+1 oy
347 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bu tarz postlar denk gelmeye başladı yine ve içinizi rahatlatmaya geldim :) 

Burada beni gebeliğimin ilk aylarından beri tanıyanlar var ve sezeryani nasıl öcü gibi gördüğümü normal diye direttigimi biliyorlar. Evet canlarım 9 ay boyunca normal doğum diye gezdim durdum ortada , her kontrole gidip gelişim de normal dogurabilirmisim vücudum uygunmuş diye de kırk tane post acmisimdir. Sezeryandan bu kadar korkma sebebim damar yolu + ameliyat olması (normal doğum da sanki damar yolu açılmıyor sjsjsjsjsj). 
Neyse sabaha karşı saat 3 buçuk gibi uyandım wcye koştum birde ne göreyim nişan gelmiş , su sızıyor. O gün eltimgil bizde kaldılar çünkü doğum olacağını tahmin etmiştim ben. Saat yaklaşık 5'e kadar falan evde durdum yürüyüş yaptım otur kalk hareketi yaptım ve karnımın altından sızı şeklinde bir ağrı başladı. Tabi eşimi eltimi falan uyandırdım onlar hayretler içinde beni izliyorlar neden hastaneye gitmiyoruz da evde yürüyorsun diyorlar sjsjsjsjsj hastaneye indik 5:30 gibi yatışım yapıldı. Odaya geçtim üstümde bir tek atletim kaldı totomda kocaman hasta bezi :D su gidiyor bir yandan efffsane tuvaletim var bir yandan meğer benim zipirik çatıya sıkışmış bende çıkarmaya çalışıyormuşum çocuğu sjsjsjsjsj bu arada da karşı odamda ki abla doğum yapmıştı onun yanına falan gittim göz aydın ettim ebeler beni gördükçe odaya geç diyorlar falan Fink attim katta , kız sen bana bir sancı gir en son doğum anında giren sanciymis zıkkım iki saat çıkmadı da kesilmedi de ama nasıl miyavliyorum öyle böyle değil :D benim wcden çıkmadığımı fark etti hemşirenin teki anam odanın içi bir anda hemsirelerle ebelerle doldu otur bakalım şöyle edelim böyle edelim yok ben oturamiyorum bacaklarımın arasında bir şey var sjsjsjsjsj korkma korkma bebiş değil :D neyse nöbetçi doktor geldi ne oldu ne bitti işte anlattılar yatağa doğru kalçanı koy muayene edeyim dedi tamam dedim baktı sedye getirin ameliyathaneyi hazırlayın arkadan salagin teki normal dogursun çatala alalım dedi ahahahahhh kadının yüzüne yüzüne bağırdı doktor sjsjsjsjsj sonra ben ameliyathaneye alındım o ara bir şey dayadilar sancısı çok yüksek dedi doktorcugum ayyy ameliyat toplam 8 dakika sürmüş ben hiç yoksa 10 kere rahat uyandım , kustum , bağırdım , hissettim sjsjsjsjsj en son da yoğun bakımda yaşlı bir tane amcanın yanındaydım o da narkozlu kafa sallayıp duruyor bende salladım o amcayla birlikte kafamı :D 
Asıl bomba burası kız beni servise sakalli saçları falan beyaz bir amca çıkardı diyorum kimse inanmıyor sjsjsjsjsj bende dedim beni yokladilar :D sonra ne mi oldu odaya girdim oğlumu kucağıma verdiler ulan dedim başıma neler getirdin :D şaka şaka ehehehehh görünce öyle hoş oldu ki içim sadece kokusunu çektim içime her şey geçti gitti ♥️ 
Uzun oldu ama korkmayın deli dolu olun ilk doğum yapan biz değiliz son doğum yapan da siz olmayacaksınız. 
Her şeeeeeyyy bebiskolar içiiiiiin ! ❤️ :woot:

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne güzel canım hahaaa 
tarafından
Hahahaa bence dinleme en iyisi rezil olurum ❤❤❤
tarafından
Kız ben kirptim baya yerlerini sjsjsjsjsj rezillik severiz :D
tarafından
Hahaaaa severiz tabi kız kolay mı bacım canımızdan can çıkıyor:-)))
tarafından
Amaaaan ben zor doğurdum yok şöyle oldu böyle oldu niye negatif postlar olacağına bizimki gibi postlar olsun ♥️♥️
tarafından
Vallahi öyle canım bek hiç anlatmadım evet zoru da oldu ama miniğim çıktıktan sonra beni allttan dikiyorlar benim hiç umurumda değil ben miniğe dalmışım ne zaman kollarıma alacam diye  :-))
-Reklam-
0 oy
(14,025 puan) tarafından
En rahatı benimkiydi bence bebeğim ters olduğu için planlı sezaryenle doğum yaptım :D sabah kalktım evimi temizledim banyoya girdim çıktım hastaneye gittik :D 
tarafından
Ohh ne güzel. Bende fiti fiti normal doğurmaya gittim sjsjsjsjsj
(444 puan) tarafından
Bende öyle suni sancı yedim Allaha şükür boşa gitmedi :D
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Allah Analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah canım. Hayırlı evlat olsun.

Ama   normal doğumdan sezaryen dönme sebebini ben mi anlayamadım bi tek ☺️☺️☺️
(3,695 puan) tarafından
Yazmışsın aslında ama anlamadım valla :) kızım hasta yazını okurken öksürüğü tuttu o ara ona dikkat kesilince bağlantı koptu sanırım ☺️☺️
tarafından
Oyyy kıyamam neyi var :-//
(3,695 puan) tarafından
Öksürüğü var balgamlı sesi boğuk çıkıyor teyzesi. Bir şeyler yese ilacını içireceğim ama yemek de yemiyor beni de en çok o yıpratıyor
tarafından
Ayy kıyamam yaa çocuklarda bronşit salgını vardı senin minnoşa da mı bulaştı ki :((
(3,695 puan) tarafından
Evet canım doktor da öyle söyledi  :/
0 oy
(26 puan) tarafından
Kız vallahi bian önce doğurasım geldi bide güzel anlatmışsın bide güzel :)) yaa çok şeker :)) 
tarafından
Korku yok , heyecan çok ❤️ her şey cennet kokulu bebisin için
0 oy
tarafından

Puhahhaha ak sakallı dede:D

tarafından
İnanmıyorlar sjsjsjsjsj
tarafından
İnanmazlar bacım o kafayı yaşayan bilir puhahhaha
0 oy
tarafından
Hay Allah razı olsun 37 deyim planlı sezeryan olacak normal doğuma cesaret edemedim ama hayatım boyunca 1 gece hastanede yatmamış damar yolu bile actirmamis bir insan olarak çok korkuyordum açıkçası . İnşallah benimde rahat ve kolay geçer sonra ağrısı nasıldı bide sonda taktilarmi acaba 
tarafından
Sezeryan olan herkese sonda takılıyor canım . Vücut yapina ve ameliyat eden doktora bağlı ağrının olması
tarafından
Sondayi uyusturulunca takın dedim ben öyle yaptılar , çıkarılırken de genellikle uyuşukluk geçmemiş oluyor kuzum ben pek bir şey hissetmedim o yüzden
tarafından
Genel anestezi ile oldum uyuşturma olmadı bende direk taktılar ameliyattan 8 saat sonra da çıkardilae
0 oy
(683 puan) tarafından
Ne için sezeryan oldu ki
tarafından
Çatıya sıkışmış benim zipirik
(683 puan) tarafından
Yazmışsın ama dikkatli okumamisim maşallah rabbim bağışlasın inşallah
0 oy
tarafından
Sezeryan ameliyatı nasıl 8 dakika sürüyor orasını anlamadım 30-40 dakika süren bir amelîyat öncesinde  de zaten narkoz ya da  anestezi yapılıyor. Allah analı babalı büyütsun ☺️
tarafından
Ameliyat 8 dakika sürdü mu yazmışım ben hey Allah'ım yaa 9'da ameliyata girmişim oğlum 9'u 8 geçe doğmuş :D yanlış yazmışım sjsjsjsjsj kafa yok ki

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 315 göst.
19 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,356 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 117 göst.
7 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Alel (342 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 347 göst.
10 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Nese&Lorin Eva Lolom (1,449 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 299 göst.
25 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Hande'nin Annesi ❤ (295 puan) tarafından soruldu

379,111 soru

11,348,186 cevap

34,812 kullanıcı

...