0 oy
1,169 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kendi işi olmayıp başkasının yanında çalışıp? Benim eşim 2 uni mezunu şuan ben 7-8 bile gormedim daha valla. E bu maaslari kim aliyo o zaman okumakla alinmiyosa. Suan benim lisa aciktan devam ediyo ama bi ise girsem esimle ayni parayi alicam bu adam niye okudu o zaman :Ddss

56 Cevaplar

+3 oy
tarafından

En İyi Cevap
Evet evet alıyor eşim.    

Ama 6 ayda:-D
(2,706 puan) tarafından
Ahhshshshs ben diyecektim :d
-Reklam-
+1 oy
(13,668 puan) tarafından
Varsa eşi o kadar para kazanan benim abimdir bu saatten sonra dkdkdkksj
tarafından
Zjsnsjfj yazik halimize cidden illa dr avukat savci mi olmak lazim diger mesleklerin okulu neden var o zaman
(14,025 puan) tarafından
Merve bir kız kardeşiniz daha oldu nur topu gibi 25 yaşında xdxdsdagah
(13,668 puan) tarafından
Ahaahha abiciiiiim abiiiiim :D
0 oy
(1,019 puan) tarafından

Kız 15-20 bin alan burda ne gezer :D benim eşim 2 fakülte bitirdi ama fabrika köşelerinde sürünüyor.. 

tarafından
Ay ne biliyim valla yazik gunah fabrikaya bende girerim vasifsiz oldugum halde. E bu adamlar niye okudu o zaman okula gidene kadar calisir biseyler yaparlardi zaten oyle de boylede ayni maasi aliyolar
(895 puan) tarafından
Maasla burda gezmenin alakasini anlamadim
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Off valla ben de anlamıyorum kim alıyor bu maaşları. Etrafta kime baksam 10 bin maaş alyorum falan diyor. İnansam mı bilmiyorum. Nerede bu işler bız niye bulamıyoruz ?
(1,685 puan) tarafından
Ben de öğretmenim. Atanamadim. Şuan bebeğim olduğu için çalışmıyorum. Özelde çalışsam asgarî ücret.
tarafından
Aynen oyle bende anlamadim yani ne gibi bi ozellik ariyolar o isleri vermek icin
0 oy
(119,248 puan) tarafından
alan olmaz olurnu hic bi hakim savci avukat alan cok var
tarafından
İyi de geri kalan o kadar meslek okuyanlar var. Madem bu insanlar asgari ucret veya cok az daha fazlasini alicak neden okuyolar yillarca? Esimin eski calistigi yere mudur diye koyduklari adam ortaokul mezunu mu neydi ne alaka yani adam kilini kipirdatmadan para aliyodu esim 2 uni okumus cop dokuyodu
bi kizenim dr digeri il emniyet muduru hatri sayilir paralar kazaniuolar daha gecenlerde 2 bin euroluk kol cantasi aldi
(14,025 puan) tarafından
Benim eniştemin davası için 80 bin verildi sevdos hemde dolarla güzel para kazanıyor avukatlar
iste o yuzden esim hukuk okuyo ☺ okumak icin iyi bi bolum seciceksin mesela tr de binlerce isletme veya truzim otelcilik mezunu var cogunligu issiz hani okurken saglam bi bolum secip okuycanki geliri oyi olsun
tarafından
Valla sevda eşim ilkkoljul mezunu servsici 12 bin maaş alıyor gel geldim çok borcumuz var araba kendinin  kendine çalışıyor
0 oy
tarafından

15 20 mas alan biri varsa lütfen beni evlatlik alabilirmi :D

(7,926 puan) tarafından
Benide benide asjjajq
tarafından
Alayında ben senden küçüğüm der şimdi:))
0 oy
tarafından

Kimya ogretmenı olmus ama atanamamıs suan asgarî ucretle calısan tanıdıgımız var

Amerıkada mastır yapıp senelerce unıversıte okuyan ama atanamayan mımarımız var. Hadı soyle bakalm canm nıye okumus bu ınsanlar. Okumak faydasz suan. Okusanda okumasanda aldgn para asgarî ucret. 
tarafından
Aynen oyle. Arkadasim ozelde anestezi teknisyeni o kdar kotu sey goruyo bana bi kac foto gosterdi yolladi insan kafayi yer. Eee asgari ucret aliyo girsin bi markete calissin en azindan ölülerle kanla sorunla ic ice okmaz
tarafından
Katıloyorum sana grcekten . Okumk faydasz ınankı
0 oy
tarafından

Bizimki 0 maaş:(:woot:

0 oy
tarafından
Askeriyede calisanlar 15 bin aliyordur bence
(1,243 puan) tarafından
Hepinizi ki çavuş kol işlemeli galiba dimi benim eşim omuz teymen askeri okul mezunu liseyide askeri okul okudu o yüzden yaşı görev yillarida ve kaydırma görevleri olarak eski o yüzden farklı alıyor
(1,763 puan) tarafından
Ondandir tabi cnm yoksa astsubay bile 19 20 almiyor kuzucum Rabbim korusun hepsinu
tarafından
Gülşah babam astsubay di hiç görmedim bu kadar aldığını ama yurt dışı görevi olsa alır  bu kadar almazlar doğu da Batı da
(1,763 puan) tarafından
Vallaha antep bati geciyor esim 10.500 aliyor astsubaylarida 11 bin 11.500 seklinde aliyormus esimin dedigi
(1,763 puan) tarafından
Burda boyle yuksek olmasinin sebebi su merkezi 8 bin kusur aliyor ilceleri oguzeli islahiye karkamis buralar suriye siniri ilceler cnm o yuzden maasa ek dogu tazminati yansiyor yuksekliginin sebebi bu
0 oy
(5,341 puan) tarafından
Yok valla bnde şaşırıyorum eşim fabrıka da çlşyor mesai varsa kendını yırtyor 5 6 mlyar ancak oda mesai yok 3 4 mlyar alyor yetmiyor çok borcumuz var 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Eşim Galatasaray üniversitesi mezunu. 3 dil biliyor Cumhurbaskanliginda dış ekonomik ilişkiler uzmanı. Eğitim geçmişi oldukça başarılı verdiği emeğin karşılığını alıyor çok şükür. İki üniversite mezunu ise devlet memurluğu sınavlarına girsin bence esin 
(3,552 puan) tarafından
Biraz aşk biraz mantık diyelim  :D benim okul onun okulu yanında kreş gibi kalıyor bazen dalga bile geçiyor:D sağol kuzum inşallah bir an önce veririm su tezi oyle kafamı kurcalıyor ki çocuktan elim kolum bağlandı
tarafından
İnşallah . Aslında Türkiye'de yaşayan ve gerçekten olanakladi olan herkes Galatasaray da okutmaya çalışmalı çocuğunu çünkü hayatını kurtarıyor dil öğreniyor biter bitmez ise giriyor. Devlet okulları listelere baktığımda yok gibi.
(3,552 puan) tarafından
Galatasaray üniversitesi de devlet üniversitesi zaten. Sınavda ilk 500 den aliyor. Bir tek o değil hacettepe, Boğaziçi gibi okullarda da iş olanağı çok yüksek. Ne kadar çalışırsan o kadar karşılık alıyorsun özel üniversiteye gitmeyecekse bir çocuk o zaman çok sıkı çalışmalı başka çare yok. Üni mezunlarının hali ortada her yerde bir sürü yeni üni açılıyor mezunlar ortada kalıyor. Tek şans en iyi yerde okumak
tarafından
Özel sandım ben ya hem özel hemde yüksek puanlı sandim.Çok doğru . Zaten her şehirde üniversite açıp nitelikli ıssız yetiştirmenin anlamı yok ama işte bı taraftan güzel bir düstur bı taraftan da olabildiğince vasat
(3,552 puan) tarafından
Kesinlikle. Sorsan su an mezun olmayan yok, bimdeki kasiyer de üni mezunu pazardaki satıcı da. Eskiden üni mezununa bi saygı varmış issiz kalmamış çünkü üni az mezun az. Şimdi oyle değil o yüzden herkes işsiz.
0 oy
tarafından
Abim aliyo avukat cnm ama onlar peşin aldıkları için böyle yüksek miktar 
(9,000 puan) tarafından
Valla 15 dklik bir evrak işine 750 TL aldı avukat oda dil döke döke indirimli hali. Bir gece de 3 bin almişligi da var avukatlar iş yapıyo : D
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Askeriyedekiler aliyor canm komutan vs.
(4,853 puan) tarafından
Hic mi utanmadilar acaba yüzleri kizarmadi mi o an milletin hayatlarını sorguluyorlar kendi aralarında konuşsunlar tamam ama bunu size duyurmalari hiç hoş olmamış
Sen mutlu huzurlu olmana bak bi laf var afedersin ** ürür kervan yürür
tarafından
İyi yapmışsin
(2,323 puan) tarafından
Kız hangisi arıyor annemi mahsus düğün yapmıyorlarmış kıza bi kolye taksalardı bari diyordu düşün bunu diyenler halalarım amcalarımın eşleri annemde çocuğun babası yok annesine ve kardeşlerine de bakıyor bi maaşı var sadece o yüzden yüklrnmeyelim dedik diyor onlar ısrarla yok kredi çeksin yok bilmem ne diyor aldım tlfonu yengeme dedim zaten 20 bin kredi çekti oda ev tutma depozito kira fln 5 bin gitti diğeriyle de bari mobilyalarımızı alcaz diyorum 20 bin ney 60 70 bin çekseydi diyor adamın zaten annesinin kredi borcu var adam onu ödüyordu birde ben sorun yapmıyorum millete noluyor dedim amcamın eşi hemen yok biz zaten öylesine söyledik diyor dedim öylesine 1 kere söyleyin dedim her aradığınızda değil dedim annemde diyor ayıp oldu kızım dedim onların yaptığı ayıp değil mi her aradıklarında aynı muhabbet. Sonuçta borç ne kadar çok olsa aynı zorluğu bende çekiyorum 4 yıl oldu daha yeni bu yazın evime tencere takımı fln aldım 4 yıldır 3 tane tencerem tek vardı 1 yanmıştı 2 taneyle idare ediyordum sanki ben istemiyorum evimin herşeyi 4.4 lük olsun ama imkan olmayınca olmuyor adam 7 binle 2 ev bakıyor bi ay biz sıkışıyoruz bi ay diğer ev öyle idare ediyoruz Rabbim yardım etsin inşaAllah bazen zoruma da gidiyor ama napim kalkıp adamı mı boğazliyim benim herşeyim olacak diye. O zamandan beridir de akrabalara gıcık oldum bide biz bu sene doğuya tayin isticez borçlar bitsin diye bu sefer bizim akrabalar 1 ay yatmaz gecede maaşı konuşurlar :D
(4,853 puan) tarafından
Butun samimiyetimle söylüyorum iyi yapmışsın kredi cektirmemekle onun zorluğunu sonra sen çekeceksin havadan gelmiyor para sonuçta millet konuşur herkese uzaktan davulun sesi hoş gelir
Doğuya giderseniz millet 1 hafta uyuyamaz sıkıntı alır milleti düşünmekten :DD
Allah yardımcımız olsun sağlık huzur versin Rabbim gerisi fasa fiso bi sekilde hepsi olur Allahın izniyle
(2,323 puan) tarafından
Aynen öyle canım amin inşaAllah ❤️
0 oy
(2,593 puan) tarafından
eşim değil ama eşimin kuzeni tekstil mühendisi önce ki işinden ayrıldı yeni bir yere giriyor 13-15 bin arası konuşmuşlar maaşı 
0 oy
(12,979 puan) tarafından
İllaki vardır da burda var mı bilemedim 
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Be kdr zengin varsa okul terk olup baba parası ile dükkan neyim açanlar 2015 te ki patronum ilk okul mezunuydu aramızda hemen hemen 4-5 yaş vardı parası olun yürüyo :D

tarafından
Ya orasi oyle babadan zengin olanlar hayatini yasiyo. Ama bu kadar okuyan insanin emeginin karsiligi nerde ? Asgari ucreti zaten okumamis olan insanda aliyo e neden okudu o zaman
(7,768 puan) tarafından
Üni mezunuyum işletme  defalarca iş başvurusu yaptım adam diyor ki sabah gelirsn temizlik yapar suya gidersn misafirim gelicne çay kahve yaparsn dedm eee ben ne zaman muhasebe tutucam … insanlar tek maaşlar enayi  arıyorlar kpss desen Allah versin
Bn ünide sgk da staj yapttım 2011-2012 yılında çaycımız 4 yıllık üniversite mezunuydu yazık değil mi bu ğlkede okuyana ekmek yok
0 oy
(226 puan) tarafından
15 bin alan var kuzum askerler mesela doğuda görev yapıp ek göreve giden daha fazla alıyo mesela biz şuan batıda görev yapıyoruz eşim dış göreve gidince ekstradan alıyo ama doğuya gidince 15 binide buluyo
tarafından
İyi de yavrum herkes asker olamaz ki o kadar okuyan insanlar var her meslege de ulkenin ihtiyaci var ama coguna hakkindan az para veriliyo. Bide askerler aliyoss ugrasip didinip sogukta acikta ac kalarak aliyolar komutan tanidigimiz anlatiyodu kurbaga yedik onu bunu yedik diye. Onlar zaten alsin amaa ben su masa basi calisip alanlar nasil aliyo onu anlamiyoum universiteyse universite biz niye alamiyoruz
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Canim alan var o kadar mesela enistemin firin dukkani var Aylik 15den fazla geliri var ins bizede nasip olur o kadar kazanc ne diyim :D 
0 oy
tarafından
O kadar değil ama aylık 7.500 mesaiye kalırsa 10 bin aliyo tersanede çalışıyo
0 oy
(30 puan) tarafından
13 bin tl alıyor cnm normasde  11bin maaşları eşim ön lisins mezunu onun da katkı payı var bu arada asker

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,682 göst.
29 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 738 göst.
21 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 641 göst.
0 oy
7 cevap 316 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Myangell (562 puan) tarafından soruldu