0 oy
901 göst.
Diğer kategorisinde (731 puan) tarafından
Merhaba hayırlı geceler 27 haftalık hamileyim bu kontrolum de doktor bu şekilde devam ederse normal doğum dedi normal doğum pozisyonunda imiş allahın izni ile bir sorun çıkmaz sa bebeğimi kucağıma normal doğum yaparak alıcağım ama bu ilk doğumum olacak çok korkuyorum biraz da beni korkuttular canından can gidiyor kemiklerin kırılıyor sanıyor sun dediler tabiki acısız olmayacak ama abarttıkları kadar çok mu zor bide bebeğim biraz iri güzel gelişip hızlı kilo alıyor 2 haftaya yakın önde kilolu olması doğumda daha mı zor olur dikiş filann çok mu olur acaba? 

35 Cevaplar

0 oy
(1,621 puan) tarafından
Aman kız millette korkutmaya yer ariyo insan niye anlatirki anlatilirda doğum yapacak insana anlatilmazki hiç gözünü korkutma  söyle düşün doguruyosun ve onu kucağına veriyolar ya ne kadar acı cekmis olursan ol en büyük acıyı da cekmis olsan o an acı kalmiyor ya simdi bile hatırladıkca gozlerim doluyor 10 ay olmak üzere ama o anı unutmam mümkün değil oğlum 10 yaşında onu bile hatırlarım ama acıyı hatirliyomusun de hatırlamıyorum evet açıyor ama o mukemmellik için degmeyecek hiç bir şey yok bence içini ferah tut sadece kucağına alacağın anı düşün sağlıkla gelsin inşallah minigin
(731 puan) tarafından
Aminnn allahım sana bağışasın paşayı benimde oğlum olacak inşlh allahın izni ile sağsağlim kucağıma alayım başka bişey istemiyorum kolay olamayacak ama en azından anlattıkları gibi olmasın :)
(1,621 puan) tarafından
Olmaz kuzum merak etme ay taze bebikler nasi tatlı oluyor ya dusunsene minnak minnak elleri <3 inan doğuracaksın ve her baktiginda gözlerin dolacak ne kadar güzel diye benim de ablam yapacak doğum taze bebik görmeyi özledim oda doğurasada görsem artık:D
(731 puan) tarafından
Ayy ne güzel teyze olacaksın allahım onuda bir avazada kurtarsın bebeğini sağsağlim alsın kucağına inşlh ben dokunmayada kıyamam bir yerini incitirim diye bakalım nasıl olacak :D
(1,621 puan) tarafından
Amin canım saol kız insan olunca bir dokunuyor ki hayret edersin sen koruma icgudusuyle zadar vermeyeceğini biliyosun ama kim alsa sanki bisey olacak gibi geliyo :D
-Reklam-
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Hiç kimseyi dinleme sonuca odaklan çok güzel bi his. Herkesin bünyesi farklı acı eşiği farklı. Rabbim kolay doğum yapmayı nasip etsin. Benim oğlum 2.700 gr doğdu ona rağmen dikiş vardı. Dikişlerine dikkat edip bakımını ihmal etmezsen bi sıkıntı yaşamazsın
(731 puan) tarafından
Kilo ile alakalı değil yani fazla dikiş olması o zaman tek yapmaö gereken şey etrafı susturup bebeğimi kucağıma alacağım günü düşünmek :) çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(2,564 puan) tarafından
CNM 2 normal doğum yaptım okadar kötü bir şey olda herkes sezeryan olur 
0 oy
(410 puan) tarafından
Kendi sancılarımla doğurdum evet sancılar zor ama doğum kolay oldu 1 dk sürdü doğumum.sancılqr da olur o kadar yani.:).bu süreç sana özel evet tabii ki de eşin sana destek olmalı moral vermeli ama senin kendini doğuma hazırlaman gerekiyor.boşver söylenenleri kendin araştır bak ve ona göre motive et kendini.ağızdan söylenen kulaktan duyma şeyler doğumda sana faydası olmayacak.panik yapma kendine güven bebeğini sağlıkla kucağına alacağın günleri düşün.Rabbim tek nefeste kurtarsın inşallah.doya doya koklayacağın günler sağlıkla gelir inşallah❤♡❤
0 oy
(1,920 puan) tarafından
Kendinizi hep 5 dk da doğurcam çok kolay olacak diye teselli edin ben böyle düşünerek kolay doğurdum Arkadaşım da aynı şekilde şancı illaki oluyor ama onu unutuyorsun bile doğunca
(731 puan) tarafından
Sürekli güzel düşünüp bolca dua edeceğim inşlh yolu yarıladım az kaldı burda kurtuldum doğurdum diye post açtığım zamanlar gelecek allahın izni ile inşlh:)
(1,920 puan) tarafından
InsaAllah bir de doğum da inşirah süresini oku ha bir de rabbi yessir velatu assir rabbi temmim bil hayr Allahım kolaylaştır zorlastirma hayırlısıyla tamamla diye dua et canım ben sancı çekerken çok ettim
(731 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim mutlaka edeceğim dua ❤️❤️allahtan başka yardımcımız zaten yok kolaylığı ondan dileyelim dediğiniz gibi
(1,920 puan) tarafından
Aynen öyle insaAllah kolay geçer doğumunuz rabbim yardımcınız olsun
0 oy
tarafından
Kuzum inan ki kemik kırılması falan hikaye gerçekten ben adet sancısı gibi sancıyla gittim doğum başlamış 
(731 puan) tarafından
Ayy adet sancısı gibi ise ben adet olurken ilk olduğum yaşımdan bu yaşıma kadar 3 gün acıdan kıvranıyor ağlıyor dum 3 günüm ölüm geçiyor du 7 gün oluyor dum toplam ne zorluklar da öyle ise ben çok dokunmaz :D tanıdık bir acı ise
tarafından
Ben de öyleydim o yüzden sancıyla alışkınım çok koymadı yani doğum sancısı
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Canim benim dogum postumu oku. Birde şu dediklerimi uygula. Hurma ye 36 dan sonra. Çömelme hareketi yap. Ahududu cayi ic 36dan sonra(acilmayi kolaylastiriyor)meryem na otuic. Sicak suya otur 5 dakikada dogurdum

(731 puan) tarafından
Hurma yemeğe başladım günde 2 tane bir sabah bir akşam meryem ana otu doğuma yakın iç dediler onun için bekliyorum umarım bende 5 dakika da doğurur um allahım size bağışlasın içimi ferahlattınız ❤️❤️
(11,505 puan) tarafından
Agrin geldikce de suphaneke duasini oku canim etkisine inanıyorum  saglicakla al kucagina onemli olan acilma acilma gelince dogum kolay
0 oy
(410 puan) tarafından
Hic korkma canım bende ilk doğumu 3 ay önce yaptım. 35 haftalik doğdu bebegim. Dikisim oldu suni sancida verildi çünkü suyum azalmıştı. Enfeksiyon riski vardi. Kndi sancimla anca 3 cm açıldı. Bana suni sanci iyi gelmişti zor ama inan hemen açılma yapıyor. Ztn bebek 2 dakikada doğuyor :) sancilara azıcık katlanacagiz artik

Rabbim bir avazda. Kurtarsin senide inşallah 
(731 puan) tarafından
Aminnn inşlh allahım sana bağışlasın inşlh gelip geçti diyeceğim umarım hiç bişey yok muş diyeceğim :) tek sağsağlim gelsinde çekerim sancıyı ağrıyı allahım olmayana nasip etsin inşlh
0 oy
(976 puan) tarafından
Hiç korkma canım anın keyfini çıkar bn sezeryan oldum hicbisi hissetmedim sonrasında ağrım oldu ama dayaniosn bebeginu görünce de herşeye değer diosun normal doğum da sadece sancısı zor Rabbim kolaylığını veriyor merak etme onları düşünme sen 
(731 puan) tarafından
Ablamda sezeryan oldu oda bişey hissetmemiş sadece korkmuş başında çok fazla doktor varmış o kadar doktoru görünce güvendeyim dedim dua ederek bitmesini bekledim dedi maşallah kalkıp yürüdü sadece 1 gece kaldı çıktı çok rahattım dedi umarım bende en kolay şekilde doğururum çok teşekkür ederim ❤️❤️
(976 puan) tarafından
Ewet bnde çok korkmuştum bı baktım ağlama sesi doğdu mu dedim çıkmış bile hissetmediydim :D sağlıcakla kucağınıza alın inşallah rica ederim canım
(731 puan) tarafından
Aminnn çok teşekkür ederim ❤️❤️
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Kimsenin doğum hikayesini dinleme
(731 puan) tarafından
Aslında tek yapmam gereken şey o doğum konusu açılınca susun diyebilmek :)
(1,750 puan) tarafından
Aynen öyle herksmki fsrklı
0 oy
(416 puan) tarafından
Kimseyi dinleme herkesin farklı oluyor bende normal doğum yaptım evet acı çektim sancı oluyor Bebek doğduktan sonra bitiyor bütün acı benim de çok az dikişim oldu  birde ben evde sancı çektikten sonra hastaneye gittim 6 cm açıklık vardı her sancida ıkındim çok şükür hemen doğurdum kurtuldum 

Rabb'im sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bı avazda kurtulursun inşallah
(731 puan) tarafından
Elimden gelse ayırt edebileceğimi. Bilsem bende evde sancı çekip gitmek isterim doktora ama ilk doğum olunca panik yapar hemen koştururum ben hastaneye :D inşlh en kolay şekilde alırım kucağıma kaçınılmaz son zor da olsa kolay da olsa alacağım kucağıma rabbim olmayan herkese nasio etsin
(416 puan) tarafından
Amin amin
Ben önce Nişanım geldi sonra sancılarım başladı suyum gelmediği için hemen gitmedim akşama doğru sancım daha çok artınca gittim ve sadece kanama vardı Nisan yanı Rabb'ime sığın bı nefeste kurtulursun inşallah
(731 puan) tarafından
Allahım sana bağışasın inşlh çok teşekkür ederim ❤️❤️
(416 puan) tarafından
Sende sağ salim kurtul inşallah
Hepimizin evladını bağışlasın
0 oy
tarafından
Abartmışlar aşkm bişey olmaz korkma dua et 
(731 puan) tarafından
Allaha sığınacağım korkunun ecele faydası yok bir an önce zaman geçse de gelse artık bende kurtul dum diyebilsem burda :D
tarafından
Asıl doğunca zor kuzum , gazıydı masajıydı uykusuzluk çok kötü
(731 puan) tarafından
Başladım uykusuz gecelere şuan staj görüyorum kendimi hazırlıyorum uyksuuz gecelere eşim diyor ben kalkar bakarım sallarım sen dinlenirsin diyor dedim evet kesin yaparsın ben gece doğurur sam seni nasıl uyandırırım diye dert ediniyorum değil cocuğun ağlamasına uyanacağın diyorum :D yanından kalkıp antalyanın her köşesini gezip gelsem haberi olmaz adamın
0 oy
(765 puan) tarafından
Ahahhaha şaka gibi ya ne kemik kırılması ne acısı sancısı 8 saatlik suni sancının sonunda 10cm açıklığım oldu 15 20dk da doğumum gerçekleşti yırtılma olması doktor ufak bi kesi attı onuda lazerle kapattı hiç dikiş acimda olmadı çok şükür ama epidural şart yoksa suni sancılar baya şiddetli 
(731 puan) tarafından
8 saat ben dayanıp ölmedi isem kimse ölmez desene :D suni sancı çok fena diyorlar bakalım allahın izni ile dua ederek kendimi ferahlatarak boş ağızlarının ağzını kapatarak doğuracağım inşlh :D
(765 puan) tarafından
8saat yattigim yerden acilmam oldu canım epidural anestezi sayesinde hiç hissetmiyordum ama nts 90lara çıkıyordu
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Kemik kırılması falan yok ya kimseden duymadım şimdiye kadar. Bu felaket tellallarina itibar etme hic. Kolay değil doğum çok zor bişey. İnsanın gözü korkuyor haliyle ama sonu güzel. Geçici bir acı. Hiç kemik kırılması gibi bı ağri.hatirlamiyorum bn 
(731 puan) tarafından
Doğum değilde sanki çin işkencesi mantıken kemik kırılma derecesi gibi bir ağrı olsa kimse 2 inci doğurmaz dı değil mi hoşlarına gidiyor böyle anlatıp yüz ifademi görmek galiba
(15,286 puan) tarafından
Onlar bilerek öyle yapiyodur. Var böyle insanlar. Belki de kötü niyetlerinden de yapiyolardir
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Korkma kuzum banada neler neler dediler ama ilk doğumumda ama Rabbime cok şükür cok güzelmdoğum yapmıstım doktor sana cok zor geldi ama cok rahat bir doğum gercekleştirfin cok rahat oldu ilk doğumun olmasına rağmen demişlerdi ama kızım cok zor gecti erken doğum oldu normal olucaktı ama zorunlu sezeryana alındım maalesef cok zordu benim için Rabbim kolaylık versin inşallah bir avazda al yavrunu kucagına saglıcakla
(731 puan) tarafından
Maşallah allahım sana. Bağışlasın bende en kolay şekilde alırım kucağıma inşlh ❤️çok teşekkür ederim içim rahatladı ☺️❤️

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 789 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 161 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 635 göst.
29 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 604 göst.
26 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraaa (571 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,814 cevap

34,942 kullanıcı

...