0 oy
368 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Miriba anlık sinirleri anlatmada ben de yerimi alayim 

Benim oğlan 2 yaşında yeni yeni konuşmaya başladı uzun zamandır anne baba mama dede araba vs bir çok kelime söylüyordu ama kendini ifade ederken hep işaret kullanır 

Neyse benim yeğenler öyle değil hepsi şakır şakır 

Annemlere gelince hep benim oğlanın konuşmaması gündem olur benimki de burda bikac cümle konuştu

Babam da hep konuşmasından bahseden bı insan yok benim oğlum lal bilmem ne 

Bu akşam bu lafı söyledi artık gına geldi konferans verecek değil ya istediği zaman konuşsun ne olacak sanki dedim 

Şimdi de bozuk atıyor öyle dedim diye. Valla bezdim bu büyüklere cevap verilmez olayından 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kusura bakmasın da her çocuk bir mi lal ne demek bırak atsjn
(4,040 puan) tarafından
Herkes kafasına göre çocuk uzmanı gibi konuşuyor arastirmadan etmeden anlamadan bı de tekrar tekrar
tarafından
Aynen öyle yani
(692 puan) tarafından
Benim kaynanam da 40 günlük çocuğun yüzüne 5 dk  bakarak çocuğun kafasında sorun olduğunu söylüyor Amerika'da eğitim aldı çünkü burda ki doktorlar sorun bulmuyor kaynanam daha işin ehli sanırım
Yoksa mümkün değil ki çocuğun kafasında sorun olduğu yüzünden anlaşılsın
(4,040 puan) tarafından
Ahahahaha muhakkak sorun vardir
-Reklam-
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Haketmeslerse cevap verilmez. 
(4,040 puan) tarafından
Valla o zaman büyük de hiç konuşmasın madem oyle
(7,791 puan) tarafından
Ne alaka kiz anlamadim
(4,040 puan) tarafından
Ağır dursunlar anlaminda
0 oy
tarafından
Konuşuyor ama sızınle degıl evde konuşuyor deseydin 
(4,040 puan) tarafından
Aklıma gelmedi bak evde mutlu konuşuyor halasiyla amcasiyla dicen o olacak
tarafından
Sevdıklerıyle konuşuyor genelde de geç bıdaha bısey demezler
0 oy
(800 puan) tarafından

3 maymunu oyna laf anlatamazsin:getlost:

(4,040 puan) tarafından
Zaten he he diyordum bu akşam patladım onda da hemen surat
0 oy
(12,500 puan) tarafından
Amaaan kız salla gitsin herşeyi bilen çok zaten boşkoy benim kızım da 2 yaşında hala doğru düzgün cümle kurmuyor her çocuk bir mi ki onlarla oğlunu bir tutuyorlar 
(12,500 puan) tarafından
Yok canım maşallah gayet iyi benimki o Aylarda doğru düzgün anlamıyordu beni ve dediğin gibi anne baba mama abi dışında bişi demezdi
(1,392 puan) tarafından
Çok sağol canım Allah razı olsun sağlıklı olsunlarda bebişlerimiz işte ben biraz tedirginim hayırlı geceler
(12,500 puan) tarafından
İlk çocuk sa çok normal canım rica ederim hayırlı geceler
(4,040 puan) tarafından
Anne baba diyen çocukta problem yokmuş o konusurmus illa ki 15 ay endiselenmek için çok erken
(1,392 puan) tarafından
Çok sağolun işte ben biraz aceleci davranıyorum içime su serptiniz
0 oy
tarafından
Ay valla bnm annem diyor bizim mahallede bi bebek var arhazmiş yani bnm oglana getiriyo lafi 
(4,040 puan) tarafından
Yok benimkiler direk diyor sagolsunlar
0 oy
(272 puan) tarafından
Çocuklarınıza bebeklikten beri bol bol kitap okuyun onlarla konuşun eline telefon verip bir köşede oturmalarına izin vermeyin. Tamam bazı çocuklar genetik olarak çok geç konuşuyor olabilir ama bu bizim elimizde olan bişey onlarla ne kadar çok bağ kurup konuşup vakit geçirirsek onlarda bize erken eşlik ederler. 
(4,040 puan) tarafından
Yok ben bunların hepsini yaptım etrafta çocuk yok o yüzden ihtiyaç duymuyor bütün heceleri harfleri çıkarıyor konuşma geriliği yok ve ben takılmıyorim ama bu konuda üstüme gelmeleri sinir etti artık
(272 puan) tarafından
İnsanlar her zaman çok konuşur ve boş konuşurlar canım sen duyma o zaman hiç kimseyi her çocuk farklı büyür çocukta ufacık bir şey görsünler hemen çok biliyorlarmış gibi konuşmaya başlarlar.
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Benim kizimda 2 yasinda dogru duzgun kelimesi yoktur esimin bi akrabasinin kizi 2 bucukta az buz konustu 3te şakır sakır konusmaya basladi demek ustedigim odurki her cocuk bir degil..
(4,040 puan) tarafından
Evet elma başkadir limon başka kimse elma limon gibi olsun demiyor ama tüm çocukları bir tutuyorlar
0 oy
tarafından

:DBen doktora mı gotursen bır kızım lafını duydum babamdan 3 yasında herseyı anlayan herseyın adını bılen gosteren getıren renklerı ayıran çat pat soylemeye calısan cocuktan bahsedıyoruz bu arada 4 yasa kadae konusmaması normal dıyorlar nıye benı uzuyosunuz ya herkes bısı dıyor ben bır anormallık gormuyorum konusur daha acelesı ne dedım ve  sustular 2 ay sonra da oglum çakır iakır acıldı sımdı papagan gıbı herseyo tekrar eder konusuyor anlasılır sekılde gecen gun annemlerdeyız babam tv ızlıyor oglum konusup bısıler anlatıyordu bıze babam dedı kı şşşii oglum bak tv ızlıyorum sessız ol az dedı ben hemen yapıstırdım deden cok meraklıydı oglum konusmana konus susma dedım:D takma bosver zamanı gelecek herseyın sok lafını geç 

(4,040 puan) tarafından
Ahahahahaha iyi demişsin ama seninki en azından doktor demiş kendince çözüm demiş benimki bildiğin dalga geçmek zaten iyi niyet sorgusu yaptım da sinirlendim
0 oy
tarafından
Bence sen bozuk at lal ne ya konusur aceleleri ne 
(4,040 puan) tarafından
Evet o lafa da çok sinir oluyorum zaten birinde bı kusur olmasın hemen isim yakistirirlar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 441 göst.
25 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 126 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Anne.adayii (837 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 172 göst.
18 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yigidinannesi (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 255 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu

382,091 soru

11,439,653 cevap

35,008 kullanıcı

...