0 oy
276 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Mrb anneler. Tam  10 aylık oldu kzım.. bugun Dr a gittik kontrole. 7800 geldi boyuda 65bucuk. Ortalamanın altında dedi Dr. Cok üzülüyorum. Arkadaşımın bebeği 3bucuk ay küçük kızmdan büyük duruyor. Kıyaslama yapma dedi Dr ama elimde değil. Neler yapabilirim kilo almasi için yardim edin lütfennn. Tesekkür ederim şimdiden 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ek gıda alıyormu? 
tarafından
Evet alıyo anne sütü bide
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde kızım 10 aylık. Mama ile büyüdü ama 1 aydır kendiliğinden mamayı bıraktı diyebilirim çok az içiyor artık. Yemek yiyor. Oğlum da var 23 aylık ikisini beraber yediriyorum o ne yiyorsa o da onu yiyor. Süt yok yani bizde pek. Sabah kalkar kalmaz veriyorum 150cc içmiyor bile. Yumurta keçi boynuzu özü 2 bisküvi 1 mama kaşığı 5 tahıllı kaşık maması az tereyag az da incir üzüm ceviz kayısı karışımı blendera çekilmiş bunu karıştırıp veriyorum sabahları 8 8 buçuk gibi 12 1 gibi de bir kase yoğurt 1 muz yiyor aksam da 5 6 gibi kıymalı sebze yemeği 8 gibi yatar o zamanda kaşık maması bir kase yiyor yatıyor bi daha sabah 6 gibi felan yer 
tarafından
Anne sütü ve ek gıda alıyo bnm kide. Öğün atlamadan vermeye çalışıyorm yoğurt meyve hiç eksik etmem. Kaşık mama sevmiyo. Çorba sebze yemekleri pilav makarna yiyo azar azar. Ama hala eksik kiloda.
0 oy
tarafından
Sağlıklı olsun canım ya üzülme. Benim de kızım 8 buçuk  kilo üzülüyordum baktım sağlığı yerinde artk takmaadm valla 
tarafından
Saglıgı yerinde canim çok şükür. Dr minyon bi bebek dedi ama ben üzülüyorum genede bakınca zayıf durmuyo ama
tarafından
Benim kiza da minyon diyor lar ama ben uzun boyluyum kısa kalmış kızım halaya çekmiş:) boşver üzülme ya bak ne ver biliyon mu ???
Meyve ver
Pirinç çorbası ver
Pilav ver
Patates vee
Doktor liste yapmıştı bunları yazmisti
tarafından
Bnde minyon ve kısayım babası Ortalama ama zayıf eşimde yer kilo almaz babasına ckti galiba. Meyveyi cok sever zaten. Patatesi de yr cok. Dediklerinin çogunu veriyorum doyana kadar yiyo bazen de hiç agzını açmz tükürüyo
tarafından
Normal o zaman boyu kilosu üzülme.  Doyuncs tükürür benim de öyle yapiyo sağlıklı olsunlar
tarafından
Amin canim en önemlisi saglık zaten
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Yemeğini düzenli yedir karbonhidrat yedir bol bol
tarafından
Öğün atlamadan vermeye çalışıyorm. Her şeyden tattıriyorum yogurt meyve hç eksik etmem. Ama az aliyo kilo
(2,581 puan) tarafından
Düzenli saatli yedir başka d ayapacak bişey yok canım metabolizması hızlıdır belki
tarafından
Evet galiba hızlı durmadan kaka yapıyor
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Canım benim bebegimde zayıf benden sonra doğum yapan bebelere bakiyrm oğlundan daha kilolular sasiriurm yani ama sen sık sık yedir  meyve falanda ver bide saglikluysa aslında sknti etme. Cnm
tarafından
Saglıği iyi canim. Meyve yoğurt bol yer . Tavuk sebze yemeği corba hepsinden yiyebildiği kadar yiyo ama almiyo işte. Genetikmidir artk ne bizde zayıfız minyonuz
(2,671 puan) tarafından
Ayy canım bende öyle ben zayifimda eşim kilolu benim ohlumda bana çekmiş ozaman sknti etme çok şükür saglikluysa takma canım sağlıklı olması önemli okadar da zayıf deil :-)
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ek gıdayla arası nasıl artık çoğunluk ek gıdada olmalı yani 9aydan sonra öyle, ek gıdasını arttır daha besleyici şeyler yedir 
tarafından
Yoğurt meyve cok sever. Onun dışında tarhana çorbası tavuk makarna pilav sebze yemeği azar azar canı istediği kadar yiyo. Bazen tükürür yemez. Kahvaltılık sever. Kesin kilo aldırıcı bişiler bulmam lazım
(1,862 puan) tarafından
Beslenmesi iyi duruyor canım normal gibi kafana takma istersen doktor sağlıklı diyorsa
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Bebeğiniz zaten normalin altında doğmuş 2500 gram.

Yaşında 3 katı kadar olması beklenir. 10 aylıkken7800 olması gayet iyi. Benim kızım 2750 doğdu 10aylıkken 7 kiloydu. Ortalamanın altında değil. Doktorunuz yanlış söylemiş. Zaten ortalamanın altında seyir halinde kızınız. 5 yaşına kadar bu minyonluk devam edebilir üzülmeyin. Boy konusu genetiği bağlı. Benim kızımda kısa.

Gelişim geriliği olmadığı sürece çok da önemli değil
tarafından
Gelişim olarak iyi saglıgı yerinde. Hersey den yedirmeye çalışıyorm. Tesekkür ederim için rahatladı biraz
0 oy
(4,151 puan) tarafından
Benim kizim 1.5 yasinda nerdeyse 8.5 kilo sagligi yerinde olsunda kiloyuda alirlar canim üzme canını
tarafından
Sağlıklı canim cok şükür. Dr da normalin altında deyince üzüldüm işte bide etraftaki bebeklere bakınca işte annelik iç güdüsü insan üzülüyor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 215 göst.
0 oy
9 cevap 236 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 137 göst.
0 oy
18 cevap 236 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (224 puan) tarafından soruldu

379,303 soru