0 oy
204 göst.
Aile kategorisinde (1,939 puan) tarafından
Merhaba

Yaklaşık 2 yıl önce sol yumurtaliktan kist ameliyatı oldum. Kıstım 30cm olduğu için sezeryan kadar kesigim var. Hamile kaldıktan sonra doktora sorduğumda normal doğum da yapabilirsin dedi ama biraz kafam karıştı. Ameliyatlı olduğum için normal doğum beni zorlamaz mi? Bide bi kere karnımdan kestiler yine kessinler diye de düşünüyorum  :) Açıkçası alttan kesi olması da beni korkutuyor.  Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Alttan kesi hemen iyileşiyor mu

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

Benim arkadaşım da dış gebelik ten o şekilde kesildi ama normal yapabilirsin diyor Dr 

(1,939 puan) tarafından
Normalde sezeryan olanı yine sezeryan yapıyorlar. Acaba bana niye öyle demedi şaşırdım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normal dogum yaptım canim ilk 10 gün falan sadece ağrısını hissettim ve çok şükür geçti sonra bende tam tersi sezeryandan korkuyordum :-)))
(1,939 puan) tarafından
Ben bi kere ameliyat olunca bi rahat hissediyorum  :) Bide benim ameliyatim zordu. Herhalde sezeryan daha kolaydir diye dusunuyorum. Ama normal doğum gözümü korkutuyor
tarafından
Hayırlısı olsun inşallah canim
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Valla ben sezaryende oldum kistten dolayı laparoskopi de oldum sezaryenden 2 sene sonra. Sonra hamile kaldım normal doğurdum Dr daha iyi bilir ama yaparsn bence <3

(1,939 puan) tarafından
Demek ki doktordan doktora degisiyor. Sezeryan olanı yine sezeryan yapıp geçiyorlar diye biliyordum  :) pekala sizce sezeryan mı normal doğum mu
(12,513 puan) tarafından
Genellikle öyle malesef ama yapan Dr lar da var. Her doğum özel tabi ki, benim ilk doğum sezaryen, 2.ve 3.doğumum normal doğumdu ve benim için normal doğum daha iyi geçti sonrası vs çok rahattı
0 oy
tarafından
sorunun cevabını bilmiyorum ama alttan kesi herkeste cok olmuyor misal 2 doğum yaptım birinde coktu birinde az ve emin ol  normal imkanın varsa daha rahat edersin 
(1,939 puan) tarafından
Açıkçası doktora da çok güvenemedim. Sırf denetmek için normal dogum demistir belki diye korkuyorum  :(
tarafından
başka bir doktora daha gorun bence daha önce benimde ameliyat izim vardı 2 normal doğum yaptım üzerine
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Gonlumle sezeryan oldum tafsiye ederim 
(1,939 puan) tarafından
Bende içten içe sezeryan istiyorum. Zaten karnimdan kestiler bide alttan keserler diye korkuyorum  :(
(6,053 puan) tarafından
Kesilmisken bi daha kessinler bosver☺
(1,939 puan) tarafından
Hah işte böyle düşünüyorum  :
(6,053 puan) tarafından
Sezeryan kotu deil kuzumm korkma kendini nasil rahat hissediyorsan oyle yap
0 oy
tarafından
Üzerinden 2 sene geçmiş bnce normal yapabilirsn kuzum genede sen bilirsn
(1,939 puan) tarafından
Kesişen korkuyorum  :(
0 oy
(13,032 puan) tarafından
Normal yaptım doğumu sezeryan yapamazdım ☺️
(1,939 puan) tarafından
Ah ah bana da nedense sezeryan daha kolay olur gibi geliyor
0 oy
(2,905 puan) tarafından
Bende bunu düşünüyorum benimde 2 bucuk sene önce sezeryanim oldu doktor normal doğurmak istiyorsan dogurabilirsin dedi ama sanki ikinmaktan korkuyorum ipler açılırsa diye tekrar ameliyat fikri de kötü bilemiyorum valla 
(1,939 puan) tarafından
Benimde cevremde sezeryan yapıp çok rahat olanlar var. Ama annem normal doğum yapmış ve çok zorlanmış. Hatta kendi annem bana alttan alta sezeryan ol falan diyor
(2,905 puan) tarafından
Benimde kaynanam normal zor diyor ama bakalım zaman gösterecek
0 oy
(305 puan) tarafından
Ben emin degilim ama tahminimi soylucem bence sezeryanda rahim kesildigi icin normal dogum olmuyo sizin kist vs ameliyatinizda rahim kesilmediği için zorlamayla yirtilmaz ve normal yapabilirsiniz gibi geldi o icerden rahmin yirtilmasi soz konusu olursa risk bence
0 oy
tarafından
Bnce normal doğum yapılabiliyorsa mutlaka normal yap en sağlıklısı o. 
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Canım bende çok korkmuştum normal doğumdan o da beni görsen çelimsiz birisiyim ama iyiki normal doğum yapmışım canım hem için temizlenir hem en sağlıklısı normal doğum 
0 oy
(33 puan) tarafından
Bende Ameliyat olmuştum kistten canım normal doğuma zorladı doktor bı yandan iyi ki normal diyorum ama sezeryandan beter oldum  hani sana bakan varsa her türlü toparlanırsn sezeryanda

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 1,005 göst.
8 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 363 göst.
20 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 464 göst.
25 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 594 göst.