0 oy
105 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (444 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 4 buçuk aylık doğduğundan beri hala gazı var gazını çıkarıyo vs bitiyo diyolar ever eskisi gibi sancı vermiyor ama asla da bitmiyor ya.. 20 günlük olana kadar emzirdikten sonra gaz cikaracagimi bilmiyordum cocugumu gaz bombasi yapmisim emerken kafasını geri atiyodu sonra burdan öğrendim hep çıkardım. Bağırsak gazı oldu sicak havlu, kendim kimyon yedim, zeytinyagiyla masaj neler yaptim neler yine de zordu. 2-4 ay arası emmek istememeye başladı meme reddi oldu memede uyuyordu daha sonra ablam gazini çıkar evde gezerek uyut dedi ( Hiç sallamadım, emzik de kullanmadım). Zor bir bebek degil, kolik de degil aglamayi bilmezdi. Bir iki gündür hasta, yere hafif yumusak yorgani 4 e katlayip koydum nevresim gecirdim onun üstünde oynatiyodum orda uyuyakalmaya basladi hatti bizim uyutmamizi istemedi oraya uzandi masallah cok iyiydi. Az önce 10 dk anca emmistir 5 defa gaz çıkardı 2 saattir beni mahvetti bu gaz ne zaman bitiyo ya bende mi bi sorun var. Bağırsak gazı desen yediklerime dikkat etsem de etmesem de yine gazı oldu ben de dikkat etmiyorum onunla ilgili oldugunu da düşünmüyorum. Zor bi bebek degil ama anne oldugumdan beri bir bildigim varsa o da bi bebegin gazini iyice cikariyosan o bebek kendi kendine bile uyuyor. Daha kolay çıkarıyor ama üstten gazi ne zaman bitecek?

3 Cevaplar

0 oy
(2,982 puan) tarafından
Buyudukce kendi kendine iyice cikardiginda daha rahat edersin. Benimki 18 aylik uyanir hala gazli kendi cikardigi icin rahatim
(444 puan) tarafından
Kendi hemen cikariyorsa iyi canim evet kendi daha kolay cikariyor ama yine de ovmak yardim etmek gerekiyor yani kaç seferdir kendi uyuyo ugrassam öyle alistiramam gazi var diye mahvetti kendini bir de rahatsiz çok üzüldüm :(
(2,982 puan) tarafından
Doktora goster bagirsak duzenleyici falan verir belki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gaz ilacı kullaniyormusun canım ben hep cikartiyordum bebeğim yine gaz dolu demişlerdi bağırsak duzenleyici ve gaz ilacindan sonra bin şükür rahat ettim hatta ilk verilen gaz ilacı fayda etmedi her bebeğe aynı ilaç fayda etmezmis gece babam metsil almış gelmişti o fayda etti 
(444 puan) tarafından
Bagirsak gazindan Allaha şükür sorun yasamadim kuzum her sabah 5 buçuk 6 gibi uyaniyo kaka yapmak için o zaman kendim oturup kucagima aliyorum ona yuklenmeden bacaklarini tutuyorum kendi cikariyo veya hafif oturtunca. Gaz damlasi hic kullanmadim 1-2 kez verdim o da düzenli kullanmak gerekiyomus doktorum da benim de kizim var naparsan yap gaz belli bi süre bitmiyor dedi. Benim sorunum bagirsak degil üstten gazı çok rahatsiz ediyor :(
tarafından
Bizimde hem bağırsak hem mideydi kuzum gaz ilacindan sonra düzeldi bin şükür ama dediğin gbi saatlerini asla aksatmiyorm
(444 puan) tarafından
Şimdi büyüdü ki kuzum gaz ilaci kullanmam ama çok sağol tavsiye için :)
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım 11 aylık hala ara ara oluyor gece yatmıyor bazen gazdan 
(444 puan) tarafından
Evet ya vallahi aradigim cevap bu. Burda okuyorum etrafta duyuyorum herkes diyordu 3 aydan sonra kendi cikariyo vs. Gerçekçi olmak gerek yine de kaldirmak gerekiyor cikarabilmesi için yani ben beklemeyi biraktim en azindan insanlar da bitmiyor diyeydi boşuna bekliyorum :D

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 110 göst.
29 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
18 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Basakalan (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 94 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Umutlu1 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 109 göst.
30 Eylül 2021 Aile kategorisinde Irmakkkk (770 puan) tarafından soruldu

383,813 soru

11,484,296 cevap

35,112 kullanıcı

...