+3 oy
514 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İki gündür görüyorum boşanan sanki çok büyük hata yapmış gibi gösteriliyor.kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez kavun mu bu koklayalim da evlenelim. Bazı insanlar baştan kendini gösterirken bazıları sonra değişebiliyor .birçok kadın zaten korkuları yüzünden susuyor iken surda bile kimsenin tahammülü yok kadına neymiş bosaninca evlenmicekmis çocuklarına bakacakmis neden erkeklere de aynı baskı uygulanmıyor. Neden biri anne ise diğeri baba lütfen yaşamadığınız hayat hakkında beylik laflar etmeyin .gün gelir imtihanın olur

17 Cevaplar

+2 oy
(119,149 puan) tarafından
evlilik kumar isi karsindakinin nasi biri oldunu anlaman icin ayni evde yasaman sart (bazilari haric)
(1,763 puan) tarafından
Annemin lafi +++++
tarafından
Bazıları derdini yazıyor buraya altına da kadını suçlayıcı birçok yorum yok neden evlendin yok neden doğurdun o kadın zaten kendini suçluyor zaten çevresi suçluyor belki de bir nefes için buraya yazıyor hop linc
(119,149 puan) tarafından
ama iste o bazilarida bile bile evleniyo gecen biri vardi esim nisankiyken alkolikdi birakcam dedi evlendik birakmiyo dedi ulan allah akil vermis kullansana alkolikse at nisani ardina bakma simdi bebek olmus adam alkolik hergun iciyo sen hatayi bastan yapmissin linc hakedende oluyo mesela bi ornek daha kadin ailesini yok sayip madde bagimlisina kacmis pismanim diyo yazik bile bile lades diyo bende kacabilirdim babamin basi egilmesin biricik kizi vardi kacti denmesin diye 5 sene bekledim biz enayimiyiz bacim
tarafından
+++++++++
(7,791 puan) tarafından
Sevda katılıyorum sana iki yazdigina da..
Yada 3 coxuk pespese yapio kocam şöyle boyle kotu diyolar kazaya laf yok ama kaza ile de bi kere olur. Bazi seyler elimizde.
Evlilik haksa bosanmakta hak. Yai gercekten biraz kumar gibi.
-Reklam-
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Çok doğru söylemişsin canım aynen katılıyorum canım 
0 oy
tarafından
Allah azze ve cellenin helal kilipta sevmediği tek şey boşanmak. Gönül ister ki evlilik birliği devam etsin. Ama olmuyorsa da olmuyordur. Evlilik kişilere fitne olarak dönüyorsa ne denilebilir. Her iki şahsında bir hayat yaşamaya hakkı var. Zor bir süreç valla Rabb'im göstermesin
0 oy
tarafından

Çok doğru ꒰⑅ᵕ༚ᵕ꒱˖♡

0 oy
tarafından
Bana da boşanmayla kafayı bozmuşsun diye yorum gelmişti :) 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kesinlikle haklisin cnm ama burda ben oyle bosanacagi icin linc edilen pek kimseyi gormedim hep iyi dualar ve guzel dileklerde bulunuluyor genelde
0 oy
(2,673 puan) tarafından
Çok haklısın bursa yorum yapan çoğu insan boşanma şık duruma nasıl geldiğini bile bilemez. İnsan bir yere kadar sabrediyor ve büyük bir hata da bitiriyor. Bende boşandım suan da ikinci evliliğimi yaptım. Çoğu kişi hakkımda laf yaptı ama takmıyorum cunku o evın ıcınde yasananları sadece karı koca Allah biliyor. Olmayınca olmuyor. Evlenmek kadar boşanmak da doğal birsey
tarafından
Ya bana denk geldi bugün üzüldüm acikcasi
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım aldatma olur kötü alışkanlık şiddet olur tabi boşanma normal hatta asla affedilmemeli bunlar ama havadan sudan boşanan da var çocuk yoksa tamam da ama çocuk varsa bence öncelik onu düşünmek olmalı tabi biz ne dersek boş burda kimisi ne olursa olsun gözüyle görse de çabalıyor kimisi de asla affetmiyor 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kimi ne ilgilendirir herkesin hayatı, ister evlenir ister boşanır. Boşanmak için illa şiddet,  aldatma olması gerekmiyor. Hisler bitince de boşanabilir insan. Gerisine b.k yemek düşer. 
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Herkesin özgür hayatı çocuğuna bak diye kimse demez bence illaki bı başkasını da sevebilir ayrılan kadın. 
0 oy
(426 puan) tarafından
Herkesin kendi hayatı. Nasıl erkek evlenebiliyorsa kadında bunu yapabilir insanlar yukardan bakıp yorum yapmayı çok seviyor başına gelince dank ediyor
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Doğru soyluosun evlenmek nasıl helal se boşanmak da öyle . 
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Evlilik nasıl kaderse boşanma da kader . Bütün boşananlarin rabbim yardımcısı olsun
tarafından
Aynen canım öğle kimsede boşanmak için evlenmiyir zaten
(5,557 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(85 puan) tarafından
Ben 5 yıllık birliktelikten sonra evlendim eşimle evlendikten sonra alkol aldığını öğrendim alkolik degil ama arada içermiş ve benle sevgiliyken birkac birliktelik yasamis 8 ay evli kaldik hadi bunları sindirsem ailesi de çok değişti evlendikten sonra her işlerini yapmama ragmen beni köle gibi gormeye başladılar bana ve aileme hakaretler ettiler ve daha neler neler... Boşanma karari aldigimda 3 aylik hamileydim su an 8 ayligim dava surecindeyiz. Hep cevrede su var çocuk yoksa boşan çocuk varsa ah vah tüh diyorlar çoook üzülüyorum bunlari duyunca daha doğmadan mahvettim bebegimin hayatini diyorum kendi kendime ama kimse boşanmak için evlenmez ne büyük askla heveslerle hayallerle evlenmistim bende ama yarim kaldı Allah benim durumumda olan herkesin yardımcısı olsun kimse kimseyi çekmek zorunda değil çünkü başta nasılsa artarak devam ediyor bence..
tarafından
Üzülme Allah nice kapılar acar
(85 puan) tarafından
Amin inşaallah, teşekkür ederim
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Valla canım. Haklısın evlilik kumar işi derler iyide çıkarsa şansına kötüde çıkarsa ben ailemden çok çektim babam. Gibi biri olursa diye çok korktum ama allahim öyle bir eş verdi ki pamuk gibi başta Bi kaç sorun oldu ama kusursuz hiç bir hayat yok bir dediğim iki olmaz hani derler ya sıcak sudan soğuk suya sokmadım elimi görmedim merk ettim herseyi yaşattı hakkını ödeyemem babam gibi eş olsa bende bosanirdim kesin ama çok şükür 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Evlilik kapali bi kutu aynı eve girince açılıyo gonül isterki kutudan güzel hediyeler çıksın

Allah bosanma asamasindakilere de evlelerede yardım etsin canım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Aslında hiç bi erkek evlendikten sonra değişmez..değiştiğini zannettiğiniz kişiler aslında her zaman aynı karakterdedir fakat evlenmeden önce iyi yanlarını gösterirler köprüyü geçene kadar misali

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 136 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 438 göst.
0 oy
11 cevap 473 göst.
21 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu