0 oy
245 göst.
Aile kategorisinde (1,066 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşında eline kaşık veriyorum ama aslaaa kendisi yemiyor oynayıp bırakıyor hep ben yediriyim istiyor ne kaşık tutmayı ne çatal tutmayı doğru düzgün bilmiyor napıcam şaşırdım 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yemiyor diye dayanamayıp yedirdiysen alışmıştır elbet annem verecek diye. 4 yaş büyük artık herşeyi kendi yemesi lazım. Krese giderse çok zorlanır. Koy önüne yemezse hiç verme kaldır. Öyle öyle mecbur alisacak
(1,066 puan) tarafından
Aynen öyle galiba seneye ana sınıfına vermek istiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tv telefon açık olmasin yemek vakti ve siz gosterin o uygulasin nasil yendigini sabırlı olun ögrenir insallah 
(1,066 puan) tarafından
İnşallah canım uğraşıyorum ama hiç çabası yok ya
0 oy
tarafından
Ben kızıma 1 yaşından sonra yavaş yavaş alıştırdı.herseyi. 4 yas için geç sanırım hazırla alışmış sizden bekliuor doğal olarak ama.birakin alışsın 
(1,066 puan) tarafından
Önceden yiyordu ama benim de hatam olabilir tabi ki
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Sürekli sen mi yedirdin canım yani bu yaşta ilk kez veriyorsan kaşığı eline normal böylesi daha bebekken kaşıkla tanıştırmak dökse de kendi yemesine müsaade etmek gerekiyor 
(1,066 puan) tarafından
Önceden yiyordu canım çorba bile içiyordu şimdi bıraktı istemiyor
(4,164 puan) tarafından
Allah Allah niye böyle oldu ki acaba canım dökülünce falan farkında olmadan yüksek tepki vermis olabilir misin korkmuştur belki o da sen pes etme önüne ver gerekirse kendi yiyene kadar yedirme bence ya da Bi uzmandan destek al bu konuda çünkü nerdeyse ana sınıfı yaşı zorlanır okulda böyle olursa aç kalır yavrum
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Benim kizimda 2 yasinda kendi yemiyor önune koyuyorum anlatiyorum ama otrup agliyo ben yediriyim diye nasl alicak bilmiyorum
(1,066 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
(5,272 puan) tarafından
Amin inşAllah ya cok uzuluyorum
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Valla BENİM kızımda yemiyor yemeği mahv ediyordu brn veriyorum inşallah kötü alismaz 
(1,066 puan) tarafından
İnşallah canım zor ya
0 oy
tarafından
Sen muhtemelen o yetmeyince kendin verdin alıştı
(1,066 puan) tarafından
Önceden yiyordu ama benim oğlum çok arada büyüdü yani babaannesi de nazlıyor biraz
tarafından
İşte en nefret ettiğim şey!
Bence çocukları kimse nazlandirmicak
Nazlandirma var nazlandirma var onu yapmadı gerekenlerden Ali koyuyoelar
(1,066 puan) tarafından
Dinletemiyorum ki canım çocuğu bezden kestim oraya gidince bez bağladılar sütü kestim hala süt veriyor biberonla çocukta alerji yapmaya başladı süt asla anlamıyorrr
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Benim oğlan da ocakta 4 e basicak inşallah  o da öyleydi.  Benden beklerdi . Küçük bebekleri gösterdim bak bunlar senden küçük kendi yiyo sen abi oldun artık kendin yersin dimi oğlum dedim bi hevesle başladı kendi yemeğe.  
0 oy
tarafından
Kardeşi var mı
(1,066 puan) tarafından
Yok canım
tarafından
Anladım belki kardeşi gelmiştir kıskanmıştır diyecektim de
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Benim oğlanda 4 yaşında keyfi gele davranıyo canı isterse kendi yiyo istemezse anne sen yedir diyo 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm farkli surecten geciyormu.benm kziim 3 yasinda suan hatta tam  3 yas  3 aylik.2  den snra hevesle yiyordu doksede.snra kardesi oldu 3 aynonce.brakti sen yedir dyor.oyle farkli birseyler oldysa da degiseblr
(1,066 puan) tarafından
1 buçuk yıl oldu yeni eve taşındık burda arkadaşı falan da yok hep yalnızız evde ondan olabilir mi acaba
0 oy
(366 puan) tarafından
Yemek vakti birlikte yan yana oturun sen ye ilk önce oğlum hadi gel birlikte yiyelim kim önce bitirecek diye belki heves eder tutar kendisi yer.

Benim oğlum şuan 3 yaşında kendi basina yiyor baya erken başladı hemde telefon eline vermiyorum yemek yerken yoksa bizden bekliyor sana da tavsiye ederim
0 oy
(366 puan) tarafından

Yemek vakti birlikte yan yana oturun sen ye ilk önce oğlum hadi gel birlikte yiyelim kim önce bitirecek diye belki heves eder tutar kendisi yer.

Benim oğlum şuan 3 yaşında kendi basina yiyor baya erken başladı hemde telefon eline vermiyorum yemek yerken yoksa bizden bekliyor sana da tavsiye ederim.:)

0 oy
tarafından
Benim de 2 yaşında n beri kendisi yiyor asla bize izin vermez ama döküyor ya :) sıkma canını sen öyle alıştırmışsın  düzelr okula gidinc e 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 231 göst.
0 oy
4 cevap 112 göst.
18 Nisan 2021 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Ecem2013 (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 899 göst.
25 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu