0 oy
1,129 göst.
Diğer kategorisinde (1,352 puan) tarafından
Kızlar gelin kayanaya hizmet etmek zorunda mı mesela onun evine gidince herşeyi siz mi yapıyorsunuz yoksa misafir gibi misiniz biz gidince elini asla bişeye sürmüyor ben evlendim ilk günden öyle neden böyle aklım almıyor o yapsa kendi evi sonuçta bende yardım ederim ama herşey bana bakıyor gidince hiç hoşlanmıyorum 

62 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Yardımcı olmak elbette gerekir ama günahını alamam kayınvalidem elimi birşeye sürdürmez. 
(11,217 puan) tarafından
asko kaynanalarimizda aynimis be : D
tarafından
Valla inkar edemem bu konuda. Kayınpederim kayınvalidem birşeye elimi sürdürmez. Kavga gürültü bir çay dolduruyorum :)) Neler var sonuçta tuvaletten çıkıp geline temizleteni okudu bu gözler..
(11,217 puan) tarafından
aynn yemin ederim canim  bayramda oraya gittik kadin yemek yapti koydu yedik. gittim 3 tabak dizdim makinaya o ayri kayinbabam ayri esim ayri gelip tesekkur ediyorlardi :)

hagahaha ay valla sus sus midem kalkti : D
(22,070 puan) tarafından
:S:D  puahahahaahhah
tarafından
O kayinvalde ve Pederden bende istiyorum :D maşallah kızlar nazar değmesin .
-Reklam-
+2 oy
(11,217 puan) tarafından
6 yildir evliyim.2 yilda beraber oturduk.1  bardak su istenmedi bklenmedi benden.mecbur gormuyorlar
+1 oy
tarafından
Yapmiyorum yapmam da. Kendi tabağımı bırakır gelirim o kadar. Elimi sürmem. 
(1,352 puan) tarafından
Ne güzel ya yatak sermeye yemek yapmaya varana kadar benden bekliyor bi kere yapmadım yemek akşama kadar demedi ki ne yiycek bu çocuklar mecbur ben yine bişey hazırladım
tarafından
Valla o beni lohusa halimle birakti Bi yerini gezdirmeye gitti. Bebeğim kolikti bırakamıyordum. 2 lokma yemek koymadan. Benim ona tırnağım oynamaz
(1,352 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle hamileyim asla bi kap yemek koymadı ama şimdi benden herşey bekliyor bide diyorum ya kışın da bizde kalıyor bende gidince bişeyler görmek istiyorum
tarafından
Yapma. Laf ederse söyle lafını geç.
+1 oy
(119,351 puan) tarafından
dini yonden zorunda degil yaparsa sevap ama mecvur degil
(1,352 puan) tarafından
Öyle canım tabi yapmakta sıkıntı yok ama artık bunlar köle gibi davranıyor kışın zaten bizlerde kalıyor sadece oturuyor hiçbirşey yapmaz yazın köye gidince de biz iki üç gün dinlenmeye gidiyoruz yani eşime göre öyle onda da bize en azından yemeği yapsın istiyorum yok asla elini bişeye sürmüyor bebeğim daha bir yaşında bide
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Annem kçyapar ama ben yapmam zaten ıkı kere gittim.2 senede evine
0 oy
(854 puan) tarafından
ben hicbirsey yapmam bi bulasiklari makinaya dizerim bide ortaligi supururum tmm gerisini kendisi yapar bana is birakmaz gec otur der cunku cok fazla gidip yuz goz oam
0 oy
(22,070 puan) tarafından
İlk 3 sene aramiz iyiydi oraya gittigimizde bana is yap dedigini bilmem yani ben yemekten snra bulasigi yikayim diye israr ederdim yok yok otur sen derdi hep yani birkere evini supurdugumu bilirim baska bisi yapmadim
0 oy
(925 puan) tarafından
Kendileri de gelse biz de gitsek bana kolay kolay iş yaptırmaz, hep kendisi yapar sağ olsun dinleniyorum o gelince
(1,352 puan) tarafından
Maşallah ne güzel canım
0 oy
tarafından
Senede 1 2 ne, gidiyoruz gittiğimde de yapıyorum.cunku kayınvalidem çalışıyor eve gelince yorgun argın bir şey yapsın istemem
(1,352 puan) tarafından
Benim kaynanamın hiçbir işi yok kışın da bizlerde kalıyor elini bişeye sürmüyor yazın köye gidince de bende aynı muameleyi görmek istiyorum ama yok orda da hizmetçi gibi ben yapıyorum
tarafından
Alışmış senin kaynanan hizmet edilmesine bence canım, ondan atmıyor elini hiçbir işe
(1,352 puan) tarafından
Maalesef canım
0 oy
tarafından
Ben yapyorum valla yemek servisi cay servisi bulasik etrafi toplama 2 yasinda oglum var bide hamileyim
(1,352 puan) tarafından
Nolur ki yapsalar yardımcı olsalar benim annem herşey yapar
tarafından
Bnm annemde sen hamilesin otur bebegine bak der
(1,352 puan) tarafından
Aynen canım Allah merhamet versin ne diyim
0 oy
(493 puan) tarafından
Zorunluluk değil ama insanların gönlünü de hoş tutmak gerek. Kaynana bu sonuçta düşman değil. Zaten evlendikten sonra o ailenin bir ferdi oluyor insan.  Ben evlendim üç kere gittim kaynanamın evine.  Köy evi ve haliyle ana baba günü gibi oluyor.  Son gidişimde hem bayramdı hem de bayramdan sonra görümcemin düğünü vardı.  Ve sadece ev halkı olarak 50 kişiydik.  Şimdi bu kadar insana kadıncağız nasıl yetişsin. O sadece yemek ve ekmek yapardı. Bir de hayvanlara bakardı. Kalanı biz gelinler ve kızlar yapardık.  Gelen gideni ağırlar, temizlik, bulaşık, çamaşır vs hallederdik.  Beş saat ütü yaptığımı bilirim.  Azıcık vicdanlı olmak lazım kaynana da insan sonuçta
(1,352 puan) tarafından
Tamam da o yapsa bi iki bişey ben zaten hiçbirşey yapmayayım demiyorum ki yazdığımı güzel okuyun isterseniz hiçbirşey yapmıyor herşey bende öyle olunca da insan istemiyor hizmetçi gibi hep oturuyor önüne istiyor
(493 puan) tarafından
Kaynanana yakın mısın ve sık gider misiniz? Belki sık gitmek bunaltmış olabilir seni. Ben şu gözle bakıyorum. Su an annemin evinde bekar olarak yaşıyor olsaydım yine anneme bir iş yaptırmaz ya da çoğunu ben yapardım.  Kaynanamı da severim sonuçta eşimin üzerinde hakkı ve emeği var.  Annem gibi ayırt etmem yani.  Ve kaynanamın evi demem ben o evin geliniyim o evin bir bireyiyim derim. Kendi evimin işini yaparım yani.  Ki büyük eltim birlik oturuyor.  Biraz da gelip yiyip içip oturuyorlar demesin diye ona el atıyorum.  Çünkü en az kaynanam kadar yoruluyor o da.
(1,352 puan) tarafından
Yazın gidiyoruz canım kışın da bizde kalıyor o yüzden bende gidince bari rahat edeyim istiyorum en azından yemek yapsın
(493 puan) tarafından
Sürekli birbirinizi görüyorsunuz siz ondan haklısın insan destek ister.  Allah yardımcın olsun canım valla.  Bizimki yazdan yaza bir ay şeklinde.  Yemeği bize bıraksa onu da yaparız ama ev kalabalık tutturamayız diye bırakmaz.
0 oy
tarafından
Zorunluluk değil ben saygımdan yapıyorum benden büyük nasıl olsa ben otururken kaynanam ın bulaşık yıkaması evi süpürmesi beni rahatsız eder
(1,352 puan) tarafından
Öyle ama en azından ben işleri yaparken oda yemek yapabilir eli ayağı tutuyor bunda ben bi gariplik göremiyorum
tarafından
Yemeği kaynanam yapar zaten bi pilav yaparsam yaparım onun dişında yemeği kaynanam yapar
(1,352 puan) tarafından
Yok yapmıyor işte canım
tarafından
Bilemedim cnm ya allah yardımcın olsun ne diyim
0 oy
tarafından

Ben annemin evine gittiğimde nasılsam orada öyle yapıyorum. Toplarım ederim yemekten sonra bulaşığı dizerim. Çünkü annemede yapıyorum onu sonuçta. O da eşimin annesi. Çünkü aynı şeyi bende eşimden bekliyorum aileme karşı. Eşimde anmemlerdeyken bir şey olunca koşturur. Bende elimden geldiğince kayınvalidemlere gittiğimde yapmaya çalışırım. Bunu hizmet olarak görürsen yapması zor gelir ama eşimde güzel davranıyor bende öyle yapmalıyım dersen kolaylıkla yaparsın :angel:

(1,352 puan) tarafından
Yok canım eşim aileme hiçbirşey yaptığı yok zaten bide kaynanam kötü davranıyor öyle olunca da içimden gelmiyor artık gitmek
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Nasılki annne ne hizmet ediyorsan evlerine gidince onun yerine sen iş yapiyorsan ben kendi adıma soylim ben annemlerede gidince kaynanamgile de gidince elimden geldiğince her iş yapmaya çalışırım yabancı biryere misafirliğe gitmiyorum sonuçta 
tarafından
Bende aynı yorumu yaptım canım. Ben anneme çok yardımcı olmayı seven biriyim elimden geldiğince yaparım. O da eşimin annesi o iş yaparken ben zaten istesemde rahat rahat oturamam onada elimden geldiğince yardım ederim
(2,052 puan) tarafından
Tabikide yani oda bir nevi bir annemiz
0 oy
(752 puan) tarafından

Biz koyde yaşıyoruz burada ki kaynana mantığı gelinin hizmet etmesi yönünde. Hamiekyken bile evini temiemistim geçen sene bu sene gene hamileyim gitmedim kendi kizlari var onlar yapsın ben iki canimla kendi evimi zor trmizliyom hatta çoğu zaman kendi evimi bile temizlemiyorum kızım hiç durmuyor ben bı yandan topluyom o diğer yandan batırıyor derken kendi evimi yaparım yapsam yani. Ama oraya gittiğimde yemek yoksa yardım edeyim derim yada yemeği hazırsa sofrayı kurarız yedikten sonra bulasikalr bana ait oluyor bide icerleserse çay döküyorum çaya düşkün değiller pek gelen misafir oldu mu da ben ilgilenirim çayı meyvesi kuruyemiş hesabı. 

Ben işten kaçmam ne yapmam gerektiğini bılirim yaparım  4 4 Luk ama beni soguttularsa kendilerinden iş yapmakta gelmez içimden  üstünden yaparim  baştan savma diyim. 
(1,352 puan) tarafından
Aynen öyle işte canım ne güzel açıklamışsın bende öyle herşey yaptım yaptım ama artık soğudum umre den geldiler üç gün ayakta kaldım bulaşık makinesi bile yoktu her gittiğimde yemek bile yedin mi diye sormazlar kendileri yer bende çocuktan fırsat bulursam
(752 puan) tarafından
Bende öyleyim inanki misafirleri geldi mi kimseye ezdirmem kaynanamı dönüştürurum her işini yaparım bnim yaptığım iside gecrekten çok beğenir kendi agziula der görümcem evi temizler gider begenemz baştan savma yaparmış görümcem o gitti mi benden rica eder mutfak dolaplarını silmiş ama hiç beğenmedim sen temiz yapıyon üstünden siler misin dedi mesela bende tamam anne dedim sildim arkamdan öylece dua etti  içime sindi valla çok güzel çok temiz yapmışsın kızım Allah razı olsun diye aslında Benim kaynanam cok iyi birisidir benim kaynanamın huyunu gorumcelerim bozuyor. Bana bir adım gelseler ben koşarak giderim ama gorumceler gelip gitti mi yok duzenimiz değişiyor bizim niyeyse. Kursaklari taşıyor bende kaynanamı doldurduarjnj gördüm mü baştan savmaya başlıyorum yapacağım işleri :D
(1,352 puan) tarafından
Allah yardım etsin hepimize canım
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kendi anneme gitsem iş varken msafir gibi oturmayacagima göre kayinvalideme gdince de Gücüm yetiştiği kadar yapmak zorundayım ayıp yani zorunda olmasakta
(1,352 puan) tarafından
Tamam da ben anneme gidince annem çıkıp baş köşede oturmuyor ne yapılacaksa beraber yapılıyor ama kaynanam herşeyi bana yüklüyor
(4,961 puan) tarafından
Sen gücün yettiğini yap canım, saygini göster gerisini boşver utanacaksa onlar utanır
0 oy
tarafından
Zorunda değil tabikide ama gidince yapıyorum ben koyde onlar is çok oluyo yapıyoruz 
(1,352 puan) tarafından
Benim kaynanamın hiçbir işi yok canım tarla ****** filan yok
0 oy
(587 puan) tarafından
Ben evlerne gttimde beraber yaptık hiç bırakmaz bana öyle, uzağız zaten doğumunda geldi ozmnda hep yaptı sağolsun 62 yaşında
(1,352 puan) tarafından
Maşallah canım benimki de beraber yapsak iyi ama yok herşey bende
(587 puan) tarafından
Ay Yok valla bilmem düzeni nasıl evini karıştırmami ister mi bilmiyorum ben rahatsız olurum oda anlıyor
0 oy
tarafından
Misafir gibiyimdir. Hiçbir şeye elimi sürmem. Tabiki yaşlanınca yapmakta zorlanınca bakıma muhtaç olunca yanında olacağım. Ama eli ayağı tutarken herkes kendi işini kendi yapmalı
(1,352 puan) tarafından
Maalesef canım yapmıyor bende içimden gelmiyor artık gitmek
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Valla benmki yemegi falan o yapar bulaşıgida biz hallederiz ona elini surmez ama oyle aman aman herseyi de yaptirmaz yani ben icimden geldimi yaparm
(1,352 puan) tarafından
Aynen canım işte bende diyorum yemeği yapsa bari ama yok bi kere akşama kadar işle meşgul oldum yine yapmadı
(2,011 puan) tarafından
Kasti yapyor iste sen yap diye bazıları oyle ama kendini yapmaya da mecbur hissetme icinde gelirse yap
(1,352 puan) tarafından
Öyle evet canım ama yapmazsam kim yapacak anlamıyor

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 227 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 701 göst.
8 Aralık 2021 Aile kategorisinde Meleksone (2,309 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 400 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu