+1 oy
331 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Biri 2 yaş biri 2 aylık oğullarım var doğumdan sonra 1 ay annem kaldı yanımda annem gidince çok zorlandım ve kayınvalideme geldik 1 aydır buradayız. 2 oğlumda çok huysuz küçük çok gazlı yıpranırım deyip geldim ama bu seferde kayınvalidem sürekli doymuyo deyip bişey ler vermek istiyor küçüğe dün şekerli su vermiş sürekli ağlıyor diye bide misafirlikteydik onlarda aynı kafada zaten bugünde Danone yedirmeye çalıştı ağzına değmeden aldım bende anne ben büyüğe bile yedirmek istemiyorum deyince iyi çöpe atarım bende deyip küstü kötü olan ben oldum Görümcem zaten çocuklar dan rahatsız olduğunu dile getirdi evime gitsem büyük oğlumda hiç durmuyor ben napcam Bi akıl verin lütfen 

14 Cevaplar

0 oy
(2,803 puan) tarafından
Evine git bacım kimseyle uğraşılmaz farzet kimsen yok nasıl bakacan zorlanırsın evet ama evinde daha rahat olursun cnm
(188 puan) tarafından
Var ama yoklar cnm kendi annem bile ben kendi adıma konuşayım anne gitme dedim doğum yapıp eve geldik kızım solunum sıkıntısından  11 gun ağırdı  yoğun bakımda kaldı o kapılarda eşimle ağladık ölecek  diye  el gibi  geldiler  gittiler aman insan  alışıyor yeterki  rabbine güvenip  sığınsın
(2,803 puan) tarafından
Bak kendin diyosun iste farzet ki kimsen yok cnm gec evine emin ol rahat kafayla iyi kötü bakarsın çocuklarına zaten en iyisi kendi evin kimseye minnet etme
(2 puan) tarafından
Evet en iyisi kendi evim bende öyle düşünmüştüm ama oğlumda bende hastaydık annemde gidince çok zorlandım hata ettim
-Reklam-
0 oy
(352 puan) tarafından
Kusura bakmayın da hata sizde..Ne işiniz var başka evde..Allah sağlık sıhhat versin, alışırsıniz bakmaya...Kim size nereye kadar yardım edebilir zaten..Çocuk sizin, sorumluluk sizin..Evet kolay değil ama en rahatı kendi eviniz olacaktir, emin olun..Ve kendi başınıza üstesinden gelmeyi başarmanın başka yolu da yok. Ben olsam bir saniye daha durmam,toparlanır,bismillah der koşa koşa evime geçerim.Biraz sert ifade etmiş olabilirim fikrimi,kusura bakmayın.
(2 puan) tarafından
Aileler memlekette bizde uzaktayız ailelere. oğlumla birlikte hastalandık çok zorlandım ama hata bende pişman oldum en iyisi kendi evim
0 oy
(213 puan) tarafından
Kız iki aylık çocuğa onlar verilimi Allah korusun seni emmeyi bile bırakır GT evine 1 ay zorlanirsn ikinci ay alisirsn çekilir mi bu eziyet Allah askina
(2 puan) tarafından
Aynen öyle yapacağım alışmaktan başka çare yok
0 oy
tarafından
Aynni durumdayz kız:)))
(2 puan) tarafından
Allah yardım etsin :))
tarafından
Sağol sanada;):)
0 oy
(457 puan) tarafından
 Biri iki yaşında biri 4 aylık zor ama bakıyorum mecbur  sezaryen olmuş olsamda Allah yardım ediyor sende evine geç düzenini kur 
(2 puan) tarafından
Öyle yapacağım Allah yardımcımız olsun
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Wala benimki 4 yaşında küçüğü oldu 5 aylık oldu şuan da ben tek evinde kaldım doğum dan 10 gunsonra falan eşim anneme getirdi annem baktı 40m çıkmadan evime gittim kaynanam üç dört gün geldi kaçtı uykusuz kalıyorum dedi gelmedi bende 2 çocukla tek evdeydim eşim gurbeteydi herşey ben birde uyku denen bişey yok kaç gece aç uyudum ağladım hergun ağlıyordum kaynanam bir alt sokağımda bir tabak yemek gondermedi neyse ama gel bize dedi onlarında 2 oda tek rahat edemezdik zaten ben oraya da gitseydim hem çocuğa ben bakardım hem ev işi bulaşık ta üstüme kalırdı en iyisi evimde rezil olmaktı evimde rezil oldum ☺️☺️ 1 ay oldu eşimin yanına geleli sana diyecem evinde ol basın kulağın sakın olsun en azından kimse senden rahatsız olmaz senin cocgunada kimse dokunamaz 
(2 puan) tarafından
Bundan sonra öyle yapacağım
0 oy
tarafından
Bn başkasının evinde daha çok yoruluyorum o yüzden en güzeli kendi evinde olmak
(2 puan) tarafından
Fiziksel olarak değil ama psikolojik olarak çok yorucu
tarafından
Aynn işte demek istediğim o. Ev işi yaparsın dinlenirsin geçer ama diğeri saatlerce kafana takılıyor
(2 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Canım benim olumlu düşün olumlu olsun evine git, inan orda kafan rahat çocuklarınla ilgilenirsin
(2 puan) tarafından
Evet en iyisi o
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yani kendi evinde dururken zaten gitmen hata bence . Tamam yine git gel ama kendi kapın olsun . Evinde düzene oturtursun  zaten en fazla bi hafta sonra alışmış olursun nerde çokluk orda b.kluk bence . Her kafadan ayrı ses çıkar bi kere herkesin düzeni kendine tamam herkes çocuk sever ama illaki ağlaması etmesi olunca laf edilir bi yerden sonra. Evine git bence hepimiz öyle büyütüyoruz he çok şükür benimkiler öyle sürekli ağlayan eden çocuk değiller ama olsa bile senin çocuğun canım sonuçta birini yatar birini kaldır dengelersin  zamanla 
(2 puan) tarafından
Aileler memlekette oğlumla hastalandık çok zorlandım o yüzden gittim ama keşke kendi evimde kalsaydım
(1,207 puan) tarafından
Anladım canım valla herseyd insanın kendi evi başka
(2 puan) tarafından
Evet gideceğim günü iple çekiyorum
0 oy
(239 puan) tarafından
Canım Allah yardım ediyor evine git insanın evi gibisi yok 
(2 puan) tarafından
Evet Allah büyük
(239 puan) tarafından
Korkma biraz zor olur ama zamanla alışırsın
(2 puan) tarafından
Başka çare yok hayırlısı :)
0 oy
(188 puan) tarafından
Cnm  keşke evinde alışmaya çalışsaydın  benimde 2 çocuğum var  kızım doğdu oglum 19 aylıktı  yani düşün ne annem ne kaynanam 1 gun bile yatmadılar  teklif bile  etmediler uzak da değiller  ama ne bir  işimi yaptılar bebek doğdu  ertesi gün kalkmak zorunda kaldim  oglum herşey  istiyordu  yani zorladım  ama alıştım şimdi 7 aya girdi küçüğüm  kimseye minnet etmediğimin  gururunu  yaşıyorum  :(  zor günlerdi hala  öyle kızım taş döküyor  doğduğundan beri oglum zaten yaramaz bi cocuk   ama kaynanama allah muhtaç etmesin  ilk çocukta  bile yanında birliktik  bakmadı eli görünce  severdi el  gidince  atardı çocuğu  dua et sabret bence evine git orada düzenini  kur
(2 puan) tarafından
İlk oğlum kolik olmasına rağmen bende tek başımaydım ama 2. De annem gittiğinde hastalandık ve çok zorlandım ve ilk oğlumda ki gibi olacak diyede çok korktum korkunun ecele faydası yokmuş :) bundan sonra sürekli bişey verecekmi diye tetikte beklemektense evime giderim
0 oy
(7,747 puan) tarafından
Bence en rahat yer insanın kendi evi 

Benim kaynana da 2 buçuk aylık oğluma muz vermiş ben yokken dedi vermişim dedim kabız zaten Bide emziği ağzına koyup çıkarıp çocuğun ağzına koyuyor allah'a şükürler olsun ki evlerimiz ayrı haftada 1 gelir 
(2 puan) tarafından
Ay Allahım ya anlamak zor gerçekten ek gıdaya geçmemiş bebeğe bişey ler yedirmek ne kadar hoşlarına gidiyor
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Büyük oğlum 25 küçük oğlum 45 günlük 20 gün annemlerde kaldım 20 gün eve geçtim yemin olsun oynattım tekrar anneme geldim küçüğü uyumuyor büyüğü durmuyor annemlerde 6 kişi oluyoruz 2 bebeği zaptedemiyoruz 20 gün ne çektim bir ben biliyorum bir Allah eşime 5 dakika bak çocuklara tuvalete gideyim diyorum yetiş diye bağırıyor daha girmeden 
(1,154 puan) tarafından
Huni yetmez canım benim bazen diyorum anneme beni tımarhaneye alırlarsa çocukları sen al diye çünkü cidden zor.. kız kardeşimle aramda 14 ay var anneanneme sordum sen nasıl büyüttün bizi sabır tasi olsa çatlar taktik ver diye bana verdiği cevap şuydu siz bu kadar değildiniz her nesil daha da hiperaktif oluyor
(2 puan) tarafından
Evet gerçekten şimdiki çocuklar çok fena napalım canları sağolsun da
(1,154 puan) tarafından
Sağolsun da çıldırmasalar ve çıldırtmasalar keşke çünkü onlara bakabilmemiz için beden, akıl ve ruh sağlığımızın yerinde olması lazım... Benim anneannem seni sosyal politikalar bakanligina şikayet edicem deli bu çocuklara bakamıyor diyip alcam elinden dua et küçüğün emiyor sütten kestigin gün etcem şikayet dedi annemde ben inek(süt veriyoruz ya inek oluyoruz:D) bulurum oğluma sen şikayet et dedi bilmiyorum şimdi yanımda nasıl yapacaklarini konuşuyorlar :D
(2 puan) tarafından
Aah ah keşke çıldırtmasalar. Kolay gelsin sana da :D
(1,154 puan) tarafından
Amin cümlemize
0 oy
(219 puan) tarafından
Git bacım evine iyi kötü kendi evin kendi yuvam benim çocuklarımın arasında da iki yaş bir ay var bende çok zorlanıyorum ama illede kendi evim kaynanaya gitmek mi Rabbim göstermesin o hatayı hamilelikte yaptım bidahami asla. Bı sure sonra alışıyor insan küçük bebeğinin gazı biter büyük oglun kardeşine alışır ve iyi kötü bı düzen oturtursun
(2 puan) tarafından
Aynen öyle artık yapacak bir şey yok sürekli doymuyo vs laflar duyup acaba ne yedirecek diye tetikte beklemektense evime giderim Allah büyük

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 35 göst.
13 Ocak 2024 Aile kategorisinde Kubramustafa (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 333 göst.
13 Ocak 2024 Aile kategorisinde Kubramustafa (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
24 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Menis (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 497 göst.
21 Şubat 2023 Aile kategorisinde Aslsmyr (799 puan) tarafından soruldu

380,452 soru

11,390,966 cevap

34,899 kullanıcı

...