0 oy
417 göst.
Aile kategorisinde (1,066 puan) tarafından
Böyle bir post açıcam aklıma gelmezdi kaynanamla iyi anlaşıyorum normalde ( ben öyle sanıyormuşum) 2 yıl önce kaynanam kanser dolayısıyla bağırsak ameliyatı oldu bağırsağın %40ı alındı. O dönem biz eşimle boşanma aşamasındaydık. Eve eşyalarımı almaya gittim Bi baktım kaynanam bizim evde yatıyor ev kalabalık vs. O gün evde kaldım mecbur neyse o gün eşimle barıştık. 2 gün sonra köyden kaynanamın kız kardeşleri ve annesi geldi. Evimin tam karşısında eşimin teyzesi oturuyordu o dönem. Kaynanama 15 gün ben baktım yatırdım kaldırdım yıkadım ilaçları vs bebek gibi baktım yemin ederim. Amaaaa geçenlerde duydum ki arkamdan elif bakmadı bize 1 su bile vermedi kendi akrabaları olsa yapardı biz elifi dövecektik bilmem ne diye konuşmuşlar. Beynimden vurulmuşa döndüm bütün emeğimi inkar etmişler. Şimdi 10 gün sonra göbek fıtığı ameliyatı olucak sizde gidiyim mi bakmaya? Başka gelini kızı yok. Bende eşime dedim ki söyle bacılar gelsin baksın madem ben bakmamışım. Ama içimde garip 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben olsam yine de bakarım alacağım sevaba bakarım yavrum ömür kısa. Öbür tarafta bu dedikodular degil kazandığın sevap kurtarıcak seni. Ama kaynanamın kiz kardesine de lafimi sokardim.
(1,066 puan) tarafından
İnkar ederler ki iki yüzlüler o dönem yüzüne Allah razı olsun biz bakmayız falan dediler ben onlar yüzünden oğlumun doğum gününe bile gidemedim ya insan bu kadar da yapamaz
tarafından
Sen lafını çarp geç boşver. Haklısın ama iyilik sende kalsın. Bakıcak kimsesi de yokmuş hem sana muhtaç sen yanında ol yine. Herkes inkar etse eşin görür o bile inkar etse Rabbim görüyo. Onları düşündüğün için değil kendini düşündüğün için yardım et. Ben artık öyle yapıyorum. Bırak seni ***** yerine koysunlar bırak bize kıyamıyo vs desinler sen kendi kazancına(sevabına) bak.
(1,066 puan) tarafından
Öyle yapıcam herhalde ama içim soğumuyor onlar hasta olunca ben koşuyorum ama benim ailemden birine bişey olunca eşim asla oralı olmuyor çok zoruma gidiyor :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sonuçta konuşan kayınvalideniz değil diğer edepsizler, ben kayınvalideme iki üç ****** nankörlük ettiler diye sırt çevirmezdim
tarafından
Küfür yazmadjm bu arada ding,il yazmıştım))
(1,066 puan) tarafından
Canım kaynanam da konuşuyor arkamdan biraz değişik yaa çok üzüldüm gerçekten ben kendi annemden ayırmam bana aldığı iç çamaşırı bile konu olmuş
tarafından
Çok üzücü gerçekten insan kayınvalidesini anne gibi görmek isterken böyle şeyler yaşayınca çok ağrına gidiyor seni çok iyi anlıyorum bilemedim ne diyeyim
(1,066 puan) tarafından
Çok üzüldüm şimdi yüzüme gülüyor ama ben inanmak istemiyorum
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Gitme ili gün de köööpppeeekkkk gibi pişman olsun 
(1,066 puan) tarafından
Pişman olmaz kız arkamdan konuşup birbirlerini kışkırtırlar
0 oy
(800 puan) tarafından

Biz elif i dövecektik dediği yerde kaynanan gözümde bitti. 

Gitme bakma baktiğina rağmen inkar ediyorsa hiç bakma öyle konuşsun boşa atmamiş olur:getlost:

(1,066 puan) tarafından
Bende eşime öyle dedim o da desinler boşver onlar yalancı diyor
(800 puan) tarafından
Eşin öyle diyecek tabi ne desin adam annem böyle dedi bakma mi desin
(1,066 puan) tarafından
Bilmiyorum günü yaklaşıyor bakalım gider miyim kalır mıyım
0 oy
tarafından
Kayinvalideniz mi demiş bunu yoksa x misafirleri. 

Eger 3 kişiden duydu isen kayinvalidene sor belki arada fitne fesat eden vardır. 

Yapılan iyilik Allah rızası içindir. Sen niyetini temiz tut Allah rızası için yap Rabbım.karsiligini verir
(1,066 puan) tarafından
Bunu bana teyze gelini söyledi. Kaynanası ona anlatmış. Demişlerdir eminim hiç şüphem yok kız yüzleşirim dedi ama bunlar kabul etmez
(1,066 puan) tarafından
Annemde bak sen Allah rızası için diyor ama içimden gelmiyor işte
tarafından
Aynsini ben dedim demiştir diye ama sonra öğrendim ki eltilerim yapmış duyduğuna inanma şöyle kaynanana bence
tarafından
Belki o teyze gelini seni kıskanıyordur.iyi.niyetli.biri olsa onu diyeni orda.bozar sanada tasimazdi. Bosver içinden nasıl.geliuor ise oyle yap.o zaman . Ama.yaptigij iyilikler karşına çıkar unutma.
(1,066 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(7,249 puan) tarafından
İki gün öncede bakmamışım nasıl olsa diyip gitmezdim 
(1,066 puan) tarafından
Kafam çok karışık vicdanımla aklım arasındayım :(
0 oy
(80 puan) tarafından
Arada yalancılar da laf taşımış olabilir. Bence sor eğer söylemişse yüzü kizarir
(1,066 puan) tarafından
Söyleyen yabancı değil canım yüzleşirim dedi zaten ama bilmiyorum günahı boynuna hepsinin
0 oy
(8,999 puan) tarafından
İyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir derler eşimin hatrina yine bakarım
(1,066 puan) tarafından
Eşimin bende hatırı yok canım. Benim babam kalp hastası en son anjiyo oldu annem köydeydi babam hastaneye yattı eşim arayıp sorması bile ben yalnız atlattım o dönemi ve babamın ölme ihtimal i çok yüksekti en zor günümde yanımda olması ne hatırı
0 oy
tarafından
Valla ben olsam bakmam. Yaptığım iyiliğe nankörlükle karşılık verirlerse bir daha iyilik yapmam 
0 oy
tarafından
Kimden duyduysan bu lafı mutlaka doğruluk payını öğren kaynanan la yüzleş bak geçen gün buna benzer birşey başıma geldi meğerse söyleyenler konuşmuş sadece görümcem yanindaymis onalrin iftira attılar kadına.
(1,066 puan) tarafından
Bilmiyorum canım napıcamı şaşırdım
0 oy
(119,289 puan) tarafından
ben kinciyim bakmam
(1,066 puan) tarafından
Bende kinciyim maleseff yani yalandan kimsenin yüzüne gülemem ki ben ben ona değer verdim mutlu olsun diye herşeyi yaptım karşılığı hep para olarak dönüyor sanıyor ki ben paramla herşeyi yaptırırım
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Bu lafı sana söyleyen kişileri ölç tart önce acaba aranızı açmak istiyor olabilirler mi? 
(1,066 puan) tarafından
Canım gözümle gördüğüm şeyler de var
(5,837 puan) tarafından
Ozaman git bak iyileştikten sonra deki iyilik yap denize at derler anne o yüzden geldim millete arkamdan bana bakmıyor diyorsun istediğini söyle Ben önce Allah rızası sonra oğlunun hatrı için geldim gidiyorum hadi eyvallah.. Giderken içine ateşi yak kaynananın öyle çık o evden.
(1,066 puan) tarafından
Keşke diyebilsem ah ah içimdekileri buraya döksem okumaya üşenirsiniz valla
(5,837 puan) tarafından
Diyebilsem deme ya hiç gidip bakma artık bu saatten sonra yüzünede bakma hatta. Yada bakacaksan sonunda seni afedetsin en.yi yerine koymasına müsaade etme herşeyi bildiğini bilsin aç ağzını yum gözünü anca öyle anlarlar.
(1,066 puan) tarafından
Tamam canım bakalım artık yapıcaz bişeyler
0 oy
tarafından
Bacım sen Allah rızası için bak yinede balık bilmese Halık bilir demişler 
(1,066 puan) tarafından
Enayi yerine koyulmak koyuyor
tarafından
İnsan öyle hissediyor tm da boşver yinede Allah rızası için ve eşinin Hatri için bak
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Ne sevabı ya git sevabını hak eden insanlara yap canım hem de sövüyor arkandan ayıp ya ne için buruk olacak 
(1,066 puan) tarafından
Bende öyle diyorum annem kızıyor hakkımı helal etmem git bak ayıp bilmem ne
(1,020 puan) tarafından
Ona da anlatma, o bakmıyor sen bakıcaksın karışmasın  birini bulun baksın arada gider gelirsin evine
(1,066 puan) tarafından
Gidemem o istanbulda ben Tekirdağ
0 oy
tarafından
Valla ben olsam bakmam çünkü ilkini inkar etmiş 
0 oy
tarafından
Aman bak kız ne olcak hangi kaynana gelinden mutlu olmuski seninki olsun boşver yaptığın Allah'ın ya ona gitsin laf arası söylersin ona belki oda yaptığından utanir
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım ben direk kaynanamla konuşurum doğruluk payıni öğrenirim biliyorsun bizim insanlarımız 1- 10 katmayı çok severler ve eğer doğruluk payı varsa söylerim değerim hiçe sayiliyor ama ben yinede sana bakicam diye bu dünyada o kazansın öbür dünyada sen

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 636 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 364 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 352 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 639 göst.