0 oy
484 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Misal sebze yemeği yapacaksınız yada ciğer VS cocupunuza yedirirmisiniz ona ayrımı yaparsınız misal pırasa ıspanak lahana dolması pişircem zaman oğlum ne yicek diyorum kendimce 3 yaşında herşeyi yedirmem lazım diyorum ama nasıl görüntüden bile ağzını acmıyor yaa 

23 Cevaplar

0 oy
(1,277 puan) tarafından
Valla hiç ayrım yapmıyorum dün lahana yaptım bayıla bayıla yedi bugün karnabahar köftesi yaptım patatesle onuda yedi 2 yaşında ha yemezse altarnatif bişey yapıyorum ama herşeyden yedirmeye çalışıyorum
tarafından
Ne güzel ben başta yüz verdim galiba yaaa
-Reklam-
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Ne varsa onu yediririm küçüklüğünden beri ayırt etmedim şuan zaten 27 aylık
tarafından
Ayy ne güzel yaa ayrı yapma derdi cok yorucu ve düşündürücü
0 oy
tarafından
Herşeyden veriyorum seçmemesi lazım 
tarafından
Ben basta yüz verdim galiba şimdi değişik geliyor ya öğürğyır ya ağzında tutuyor al diye ağlıyor
0 oy
(294 puan) tarafından
Ben ne yaparsam ondan yediriyorum yemezse zorlamıyorum ama o gun o yenilecek oldugunu biliyor acıkınca yiyor zaten öyle öyle alıstırma ya calısıyorum ayrı Bi yemek yapmıyprum
tarafından
Bende öylemi yapsam ya benim eşim yap makarna yesin erişte yesin burnunu çok sokuyor ya zorlanıyorum biyere gidince ev sahibi tavuk çorbası işkembe VS yapmış olsa yemiyor
(294 puan) tarafından
Evet esler farklı yaklaşınca cocuk da bocalıyor benim esim de öyleydi kesinlikle karısmıyosun dedim merak etme ben ac bırakmam onu dedim ve zamanla o da gördü herseyin yoluna girdiğini
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Ne yaparsam ondan veriyorum yemezse mama muhallebi tarzı bişey yapıyorum
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben mesela kizim bizim yediklerimizin hepsini yemiyo ben ona ayrı yedigi seyden yapiom mutlaka
tarafından
Zor oluyor işte öyle yaa
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Kendimize ne pisirsem çocuğa da onu yediriyorum yiyemecegi seylerde ise suyuna ekmek doğrayıp yediriyorum 
tarafından
Güzelmiş canım misal sebze yemeği suyu doyarmıki
(1,399 puan) tarafından
Ekmekle doyar  yanına yoğurt olsa yogurtda yediriyorum
0 oy
(5,559 puan) tarafından
On altı buçuk aylık . Pazar günü ciğer yaptım iki gün yedi . Yarın pazı yaprağı saracam onu da yer . Bugün çiğ köfte yaptım . Biraz yedi ama çorba ya ekmek koyup verdim 
tarafından
Ohh maşallah ne güzel
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Ayrı yapmam ya yiyecek yada yemeyecek.. öylede alıştırmamak lazım diye düşünüyorum. Her besinden alması lazım yemek ayıran çocuk çok zor. 
tarafından
Aynen canım cok ama cok zorr ne yapim sence naaıl davranırsam seçme huyunu bırakır misal bu yencek diyorum cips cips tutturuyor ağlıyor
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Ben kahvaltıda yumurta domates salatalık ve zeytin veriyorum ekmek yemez 

Her öğlen bir gibi istisnasız çeşit çeşit sebzeli mercimek çorbası içinde bulgur ve pirinç de var 

Akşama doğru da sade suda haşlanmış makarna 

Bunlar günlük rutin 

Ama onun dışında sadece pilav ve fırında tavuklu patates yer 

Nadiren patates kızartması ve simit 
tarafından
Cok zor yaa böyle seçen cocuk
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canı isterse yer hepsinden istemezse zaten mutlaka çorbası Oluyo onu yoyo yada sevdiği bişi yaparım
0 oy
tarafından
7.5 aylık ayrım yapmadan yediriyorum cnm 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Ayrı yemek pişirmedim hiç iki yaşına girecek ne yersek ondan yer

tarafından
Ohh ne güzel ben basta hata yaptım nasıl disiplin etcem bilmiyom
0 oy
tarafından
Biz pek sebze yemiyoruz o yüzden onlara ayrı sebzeli kıymalı yemek pişiriyorum. Sadece biber dolması ayrı yapmam. Oğlum yerken dağıtmayı çok seviyor o yüzden de patates ezecegi ile ezip veriyorum çoğu şeyi. Ağzına takıldığında hemen ağzındakini eline almak gibi huyu var mesela muzu ısırtarak yedirdiğimde eğer büyük ısırır da ağzında çevirmeye zorlanirsa hemen eline alır onu elinde yoğurmaya minciklamaya çalışır her yere de sürer. O yüzden her taraf batmadan yesin diye parcaliyorum yediklerini. 23 aylık kendisi. Herşeyi yiyor ama sıkıntı yok çok şükür. 10 aylık da kızım var ona biraz blendera vuruyorum aynı yemeği. Ben öyle ben ne yiyorsam çocuğuma da onu veriyorum diyemiyorum. 
0 oy
tarafından
Benimkiler de sebze de çok yemezler ya sebze yemedikleei için ben pilav makarna yanına yapıyorum
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ayrı yapmam bi şekilde yedirmeye çalışırım sebze tarzı olsun cigerdir ettir tavuktur yanında yoğurtla veririm mesela ki yer zaten yemedigi  durumlarda azıcık bi kaşık onda bi kaşık yoğurt veririm şükür geri çıkarması yok zaten yer  . He illa sevmedikleri sevdiremediklerim  olur olabilir normaldir zaten ona göre bibde birsey ayrı da yaparım 
0 oy
(75 puan) tarafından
Bu saydıklarını bnm oğlum da yemez 5 yaşında, keşke yese tabi ama yemeyince de ölmüyor yani. Gayet sağlıklı çok şükür. Et köfte balık tavuk pilav makarna çorba böyle şeyleri seviyor yani. Nohut kurufasülye bir de yer. Yeşil fasülyede kusuyor yer yemez =)

Düşününce ben de yemek seçerdim küçükken. Sadece tam tersi sebze severdim. Et midemi bulandırırdı. Üniversitede ilk lahmacunun yedim midem bulanarak. Derken derken alıştım yiyorum, oğlum da illaki anne bi yaprak sar da yiyelim dicektir yani. Çok da şaapmamak lazım
0 oy
(6,047 puan) tarafından
7 aylık benimki ne yersek oda ondan yiyor. Baharat atmıyorum sadece eskisi kadar çok 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne yiyorsak ondan yiyo 18 aylık. Bu ara hastaydı iştahı hiç yoktu o yüzden bu ara özel şeyler evet yaptım belki yer diye. Şükürler olsun düzeldi yavrum. 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Hersyeden vermeye calisiyorum yemez se altarnatif bisiler yaparim yemeleri icin aci koymam sadece o yonu kotu galiba belli belirsiz olsa bile kizim agzina surmuyor aci diye 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 505 göst.
12 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 149 göst.
0 oy
43 cevap 690 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (6,000 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 304 göst.
4 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Esmaaaaaa (182 puan) tarafından soruldu