oy
tarafından
Ben 6 aylık verdim oğluma hemde portakal nar greyfurt karışık çokta sevdi çok şükür alerjik bi reaksiyon olmadı 
0 oy
(7,792 puan) tarafından
Pisik yapabilir fazlasi asitli ya biraz ama  erken degil hatta koy meyve suzgecine kendi çeksin suyunu
0 oy
(5,132 puan) tarafından
10 aylık benim kızım içiyor 90 120 cc
0 oy
(1,672 puan) tarafından
Ben o aylarda vermeye başlamıştım canım az az verebilirsin fazlası pişik yapabiliyor çünkü
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Portakal mandalina asitli olduğu için pişik yapacaktır. Verme.
0 oy
(120 puan) tarafından
Ben kızıma ek gıdaya geçtikten sonra kahvaltısında yumurta haşlama portakal suyu sikar içine bir tatlı kasigida pekmez katardim daha etkili ve faydalı. Alerjik olarak dikkat et her çocuk farklı olabilir bizde öyle bı sorun olmadı çok şükür ama
0 oy
tarafından
Alerji değil de gaz yapar canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 66 göst.
3 Haziran 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde ozlem4141 (378 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Masallinam38 (745 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 148 göst.
8 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Melikenur (40 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 335 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

399,914 soru

11,962,693 cevap

36,129 kullanıcı