0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (430 puan) tarafından
Bügün görümcemin kızıjın doğum günü vardı benin evminde kutladık. Görümcelemle kaynanamgil bir kalıyorlar evleri villanın bagajının üstü villayla aynı yerde yani müştemilatın içindrn villaya geçiyon yani neyse onlar orda ses yapıyolar felan kimse birşey demiyor. Ama kaynanam çocuklar sessiz olun felan diyo. Bana geldiler işte bende apartmanda yaşıyorum. O kadsr ses yaptıki çocuklar artık üstümüzdeki insanlat öyle bir vuruyor ki bende eşime dedim ki bak duyyın mu sesi dedim kaynanamgilin yanında nyse ben bunu dedikten 5 dk sonra gittiler eşim bana kızdı niye öyle diyodun terbiyesiz felan diye kızdı. Bende dedim ki sende uyarsaydım o zaman dedim insanlar sizin gürültünüzü çekmek zorunda mındedim hala bunu dedim diye bana terbiyesiz diyo. Demekle terbiyesiz mi oldum. Apartman kurallarını bilmiyolar hep bana kızıyolar. Kimse de çocuklar sessiz durun biraz burası apartman demiyo. Eşim sonra sen benm aile mi iatemiyon diyo istemesem hep gelsinler diye yalvarmam çağırmam. Hep ben kötü oluyom. 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım sonuçta evine misafir gelen insana sessiz olun burası apartman denmez. Eşimde bana çok kızardı ki yapmazdım.

Bir kaç gün önce görümcem geldi. 2 çocuk onda 1 de bende. Ama ev curcuna.

Alt kat komşumun 2 çocuğu var 3. Ye hamile. O gün sesizimi çekti, ama evimdeki insana sessiz olun apartman kuralını bilmiyorsunuz demedim.

Ertesi gün komşumu görünce nacizene özür diler gibi konuştum. Ama yeri geliyor bende onların sesini duyuyorum. Bence yanlış davranmışssın
(430 puan) tarafından
Burası apartman dedidiğimi eşimle evde tek tartıştıl canm ama insanlar öyle bir vurdular ki evime düşecekler sandım ama onlar sessiz olmayı bilmiyolar ki hep müstakil bir evde yaşamışlar gibi davranıyorlar ne ısıl kapatırlar ne tv sesi kısarlar ne vardan ne yoktan anlayan birileri değil ki bende bi yere kadae tsk dedi
tarafından
Anladım canım ben onlara söyledin sandım. Tabi kendi içinde böyle düşünmüş olabilirsin ama o zaman sende devamlı çağırma. Keşke doğum gününü de onlarda kutlasaydınız böyle sizin huzurunuz kaçmış
(430 puan) tarafından
Canm ev 1 oda 6 kişi yaşıyo bizde gidince sığmıyoruz hemde çocuk demiş gidelim diye bende kıramadım çocukları çok seviyorum ama kimse ses yapma demiyo bilmiyolar çinki öğrensinler istiyorum yarın birgün müştemilattan çıkacaklar apatmsnan gidecekler anlasınlar istiyorum
tarafından
Anladım canım boşver sen gidecekleri yerde bir kaç laf yerler sonra anlarlar. Boşuna kocanla aranı bozma
(430 puan) tarafından
Kocamı zor alıştırdım apartmana zaten bebmde zoruma gidiyo ama gelirler ne elibe sağlık ne sohbet Hiç birşey yok yemek yer giderler koca istanbulda tekim gelselerde görümcemlerle abla kardeş fibi olsak felan ama hiç ykk bunalıyorum bende annemlerede göndermiyo eşim yalnızlkktan kafayı yemek üzereyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani usttekilerin sesini onlarda duyuyor sonuçta. Keşke sende ses etmedeydin . Komşuna da açıkların ilk kez geldiler diye. Ev sahibi olarak öyle demen hoş olmamış zaten çok bozulmuslar. Eşine gelince o da mahcup olup sana saldırmış
(48,629 puan) tarafından
büyükler çocukları uyarmali ben kendi kizimida uyarıyorum altta insan var ses oluyo diye gelen misafirde dikkat etsin bi zahmet
tarafından
Yani bnde uyarıyorum çocuğumu ama herkes bir değil. Çoğu kendini hiç üzmüyor isterse dağları yiksinlar ses etmiyor. Öyle insana bişey desen sen suçlu oluyorsun. Bn zaten yaramaz çocuk hiç sevmem genelde de çocuklu aile çok davet etmem
(48,629 puan) tarafından
altta ev sahibim oturuyo zallah razi olsun kndan tek kaliyo ses yapiyoruzdur kusura bakma diyorum cocuk o karismayin diyo. yinede ben dikkat ediyorum gelende etmiyosa ev sahibi olarak uyarmak en dogal hakki. arkadasimin alt kat komsusu cins oda en ufak seyde bak alttaki kizacak der ben kizmam aksine daha cok dikkat ederim dedigin gibi millet gamsiz
(430 puan) tarafından
Ben çağırmadım ki çocuk çok istedi bende kıramadım napyım eşimin yiğeni sonuçda
(430 puan) tarafından
Cnm kimsem yok ki istanbulda kaynanamlardan başka benmde oğlum var 18 aylık insanlardan kaçıyo korkuyu diyom ki gelinde insan yüzü görsün çocuk diyom gelmiyolar torunları görmeye aramıyolar bile
0 oy
tarafından
Evime kim gelirse gelsin uyarırım ben çocukları büyükler zaten aklı başında olsa uyarır. Üst komşum yaşlı karı koca arada torunlarıyla çocukları geliyo sanırsın tavan delinecek de bizim eve düşecekler gibi gecenin 1 e kadar devam ediyo bi Allahın kulu demez mi çocuklar durun diye aşadan vuruyorum sopayla flan sesleri kesiliyo biraz sonra bidaha başlıyo. 1 aya doğumun var bu gene böyle devam ederse kapılarına çıkıp uyarcam artık eşinin sana fırsat vermeden ailesini uyarması lazım ki sen onlarla kötü olma diye ben bi hata bile yapsam eşim kendi üstüne alır hemen ben dedim o yüzden yaptı der ben onların oğluyum beni affederler sana kin gütmesinler der hep. Allah akıllı eşler nasip etsin valla 
(430 puan) tarafından
Amin cnm aminn kapıdan çoraplarını çıkarmadan girmezler insanlar garip garip bize bakıyo ben utanıyorum gelirken ayrı bi ses giderken ayrı bi ses  npcam bilmiyorum
tarafından
Töbe o ne ya :D çorap çıkarmak iyi manada mı kötü manada mı bilemedim şimdi
(430 puan) tarafından
Temizlik hastası kaynanmalar da çorapla asla eve girmezler kapıda çıkartılar elleriyke asla dokunmazlar bir yere eller havada geziyo sinir oluyom öyle yaptıkca onlar
tarafından
Bi yönden iyi aslında bu ya benim kayın babam üstü başı çamur çaylak kendi evinde uyarırım zaten umursamazda benim evime gelince de bi dışarda tozumu çamurumu temizleyim demez pislik içinde kanepelere oturur sinir olurum valla kaynanam anlattı bugün yataktan bi sürü kum temizlemiş o şekilde yatıyo muş bide
(430 puan) tarafından
Hastalık cnm benimkilerin ki yanlışlıkla çorapla halıya bastıya hemen makinaya at yere düştü birşet makinaya at dışardan geldin banyo yap kiyafetler makinaya markete gitsen çöp atsan bile hemen banyo
0 oy
(48,629 puan) tarafından
istemek zorunda degilsin ki neden sende kutladilar kendi evleri varken
(430 puan) tarafından
Çocuk çok istemiş orda kutlayalım diye kıramadım
0 oy
(187 puan) tarafından
Çocukları uyarmak anasına babasına düşer onlarda yapmıyorsa mecbur sen yapacaksın senin misafirin geldi diye kimse senin sesini gürültünü çekmek zorunda değil ki sabahları erken kalkınca gece geç olunca evde terlik bile giymiyorum ben aşağı sesi gitmesin rahatsız olmasınlar diye 
(430 puan) tarafından
Ama yapan yok işte cnm ben deyincede dinlemiyolar beni çocuklar deyincede ortaya diyom köyü ben oluyom

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 129 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ceku balm& (621 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 253 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 532 göst.
3 Mart 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.