0 oy
203 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından

Merhaba arkadaşlar 26 haftalik hamileyim hamile kalmadan önce 55-57 kilo arasındaydım en son geçen hafta tartıldım 68 kilo çıktım belki 70 de olmuşumdur. Çevremdeki kimi insan çok kilon yok sadece göbeğin var diyorlar kimisi de biraz fazla kilo aldın diyor bugün arkadaşım da dedi çok yiyorsun kilo alıyorsun dedi elimde olmadan yiyorum hakim olamıyorum kendime sizce kilom çok mi şeker yüklemesi yapmadı doktorum ailende şeker hastası yok gerek duymuyorum dedi kilom çok mu :( şimdi kimi insan beni yargılacak biliyorum bunu mu takıyorsunuz diyecek ama elimde değil 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kılo alımı degısır kısıye gore ama benım doktorum 9-12 kg arası normal üstü fazla demıstı ben hamılelık boyunca 2 kg aldım, doğumdan sonra 9 kg verdım yanı doğumla bırlıkte 10 kg gıdıyor rahat emzırmek de ınsanı çok acıktıran bırsey o zaman da yıyorsun bır de asıl 30. Haftalardan sonra acıkmalar  başlıyor 
(506 puan) tarafından
Büyük ihtimalle sezeryan doğum olacak ondan da göbek kalacak diyorlar benim ilk hamileligim bilmiyorum çok aldım acaba
(2,052 puan) tarafından
Kiz sen hamileyken hiç birsey yemedin heralde hep aç gezdin 2 kilo  nedir yaaa
(506 puan) tarafından
2 kilo cok az demi:))
tarafından
Az tabı ama kızım 3.500 doğdu şükür benım bulantım çoktu hep kustum alamadım o yüzden
(506 puan) tarafından
Ben hiç kusmadim bulantım olmadı
-Reklam-
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Yahu hamilelikte 16 kilo alan var.. Bence yerken sağlıklı yemeye çok fazla hamur işi yağlı şeyleri yememeye özen gösterirsen daha iyi olur çünkü 34 oldum şuan bende 57yle hamile kaldım şuan 66yım çok yiyorum ama sağlıklı şeyleri günde 5 öğün net yiyorum yani.. 
(506 puan) tarafından
Üzüldüm bu duruma kilo almışsın diyorlar direk yüzüme takıntılı biriyim hemde belki yadırgiyacaksin beni :(
(5,844 puan) tarafından
Banada diyorlar :) yüzün gözün şişmiş bilmem ne umrumda bile değil niye üzülüyorsun karnında evladın var sadece onun sağlığı için beslen
(506 puan) tarafından
Yaa canım ❤️ teşekkür ederim dikkat edecem ama
(5,844 puan) tarafından
Bak kahvaltı dışında hiçbir öğünde ekmek yeme gecenin bi vakti ekmeğe bişeyler sarıp yeme acıkırsan 1 elma ye 1 havuç ye ama karbonhidrat bebeğe fayda sağlamaz.. Abur cubur için 15 günde 1 kere diye kendini şartlandır canın tatlı isterse evde yap mümkün olduğunca muhallebi tarzı ye şerbetli tatlılar çok yeme.. Ve tuz tüketimini azalt :)
(506 puan) tarafından
Ayy tuz ekmek beni bitirdi kek yapıyorum tatlı çikolata aboo :)))
0 oy
(683 puan) tarafından
Kimsenin dediğine bakma canım. Sen ye sadece hamur işi abur cubur çk tüketme onun dışında ye iç bosver. 
(506 puan) tarafından
Ekmek çok yiyorum sanırım doymadigim için biraz abur cubu kaçırmış olabilirim bu aralar
(683 puan) tarafından
Ekmeğin yada abur cubur un bebeğine hiç bir faydası yk kuzm ama canın çk çekiyorsa nefsini körelt tabi ki sen şuan hamilesin herşey mübah sana tadını çıkar :)) yoğurt süt yumurta peynir boll tüket ben çk tüketme dm pişmanım dişlerim bitmiş ağrıdan ölcem 8 tane yaplck. Kuruyemş meyve tüket
(506 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ekmeği kesecem inşallah:(
0 oy
(2,067 puan) tarafından

Kullandığın ilaçlardan dır o ben 1 hafta da 2 kilo almıştım :ermm:

(506 puan) tarafından
Çok fazla ilaç kullanıyorum onların çoğu da iştah açıyor yazıyor sonra kendimi yemek yerken buluyorum
(2,067 puan) tarafından
Daha çok alacaksın walla ben bir yerden sonra bıraktm o ilaçları
(506 puan) tarafından
İlacı içiyorum sonra bakıyorum karnım gurulduyor
(2,067 puan) tarafından
Baya iştah açıyor desene :)
(506 puan) tarafından
Hiç deme:)))
0 oy
(426 puan) tarafından
26 haftalık ya bu kadar kilo fazla gibi canım ekmek yiyorsan kes o kadar almazsın bebegede faydası yok bunun karbonhidrat tüketmemeye çalış daha sona doğru zaten alıcaksın dikkat et. Doğuma kadar en fazla 13 kiloyla tamamlamaya çalışıyor doktorlar fazlası sana kilo olarak kalıyor
(506 puan) tarafından
Ekmek çok tüketiyorum elimde olmadan :( :(
(426 puan) tarafından
1 hafta yemezsen alışırsın bebeğe kilo aldıran birşey değil bu yememeye çalış
(506 puan) tarafından
Ekmeği kesecem bundan sonra inşallah daha almam :(
0 oy
tarafından
Şeker yükleme si yaptrn sekrnz ola bilir bn o kadar tıp okums gene mi bağladı şekeri bn 25 hafta ligm 4 kilo aldım kizm Zatn 1020 gram
(506 puan) tarafından
Evet aile var mı dedi yok dedim tamam gerek yok dedi
tarafından
Öyle sey mi olur ona ne benm ailmden senn ailnde yoksada esinde vardr onunda genini taşıyor sonuçta
(506 puan) tarafından
Yapmadı ya
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Canım ben 33. Haftama girmek üzereyim toplamda 6 kilo aldım doktorum en basında protein ağırlıklı yemem gerektiğini söylediğini protein ağırlıklı yersen bebek kilo alır karbonhidrat ağırlıklı yersen sen kilo alırsın dedi benimde neredeyse ağzım hiç boş durmaz sürekli birşeyler yerim ama yediğim şeylere de dikkat ederim ilerleyen haftalarda kilo artışın daha da artacak bence biraz dikkatli şekilde ilerle derim zaten ilerleyen haftalarda agirlasiyoruz ister istemez kilon fazla olursa bu durum seni daha da zorlar 
(506 puan) tarafından
Haklısınız çok teşekkür ederim dikkat edecem çok moralim bozuldu kafaya çok taktım inşallah daha almam sadece bebiş alir
(1,105 puan) tarafından
Bozma moralini hamilelikte kendimize dur demekte zorlanıyoruz çoğu zaman bende eşime önümdeki tabağı artık alırmısın diyorum çünkü o tabak ordan kalkmazsa biliyorum ki bende durmayacağım ☺ pilavdir makarnadır karbonhidrat içeren şeylerden uzak durarak yine yemeye devam ☺
(506 puan) tarafından
Ben önüme ne.gelse yiyorum valla :))
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Ben 58le hamile kaldim 30 kilo aldim :))) 
(506 puan) tarafından
Maşallah:))  inşallah veririz kiloları canım
0 oy
(67 puan) tarafından
Canim o kilo değil şişlik tir sende oluşan 63 kiloyla hamile kaldım 20 haftada 70 kilo.oldum doğuma 85 kiloyla girdim doğumdan sonra gider oo yavaş yavaş 
(506 puan) tarafından
İnşallah gider canım ya
0 oy
tarafından
Ben 65 le hamile kalıp 92 yle doğurdm canım kiloya çok takılma bence
(506 puan) tarafından
Canım benim teşekkür ederim ❤️
0 oy
(38 puan) tarafından
Valla ben de takıyorum bazen ama gelip geçici sorunlar diye sonradan umursamiyorum. Hamile olduğumuz için kilo almamız da normal ama tabi ki sağlıksız şeyler yememek lazım. Kimseyle kilo muhabbetine girme, kilo aldın diyene de Hamileyim ben diyebilirsin. Kimsenin dediğini umursamam bu konuda eşim bazen takılıyor tatlı tatlı, aşkım iyi kilo aldın falan filan diye o çok hoşuma gidiyor ama yalan yok :))
(506 puan) tarafından
Haklısınız en iyisi kimseyi takmamak :)
0 oy
tarafından
Çok cnm bubkadar kilo bebeğe yararı yok sana zarar daha çok besleyici şeyler tuketirsen hem seni tok tutar hem bebeğin güzel kilo alır en fazla 13 kilo almam lazım gebelikte ben 11 le bitirdim sukur
(506 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım dikkat edecem artık :)
0 oy
tarafından
Bünyeden bünyeye fark var canm takma kafana 
(506 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 71 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Persephone (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Persephone (2 puan) tarafından soruldu