0 oy
576 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hergün kahvaltıdan sonra bir çay kaşığıyla zeytinyağı veriyorum kızıma  kabız olmasın diye. Bugün bir tatlı kaşığı verdim kabızlık için nasıl oldu anlamadım boğazına kaçtı birden öksürmeyr başladı sonra gözlerin yaş geldi kızartıp morarmaya başlayınca çok korktum elim ayağım zangır zangır hemen ambulansı aradım korkudan ev adresini unutmuşum ama nasıl ağlıyorum kadın adres soruyor ben ne yapacağım lütfen onu söyleyin nasıl müdahale edeceğim diyorum. Hemen kapatıp eşime yarım yamalak anlatıp ambulansı ara adresi ver dedim ambulans gelene kadar hemlik manevrası sırtına vurdum bayılır gibi oldu yüzüne vurdum elini yüzünü yıkadım sonra ağlamaya başladı inanın 20 dakika sanki ömrümden yirmi yıl gitti ambulans geldi hemen gittim ambulansa satrasyon felan baktılar bişey yok annesi korkma iyi şuan dediler  elim ayağım boşaldı dermanı kalmadı nasıl ağlamaya başladım şimdi bile gözlerim nasıl doluyor.Hastaneye gittik çok şükür röntgen ciğeri temiz çıktı. Elhamdülillah. Annelik çok zormuş hayatımda hiç bu kafa r çaresiz çırpınırken görmedim kendimi. RABBİM kimseye yaşatmasın İnşallah. Ne olursa olsun hiçbir yerde fotoğraf paylaşmayın kızlar yani nazara çok inanmazdım ama varmış dün burada ilk defa kendi yemesi için denedim yanlış mı yaptım diye  ilk defa fotoğraf paylaştım   bugün bu yaşandı siz siz olun küçük bebeğinizin hiçbir yerde paylaşmayın. RABBİM kimseye yaşatmasın. 

24 Cevaplar

0 oy
(13,203 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım Allah göstermesin bir daha
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım beterinden korusun inşallah 
0 oy
(7,018 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım gördüğünüz göreceğiniz bu olsun bir daha yaşatmasın 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bu tür olaylar da panik yapma annesi benim kızım 3 gunluktu süt kaçtı boğazına yemin ederim mosmor oldu hiç panik yapmadan yüz üstü yatırdım elime vurudm sırtına hemen düzeldi eşim öyle korktu ki aklı çıktı ilk yardım eğitimi aldım için çok rahatım bu konuda sakın ol ilk öncelik o canım bnm bu arada çok çok geçmiş olsun 
(2,803 puan) tarafından
Ilk yardim egiti aldığın icin soruyorum cnm dil boğaza kaçsa nasıl müdahele etmeliyiz?
(4,061 puan) tarafından
Öncelik ilk ağız içine bakmalisin dilgeride ise serçe parmagi ile çengel şeklinde yapıp yavaşça dili öne cekmelisin zatn kendine gelecektir tedbir amaçlı hemen anbulans cagirmalisn
tarafından
Ilk yardım çok önemli ya herkes almalı bence
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım benim ya çok ama çok önemli gerçekten
0 oy
tarafından
Ay Allah korusun neden oyle oldu ki acaba yağ bogazına mı kaçtı naptj
0 oy
(3,881 puan) tarafından
Geçmiş olsun oğlumun sürekli boğazına kaçar biseyler, iki sefer biraz daha kötü oldu istifra etti baya bi öksurdu 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Geçmiş olsun Rabbim korusun 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.Bebeklerin boğulması cidden fazlasıyla korkutucu ben kızım 1aylikken yaşamıştım kendi gazıyla bogulmustu ve hiçbir şey yapamamistim 
(4,102 puan) tarafından
:(((((((((
0 oy
(2,747 puan) tarafından
Çok çok çok geçmiş olsun 
0 oy
(4,311 puan) tarafından
Ah yavrum benim cok gecmis olsun dogru olani yapmissiniz 

Nazar valla gercekten ozellikle yavrularimiza cok degiyor 11 ayligiz bir kez paylasalim dedik bebegim gozune parmagini soktu aksam 10dan 1 e kadar 4 5 hastaneye götürdük birdaha mi dedim tovbe 
0 oy
tarafından
Bazı ilk yardım kurallarını öğrenmeniz lazım..Herkes için aslknda aile hekimleri öğretmeli.Ben biliyorum ,daha morarmadan müdahale ederdim ama işte yine de zor... :( Geçmiş olsunn..
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun bnde çok yasyom boguluyo aynen dediğin gibi omrmden 20yil gdyoo sanki çok zor annelik :(
0 oy
(80 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun. Ben ilkyardım eğitimi aldım ama şükür hiç gerek kalmadı. Sana ve tüm annelere tavsiyem eğitim almaniz ya da boş zamanlarda ilk yardım videoları izlemeniz
0 oy
(48,087 puan) tarafından
gecmis olsun canim sadaka verin .zeyti yagini yutması zor fazla gelmis demekki insallah bir daha yasamazsiniz
0 oy
(118,484 puan) tarafından
gecmis olsun cok zor bi durum
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım 
0 oy
(352 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ya
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Yazdıklarını okurken içim cız etti benim burda :(Rabbim sana acısını yaşatmasın hiç bir şey annelik gibi olamıyor :(çok üzüldüm 
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun cnm eğer ciğerine kaçma gibi bibdurumda hemen dudaklar morariyi dikkat et sakince manevra yap 
0 oy
tarafından
Ya ben emzirirken bile korkuyorum bundan en korktuğum olay rabbim kimseye göstermesin çok geçmiş olsun

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 419 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Melisa Emir (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 770 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Filiz Taser (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 328 göst.
25 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,664 soru

11,206,655 cevap