0 oy
702 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bizde kanunlar şöyle listeyi ona veriyorum her şeyi eksiksiz hatta fazla fazla getirir. Mesela bir şey eksikse benim almam gereken pijama atlet vs isterim ama fazla isteyemem 100 TL verir bende eksik olanı alıyorum ama para artırma konusunu yapamıyordum. 1  haftadır kumbara yaptım bütün bozuklari koyuyordum 30 TL para olmuştu kayinbabam da sağolsun 60 TL atmış kumbarama haberim yoktu mutfak rafında görmüş kumbara dediğimde cam kavanoz kızlar hep bozuk olduğu için 50 TL göründe gözlerim pörtledi bir ara vahih yoluyla para gönderdiler sandım eşim dedi babam attı diye ben içerdeydim onlar sigara içiyordu mutfakta kısacası sevindim 100 TL param oldu her şey o kadar pahalı ki bir kuruş birikmiyordu artık birikiyor hedefim 1300 TL çeyrek aldım kaldı 1200 TL kızlar ❤️

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bol bereketli olsun inşallah canim en güzeli vallahi 
tarafından
Vallaha kuzum 3 sene önce çok biriktiriyordum eşim harçlık veriyordu çeyrek vs alıyordum şimdi bir şey birikmiyor her şey çok pahalı ancak bu kadar oluyor
tarafından
Oyle vallahi kuzum baksana her şey aldı başını gidiyor Allah kabul etmesin inşallah
tarafından
Amin canım benim inşallah
-Reklam-
0 oy
(15,049 puan) tarafından
Çok iyi. Böyle böyle birikir göl olur inşallah. Herşey bozuk paralarla başladı dersin 
tarafından
Evet canım önceden markete gittiğimde 5 kuruşu almıyordum sonra dedim ki niye almıyorum ki o benden poşet parasını alıyor yemin ederim o beş kuruşlar 5 TL olmuş
(15,049 puan) tarafından
Asla bırakmam markette paramı. Çıkmazsa bozuk olabilir ancak
tarafından
Eşim bırakıyor hemde 1 TL bile bırakıyor o bana o poşeti 25 kuruşa veriyor diyor mu cebimden gitsin diye
0 oy
(202 puan) tarafından
Azı gitti çoğu kaldı doğru yoldasın canım bn de biriktiriyorum kızımızın geleceği için
tarafından
Vallaha kuzum ayıptır söylemesi ben altın severim takmayı sevmem ama altınım varsa kendimi güvende hissediyorum bayada biriktirdim 2 ay önce kızıma verilen paralari toplayıp 815 TL ye çeyrek almıştım şimdi 1300 TL oldu
(202 puan) tarafından
En iyisi keşke bende çok önceden baslasaydim
0 oy
tarafından
Yaa ne zamandir biriktiriyosun.bende 2 aydir para atiyorum ama haftada 5 lira ancak atabiliyorum
tarafından
Canım benim eşimin cebindeki tüm bozuklari alıyorum sormadan 30 TL birikmiş bozuk 60 TL de kayinbabam atmış 10 TL de eşim atmış bugün
tarafından
Ben alamiyorum sormadan
tarafından
Bende almazdım ama baktım alanlar daha hora geçiyor dedim elalem yiyeceğine ben yiyeyim sonuçta evin kraliçesi benim 2 TL bozuk paranın hesabı olamaz xbsndndbdndb
tarafından
Kiz alemsin djdhjd ama haklisinda
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Oh oh gelen giden atar sen onu kapınin girişine koy :)

tarafından
Vallaha zaten atmazsa eve almıyorum kapıya yazcam bu eve girmek 5 TL diye sonuçta temizliyorum ben akşama kadar dbebxbdbexbenxbdb
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Iyi yapıyorsun canım Allah bereket versin.
tarafından
Amin canım benim hepimize inşallah
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Bereketli olsun inş o zamana kadar çeyrek 2000 olmasa iyi 
tarafından
Kuzum sen altını bana sor ben döviz gibi kadınım ayıptır söylemesi 11 ekimde çeyrek altın aldım 815 TL idi kuzenim dedi alma düşer o gece bir başladı çıkmaya bir daha düşmedi bundan sonrada düşer ama çıkmaz önümüzdeki sene çok çıkar çünkü seçim yaklaşıyor
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Ben o şekilde bir ceyrek bir gram atmıştım kenara hala duruyorlar tabi bu dönemde artık pek biriktiremiyorum bozukta olsa
tarafından
Senin ağzından bal damlıyor benimde çeyreğim olsun inşallah şaka kız altın kadınıyım ben frbdbehsbbd ama 1 tane daha olsun
(1,169 puan) tarafından
Olur inşallah
0 oy
(3,663 puan) tarafından

Ben çok biriktirdim öyle eşim sağolsun tüm bozuklukları getiriyor bozuklukla işi olmuyor şuan 380 oldu bundan önce de 1000 yakın toplamıştım yine :D

tarafından
Vallaha toplandıkça çok seviniyorum xhebdbdb
(3,663 puan) tarafından
Bende öyleyim valla bol bol birikir inşallah :))
0 oy
tarafından
Kız bu profil resmini çok mu aradın sjsjsj :D
tarafından
Yok kuzum bu benim real fotom anlık hemde dbebsbebdvev
tarafından
Maşallah rabbim nazarlardan saklasın :D
tarafından
Amin canım seviniyorum vallaha
tarafından
Ay pardon bir yerini cimcikle nazar etme beni dudaklarım şamrel gibidir öptüm mü bırak kurbağayı tosbağa bile prens oluyor bdjezjebsbdbdb
tarafından
Kız ahahahha dur çocuk uyancak gülerken :D
0 oy
(665 puan) tarafından

Kiz benim küçük bir kumbaram var neredeyse 4 yıl olacak anca doldu sayılır daha tam dolmadida aslında doldu dolacak bu günlerde açarız ayakkabılık almayı düşünüyorum onun parasına ekleyecem inş çok vardır hep bozuk para ama senin kumbarada sonra benimki gibi olmasın allah korusun :D

tarafından
Canım benim eşim bozuk paradan nefret ediyor 1 TL olsa bile markette para üstü almaz 5 kuruş 10 kuruş 25 kuruş 1 TL buraya kadar almaz bende kızdım dedim al o 5 kuruş bile bir sürü birikmiş
0 oy
(3,167 puan) tarafından

Bol bereketli olsun inşallah vnm bende kaç senedir böyle kumbara yapıyorum  ama en sonunda eşim alıyor benden:D

tarafından
Ben eşime 5 TL veriyorum ertesi güne 10 TL alıyorum faiz işliyor benim kumbaramda bankadan kredi çekerken babasının hayrına vermiyorlarsa bende vermem 10 TL alırsa ertesi güne 20 TL oluyor dbejsnejdj vallaha bak alıyorum yani
(3,167 puan) tarafından
Kuzum işte olmuyor kumbara mi tek seferlik açabiliyorum o da eşim hepsini alıyor daha bir ay olmadı 1000 TL çıktı hepsini kendisi aldı bide canı sağolsun sonuçta onun parasıyla biriktiriyorum  ondan borç yapacağına ağızlarına laf vereceğine benden alsin
0 oy
(659 puan) tarafından
2ay önce ben bozuk biriktirmeye başladım ama kendi bozuk paralarımı eşimde görmüş oda hergün kendi bozugunu atmaya başladı bu böyle olmayacak dedi 2kumbara aldı kapalı olanlardan biri ona biri bana neyse benimki bana acil lazim oldu açtım o ise biriktir biriktir 170gram altın 400tl bozuk para 25bin kagit para yaptı.
tarafından
2 ayda nasıl biriktirdi o kadarını eşin hangi bankanın sahibi doğru söyle kuzum bdjednnednenjejd
(659 puan) tarafından
Tekstil işletiyor canım. Bugün altınları bozdurmuş 7.50den 20dak sonra 7.86ya çıkmış hahahahaha garibim söyleniyordu
tarafından
Bacım 170 gram altın diyorsun vallaha benim 50 gram 1 çeyrek birde ayıptır söylemesi 6 7 bin civarı ufak tefek kolye yüzük var 2 kolye var 2 çeyrek var bir kolyenin içinde de çeyrek var kızımın altın küpesi var vs 6 7 bin küçük şeyler var yani 170 gram deyince kendimi fakir hissettim dbebdbedb
(659 puan) tarafından
Altınınada parasınada karışmam merakta etmem valla ne yalan söylim. Geçen 20gram altın almış bana diyorki sen at ben 2ye hamileyim yani onun kismeti için diye niyet et at dedi tmm dedim attım sonra bebek dogana kadar kumbarayı açmıycam dedi ertesi günü patlatdı saydi tekrar yeni kumbaraya aktarma yaptı☺. Oğlumun 10 tane benim 3tane çeyregim vardı 5ay önce bozdurdu dahada yerine koymadı onu yerine koysun başkada birşey istemem
(659 puan) tarafından
Benimde alyans tektaş var küpeyle kolye var takım birde çeyrek altınlı bilekligim var onada göz koymuş diyorki getir onuda bozduralım benimkilere karışma onlarda senin hakkın yok dedim tmm sen bilirsin diyor. Dogum hediyesi bilezik istedim yok diyor ama aldıracam bana ne artık biraz gözüm açıldı altın aldırıp bende birikim yapıcam
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Canm benm de şöyle Bi yöntemim var eşim normalde sigara içmez öyle çk küfürde etmz ama arkdş ortam da bazn kaçırır sigara 5 TL küfr 1 TL maaş yatınca nakt olrak verr hatta az önce 44 TL verdi :) bu tarz şeylerden yola çıkark pra alablrsin eşinden sigara içmiyo sn mesla içtiği sigara başına sende ona pra yazablrsn benm buzdolbmda kağıt var hemn orya işratlyorum :) 
tarafından
Benim eşimde içiyor bende eğer almaya kalksam ben ondan çok içiyorum zarara girerim o benden alır djendnenemjdj
(4,067 puan) tarafından
Ya anlttıklarımdn yola çıkark kendine başka malzemlr çıkar işte canm ne blim :) mesla eşim dalgndr benm yoğurt dye yollarım yumrta alır gelr bu ble ceza olarak para alırım
tarafından
Kuzum eşim yumurta al dersem 2 koli alıyor yani unutmaz ben ona dolmuş parası veriyorum her gün 3 TL para bozdurmak istemiyor o o 3 TL ertesi gün 6 oluyor her gün 3 TL zam oluyor ne kadar geç öderse o kadar kötü 4 gün önce 5 TL verdim bugün 20 TL aldım zam yapıyorum faiz oranım yüksek dbedbbebedxbehdh
(4,067 puan) tarafından
Wwaaooww buda iymş kız :)
0 oy
(434 puan) tarafından
Allah bereketini artdırsın cnm 
0 oy
tarafından

Kız bende 3 ay önce kumbara yaptım. Kumbara dediğimde pet şişe. 2 bin TL birikmis <3 sakın vazgeçme küçük para bile olsa at

0 oy
tarafından
Önceden bende eşimden para asiriyodumda adam cebindeki paranın 5 kuruşuna kadar biliyor :D :D hatta kızımin kumbarasi var bu aralar çok sıkışığız kızımın kbarasindan para almak zorunda kalıyorum vicdanım çok sızlıyor :(((
0 oy
(2,555 puan) tarafından

Allah bereket versin canim benimde esim gelir butun bozukluklari bana verirdi simdi kizim 3 yasinda benden once babasi gelir gelmez parayi kapar 1500 tl biriktirdi ayriyetten yeni kumbara aldim 100 tl den fazla biriktirdi 1 haftada ama banada veriyor esim tabi ben 1 haftada 50 anca biriktiriyom kizim sagolsun cadi 1 kurusunuda harcatmaz :D gercekten biriktirmek cok iyi oluyor

0 oy
tarafından
Bende arabamın küllüğünü bozuk para doldururdum hep kaybolurlardı. Ay sonunda baya bi para olurdu :) 
0 oy
tarafından
Çeyrek 1300 mü olmuş gerçekten abooo 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 285 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 330 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,587 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,722 göst.
1 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 426 göst.

378,464 soru

11,328,462 cevap

34,784 kullanıcı

...