0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
 Oğlum anne anne diye geziyor evin içinde. Annem soyle diyor.  Ne istiyon annem diyor. Deli ediyor beni. Önceden de kayinbabama al babası. Babası seni istiyor derdi. O zaman uyardım. Babası o değil oyle seslenme büyükbabası de diyemiyorsan dedesi de dedim. O zamandan  beri pek demedi. Her tavrı deli ediyor beni. Oğlum ne zaman aglasa al telefon al telefon diye eline veriyor. Çocuğun elinden alıp kenara koyuyorum sonra bir daha. Kayınbaba çocuğa cay veriyor. Verme diyorum anlamıyor birde sekerli veriyor. Hadi tamam ver ben ona sekersiz cay vereyim onu içir. Onada ben  görmeden şeker atıyor. Oglum bir yeri dağıttı essolessek dedim.  Kocasının adiya ne biçim fal diyon dedj. Oğlum degilmi her istediğimi derim dedim. Ben çocuklarıma hic demedim diyo.  Bende senle ben bir değiliz dedi. 

Sinir ediyor ya

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok hevesliyse yapsın bı tane
tarafından
Aynen öyle. Annem babam ne. Çocuğun annesi babasi mi yok
-Reklam-
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Annem babam dedirmesi senin yapma dediklerini yapmasi ayip gercekten benim ablam oglum oglum teyzesi kurban olsun onu yaradana der ben onda bile bi tuhaf olurum baskasi ogluma oglum deyince :D
tarafından
Ya çocuk 1 bardak sekeeli cay veriyor. Yapma diyorum anlamıyor. Cayin ne faydasi var ga
0 oy
tarafından
Annen annem diye sevse dese bişey dermiydin bilemedim baban şekerli çay içir se her defasında verme derdin diye düşünüyorum yine söyle. Sanırım sana batıyorlar biraz ondan sorun ediyorsun. Ama kaynanda sorun göremedim kusura bakma 
tarafından
Valla derim. Annem oğlum oğlum diyorda. Oğlum ne anne dedim. Babam televizyon izletmeye çalıştı onada izletme diye tv yi kapattım. Benim oglumun bur duzeni var. Kendi annem babamda olsa bozmasına izin vermem
tarafından
Aynı işte bak bende bunu demeye çalışıyorum nasıl ki anneni babanı sürekli uyarıyorsun bunu sorun etmiyorsun onları da aynı şekilde uyar. Yaptıkça uyar. Alınırsalar bu onların sorunu olsun senin değil. Yani bizim büyüklerde var bu oğlum der kızım der ama bende yegenlerime oğlum kızım derim yani. Ne bileyim bu senin için sorun ise...
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Yapıyorlar kuzum bunları malesef. Az içinde cadolozluk olan kaynana yapıyor aynılarını bana da yaptılar. İlk çocukta çok takıyordum. İkinci de sallıyorsun uğraşmak mümkün değil çünkü. 
0 oy
(721 puan) tarafından
Benim kaynanam da kizimi annem diye sever ben bi sikinti yapmam onun sevme şekli öyle, ama asla kayinpederime al babasi falan demedi o kelmeyi bende doğru bulmuyorum. 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Benim kizimda anneee diye bana bagiriyo kaynanam  ordan hee annem dedi bende itinayla bozdum bak kizim bu babannen bende annen diye benimkide hep çayi verirdi ben bi kac kez uyardim simdi asla  veremiyor haddini  bilmeliler
tarafından
İste bu yuzden insan sinir oluyo aslinda masumane bi annem demekte bisey yok ama bir suru sinir bozucu hareket yapip sonra annem deyince gicik olmussun ki haklisin. Boyle seyler olmasaydi annem deseydi agrina gitmezdi eminim. Simdi yakinin olan aranda sorun olmayan birisi bebegini kucagina alip severken anneeem oyy dese agrina gider mi sanmiyorum. Ben kediye bile anneeem diyorum severken o cok baska bisey sevgiden ve kucuk oldugundan deniyo. Bide insan anne olunca daha farkli seviyo her seyi herkesi. Gecen sene intihar etmis bi cocugun fotosunu atmisti arkadasim hastanede calisiyo perisan oldum oy yavrum ne derdin vardi deyip durdum aslinda cocuk nerdeyse yaşıtım ama ben anneyim herkese anaç bakiyorum ondan
(2,722 puan) tarafından
Aynen yapılanlar bunaltiyo yoksa o annem dedi diye annesi o olmuyor  ki cahil yada yaşi  küçükte  degilim 30 yaşındayım  kaynanam bana boyle davranmasaydi ben kesinlikle bu denli nefret duygusu beslemezdim küçükken  alir kucaginda uyutmaya calisirdi ben sallamicam dedikce o sallar oyle uyusun isterdi  bide bana derdiki sen kucagina alma alismasin ulan bana alismayan bebegim sana neden alışsın  sonra doktor kiz dediginde bana  direk gelip benim adim olacak diye tutturdu  amacida oglan olsaydi ben ölen  abimin adini koyacam kizada ben koycam demeye getirdi bende izin vermedim esimde sagolsun arkamdadir asla ezmez beni bizmi doguruyozda biz koyalim zorlugunu uykusuz kalmasini taşımasını  o yaparken kimseye isim koymak düşmez dedi sonra ben esime dedim hadi kızımızin adini sen koy diye oda guzel bir isim begendi ve onu koyduk simdi heryerde diyoki adini babasi koydu ben izin vermemis olsam *** koyardi gururlaniyo güya  ele güne  karsi gelin koydu diyemiyo kimene istediğim  ismi koyarim oglum olsa gene ben koyucam☺️ velhasil kelam herkes cektigini bilir bacim mesele tek annem demek meselesi degil
tarafından
Aynen o konularda haklisin sonuna kadar. En son cok buyuk kavga ettim bende kaynanamla onun yuzunden 2 hafta esimden de ayri kaldim aramadim sormadim. Agzima geleni de soyledim ama esim yazinca. Simdi her sey dort dortluk. Sen harikasin cok iyisin dort dortluksun cocuguna cok iyi bakiyosun sen iyisin oglum kotu senden yana hic sikayetim yok diyo cok sukur suan iyi yani umarim boyle kalir. Zaten basimda onca dert var bide o ne demis bu ne yapmis diye dusunup uzulmek istemiyorum gervekten. Bana iyi olana ben hep iyiyim kin tutmam tutamam
(2,722 puan) tarafından
Benimde aynisidir yoksa anlamiyolar boyle olmak lazim bende her yaptigina he derdim baktim cidden ezilme moduna  ezdim  moduna giriyor dur dedim  yoksa olmadi
tarafından
En iyisi. İlk evlendigimde cok hoppa zippaydim esime etmedigim kalmazdi suan cok pismanim tabi de ama o zamanlar annesi esim ölüyodu benim icin. Sonra duruldum duzeldim hanim hanim oldum kotu olmaya tuhaflasmaya basladilar. Bana gitme diye yalvaran esim git dedi sonra biraz agirligimi koydum bakti giderim hemen cekti kendini kaynanamda ayni sekil. Al oglunu gotur evine bak dedim ayriliyorum isyemiyorum artik dedim oldu geri melek
0 oy
(581 puan) tarafından
Valla alışmışım ablamın çocukları bende annem diye seviyorum annem de kızıma der arada kızım anneanne diyemez anne der  çocuk bu anneleri karıştırmaz bu kadar dert etmeyin bunu. Kayınbabanızın çay vermesi doğru değil tamam ama 
0 oy
(7,249 puan) tarafından

Ona bende sinir oluyorum kızım anne dedikçe halasıda babanneside annem diyip duruyor sonuç kızım babasınada anne demeye başladı her seferinde babanne hala baba diyorum :ermm:

(120 puan) tarafından
Benim yegenimde bana hala diyemez anne der hep ben de her seferin de halacim dıe cvp veririm. Hem çocuk öğrenme aşamasında doğruyu öğrenmesi lazım hemde gelinimiz rahatsız olsun istemem. Benim eşimde kendi annesine anane dedirtirdi her seferinde babaanne de derdim yanlış öğretme çocuğa dıe. Eşim bilerek demezdi dili öyle alışmış babannesi vefat etmiş ananeye alışmış dili ama bende hoşlanmazdim öğrenme çağında çocuk doğruyu öğrensin isterim.
(7,249 puan) tarafından
Aynen benim anlatmaknistediğimde o zaten öğrenme asamasında ne var anne diyince halacım dese yeğenim hala dese ben daha mutlu olurum simdi baba diyen çocuk babasınada anne demeye başladı herkesi öyle çağıracağını düsünuyor
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz vallahi bnde sinir olurdum babam diye seslenirdi kizima sanki babasi oymus gibi neyseki gecti gunler ins sende atlatin bi an once 
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Boşver cnm takılma bak annesi sensin. bnm kendi annem de çocuğa annem diyor kendi babam da bazen babam diyor hiç takılmıyorum. Ama kaynanam ve kayınpederim dese deli olurdum diye düşündüm ilk ama bnmkiler diyor takmyiorsam onlar dese de takmam artık boşver sen de taklma annesi sensin
0 oy
tarafından
Siz aynı evin icindemi yasiyorsunuz
tarafından
Allah korusun. Rabbim o gunlere koymasın. Ama her hafta 2 gun gelirlerler yatar giderler
0 oy
tarafından
Benimki de öyle derdi. Bende kucağından alırken gel benim oğlum derdim :) çok gıcık olurdum. 
0 oy
(120 puan) tarafından
Benim yegenimde hala diyemez bana anne anne dıe seslenir bende halacim dıe cvp veririm. Gelinimiz bişey demez ama ben cekinirim yanlış anlasin istemem. 
0 oy
(859 puan) tarafından
Benim kaynım bile annem diyo çocuğa akzkzks hepsini eşim şey yapmış galiba 
0 oy
tarafından
Kaynanamda kayinpederimde torunlarini babam diye seviyor çokta hoşuma gidiyor sahiplenmek güzel 
0 oy
(603 puan) tarafından
Aynı evde mi yaşıyorsunuz canım eşinle konuş tavrınızı birlikte koyun sadece senin demenle olacak iş değil işte öyle anne dedirtmesi falan ayıp yani istiyorsa doğursun baksın 
0 oy
(425 puan) tarafından
Canım abartma torunu yani seviyorlar nolmuş annem demişse 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 397 göst.
26 Ocak 2022 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 495 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 351 göst.