0 oy
354 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Çorapla uyuyan bebek büyüyünce alzheimer oluyor diye bişey duydum doğru mu bilmiyorum. Ama çorapsız yatırinca ayakları buz gibi oluyor. Siz napiyosunuz kızlar 

24 Cevaplar

0 oy
(239 puan) tarafından

Hiç duymadım böyle birşey bazen çıkarıyorum bazen çıkarmıyorum 

(2,529 puan) tarafından
Az önce Instagram'da bir postun altında gördüm yorumu canım oradan öğrendim bı anne yorum yapmış asla giydirmem alzehmiyr oluyor diye
(239 puan) tarafından
Bir bilgim yok ama çokta mantıklı gelmedi bilemiyorum tabiki
-Reklam-
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Kendininkini giydir o zaman canım ben bazen yaparım geniş olsun sıkmasın 
(2,529 puan) tarafından
Yok kızımın da sıkmaz da ne mantıkla öyle dediler bilmiyorum ne alaka çorapla alzehmiyr :)
(1,009 puan) tarafından
Onu bilmiyorum da göz damarları için sağlıklı değil
0 oy
tarafından
Çoraplı yatıyor 
0 oy
(426 puan) tarafından
Hiç bir zaman çorabını çıkarmadım öyle bir şey de duymadım
0 oy
(74 puan) tarafından
Çorapla uyutmak zararlı diye biliyorum kan dolaşımını etkiliyor ben doğduğu günden beri çıkarıyorum hatta benim bebeğimin en çok ayakları terler ama sizin bebeğinizin ayakları üşüyorsa çoraplı pijamalardan yada tulum felan giydirebilirsiniz geceleri
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Ben havalar soğuk olunca hep çorapla yatırıyorum canım rahat sıkmayan bi çorapla uyut bence çünkü üşütünce de gazını çıkaramaz bebiş. 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Alzheimer mi? Hiç duymadım.. kan dolaşımını yavaşlatıyor çorap, o yüzden çorapsız yatırın demişti doktor.. ayakları çok soğuksa üst tarafı geniş çorap giydirin içiniz rahat etsin
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Hava alabilen pamuklu kaliteli çoraplar giydir böyle bir şüphen varsa. Ben çıkartmıyorum.
0 oy
tarafından
3 çocuk büyütüm hiç çorapla yatirmadim 40 çıktımı coeapta cikiyo bizde eldivenle ilk oğlum da belki hata yaptim sa belki hatırlamıyorum giydirdim miii
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Kesinlikle çıkarmanız gerekiyo. İki yaşında 1 kere çorapla yatırmadım uyku durumunda hareketsiz olduğu icin çorap ipliğiyle dolanıp kangren olma olasılığı oluyor
0 oy
tarafından
Gazlanir diye hiç bir zaman çorabını çıkarmıyorum ben gündüzleri beziyle beraber çıkarırım biraz öyle debelenir rahatlasın diye okadar
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Çorapla yatmak kan dolaşımını etkiliyor diye biliyorum cnm ben oğlumun kini 3 4 gündür çıkarıyorum  sıcak oluyor gece çok kez kontrol ediyorum
0 oy
(13,099 puan) tarafından
O doğru mu bilmiyorum da kan dolaşımını engelliyormus 
0 oy
tarafından
Külotlu çorap ile uyutuyorum. Kendi coraplarinin lastiği yok zaten onları giydirsemde bisey olmaz. 
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Kışın çıkarmam ama yazın hiç giydirmedim bebelere çorapla falan şu anda giydir öyle bir şey yok olsaydı anneannem olurdu alzaymır 73senedir çorapsız dolaşmaz 

0 oy
(2,746 puan) tarafından
O söylemin nedeni çorabın damarları sıkıyor olması. Bütün damarlarımız ayaklarınızda toplanıyor ve organlarımızla bağlantılı noktalar var ayak altlarımızda. Çoraplar sıkarsa kan akışı zayıflar. Ben çok üşürüm kendim bile giymem giyeceksemde ya lastiği çok geveşek olacak ya da kesik. 
0 oy
(254 puan) tarafından
Ben hep çıkarırım.. Kendim çorapla yatsam rahat edemiyorum oda edemez diye düşünüyorum zararlı diye de duymuştum 
0 oy
(7,779 puan) tarafından
Hiç çıkarmıyorum yatak çorapları daha farklı. Onların lastikleri hiç sıkı değil
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Cikar canm zaten uzerini ortuyon daha rahat yatar benim kizda 75 gunluk ben cikariyorum dogdundan beri cokda hosuna gidiyor hep ayakalrini cirpiyor
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Patikli pijama giydiriyordum sadece öyle sikmiyordu usumuyordu da

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 221 göst.
28 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Genc_anne (2,861 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 301 göst.
6 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 467 göst.
25 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 518 göst.
23 Kasım 2020 Aile kategorisinde Kezban Demirdelen (1,277 puan) tarafından soruldu

381,075 soru

11,408,562 cevap

34,945 kullanıcı

...