0 oy
700 göst.
Aile kategorisinde (2,309 puan) tarafından
Bazı yorumlar görüyorum kaynanadan niye iş bekliyorsunuz diye. Hep şunu söylerim oğlu kızın ailesine hizmet etmiyorsa gelininden hizmet bekleyemez kimse. Mesela benim eşim ailem ile iyi anlaşır ama öyle yardımı yok yer içer gelir. Hatta onlardan yardım alırız yiyecek vs. Niye gelinler kaynanaya ve kayınbabaya hizmet etmek zorunda olsun ki.. siz ne düşünüyorsunuz? 

34 Cevaplar

0 oy
(3,230 puan) tarafından
Ben etmem etmiyorum da. Beklemezlerde
(2,309 puan) tarafından
Ben evime gelirse yapıyorum yani 1 ay önce yapıyordum şuan görüşmüyorum. İyi bir insan degil maalesef..
(3,230 puan) tarafından
Evime gelene yaparım canım. Pek gelmez zaten
tarafından
Evine gidince yardım etmiyor musun ben nereye misafir olsam yardım ederim nezaketen
(3,230 puan) tarafından
Etmiyorum canım. Bugüne kadar hiç yemeğe falan çağırmadi çay bile içmeyiz evinde dolabı açıp su almaya utanıyorum. Oturup birşey yapmadan geri kalkıyoruz. Samimî olduğum yerde zaten yardımcı oluyorum
tarafından
Yani öyle yerde yapacak bişey yok zaten oda bir tuhafmış insan bi çay demlemez mi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaynanam ve kayinbabam olmadığı için pek bu konuları bilmiyorum canım:-))))
tarafından
Puhahahaaaaa Büşraaa
tarafından
Ee görümce elti filan da mı yok
tarafından
Var canım herkes uzakta ama çok severiz birbirimizi Allah razı olsun hepsinden de
(169 puan) tarafından
Çünkü uzaktn sevmek aşkların en guzeli
tarafından
Yok kız yazın hep gelip tatilde burda kalırlar çok severiz birbirimizi vallahi 2 yıldır onların bir zararı olmadı bana Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Valla eşim etmez ama ben eşşek gibi ediyorm maalsef  ... 
(2,309 puan) tarafından
Bende ediyordum değer bilmiyor 1 aydır görüşmüyorum
tarafından
Malesef aynı evdeyiz mecbur yiyip icip kaçamam
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Zaten zorunda değil burda böyle bir algı var ama ben kimsenin evinde hizmet etmem. Herkes kendi evinde kendi işini kendi yapsın. En doğrusu bu bence.
(2,309 puan) tarafından
Kendi evimdede onun evine gidincede yaparım. Ama artık 1 aydır görüşmüyorum değer bilmiyor maalesef
(1,580 puan) tarafından
Kendi evinizde gelene hizmet etmeniz normal ama başkasının evinde (bu kişi kim olursa olsun) yapmam yani herkesin eli kolu tutuyor kendi yapsın. Yapamıyorsa yardımcı tutsun. Kimse bu hayata birilerine hizmet etmek için gelmiyor. İyi yapmışsınız.
0 oy
tarafından
Hizmet etmem. Çünkü hizmetçi değilim. Ama o an içimden geliyorsa sorarım anne baba kahve içer misiniz. Karnınız acıktı mı gibi gibi şeyler.

Ama hizmet kelimesinden hoşlanmam.

Kaynanamın evine gidince yemeğine içmesine karışmam önümüze koysa yerim ( Ki Allah var şehir dışından ayda yılda bir gittiğimiz için sevdiğimiz şeyleri yapar.)

Evime gelirse de kahvesini yaparım derim anne sen oğlanla ilgilen girerim mutfağa yardım edeyim derse de ettirmem ne varsa döktürürüm. Bu şekilde canım. Herkes evinde yapsın işini 
(2,309 puan) tarafından
Ben oraya gidinceye yaparım kendi evimdede agırlarım ama işte değer bilmiyor 1 aydır görüşmüyorum Bende:)
tarafından
Anladım kuzum fazlasına hiç gerek yok
0 oy
tarafından
Mecburmuyuz degiliz ama evime kimgelirse gelsin iyi agirlamak benim karakterimdir o sekilde dusunuyorum 
(2,309 puan) tarafından
Ben gelincede oraya gidincede yapıyordum değer bilmiyor artık yapmıyorum 1 aydır görüşmüyoruz:)
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Hizmet etmek değil saygı duymak zorunda bu birincisi bir insan da yardıma muhtaç ile merhametli insan yapar bu konuda sorumlu muyum değil miyim diye düşünmez bir insan ben bu kafadayım ama her halükarda yardım etsin veya etmesin saygı duyulması lazim her insana. Ha cok cok kötülük yapmışsa da Allaha bırakırsın elini ayağını çekersin yani
(2,309 puan) tarafından
1 aydır görüşmüyorum, en son yaptığım yemeğe biz bunu hayvanlara veriyoruz demişti..
(4,290 puan) tarafından
O zaman bi daha yapma canım ole diyene ne tür yemek yapsan begeniremezsin zaten sen elinden geleni yaptığına inanıyorsan bundan sonra nötr davran
0 oy
tarafından
Evime gelince ben yaparım ya,onun evine gidince de masayı falan hazırlarım bide salata yaparım hepsi bu. 
(2,309 puan) tarafından
Bizimki der ben ilerde oturayım:)))
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Tabiki yapmak zorunda deiller ama bence o snein merhametine kalmış yeri geldiginde yabancı birine bile yardım ediyoruz yani kaynana kayınbaba anne baba yardıma ihtiyaclari varsa bence yardım edilmelidir  
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Esim yapmaz ama ben temizliklerine felan giderim kayinvalidemde Allah razi olsunyemek yapar çağırır yada eve yollar onun evinde ne varsa bizdede var yollar poset poset yapmamam icin bir sebep yok 
0 oy
(213 puan) tarafından
Bu kişinin isteggine bağlı birşey hiç kimse hiç bişey için mecbur değil sever sayar yapar ama sevmiyorsa gorusmuyorsa kimse bsey yapmak zorunda değil birde şu var hersye karşılıklı bazen gerçekten çok iyi Kaynanalar görüyorum birde onları hak etmeyen gelinler bence her iki tarafında iyisi kötüsü var kaynanan yapıyorsa yapacaksn ama kendini bir anne degil kaynana gibi gözüne sokuyosa devamlı uzak duracaksn
0 oy
(440 puan) tarafından
Kimsenin öyle bir zorunluluğu yok ki. Benim eşim bana bile bir şey yapmak zorunda değilsin yapılıyorsa senin vicdanın insanlığın diyor. Kimse kendine ya da anasına babasına hizmetçi almamalı. Zaten kayanana kayınbaba iyi olduktan sonra içimizden gelerek seve seve geldikleri zaman çayını yemeğini önlerine koyuyoruz. 
0 oy
tarafından
Hizmet ettim de ne oldu temizliğini yaptimda ne oldu gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcını çalar dedi sözün ağırlığına bak artık yapmıyorum kendin yap dedim bende ......
0 oy
tarafından

Ne hizmet ederim ne hizmet beklerim  ne evine giderim nede evime alırım  ben aramam o arayamaz  oğlumu bile göstermiyorum   kim se kimsenin hizmetçisi değil.......

0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ben etmem bacı baane ben gelene kadar napıyoduu. kimsede bişe diyemez eşimde yardım et demez zaten
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Eşim uzakta olduğu için aileme pek yardimi dokunmaz bende onun ailesine etmem 
0 oy
(1,691 puan) tarafından
vala saolsun kayinvalidem is yapar yerinde duramaz o yuzden bende yaparim erkekle kadin bir olmuyor annene gittiginde esinin yemek yapmasi olmaz ama sen kayin validene gittiginde yapabilirsin 
(2,309 puan) tarafından
Valla oğlu yapmıyorsa beni ilgilendirmez. Yaptım ettim kötü ben oldum o yüzden bu saatten sonra yapmam
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Bizde tam tersi esim yardim eder ben pek etmem 
0 oy
tarafından
Ben hizmet değil yardm ediyorm kayınvalidemde bana geldiğinde yardım eder sağolsn 
0 oy
(3,555 puan) tarafından
Dini yönden gelinin eşin akrabalarına hizmet etme gibi bir zorunluluğu yok daha bugün sordum hocaya kaynana kayınbaba da dahil. Edersen o senin erdemliğin eşini sevmenden dolayı diyor hoca
(2,309 puan) tarafından
Aynen bir zorunluluk yok erkek tarafı kendini o yüzden bir şey sanıyor yapınca değer bilseler bari :))

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 227 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 1,129 göst.
18 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 213 göst.
25 Mayıs 2023 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 601 göst.