+3 oy
425 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bir gün hamile olduğum için temizlikçi gelmişti yaz temizliği için kadının 6 çocuğu var en küçüğü benim kızımdan küçüktü. Benimde bir akrabam bebek arabası vermişti kızım yeni doğduğunda fakat eşim kızıma yeni alınca onu alttaki depoya koymuştuk apartmanın deposu yeni aldığımız bebek arabası ise balkonumdaydi kadın gördü dedi ki kaça aldın dedim abla 900 TL ye aldım dedi ben o kadar alamam. Meğer eşi bunu bırakıp gitmiş buda büyük kızına emanet ediyor yeni doğanı. Dedim sen üzülme alta bir tane daha var benim al o senin olsun çok sevindi o gün. Neyse eşim bu kadını evine bırakacak birlikte depodan depo dediğim yer çok büyük 20 dairenin deposu. Gittiler aldılar bebek arabasını meğer depoya kedi girmiş ve bir kaç tane yavrusu varmış minicik bir tanesi bebek arabasına girmiş bunlar fark etmemiş almış götürmüş kadın evine bebek arabasının içinde kediyi kedi çok küçük olduğu için fark etmemişler. Neyse kadın gece beni aradı geçen seneydi sanırım cumartesi pazar karantina süreci oluyordu. Tam cuma günü saat 23 te beni aradı dedi ki bu arabanın içinde kedi gelmiş ben süt aldım ama kedi anne diye ağlıyor ilk inanmadım sonda sesini dinletti resmen ağlıyor ben başladım ağlamaya yalvardım eşime nolur kediyi getir diye 1 saat kalmış karantinaya ısmarlar gitmem dedi yorgunum dedi ayaklarına kapandım gönderdim aldırdım o kediyi. Kadın beni aradı tekrardan ve dedi ki sen bugün hem bana yardım ettin hemde bir anneyi yavrusuna kavuşturdun inşallah senin cebin hiç boş kalmasın inşallah hep mutlu olursun dedi. İlk duası o ay kabul oldu. Normalde elime para geçmezdi o gün bugündür elime az buz para geçiyor hemde tam param bittiği an bugün bitse yarın bir yerden para geliyor. Bunu yazmamın sebebi bir elin verdiğini diğer el görmemeli ama unutmamak lazım ki bir hayır duası insanın hayatında çok şey değiştiriyor. Bir dua sadece bir çok şeye kadir oluyor. Rabbim açta açıkta annesiz kalmış******n insan fark etmez hepsine yardım etsin ve iyiliği her zaman hayatınızda bulundurun bir kedi dahi olsa bile******n deyip geçmeyin çünkü o allahin dilsiz kuludur. Bu dünyada dilsiz ama öteki tarafta konuşacak. Yardım etmek iyilik etmek istiyorum hemde inanın deli gibi istiyorum çocuklar sevinsin mutlu olsun istiyorum. Bilmiyorum içimde öyle bir heyecan var ki elimde olsa tüm dünyaya dökecek kadar sevindirmek istiyorum.

#İyilikKazansın! 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kalbi güzel kadın böyle bişey benimde başıma geldi cnm ama ben yazmıyorm iylik anlatlmaz ama çok duygulandım yaa:(♥️
-Reklam-
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Elimizden geldiğince bende esimde ederiz yardım gerçekten bir hayır duası bin musibet önler derler ama artık bu devirde hepimiz yardıma muhtaç olmaz galiba bu gidişle 
(254 puan) tarafından
+++++++katılıyorum fark ediyorum gittikçe yaptığımız yardımlar azalıyor çünkü bakıyorum aslında bizde baya zorlanmaya başlamışız.. Keşke keşke hep daha çok olsa daha çok yardım etsek ihtiyacı olan herkese
(7,098 puan) tarafından
Ah kuzum ah keşke yardim ederken yardıma muhtaç hale geldik artik Allah yardımcımız olsun
tarafından
Bende artık zorlanıyorum hatta nerdeyse yapamıyorum çünkü hayat çok pahalı oldu kendimize zor yeter olduk
(254 puan) tarafından
Şerefin namusun yeter Mükremin abi :D
tarafından
Sağolasın yigenim dbdndbb
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Veren el alan elden üstündür 

Merhamet çok güzel şey 

Rabbim kalplerimizden eksik etmesin 
tarafından
Merhamet çok güzel bir duygu Allah içime öyle bir merhamet vermiş ki inancın olsun kalbim çok temizdir kimseye art niyetle yaklaşmam kırılsam bile kolay kolay kıramam
0 oy
(743 puan) tarafından
Uyarıya gellll :D
tarafından
Evet insalar cidden çok saçma sapan şeyler düşünüyor benim bebeklerimi atsam oturup biz bebek mi bakıyoruz diye ağlayacak pozisyona gelirler fakat paylaşmadıgim için insalar sadece her zaman ki gibi yorum yapmak için yorum yapmış oluyor
(743 puan) tarafından
Evet canım valla su uyarı konusunda yeni bir düzenleme çıkmalı bence aşırı sacmalayan insanlar oluyor
tarafından
Ben hayat dolu 2 kalp büyütüyorum hemde öyle bir büyüyor ki iki çocuğumda birisi ağlasın ağlarlar. Vicdanlı merhametli ve mutlular ama insanlar gecenin bu yarısı bebeğin yok mu diye uyarı veriyor bilmiyor ki bebeklerim uyudu
0 oy
(2,775 puan) tarafından
Ya bu bebek arabasi kedi mevzusunu ben nerden biliyorum buraya yazdinmi sen kuzum
tarafından
Yazdım sanırım kuzum
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Ben gecen kısa denk gelmişti hamileligimde subatta 4 yada 5 aylık hamileyim kar yagıyor gece saat 12 1 film izliyoruz kar a bakmak için balkona çıktık binanın altında köpek var iki tane bagırıyor lar ama aç sanki aglamaya basladım eşim ne oldu diyor aglamaktan diyemedim gösterdim o aksam tavuk yapmıstık bir plastik kaba koydum tavugu birde hep mama olur evde benim birazda mama indirdim kapıya köpekler nasıl yedi o gün bugündür köpekler görünce beni hemen geliyorlar hala veririm ya 
tarafından
Ben ****** sevemiyorum korkuyorum ama hiç bir zaman da saygısız bir şey yapmam oda bir can taşıyor garibimin dili bile yok Allah her zaman vicdan merhamet versin inşallah
0 oy
(675 puan) tarafından

Maşallah sana canim seni hiç tanımasam Bile çok iyi biri olduğunu hissediyorum çok sıcak kanlısın Allah senden razı olsun <3

tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim Allah bana versin ben her zaman veririm ama elimde olduğu kadar yapabiliyorum inşallah Allah daha çok versin ki beni vesile yaparak bir kaç kişinin daha yüzü gülsün
(675 puan) tarafından
Aminnn inşallah canım Rabbım verdiklerinin yerini doldurur inşallah
tarafından
Rabbimden tek duam sadece evlatla sınamasın beni büyük konuşmak istemiyorum ben ölürüm çünkü ben evlatlarıma çok düşkünüm 1 saat görmesem ağlıyorum o yüzden korkuyorum rabbim kimseyi korktuğuna uğratmasin inşallah
(675 puan) tarafından
Amin inşallah tatlım evlat bambaşka birşey çok şükür Rabbım yaşattı o duyguyu Allah isteyen herkese  versin ve bizim evlatlarımızıda korusun inşallah
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ben tanıdığım tanımadığım insanlara yolda gördüklerime Allah işini gücünü rast getirsin yardımcısı olsun kapi açsın diye çok dua ederim. Birinin başkasına iyiliğini görsem de Allah razı olsun diye dua ederim
tarafından
Hayatta iyilik kazansın artık ben yıldım insanların gaddar oluşundan bazen kendimi tek başıma tüm dünya ile savaşıyor gibi hissediyorum beni yoran da bu aslında. Burda bazen kadınlar gülsün eğlensin diye saçma sapan espiri adında postlar açıyorum insanları üzgün görmek istemediğim için ona bile tepki alıyorum çünkü insanların içini kin ve nefret bürümüş herkesi kendisi gibi görüyorlar
0 oy
(849 puan) tarafından
Ay çok hoşuma gitti gece gece ağladım :)  Hayvanlar olunca işin ucunda kalbim eriyor resmen
0 oy
tarafından

Ahh minnoşum benim göz yaşım pıt şuan :'(

0 oy
(7,211 puan) tarafından
Çok duygulandım rabbim hiç bir canlıyı annesiz bırakmasın ... Hiç bir anneyi de yavrusuna bir çöp alamayacak raddeye getirmesin ... Allah razı olsun senden ...
0 oy
(13,143 puan) tarafından
Burada paylasmistin demi hatırladım.sanki :)
tarafından
Paylaştım aşkom xbejzenjdjd
(13,143 puan) tarafından
Bak unutmamisim foto da vardı galiba:)
Nick böylemiydu senin :)
0 oy
tarafından
Seni kınamak için söylemiyorum çok iyi yapmışsın belki yüreğin temiz zaten tanımıyorım da ama yapılan hiç bi iyilik söylenmez ne demişler iyilik yap denize at balık bilmezse haluk bilir

İlgili sorular

+1 oy
34 cevap 780 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 805 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
+3 oy
38 cevap 602 göst.
23 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Tugce12. (590 puan) tarafından soruldu
+7 oy
15 cevap 835 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (566 puan) tarafından soruldu

381,592 soru

11,423,616 cevap

34,981 kullanıcı

...