+2 oy
724 göst.
Diğer kategorisinde (886 puan) tarafından
Bazen diyorum kendi kendime kadınların çilesi hic bitmiyor ev cocuk işler yemek derken hayatımızı erkeklere adiyoruz yemin ederim koltukta uzanmak bile lüks geliyor artık bna çocuklarla herşey zor geliyor gözüme belkide ben abratiyorumdur mesela kendime zaman ayıramıyorum üzülüyorum tabiki eşlerde önemli surekli çalışıyorlar ama biz kadınlar hep daha fedakarlık gösteriyoruz erkek ceketini alip cikip gidebiliyor dışarı bizde oda yok sizi bilmiyorum ama bazen çocuksuz zamanlarımı özlemiyor degilm peşpeşe doğuranlar halimden daha iyi anlarlar siz ne düşünüyorsunuz kizlar 

27 Cevaplar

+3 oy
(788 puan) tarafından
Bacılar belki bana kizacaksiniz ama bence erkekleri bu hale getiren birazda kadınlar. Onları rahata alistiran, yemeğini, temizliğini hiç bir şeyini eksik etmeyen. Ne kadar yaparsak onlarda o kadar yapmaz diye düşünüyorum ben. Bizim eşimle evde olduğu zamanlarda ev işleri çocuk bakımı yemek herşey ortak. Çalıştığı zamanlarda da elinden gelenin fazlasını yapar. Çünkü yapmazsa bende yapamadığım yerde bırakırım yoruldugum an çamaşır mi yıkanacak bulaşık mi dizilecek yemek mi yok cidden bırakırım kendimi kasmam zora sokmam yapmasam da eşim gelince beraber yapacağımızı bilirim çünkü yada onun yapacağını. Evlenmeden bu şekilde konuştuk bu şartla evlendik. Tabi yapmayan yine yapmaz o ayrı yanlış anlaşılmak istemem ama yine söylüyorum ne kadar rahata alistirirsak o kadar hiç bişey yapmazlar çünkü doğrusunun bu olduğunu düşünürler
tarafından
He kız buda doğru yüz veryoz hep:)+++
-Reklam-
+1 oy
(1,925 puan) tarafından
Harfi harfine sana katılyorum.
+1 oy
tarafından
Bende katılıyorum +da verdim cnm aynen:))
+1 oy
(12,851 puan) tarafından
Canım isteyince bende ceketimi alıp çıkıyorum eşim her konuda çok destek olur uyku eğitimi bile oğlumuza o verdi gerisini sen düşün şimdi hamileyim diye işini gücünü bırakır oğlumuza banyosunu yaptırır biraz da saygı sevgi ile alakalı canım
(886 puan) tarafından
Keşke bende ceketimi alıp gidebilsem:((( kafa dinlesem
(12,851 puan) tarafından
Arkadaşlarınla çıkmıyor musun hiç canım
(886 puan) tarafından
Yok ya ben nereye cocuk oraya tabi görüşüyorum ama her zaman degil
(12,851 puan) tarafından
Biraz da kendine vakit ayır ben çıkıyorum oğlumu ya eşime bırakıyorum ya da kayınvaldeme bırakıyorum anneyiz diye kendimizi ihmal etmeye gerek yok
+1 oy
tarafından
Işte bu yüzden kadın erkek eşit değil iki sünnet oluyolar bi askere gidiyolar bitti sadece çalışıyolar de bunu yapan kadınlar da var ne doğum yapıyolar ne adet ne agda derdi ay beni kocam beğenmez yok kilo problemi hiç bişeyleri yok sonra erkek olmaz daha zor neresi zor pardon bu hayatta her çileyi kadınlar çeker dışarı 8 den sonra bile çıkamıyoruz başımıza iş gelir diye çilekeş kadınlarımız 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Hep diyorum keşke erkek doğsaydım :D akşam olunca dayak yemiş gibi heryerim ağrıyor yorgunluktan :(
(1,056 puan) tarafından
Bazen bende demiyor değilim:))
tarafından
Yok ya kadın olmak güzel anne oluyosnn ne gzl:))
(2,323 puan) tarafından
Zehra ben hep diyorum canım ☺️
Meksikalı tek güzel yönü anne olmak zaten oda zor tabi 2 çocuk olunca ☺️☺️
tarafından
Benimde iki canım Allah evlatlarımızi bize bağışlasın kuzum:)
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Tabiki kadınların yükü ağır ama şöyle bir şey var erkekler ay sonunu evde biten sebzeyi meyveyi düşünüyor eşin para istediğinde nasıl hayır diyeceğini düşünüyor mesela ya da ne bileyim çocuğuna mama süt alamayan babalar var bence onlarında derdi az değil 
(2,692 puan) tarafından
Bunları aynı zaman da kadın da düşünmüyor mu? Elin sıkışık olsa sen de neyi nasıl ödeyeceğinizi düşünmez misin? Bu konuları sadece erkek düşünüyor algısını anlayamadığım için soruyorum yanlış anlama.
(14,004 puan) tarafından
Elbette bende düşünüyorum bizim evde hesap kitap bendedir. Ama eşimden para istediğim zaman yok dediğinde emin ol benden daha fazla eziliyor. Mama alamadığımız zaman eşimin ağladığına dahi şahit oldum. Çünkü şöyle bir düşünce var en azından benim eşim öyle, erkeğin cebinde her zaman para olmalı eşine çocuğuna para yok dememeli her zaman parasını kazanmanın bir yolunu bulmalı ek iş vs
(2,692 puan) tarafından
Tabi ki öyle olmalı o başka. Yani ay sonunu getirememe, çocuğa mama alınamaması, meyve sebze bitmesi, vs, kısaca ailede bi maddi sıkıntı varsa bu iki tarafı da fazlasıyla üzer. Eşinde para olmadığını bilirsen isteyemezsin bu da seni çok çok üzer ve zor durumda bırakır. Mama alınmazsa sen kahrolursun belki bittiğini bile nasıl söyleyeceğini düşünürsün.

Allah herkese helalinden bolluk bereket versin. Biz bütçe hesabını hep birlikte yaparız. O yüzden midir bilmem, bu konuların sadece erkeğe atfedilmesini anlayamadığım için yorumuna atladım kusura bakma :)
(14,004 puan) tarafından
Estağfurullah canım maddi hesap elbette bir olmalı ama dediğim gibi erkeğin param yok demesi kendi tarafimdan bakınca baya ağır geliyor bana o yüzden onlara da işe gidiyor geliyor başka ne yapıyor diye düşünmek bana nankörlük gibi geliyor
(2,692 puan) tarafından
Doğru tabi ki ama onlar işe gidiyor geliyor ve evin maddi kısmını düşünüyorlar. Kadınlar hem ev işi hem yemek hem çocuk bakımı hem eşe ilgi... Bunlara artı olarak kadınlar da maddi kısmı düşünüyorlar :)
(ev hanımı tarafından bakınca böyle, ben çalışıyorum işin bir de o kısmı var. Netice de evet kadınların yükü çok daha fazla :D)
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Zorluğu var muhakkak ama Rabbim yokluklarini göstermesin 
0 oy
tarafından
Peş peşe dogurmayıp kendıne zaman ayıracaktın o zaman neden tek basına gıdemeyesın yada uzanamayasın esın neci arada bı cocugu alıp cıkabılır yanı yada evde ılgılenır sen uykunu alırsın dınlenırsın yada ev ısının bı ucunden tutar yukun hafifler beceremese bıle cabası mutlu eder vs vs nıye olumsuz yanlarından bakıyosun kı 
tarafından
yapacak bısı yok canım ama gececek bu gunler ve guzel mutlu bır aıle olacaksınız suanda oylesın ama bebeler buyuyunce hersey duzene gırecek
(886 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın canım benim sende varmı çocuk
tarafından
var canım Allah bagıslarsa 3 yasında bır oglum var :)
(886 puan) tarafından
Allah bağışlasın canim tek çocuk rahat olur ama
tarafından
benım saglık sıkıntılarım var canım tekte kalmayı dusunuyorum zor bır cocuk olmamasına ragmen cok yıprandım buyuyene kadar hemen halsız dusup uykusuz kalınca asırı rahatsızlanıyordum sukur elden ayaktan cıktı artık gözum kesmıyor bıtane daha dusunmesı bıle yok yanı Allah ısteyene versın oglumu da bana bagıslasın :)
0 oy
(2,695 puan) tarafından

Doğum

Ev işi

Saç bakımı

Adet olmak

Hamile kalmak

Emzirmek

Lohusalık 

Hepsi bizde onlara ne kalıyoki 

(2,695 puan) tarafından
3oğlum var canım babaanne olacam ben
(886 puan) tarafından
Oyy masallah sana bende de var 2 erkek zor mu 3 cocuk
(2,695 puan) tarafından
Sonuncusu kaza oldu kız ehh işde tabi oluyo biraz zor ama eskisi kadar değil
(886 puan) tarafından
Büyük mu çocukların
(2,695 puan) tarafından
1yaş2yaş6 yaş
0 oy
(2,571 puan) tarafından
Bazen isyan etmiyo değiliz ama bebeleri görünce hayata geri dönüş yapıyoruz mecburen
(886 puan) tarafından
Kesinlikle canim
0 oy
tarafından
Aman kadin calissa bile her zaman kadinin sorumlulugu daha fazla yine ev isi bize bakiyo yine cocuklarin buyuk sorumluluklari bize bakiyo ne bileyim bi hengamede gidiyoruz, gunler haftalar birbirini kovaliyo yaslaniyoruz:(
(886 puan) tarafından
Valla haklsn canim her gün ayrı koşturmaca
0 oy
(179 puan) tarafından
Ben şöyle düşünüyorum herkesin yükü kendine ağır. Bizim yükümüz ev işi çoluk çocuk bize ağır gelir, eşlerimizin yükü çalışıp ev geçindirmek oda onlara ağır gelir. Bende yeni doğum yaptım ilk çocuğum olduğu halde ne kadar zorlanıyorum herşeye yetişmeye çalışıyorum ama olmuyor.  Eşimin masrafları arttı eksikleri almaya faturaları kirayı ödeyim derken elde birşey kalmıyor. Bunun düşüncesi stresi yetmiyor gibi birde işteki yorgunluk streste onları yoruyor. Ben eşime senin işin daha kolay diyemem oda bana demez ne var ki ev işinde çocukta diye görüyor çünkü zorlandığımı. Herkesin sorumlulukları farklı evet kadınlar çok fedakar ama kendi eşimden biliyorum erkeklerde fedakarlık yapıyorlar. Rabbim eşlere birbirinin yokluluklarını göstermesin
tarafından
İste bu kesinlikle doğru katılıyorum
0 oy
(2,355 puan) tarafından
al benden de okadar bende pespese dpgurdun hergun sinir krizi geciyiorm cok zor bide ciş egitimne basladm laftan anlamıyor esim desen. ben calsyrm yoruluyorum ayaklarnda işe baslamama az kaldı calısımca da zor keske evde olsam belki strese girmem herleyi akısına bırakırdım 
(886 puan) tarafından
Kıyamam sana ya peşpeşe cok zor gerçekten de insan yıpranyor maalsef:((
(2,355 puan) tarafından
hemde cok emsigim süt burnumdan geliypr ya bieşylee atıcam agzıma ya kolumdan cekiştiryolsr ya aglamaları bitmiyor sonra bana dinlen zayıfladn dçyolar
(886 puan) tarafından
Bu aynı ben işte tek sorun senin kadar zayıf değilim:)))
0 oy
tarafından
Erkek olsaydın sossuz sayılacak bir iş çalış ömrünün  yarısından fazlasının çalışarak geçircen  sabah uyuma lüksün yok hiç bir zaman nerdeyse sonra işten geldin Hanım'ın canı ne istediyse onu pişirmiş belki çayın yanına bişey koyar belki yok sonra temiz çarşaf canı istediyse yikamistir canı istediyse oda ev mis kokar yoksa oda yok yani hep birne bağlı onlarda bı bakıma birde çalış didin mutlu olmayan bir eş varsa karşılarında yazık çok yazık bı pazar günleri var yatirmaz kalk der gezicez misafir gelcek aldigin para ona yetmiyo buna yetmiyo benim için ne yaptın oysa akşama kadar el ne isterse onu yapan eşler valla ben erkek olmak istemezdimm
(886 puan) tarafından
Şöyle bi okudum da bi bakıma senide haklisin ve doğru diyorsun
tarafından
Aynen canım daha yazmadığım bir dunya sey var inan erkek deyilimm ama mutlu olmayan bir anneyle büyüdüm ne yapsa babam yaranamadi  canım Allah rahmet eylesin ikisinedee
(886 puan) tarafından
Kıyamam sana ya başın sağolsun allah rahmet eylesin
tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(7,608 puan) tarafından
Şöyle ki ben evlenmeden önceki hallerimi çok özlüyorum yeri geliyor
0 oy
tarafından
Burda bi post okumuştum kadın aynı senin gibi bunalmış hastayım hastaneye gitcem demiş çocukları kocasına bırakıp hava almaya çıkmıştı o geldi aklıma 
(788 puan) tarafından
Ciddi misin Yaa kıyamam
tarafından
Yaa işte bu yüzden cennet analarin ayaklarının altında :)
(886 puan) tarafından
Ayni bende bunaldim vallaa
0 oy
tarafından
Eşime aynı cümleyi kurdum evdeyim sürekli çocukla işle güçleyim aksama kdr niye öyle diyorsun Bn sana hangi konuda yardımcı olmadım diyor mesele bu değil ama bnce erkek olmak daha avantajlı 
(886 puan) tarafından
Işte tamda demek istediğim cağnımm hoşgeldin postuma:))
tarafından
Mrb aşko nslsn ❣
(886 puan) tarafından
Iyiym çok şükür sen nasılsın
0 oy
tarafından
Biz 2 yılık evlyz daha yeni hamilym eşim evlgmz günden belli hep Kendi fedakarlık yaptı çift işte alıştı sabhlra kadar çalıştı beni bizi kimseye muhtaç etmmk için gözüm birşey de kalmsn diye birşey istedgmde yok demym diye bn de hep onun yannda oldum onu mutlu ettim sinirli zamnda oldu üstüne gitmdim anladım bn Zatn evdym yorulmuyir da iki temzlk bir yemkten ölmem sonuçta akşama kadar yan gel yatıyorum o yüzden bnde eşime uzluyorum 
0 oy
(7,190 puan) tarafından
Evet bende bazen bekar hayatımı özlüyorum ev eş çocuk derken çok bunalıyorum iyiki var gözümden sakınıyorum ama bazende yorulupta düsünmuyor değilim 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 833 göst.
0 oy
10 cevap 164 göst.
13 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,412 göst.
2 Ocak 2021 Aile kategorisinde Babysmom (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,353 göst.
28 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu