0 oy
273 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (15 puan) tarafından
Kızlar benm ilk hamleliğim normal doğum mu daha iyi yoksa sezeryan mı bilemedim

24 Cevaplar

+1 oy
(25,223 puan) tarafından
Ben kendi isteğimle sezaryen oldum gayet memnun kaldım çok güzeldi stressiz sıkıntısız sonradan hiçbir şikayetimdr kalmadı ne göbek ne iz. Ömür boyu çekersin diyolarya abartı :) hiç bişey çektiğim yok. Ben sezaryenden yanayım her zaman 
tarafından
Bizde niye göbek kaldı ya :( göbek için ne yaptın da gitti bizle de paylaş noluur
(25,223 puan) tarafından
Hiç bşy yapmadım valla :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hayırlısını iste  canim.  Ben hayirlisiyla normal doğum için ne dualar ne sporlar  neler yaptım ama bı anda apar topar sezeryana alındım. Çok üzülmüştüm ama sonra öğrendik ki normal dogursaydim sağlığımla alakalı bır sıkıntı olusacakti. Hayırlısıyla olsun diye dua ediyordum. Hakkımda hayırlısı oldu. Sende duanı o şekilde yap.
tarafından
Niye böyle oldu ki niye sezeryana aldılar
tarafından
Ben gebelik boyunca da son haftalarda da çok fazla egzersiz yapmistım ona ragmen hiç acilmam yoktu. Sonrasında da sızıntı şeklinde 3 gün boyunca suyum gelmişti ama hiç farketmedim.Sabah kalkınca kanamam başladı. Hemen hastaneye gittik.   Suyum bitmisti, kanama başlamış açılma  da yoktu vakit kaybetmeden bebeğimi almaları gerekiyordu. Hiç düşünmeden sezeryani onaylamıştım.  Yavrumun sağlığı daha onemliydi.
+1 oy
(5,132 puan) tarafından

Bu soruyu görünce aklıma bu geliyor 

Tavuk mu Yumurtadan, Yumurta mı Tavuktan Çıkar?

Her doğum şekli kendine göre zorluğu ve kolaylığı var 
+1 oy
(347 puan) tarafından
öncelikle herşeyin normali olması gerekeni lazım ...

fakat gel gör ki ilk normal doğum du   hiç memnun kalmadım  açıklama yapmayacam korkutmak istemiyorum 

25 gün önce sezaryen oldum bilsem ilkini de sezeryan olurdum avaz avaz bağırmama gerek yokmuş   

tabiki bu kişiden kişiyi bünyeden bünyeye değişen durum   
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Benimde ilk ben normal istiyorum inşallah rabbim nasip ederse sağlıkla sıhhatle normal olur... Tabii her şeyin hayırlısı eğer sezeryan hayırlı olacaksa o olur
0 oy
(2,721 puan) tarafından
Çok düşünme. Hangisi hayırlıysa o olsun :) 
0 oy
(7,914 puan) tarafından
Hangisi hayırlısı ise o olsun ama sezaryen bir ameliyat çeşidi. Normal doğum ise adı üstüne normal doğum. Ha şimdi bakarsan normal doğumu bile ameliyat gibi yapan doktorlar bile var. Sen doulası ebesi hemşiresi doktoru kısacası hepsi iyi olan bir ekiple çık bu yola
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Olabiliyorsa adı üstünde normal doğum ama şartlar el vermez se sezaryen hayat kurtarır benim ilki normal ikinci sezeryan oldu normal dogumu vakumlu yaptım rahmim  dardı cok doktor bile bile işkence etti resmen ikinciyi seserysn oldum coo rahat geçti doğumu  sonrası.. tabi herkeste bir olmaz ama belki abarttıklari  gibi değil korkma sezeryen olsanda
0 oy
(4,854 puan) tarafından
Söylenenlere göre normal doğum öneriliyor daha iyi diyorlar fakat bu kişiye göre değişir mesela sen normal dogurursun 15     20 dikisin olur afedersin totonun üstüne oturamazsın başkası normal doğurur 0 dikişsiz veya 3 5 dikişle sana önerir normal doğumu bende normal yaptim  cok dikisim vardı malesef kac ay oturamadim zorlandım simdi bana sorarsan birdaha ne düşünürsün diye sezaryen derim
0 oy
tarafından
normal.. akisina birak isterse normal gelir istemezse sezeryan gelir. bunu dusunup buyutme kafanda 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bence kişiden kişiye değişir bu ben sezeryan oldum çok çok güzel  geçti ne ağrı ne sizi  yaşamadım  hemen  ayağa  kalktım  allha  şükür hiç bir şey yokmuş  gibi  iyiki sezeryan oldum diyorum 
0 oy
(570 puan) tarafından
Sezeryan oldum ben ömür boyu çekersin dediler yarım insan oldun dediler hiç alakası yok canm çok rahatım ne ağrı ne sızı hiç bişey
0 oy
(5,220 puan) tarafından

Tabiki normal doğum daha iyi ama ben sezeryan istedim :D

0 oy
tarafından
2 tane normal doğum yaptım hemen ayaklandım..tabi bünye meselesi ters giden durum olur sezaryen olursun mecbur ama kötü birşey değil cnm bebeğin ve sen sağlıklıysan önemi yok
0 oy
(551 puan) tarafından
Canım buna ikisinide denemeden karar veremeyiz ben normal doğum yaptım memnunum ama sezeryan olup memnun olan arkadaşlarımda var kişiden kişiye değişen bir hadise 

Tabi normal doğumu öneririm :)))
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Ben mecburiyetten sezaryen oldum normal doğum istiyordum ama kismet işte ⁸
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Normal doğum adı üstünde normal doğum. Sezeryan ise bir ameliyat çeşidi. Hangisinin daha iyi olacağı kişiden kişiye değişir.
0 oy
tarafından
Hangisi hayrlıysa o olsn , ben sezeryan oldm hiç zorlanmadm bu kişiden kişiye değişir cNm
0 oy
(7,945 puan) tarafından
Tabiki normal.

.

.
0 oy
(416 puan) tarafından
Normal doğum daha iyi ben son anda kurtuldum sezaryenden bebeğim tersdi 37. Haftada döndü 40. Haftada doğum yaptım sancı falan oluyor ama bebek doğduktan sonra bitiyor bütün acı 

İlgili sorular

+1 oy
37 cevap 569 göst.
0 oy
4 cevap 63 göst.
11 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 232 göst.
20 Haziran 2023 Aile kategorisinde esengulhlc (31 puan) tarafından soruldu

384,632 soru

11,505,825 cevap

35,158 kullanıcı

...