0 oy
395 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
On yıl oldu.evlenip gurbete geldim.bir gün bile benimsemedim sorun bendemi bilemiyorum.memleketime her gittimde dönmek istemiyorum.cook zorrr..

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok olmuş aslında yaaaa nerdeisnki
(190 puan) tarafından
Ben buradayım.ailem Ağrı'da.alisamadim yaa
tarafından
Bursa mi
(190 puan) tarafından
Evet canım Bursa
tarafından
Yıldız sende Bursalıydın demi :Dd
tarafından
Dağlar dağlar üzerine geliyordur ondan.. birde denize yakın şehir birde yeşil şehir  heryere vesaiti olup gezebilecegin şehir nef es almak.istersen uludaga gidebilecegin şehir hay van kokusu özlediysen köyleri olan şehir sen ağrının neresini özledin:))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canim çok mu uzaksin
(190 puan) tarafından
Maşallah sana ya.bu Yaz doğum yaptım diye giremedim önceki yaz oradaydım.esimi de çocuklarimida çok seviyorum.ama sevemedim alışamadım.cok yanlız ve kimsesiz hissediyorum.annesine ablasına gidenleri gördükçe imreniyorum ..elimde değil içten içe eridim.ya Baba kız Bir arada görsem aglayasim geliyor..
tarafından
Allah yardımcın olsun canim
(190 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
tarafından
Senden de canım artık kendi kendini şartlandirmalisin çünkü senin de bir ailen var bak ne güzel çoluk çocuğun olmuş
(190 puan) tarafından
Allah ha şükür 3 çocuğum var ikisi okula gidiyor.beni görsen hiç birşey umrunda değil dersin.ama içim yangın yeri..
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Evet bence huzursuz olduğun bir nokta var belli. İnsan memleketini özlüyor da eve gidince oh be çekiyor içinden 
(190 puan) tarafından
Ailem kardeşlerim hep Bir arada onları bırakıp gelmek çok Zor geliyor birde hersene giremiyorum..
(13,202 puan) tarafından
Yurtdışında mısınız
(190 puan) tarafından
Hayır Ağrı.dan Bursa ya geldim
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Bencede sorun sende bacım. 1.5 yıl oldu ailemden 8 saatlik uzakta yaşamaya başlayali. Ki asla ailemden ayrı bir gece bile geçirmedim önceden. Şimdi oraya gidince evimi özlüyorum ailemden ayrılmak asla istemiyorum ama insanin evi bambaşka bence. Bilmiyorum ben mi kolay alıştım eşimde çok yardımcı oldu sağolsun zor olmadı benim. Ama tabii ailenin yanında olmak çok başka bişey keşke hiç ayrılmasam canım ailemden
(190 puan) tarafından
Annesine ablasına gidenleri gördükçe çok imreniyorum elimde değil.babasinin evine gidip gelenleri birlikte vakit geçirmeleri.kiskanc biri olup çıktım resmen.kendimi çok yanlız ve kimsesiz hissediyorum: ((
(2,529 puan) tarafından
Bende hep eşim gece göreve gidince diyorum keşke ailemle aynı memlektte olsak onlar gelirdi yanıma veya sen geçerken beni oraya bırakırdin diye
(190 puan) tarafından
İşte çok büyük bir eksiklik bence.Allah yardımcın olsun.canim
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Ben de gurbette çok zorlanıyorum şimdiki aklım olsa gurbete evlenmezdim bi de anneme çok düşkünüm hep arkadaş gibiydik onun etkisi de çok alışamamamdaki
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bende gurbetteyim cnm bende cok ozluyorum dedigin gibi hele bayraar zehir oluyor kapini calan kimsen yok hastalansa esinden baska destek olan kimsen yok bide esimde askeri personel bir gun var birgun yok oda etkiliyor beni yalnizliga alisiyorsun ama ozlem gecmiyor ailem evli ablam var onlarla arasi iki bucuk saat iki ayda bir filma giderler ablama onlari bir arada gorunce uzulurum ben niye yokum diye tabiki kendi evimden rahat hicbir yer yok oraya varincada evimi ozluyorum evime varinca evim evim guzel evim diyorum ama yinede ayrildigim gun yine ailemi ozluyorum
(190 puan) tarafından
Ahh canım seni çok iyi anlıyorum.ewimi çok seviyorum bende.ama işte aileme yakın olsun isterdim
(1,763 puan) tarafından
Bende canm cocugumu alip anneme gitmek isterdim bir dugun filan oluyor akrabalarda hicbirinde olmuyorhm uzuluyorum
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Olduğun yerde mutlu olmaya çalış. Arkadaşlıklar edin. Başka türlü alışıp mutlu olamazsın. 
(190 puan) tarafından
Demiyorum ama olmuyor canım
0 oy
tarafından
Hemde nasıl zor heleki gittiğin kapı seni evlat bilmemiş benimsememişse çok zorluk çekiyorum bende 3 yıl oldu
(190 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım.esimin ailesi iyiler şükür hep biraradayiz.ama insanın kendi ailesinin yerinin tutamazlar o eksiklik dolmuyor maalesef: (
tarafından
Allah daim etsin canm maşallah
0 oy
(12,938 puan) tarafından
Gurbet çok zor ☹️
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Çocuklarına bağlan cnm bnm annmde de gurbette bide eskiden sdce kurban bayramında izin veriyormuş kaynanası annesine doyamadan nenemde vefat etti annem neler yaşamış anlatsam roman olur . Elbet zor ama şükür etmek her zaman içine ferahlık verir 
(190 puan) tarafından
Ahh canım annelerimiz çok çekmiş.benim annemde öyle üstelik dillerini bile bilmez miş.annem türk Kürt aileye gelin gitmiş.dort elti kaynana kayinpeder Bir sürü çocuk aynı evde.ustelik bitmeyen misafirler.haftalarca yatılı misafir.oyy oyy daha 14 yaşında evlenmiş:(
(1,034 puan) tarafından
Oyy teyzem bnm rabbim seni incitmesin ya
(190 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(683 puan) tarafından
Canım 10 yıl olmuş illaki bir çevren oluşmuştur. Benmde 10 yıl oldu alıştım. Tabi ki çok özlüyorum ama artık memleketime gittiğimde herşey değşmş doğru düzgün tanıdığım ble kalmamış. 
(190 puan) tarafından
Belki de alışmak istemediğinden dolayıdır.o eksiklik dolmuyor maalesef
0 oy
(101 puan) tarafından
Canım orada sosyalleşip bi çevre edinmedin mi?
(190 puan) tarafından
Pek değil eşimin akrabaları burda hepsi.ama alışamadım onlara
(101 puan) tarafından
Akrabaları boşver sen komşulardan vs arkadaş edin kendine sosyal aktivitelere katıl
(190 puan) tarafından
Bir ara demedim.bir süre kooperatif kurslarına gittim etkinlikler fln oluyordu çocuklar küçük olduğundan baya zorlandım okula başlayınca bıraktım şimdi bebeğim var onun buyumeside zaman alacak .

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 200 göst.
0 oy
8 cevap 131 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yusuf 427 (673 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 176 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Es25 (3,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 167 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu